Návrat krále

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260/pan-prstenu-navrat-krale-Alf-260.jpg 4.85343

Pán prstenů 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

The Return of the King, 1955

Kniha Návrat krále

Kalgrim

Nádherné zakončení trilogie. Pána prstenů jsem už od mala miloval jako film a po mnoha letech jsem se konečně dokopal abych si přečetl i knížku, a ano je to tak velkolepé a skvělé jak jsem čekal, ikdyž možná mě to i překvapilo, spousta částí byla samozřejmě v knihách jinak než ve filmech a podle mě to bylo hodně vidět na Aragornově linii, co by dědice Gondorského, potažmo Anrorského trůnu

ArwenKlar

Trilogii pána prstenů naprosto milují a doporučuji všem kdo ještě nečetli

EduardVlach

Nejlepší kniha co jsem kdy četl tuto knihu napsal génius a jsem velmi rád že jsem vzal hobita a pána prstenů do rukou..

Ebon

Grandiozní finále této nepřekonatelné hostiny.

RHorse

Těžko říct, jaký díl je nejlepší, každý má něco, ale asi se mi tento líbí stejně nejvíce. Má dobrý poměr popisů vůči ději a všechno je tak vznešené a plyne, že se nad tím člověk jen celou dobu rozplývá. Tak zase zhruba za 5 let Tolkiene :-).

jirka9453

Epické zakončení jedinečné fantasy ságy, mistrovské dílo prověřené generacemi.

n.ezn.amy

Závěrečná kniha fenomenální trilogie, kdy dojde k hození prstenu do Hory osudu a k závěrečné bitvě před branami Mordoru. Tato trilogie je legendou mezi všemi fantasy knihami, neboť nestojí pouze na bitvách, ale hodně zde jde o hlavní postavy, jejich charakter a to, jak se vyrovnají se splněním svého cíle. Závěr, kdy elfové odcházejí, je hodně emotivní. Více než důstojné završení Klasiky

Plague

Všichni jsou už mrtví, DEJVE! Prsten, Glum, Sauron, Saruman, Červivec, Theodén a mnoho dalších vzali za své.
Jak už jsem psal, jsem velký, ne VELKÝ fanda filmového LOTRa. Knížka je prostě knížka. Tolik dalších dějových linek, droboučkých příběhů a detailů (ikdyž některé byly spíš DETAILY) dávají tomu všemu úplně jiný rozměr. Všechny příběhy jsou líčeny tak .... jak to říct .... hezky, chytlavě a nenásilně. A právě absence jakékoliv brutality kterou jsou kolikrát takové knihy přeplněné je mistrovská, protože drsnost a surovost bojových scén byla vykreslená velmi výstižně. Ke konci na mě byly některé scény sentimentální ažaž, ale to už patří k té rozdílné době, kdy byly knihy psány. Rozhodně to dojem nepokazilo.