Návrat krále

Návrat krále obálka knihy
Mé hodnocení:

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260/pan-prstenu-navrat-krale-Alf-260.jpg 4.85763

Pán prstenů 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

The Return of the King, 1955

Kniha Návrat krále

ElleNora

Napínavé zakončení celého příběhu. Byla jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak dopadlo tolik postav. Frodo naštěstí zůstal věrný sám sobě a sám by se nesnížil k zabíjení vlastních druhů, Éowyn se uzdravila ze zármutku a našla pokoj. Jen Saruman se nepoučil, přestože dostal mnoho příležitostí.

vmatusko

A je tu záver Samovho a Frodovho putovania...
Trochu ťažšie sa mi čítali časti kde stále len kdesi putovali. No ale záver stal zato - bolo krásne čítať ako aj napriek zničenému Grófstvu to Sam s Frodom prebrali späť k životu. Polia boli hodne úrodné, ľudia slobodný - šťastní. Sam sa aj oženil.
Tieto knihy som si chcel prečítať aj preto aby som zistil prečo stále priťahujú také množstvo ľudí, ktorí ich chcú mať aj vo svojich zbierkach... Mňa až tak veľmi ten príbeh nenadchol, aj keď musím priznať že boli pasáže do ktorých som sa veľmi začítal.
Napriek tomu uznávam že je to kvalitné dielo.

Terez9119

A jsme na konci velké pouti. Jeden velký happy end, ale strašně moc jednotlivých konců :-) První díl pro mě nic nikdy nepřekoná, ale jako zakončení velkolepého příběhu je tato kniha famózní. Nejvíc mě překvapuje, jak málo (hlavních) postav v celém příběhu zemřelo (v porovnání třeba s Hobitem). Není nic, co by mi znemožnilo se k tomuto příběhu pravidelně vracet.

Luigi1

Začátek takový vláčný,ale jinak výborné čtení,které mělo potom spád.Obdivoval jsem Froda a Sama kamaráda do nepohody,kteří museli bojovat s nástrami,které je čekaly na cestě při plnění Frodova poslání.

hnatlubo

Mistrovské dílo! Od samotného příběhu jsem se nemohl odtrhnout. Číst dodatky je však o poznání těžší.

misatrix

Tento dil mi pripada nejnudnejsi. Pokud by to nebyl zaverecny dil, ani bych ho nedocetla.

AlexandraBane

Samozřejmě, se mi to líbilo. Bylo to úžasné zakončení. A konec je prostě doják.

MatoPalkes

Majstrovské dielo nielen fantasy žánru. Celú trilogiu som čítal veľakrát a určite nie naposledy.