Návrat krále přehled

Návrat krále
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260/bmid_navrat-krale-A2D-260.png 5 7238 7238

Pán prstenů série

< 3. díl

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Return of the King , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat krále. Přihlašte se a napište ho.

Vjeerus
16.07.2024 audiokniha 4 z 5

Závěrečný díl jedné z nejslavnejsich sérií ve mě vyvolava rozporuplné pocity. Mám dojem, že spousta fanoušků mě teď bude chtít ukamenovat, ale asi u mě vede filmové zpracování.
Autor rozhodně vytvořil něco úžasného a tak dokonalého, že se špatně hledají chyby ve světě nebo ději. Zde asi není ani co vytknout. Problém je pro mě v samotné formě vyprávění, kdy se věnuje až moc času květnatým popisům. Stejně jako mi přišel až moc dlouhý závěr. Korunovaci a následný návrat do kraje jsem skoro protrpěla, protože dát nějaký konec každé postavě si svůj čas vybere a zrovna budování romantického vzplanutí autorovi úplně nejde a tím mi ty lásky přišli strašně nepřirozené a bez emocí.
Střídání vypravěčů je zde lepší, než tomu bylo v druhém díle a proto jsem si poslech v podání Aleše Procházky užila rozhodně víc. Akční a popisné části se střídali v kratších intervalech a tak byla mensi šance na nudu.
Celá léta jsem milovala Aragorna, jakožto postavu a opětovné "čtení" můj názor nezměnil. Je opravdu jeden z nejlepších hrdinů z knihy, společně se Smíškem a Pipinem, jelikož ti se za me chovají nejvíc přirozeně a mají hromadu špatných vlastností, kdy zbrklost je na předních příčkách, a ne jen vznešené, ušlechtilé a hlavně klidné uvažování. Frodo pro mě zůstává tou nejmíň užitečnou, až skoro zbytečnou, postavou.
Nerikam, že se ke knihám nikdy nevrátím, ale dalších pár let si určitě vystačím s filmy. Jsem ale ráda za audio zpracování, protože tento styl konzumace knih je ideální forma pro "rereadingy".

Etule
04.07.2024 audiokniha 5 z 5

Tak konečně jsem se k téhle trilogii dostala i já. Zbožňuju filmy to bez debat, ale když jsem se před lety pokusila přečíst knižní předlohu, tak jsem se zasekla u druhého dílu někde v půlce. Po letech jsem si tedy řekla, vlastně i díky výzvě, že bych tomu měla dát ještě jednou šanci. Tentokrát jsem se rozhodla pro poslech a byla to rozhodně lepší volba. :)
Svět, který p. Tolkien vytvořil je obdivuhodný a asi jsem do něj dorostla, protože tentokrát jsem si příběh moc užila. Ačkoliv ve filmu mám Aragorna raději než v knize. Tady mi občas lezl na nervy. :D Trošku mě mrzelo, že ve filmech vynechali Dúnadány a taky závěr knihy. Nicméně jak podotkl kamarád film by měl pět hodin. Ale ruku na srdce, komu by to sakra vadilo? :D

dpxcz
20.06.2024 audiokniha 5 z 5

Stejně jako předchozí dva díly jsem i třetí přečetl několikrát, mnohokrát viděl film v různých verzích a nyní jsem si poslechnul audioknihu. A už se budu opakovat, že načtení bylo výborné a velmi příjemně se poslouchalo.
Celá série Pána prstenů je samozřejmě top a moje srdcovka.

Knižní novinky (5. - 10. 11.)

03.11.2012

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

1957 - International Fantasy Award (Fiction)

Zfilmováno

Návrat krále (2002)