Návrat krále

kniha od:

Návrat krále obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260/pan-prstenu-navrat-krale-Alf-260.jpg 4.85763
Série

Pán prstenů 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo
Orig. název

The Return of the King, 1955

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (336)

Kniha Návrat krále

Přidat komentář
ElleNora
08. dubna

Napínavé zakončení celého příběhu. Byla jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak dopadlo tolik postav. Frodo naštěstí zůstal věrný sám sobě a sám by se nesnížil k zabíjení vlastních druhů, Éowyn se uzdravila ze zármutku a našla pokoj. Jen Saruman se nepoučil, přestože dostal mnoho příležitostí.

vmatusko
28. března

A je tu záver Samovho a Frodovho putovania...
Trochu ťažšie sa mi čítali časti kde stále len kdesi putovali. No ale záver stal zato - bolo krásne čítať ako aj napriek zničenému Grófstvu to Sam s Frodom prebrali späť k životu. Polia boli hodne úrodné, ľudia slobodný - šťastní. Sam sa aj oženil.
Tieto knihy som si chcel prečítať aj preto aby som zistil prečo stále priťahujú také množstvo ľudí, ktorí ich chcú mať aj vo svojich zbierkach... Mňa až tak veľmi ten príbeh nenadchol, aj keď musím priznať že boli pasáže do ktorých som sa veľmi začítal.
Napriek tomu uznávam že je to kvalitné dielo.


Terez9119
04. března

A jsme na konci velké pouti. Jeden velký happy end, ale strašně moc jednotlivých konců :-) První díl pro mě nic nikdy nepřekoná, ale jako zakončení velkolepého příběhu je tato kniha famózní. Nejvíc mě překvapuje, jak málo (hlavních) postav v celém příběhu zemřelo (v porovnání třeba s Hobitem). Není nic, co by mi znemožnilo se k tomuto příběhu pravidelně vracet.

Luigi1
02. března

Začátek takový vláčný,ale jinak výborné čtení,které mělo potom spád.Obdivoval jsem Froda a Sama kamaráda do nepohody,kteří museli bojovat s nástrami,které je čekaly na cestě při plnění Frodova poslání.

hnatlubo
01. března

Mistrovské dílo! Od samotného příběhu jsem se nemohl odtrhnout. Číst dodatky je však o poznání těžší.

misatrix
27. února

Tento dil mi pripada nejnudnejsi. Pokud by to nebyl zaverecny dil, ani bych ho nedocetla.

AlexandraBane
17. února

Samozřejmě, se mi to líbilo. Bylo to úžasné zakončení. A konec je prostě doják.

MatoPalkes
09. února

Majstrovské dielo nielen fantasy žánru. Celú trilogiu som čítal veľakrát a určite nie naposledy.

1 ...