Společenstvo Prstenu

Nechme se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Nechme se pohltit Středozemí, obdivujme se zoufalému hrdinství malého hobita, který jediný se může pokusit donést temný prsten tam, kde bude možné ho zničit, strachujme se, že by snad svůj úkol splnit nedokázal a nezachránil Středozemi před přílivem tmy, která by její obyvatele uvrhla do otroctví a beznaděje. Nechme se okouzlit – Pán prstenů nám tu možnost dává, nezávisle na tom, jestli jsme seriózní dospělci nebo dychtivé a naivní děti. První díl trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/2/pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-7Bu-2.jpg 4.75283
Série:

Pán prstenů (1.)

Originální název:

The Fellowship of the Ring (1954)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (385)

Přidat komentář
Chesterton
15. listopadu

Nemyslím :)) Svět Tolkienovy fantazie je hluboký, promyšlený, barevný velice lidský a etický. Jedním slovem úžasný. Filmy byly super, ale čas strávený s knihou nelze ničím nahradit. Natož opakované čtení :) Domnívám se, že pro Tolkiena byla tato dřina velkou zábavou.
A-LaroRead- nemyslím, že Lewis prohrál - jeho Narnie je stručná proti Středozemi, ale kouzlo je podobné:)

Trissi
15. listopadu

Podle mě tady filmové zpracování předčilo svou předlohu. Nápad je výborný, ale autor své dílo tak zahltil popisy, říkankami a básničkami Středozemě, že se mu podařilo skoro zabít děj. Ani postavy tuhle fantasy moc nevylepšují. On ten knižní Frodo má asi padesát let, což je pochopitelné, když strýc má přes sto. Můžeme si přečíst rodokmený všech vládců, elfů a trpaslíků od počátku věků. Dokonce vypracoval elfí jazyk. Pan Tolkien se jistě při psaní tohoto díla velmi nadřel, a bohužel na té knize je to znát.

Abynka
12. listopadu

Miluju celý tenhle svět a postavy :)

-LaraRead-
12. listopadu

Věděli jste, že se Lewis a Tolkien vsadili, kdo napíše lepší knížku? Je naprosto očividné, kdo vyhrál na plné čáře. Společenstvo Prstenu je definicí pro geniální děj, originální nápady... Prostě pro knihu, která patří na vrchol všech žebříčků fantasy knih.

Chesterton
10. listopadu

Nedotknutelný a zároveň nedostižný:)
Právě zkouším audio Hra o trůny a . . . . . . absolutně nesrovnatelné.

Gustik5
10. listopadu

Knihy J. R. R. Tolkiena položily základní kámen světové fantasy. Jsou to díla, jež se zapsala do dějin literatury. Víc netřeba. Tolkien je pro mě nedotknutelný.
Nu a přirozeně se nemohu se také nezmínit o výtečném filmovém zpracování. Tedy u Pána prstenů, u Hobita to povážlivě skřípalo.

Rihatama
10. listopadu

Už je to dávno, co jsem poprvé přečetla všechny základní pilíře Tolkienovy tvorby spojené s legendou světa Středozemě, kterou stvořil. Začala jsem prvním vydáním Hobita v roce 1991, pokračovala temnými příběhy Společenstva prstenu a zakončila Silmarillionem, který, ač objasňuje samotné prvopočátky Středozemě, vyšel až dlouho po Hobbitovi a Společenstvu prstenu, a to po Tolkienově smrti, když jej dokončil jeho syn. Na počátku 90. let ještě v Česku Tolkienovy příběhy těméř nikdo neznal, tak jsem s úžasem mohla sledovat, jak se, zcela oprávněně, začíná vytvářet kult Společenstva prstenu. Tolkien vytvořil úžasný, dokonale svébytný svět, kterému jsem od té doby propadla a k jehož příběhům se stále vracím.

Chesterton
06. listopadu

Pán prstenů patří k základnímu čtenářskému vzdělání :) bez něho je život méně radostný a fantazie méně pestrá. Už se těším až si najdu dostatek času a pohody, znovu si ho vychutnat a popřemýšlet nad životní moudrostí autorova myšlenkového světa.

konicekbily
18. října

Fantastická literatura kvalitního formátu! Film jsem neviděl - ani se na děj nebudu nikdy dívat. Kniha mi plně postačí - dokonalý svět, i když pouze v mysli autora a čtenáře, svět s pěknými příběhy a jakými různými hrdiny!

Manielka
10. října

Po x letech jsem se dokopala ke čtení tohoto světa.
Musím uznat, že mě to tedy vtáhlo a pokračuji dále.

jani.ruzicko
20. září

Pro mě srdcovka, co neomrzí... nesmrtelné *=))

AniS1
11. září

Je to Tolkien. Otec fantasy. Jinak než pět hvězd se dát nemůže...

Precim
06. září

Jako zastánce těch, kteří mají radši knížku než filmy, nemůžu jinak než dát 5 hvězd. Miluji Tolkienův způsob vyprávění a to jak dokáže svým popisováním a líčením kouzelně zapůsobit na fantazii. Nejvíc ale obdivuji, jak stihl za svůj život vytvořit tak složitý a obrovský svět jako Středozemě a Valinor a vymyslet k tomu několik tisíc let dlouhou historii. Po Společenstvu prstenu vždy rád sáhnu pokud se chci na chvíli zatoulat do Tolkienova světa.

bekule
06. září

Četla jsem poprvé na doporučení známých krátce před uvedením filmu, a od té doby několikrát .Vzhledem k tomu že se mi líbilo i filmové provedení strašně moc, propadla jsem Středozemi na hodně dlouho. Od prvního dílu byl a stále pro mě je největší a nejmilovanější hrdina Samvěd Křepelka.

LadyD
01. září

Tolkienovi knihy jsou prostě srdcovky. Jedna z nejlepších fantasy, které znám. Mohla bych je číst pořád. Společenstvo jsem četla jako první z celé ságy. Několik prvních stran jsem musela prokousat, ale pak jsem se začetla a od té doby jsem tomu propadla.

martas006
27. srpna

Bylo to pěkné, ale asi poprvé musím říct, že mě asi bavil víc film než kniha. V knize je hodně dlouhých popisů a to mi nesedlo.

Pafka643
25. srpna

Tolkienův svět prostě stojí za to! Ne nadarmo je to jedno z nejlepších fantasy. Zároveň i historický milník tohoto žánru.

Kirrie
23. srpna

Ne. Tohle není pro mě. Ty vleklé popisy mě zabíjely. S utrpením jsem přečetla celou triologie jen kvůli tomu, že jsem prostě chtěla mít přečteného Pána prstenů.
Teď k té kladné věci.
Tolkiena obdivuju! Svět, který vytvořil, všechno, co dokonale vystihovalo atmosféru Středozemí, prostě wow!
Je to borec, ale 5 hvězdiček nedám, protože mě to nebavilo. Filmy, to je jiná věc. Nejlepší, jaké jsem kdy viděla!

KarelVrchni
14. srpna

Lepší než filmová adaptace.

puml
09. srpna

Výborná trilogie, o níž bylo napsáno tolik, že by to vydalo na samostatnou knihovnu. Já jen doplním osobní postřeh čtenáře, který měl to štěstí (nebo spíš smůlu), že zažil to pobláznění filmovou adaptací Petera Jacksona, což zapříčinilo, že už si nedokážu některé postavy a scény představit jinak, než ve spojení s danými herci jako Elijah Wood nebo Viggo Mortensen, čímž četba v mém případě značně utrpěla. Určitě se ale ke knize a potažmo celé trilogii budu vracet. Je to napsáno skvostně a i přesto, že fantasy neholduji, tak tahle trilogie za přečtění rozhodně stojí.

Abrakadabra
08. srpna

Nádherné a určitě dospělejší navázání na Hobita. Celá série Pán prstenů a počítám k ní i výše zmíněného Hobita, je moje velká srdcovka. Tolkien mě přivedl k žánru fantasy a bezmála po 20 letech ho u mě ještě nikdo nepřekonal. Bylo (a vždy bude) mi ctí!

Percabethka
04. srpna

Pána prstenů jsem začala číst už několikrát, ale vždycky mě nakonec odradil ten dlouhý prolog. Nakonec jsem se přes něj ale dostala a stálo to za to! :D ❤
Přestože jsou některé pasáže trošku únavné, příběh je naprosto nádherný. Hrozně mě mrzí, že není stejný i ve filmu. Nechápu, jak v něm mohli vynechat někoho jako je Tom Bombadil! :D
Jediné, co mě trošku mrzí je to, že tam nebylo víc prostoru pro Legolase... ❤ A pak to, že jsem znala příběh nazpaměť a tak jsem nebyla moc napnutá ani vystrašená - kromě Morie, ta byla děsivá, i když jsem jí znala dopředu :D

haki34
02. srpna

začátek cesty, začátek příběhu...pozvolný, barevný , aby se pak s různorodou družinou změnil na největší dobrodružství našeho života...
v pozadí výletu dýchá temnota, ukrytá hluboko. Noří se stíny z minulosti....
Kdopak by nechtěl být Chodcem ?? kdopak by nechtěl kráčet s naší družinou ??

dodnes si pamatuji husí kůži na zádech , podmaz Apocalypticy hrající Metallicu by 4 cellos a já ležím v pokojíku na gauči, dopadá na mě letní podvečerní sluneční paprsky a čtu 5. kapitolu - Můstek v Khazad-dum.... : "....Nemůžeme ven. Nemůžeme ven. Dobyli můstek a druhý sál......pozorovatel ve vodě dostal Oina. Nemůžeme ven. Přicházi konec. Bubny, bubny v hlubině...už jdou....." a já slyším ty bubny.... tahle pasáž a přechod Morie - ta je moje top z 1. dílu.

Pane Tolkien, fakt smekám !!!

sabulicka
02. srpna

Kniha se velmi výborně četla. Je to úžasný příběh plný dobrodružství, cestování, boje, elfů, skřetů, hobitů, ...

Bookworm11
02. srpna

Miluju Tolkienovi knihy. Od té doby, co jsem je začala číst, prahnu po celém jeho světě.

Tucaka
01. srpna

Začáteční putování s Chodcem bylo pro mě velice zdlouhavé a nudné, avšak pokračování z Roklinky už stálo za to :)

Šalvěj
01. srpna

Chtěla bych znát Tolkiena. Jeho knihy hltá každoročně celá moje rodina. Nikdy mě neomrzí putovat znovu s Frodem do jedné vzdálené země. Postavy jsou vykresleny opravdu bravurně a emoce na vás přímo srší. Jen je mi líto, že většina mé generace zná jen filmy a přitom mají před sebou mistrovské dílo.

Jacck
27. července

Kéž by mi zase bylo 12 let a mohl bych si to přečíst znovu poprvé

MOu598
27. července

Četla jsem v květen 2014, červen 2016. Podle mých poznámek:
"Kéž bych ten prsten nikdy neviděl... nedostal."

HYPNOS88
18. července

Když Frodo vykročí se Samem vstříct novým dobrodružstvím, vykračuji s nimi. Jinak to nejde. Neskutečně originální a nejlepší svět fantasy jaký byl kdy vymyšlen.