Návrat krále

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260/pan-prstenu-navrat-krale-Alf-260.jpg 4.84209

Pán prstenů (3.)

The Return of the King (1955)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

Percabethka

Už pár let nosím - a sundavám ho jen výjimečně - Arwenin náhrdelník, který ve filmu dala Aragornovi. No a teď jsem zjistila, že ho ve skutečnosti dala Frodovi ke konci posledního dílu :D Celkově mi přijde, jako by byly dva příběhy, jeden knižní a jeden filmový - a oba mám stejně ráda, přestože jsou o tolik jiné. ❤❤

Abrakadabra

Nádherné a určitě dospělejší navázání na Hobita. Celá série Pán prstenů a počítám k ní i výše zmíněného Hobita je moje velká srdcovka. Tolkien mě přivedl k žánru Fantasy a bezmála po 20 letech ho u mě ještě nikdo nepřekonal. Bylo (a vždy bude) mi ctí!

haki34

jen korunuje celý příběh. dočkáme se závěru, kde naši hrdinové splní své poslání. Někteří přežijí, jiní ne..osudy se naplní. Bylo mi velmi smutno, že příběh končí...a lodě vyplouvající z Šedých přístavů jsem málem obrečela...Bilbo byl a je drahoušek...Frodo mi nikdy k srdci nepřirostl, zato Samovi jsem fandila. Takový ten hodný "truhlík" se srdcem na pravém místě, který byl tím důležitým spojovadlem a nosníkem tíhy.
Aragorn a Arwen. Faramir a Eówyn, Galadriel a Celeborn, trpaslíci, jejich říše a historiie, lidi, chodci, elfové....složitější , košatější osudy a příběhy, než nám bylo dopřáno poznat...ale i za tu část, již jsme byli součástí, děkuji :)

důstojné završení celého příběhu a jednoho věku.

lassse

Z trilogie nejlepší kniha. Před 20ti lety mě moc neoslovila, ale teď jsem ji přišel na chuť.

Cheyenne1

výborná klasika

HYPNOS88

Dovršení celého příběhu a nejlepší kniha ze tří. Rozhodně stojí za to přečíst a ne se jen ukonejšit filmem, který je mimochodem vynikající a jeden z nejlepších filmů fantasy vůbec. Ale kniha je kniha a v tomto případě to platí dvojnásob.

NinušFantasy

Nejlepší Fantasy trilogie co jsem kdy četla!

Zuziiik

Proste úžasná kniha

Adelajda_4

Krásné zakončení trilogie, moc ráda se k ní vracím. Je to opravdu mistrovské dílo, které nemá obdoby.

Romžiry

Tak toto je klasika. Ke knize není co dadat. Perfektní.

Charlie119

Řemeslně nejlépe zvládnutý díl. A samozřejmě úžasný. Užil jsem si ji do poslední tečky (i s dodatky).

Arte

Můj neoblíbenější díl ze série Pána prstenů. Výborný konec, při kterém zadržujete dech a když knihu dočtete, jste rádi, že víte, jak hrdinové skončili, ale cítíte nesmírný smutek, že už jste to dočetli. Tedy alespoň tak jsem to měla já.

Majkrofon

Výborné zakončenie jednej z najlepších sérii vôbec. Dlho som sa k tejto knižke nevedel dostať, ale musel som už napraviť to, že som ju nečítal a musím uznať, že ma to bavilo viac ako filmy. Pútavé čítanie a Tolkienová predstavivosť a fantázia je priam neskutočná.

KikčaHubáčková

Úžasná kniha s krásným dějem. Čtená jedním dechem.

SnoopyMa

Jedna z mála knih, kterou bych mohla číst nesčetněkrát. Skláním se před Tolkienovou fantazií i citem pro jazyk; pro čtenáře z jeho pera vyšel nesmírný literární zážitek.

jahex

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?

Dacky94

Film se s knížkou nedá vůbec srovnávat. Přečetl jsem jí přes noc. Doporučuji všem svým přátelům tak i vám. :D

Samery

Krásné zakončení trilogie. Jen mi trochu vadili dlouhé popisy, někdy až nudné pasáže. Mrzelo mě že některé postavy byly jakoby zapomenuty a bitva o město je celkově pojata až naivně - Aragorn a jeho armáda mrtvých, až na Théodena všichni důležití přežijí bez škrábnutí (Krom Smíška a Éowyn) a ač všichni na smrt unavení, jeli to potřeba, vyskočí s novým elánem. Nebyla jsem si mnohdy jista časovým sledem. Přišlo mi, že o den dva je příběh Froda a Sama oproti zbytku posunutý. Úlohu Gandalfa jsem v této knize vůbec nepochopila. Za celou bitvu se nijak neprojevil a pak zanechá hobity svému osudu? Trochu mi to přišlo nefér, že Frodo, Sam, Smíšek a Pipin pomáhali jak jen mohli a na závěr se museli o vše postarat sami. Ale nic není dokonalé a i přes mé výhrady je tato kniha jednoduše nejlepší.

Heisenberg

Epické zakončení nejlepší fantasy trilogie vůbec. To co vytvořil pan J.R.R. Tolkien nemá obdoby. Za mě je Return of the King jednou z nejlepších knih všech dob. Tahle kniha je takový "Můj milášek".

PetrHaken

Pro mě jednoznačně nejkrásnější kniha z žánru fantasy. Taky oceňuji překvapivý závěr.

katushah

Krásný závěr celé triologie. Jen mi trochu vadilo, že některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné. Mohlo by to být o trochu kratší, aby se to lépe četlo. Jinak je super a všem doporučuji.

Richelle

Už od prvního dílu pokaždé s láskou čtu. Je to naprosto úžasná kniha od dobrého autora. Skvělé vyvrcholení knihy. Doporučuji.

martina.culik

Překvapilo mě, že kniha nekončí v momentě, ke kterému od začátku celá trilogie směřuje, tzn. v okamžiku, kdy se Frodo dostane k hoře Osudu. Kniha pokračuje ještě několik let po tom. Když jsem poprvé viděla film, dost mě překvapilo, že tam celý tento kus chybí, ale alespoň se potvrzuje, že kniha má vždy něco navíc oproti filmu.

limo

Krásná kniha.Přesně jakou já knihomol žeru.Ale ve filmu je jedna nechutná scéna při které je Pippin u Denethora a zpívá mu při jídle a Denethor jí tak nějak krvolačně. Dávám 5 hvězdiček.

PatSandor

Pro mně NEJ série žánru fantasy - hodnotím celou Středozem. Dostala mně hned při prvním přečtení. Propadl jsem Středozemi a celá série má speciální místo v knihovně.

blaka165

Kniha úžasná! Jen už mi ke konci docházely síly. Na druhou stranu jsem vděčná, že příběh pokračoval dále než film.

SirMartinius

Vynikající zakončení trilogie!

koubi

Návrat krále musí nadchnout všechny, kteří kdy měli co do činění s Tolkienem :) Opravdu skvělé dílo s velmi propracovanými detaily. Nezbývá než smeknout.

Mercatino

Hodně silný díl, který vyvrcholí Frodovou závislostí na prstenu. Z Froda se stal typický prstenový feťák, který se svou abstinencí nedokáže vyrovnat ani po ztrátě svého miláčka. Nejsilnější a rozhodující postavou v tomto díle je nedoceněný Samvěd Křepelka, který to všechno zachraňuje svou věrností. Gandalf v tomto díle ustoupí do pozadí, a Aragorn bez mrtvých by nezvládl nic jiného než, že by padl v bitvě. Armádá mrtvých mi přijde jako největší slabina této knihy. Jakoby Tolkien nevěděl kudy kam a uchýlil se k této odbočce, ke které narychlo vymyslel příběh.

Lolila

Krásne ukončenie trilógie. Nádherne prepracovaný fantasy svet s krásnym príbehom, v ktorom sa stretlo toľko úžasných postáv. A záver milo prekvapil. Tam, kde sa začal príbeh, autor ho zaujímavo aj ukončil. Vo filme ho nenájdete. Ale aj napriek tomu, je to jeden z mála sfilmovaných príbehov, ktorý sa naozaj vydaril.

Jednoznačne - Top kniha v rebríčku!!!