Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu obálka knihy
Mé hodnocení:

Nechme se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Nechme se pohltit Středozemí, obdivujme se zoufalému hrdinství malého hobita, který jediný se může pokusit donést temný prsten tam, kde bude možné ho zničit, strachujme se, že by snad svůj úkol splnit nedokázal a nezachránil Středozemi před přílivem tmy, která by její obyvatele uvrhla do otroctví a beznaděje. Nechme se okouzlit – Pán prstenů nám tu možnost dává, nezávisle na tom, jestli jsme seriózní dospělci nebo dychtivé a naivní děti. První díl trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/2/pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-7Bu-2.jpg 4.77025

Pán prstenů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

The Fellowship of the Rings, 1954

Kniha Společenstvo Prstenu

kikidok

Pán prstenů je prostě skvělá fantasy! Ta květnatost jazyka, styl kterým Tolkien vypráví je prostě dokonalý! Čte se to překvapivě strašně pomalu, ale ten svět mi prostě sedí. Dokonale promyšlené. Vidím jisté rozdílnosti s filmem - hlavně ve vykreslení postav. Frodo - ve filmu uplakaný pako a v knize někdo, kdo nese těžké břímě. Sam to má přesně naopak. V knize je uplakaný, ale v knihu vždy ví co dělat a jak zachránit situaci. Tato série je podle mě spíš o učení se o tom světě a ne o příběhu, což je velmi originální.

pageta

Tolkien byl úžasný spisovatel,propracovanost jeho trilogie je téměř perfektní (Martin se svou Písní ohně a ledu se může jít zahrabat).Jazyky,které stvořil,poezie a popisy, nemluvě o vztazích, které nepůsobí prvoplánově a lacině.K tomu jsem ale došla až téměř po 17 letech,kdy v patnácti mě kniha neskonale nudila a četla jsem jí jen kvůli filmům,dneska se jí nemůžu nabažit.Holt,k některým dílům musí člověk dozrát.

joscer

Kniha se mi sice líbila, ale čekala jsem od ní více. Byla zdlouhavá a mohly za to hlavně popisy (především krajiny). Na druhou stranu byly skvěle vymyšlené postavy a děj. Na starší češtinu jsem si brzy zvykla.Přesto jsem čekala od této knihy více a doporučila bych ji spíše lidem co čtou rychleji.

tami1

Konečně jsem se dokopala k přečtení prvního dílu tohoto legendárního eposu a je to rozhodně PECKA!
Nebudu se rozepisovat o ději, ten je notoricky znám. Jen hluboce smekám před autorem, který dokázal svou bezbřehou fantazií vytvořit barvitý, komlpexní svět, který vás uchvátí a už nepustí. Hned se vrhám na Dvě věže.

vmatusko

(+ SPOILER) Konečne som sa odhodlal na toto skvostné dielo - film som videl síce pred 10 rokmi, ale veľmi som túžil prečítať si aj knihu.
Zatiaľ som príjemne prekvapený - Frodo s prsteňom na krku aj so svojou družinou putujú temnou krajinou, s cieľom zbaviť sa prsteňa - na ktorý striehne nepriateľ. Cestou ich čakajú rôzne dobrodružstvá, ale aj temné stretnutia. Kniha sa končí tým že v púti pokračuje iba Frodo so svojím najvernejším priateľom Samom.

Kutcho

Príjemný úvod do série, ktorý slúži najmä na zoznámenie sa so svetom, postavami a mytológiou. Určite by som mal z knihy väčší zážitok, keby som nevidel filmy, ale aj tak má čo ponúknuť a prináša veľa dodatočného príbehu.

inachisio

Obdivuju autorovu fantazii a to, jak krásně dokázal vymyslet a sepsat příběh. Velká škoda, že trvalo tak dlouho, než se příběh rozjel a než jsem si zvykla na zprvu nesympatické hrdiny. Příběh byl plný hostin a darů a akčnost a napínavost tam mezi tou zlatou a stříbrnou trošku zanikl. Přesto, hlavně posledních padesát stran, mě navnadilo i na další díly, na něž se vyloženě těším. Škoda těch hluchých míst a té světskosti, která tu vážnou, skvěle vymyšlenou zápletku tak zkazila!

Krukron

Konečně jsem se do toho pustil. Po tolika letech..