Návrat krále

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260/pan-prstenu-navrat-krale-Alf-260.jpg 4.84340
Série:

Pán prstenů (3.)

Originální název:

The Return of the King (1955)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (212)

Přidat komentář
konicekbily
včera

Fantastická literatura kvalitního formátu! Kdo se prokouše až sem, bude náležitě odměněn!

MOu598
12. října

Jak jsem se o vás bála.

GentlyLad
11. října

Nejlepší knihy, které jsem kdy četl, pravděpodobně už nikdy v životě ani nenarazím na lepší. Můj nejoblíbenější díl je právě návrat krále.

readah
05. října

Nejlepší kniha z výborné trilogie. Tolkien byl génius.

jani.ruzicko
20. září

Pro mě srdcovka, co neomrzí... nesmrtelné *=))

doktorking
16. září

Na fantasy sem nikdy moc nebyl a když už baví mě víc to zfilmované než na stránkách knih.Každopádně představivost pana Tolkiena patri k tomu lepsimu z tohoto zanru...Ale nejlepsi kniha zde na databazi?Pro me ani nahodou cisty prumer.

Dadly
23. srpna

Prostě srdcovka..

Kirrie
23. srpna

Na konci knihy jsem si uvědomila, že se s tím světem nechci loučit. Data smrti jednotlivých postav, to jsem těžko rozdýchávala. Ale znovu a naposled: Tolkien je borec! Patří mu můj obdiv, úcta a respekt! Děkuju za vytvoření Středozemě! Takovou fantazii nemá ani 5 leté dítě.

Percabethka
12. srpna

Už pár let nosím - a sundavám ho jen výjimečně - Arwenin náhrdelník, který ve filmu dala Aragornovi. No a teď jsem zjistila, že ho ve skutečnosti dala Frodovi ke konci posledního dílu :D Celkově mi přijde, jako by byly dva příběhy, jeden knižní a jeden filmový - a oba mám stejně ráda, přestože jsou o tolik jiné. ❤❤

Abrakadabra
08. srpna

Nádherné a určitě dospělejší navázání na Hobita. Celá série Pán prstenů a počítám k ní i výše zmíněného Hobita je moje velká srdcovka. Tolkien mě přivedl k žánru Fantasy a bezmála po 20 letech ho u mě ještě nikdo nepřekonal. Bylo (a vždy bude) mi ctí!

haki34
02. srpna

jen korunuje celý příběh. dočkáme se závěru, kde naši hrdinové splní své poslání. Někteří přežijí, jiní ne..osudy se naplní. Bylo mi velmi smutno, že příběh končí...a lodě vyplouvající z Šedých přístavů jsem málem obrečela...Bilbo byl a je drahoušek...Frodo mi nikdy k srdci nepřirostl, zato Samovi jsem fandila. Takový ten hodný "truhlík" se srdcem na pravém místě, který byl tím důležitým spojovadlem a nosníkem tíhy.
Aragorn a Arwen. Faramir a Eówyn, Galadriel a Celeborn, trpaslíci, jejich říše a historiie, lidi, chodci, elfové....složitější , košatější osudy a příběhy, než nám bylo dopřáno poznat...ale i za tu část, již jsme byli součástí, děkuji :)

důstojné završení celého příběhu a jednoho věku.

lassse
26. července

Z trilogie nejlepší kniha. Před 20ti lety mě moc neoslovila, ale teď jsem ji přišel na chuť.

Cheyenne1
21. července

výborná klasika

HYPNOS88
18. července

Dovršení celého příběhu a nejlepší kniha ze tří. Rozhodně stojí za to přečíst a ne se jen ukonejšit filmem, který je mimochodem vynikající a jeden z nejlepších filmů fantasy vůbec. Ale kniha je kniha a v tomto případě to platí dvojnásob.

NinušFantasy
15. července

Nejlepší Fantasy trilogie co jsem kdy četla!

Zuziiik
15. července

Proste úžasná kniha

Adelajda_4
13. července

Krásné zakončení trilogie, moc ráda se k ní vracím. Je to opravdu mistrovské dílo, které nemá obdoby.

Romžiry
10. července

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

Charlie119
08. července

Řemeslně nejlépe zvládnutý díl. A samozřejmě úžasný. Užil jsem si ji do poslední tečky (i s dodatky).

Arte
23. června

Můj neoblíbenější díl ze série Pána prstenů. Výborný konec, při kterém zadržujete dech a když knihu dočtete, jste rádi, že víte, jak hrdinové skončili, ale cítíte nesmírný smutek, že už jste to dočetli. Tedy alespoň tak jsem to měla já.

Majkrofon
21. června

Výborné zakončenie jednej z najlepších sérii vôbec. Dlho som sa k tejto knižke nevedel dostať, ale musel som už napraviť to, že som ju nečítal a musím uznať, že ma to bavilo viac ako filmy. Pútavé čítanie a Tolkienová predstavivosť a fantázia je priam neskutočná.

KikčaHubáčková
12. června

Úžasná kniha s krásným dějem. Čtená jedním dechem.

SnoopyMa
09. června

Jedna z mála knih, kterou bych mohla číst nesčetněkrát. Skláním se před Tolkienovou fantazií i citem pro jazyk; pro čtenáře z jeho pera vyšel nesmírný literární zážitek.

jahex
25. května

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

Dacky94
05. května

Film se s knížkou nedá vůbec srovnávat. Přečetl jsem jí přes noc. Doporučuji všem svým přátelům tak i vám. :D

Samery
12. dubna

Krásné zakončení trilogie. Jen mi trochu vadili dlouhé popisy, někdy až nudné pasáže. Mrzelo mě že některé postavy byly jakoby zapomenuty a bitva o město je celkově pojata až naivně - Aragorn a jeho armáda mrtvých, až na Théodena všichni důležití přežijí bez škrábnutí (Krom Smíška a Éowyn) a ač všichni na smrt unavení, jeli to potřeba, vyskočí s novým elánem. Nebyla jsem si mnohdy jista časovým sledem. Přišlo mi, že o den dva je příběh Froda a Sama oproti zbytku posunutý. Úlohu Gandalfa jsem v této knize vůbec nepochopila. Za celou bitvu se nijak neprojevil a pak zanechá hobity svému osudu? Trochu mi to přišlo nefér, že Frodo, Sam, Smíšek a Pipin pomáhali jak jen mohli a na závěr se museli o vše postarat sami. Ale nic není dokonalé a i přes mé výhrady je tato kniha jednoduše nejlepší.

Heisenberg
02. dubna

Epické zakončení nejlepší fantasy trilogie vůbec. To co vytvořil pan J.R.R. Tolkien nemá obdoby. Za mě je Return of the King jednou z nejlepších knih všech dob. Tahle kniha je takový "Můj milášek".

PetrHaken
30. března

Pro mě jednoznačně nejkrásnější kniha z žánru fantasy. Taky oceňuji překvapivý závěr.

katushah
24. března

Krásný závěr celé triologie. Jen mi trochu vadilo, že některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné. Mohlo by to být o trochu kratší, aby se to lépe četlo. Jinak je super a všem doporučuji.

Richelle
06. března

Už od prvního dílu pokaždé s láskou čtu. Je to naprosto úžasná kniha od dobrého autora. Skvělé vyvrcholení knihy. Doporučuji.