Společenstvo Prstenu

Nechme se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Nechme se pohltit Středozemí, obdivujme se zoufalému hrdinství malého hobita, který jediný se může pokusit donést temný prsten tam, kde bude možné ho zničit, strachujme se, že by snad svůj úkol splnit nedokázal a nezachránil Středozemi před přílivem tmy, která by její obyvatele uvrhla do otroctví a beznaděje. Nechme se okouzlit – Pán prstenů nám tu možnost dává, nezávisle na tom, jestli jsme seriózní dospělci nebo dychtivé a naivní děti. První díl trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/9_/2/pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-7Bu-2.jpg 4.76480

Pán prstenů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

The Fellowship of the Rings, 1954

Kniha Společenstvo Prstenu

KočkaBarča

Dlouho jsem nechtěla číst kvůli začátku knihy - desetistránková předmluva a prolog. Nakonec jsem to nějak dala a zjistila jsem, že alespoň podle mého názoru je kniha lepší než film, protože tam Tolkien vynechal ty krvavé scénky,při kterých jsem si zakrývala oči.

Palpy597

Skvělá kniha rozhodně doporučuji.
Skoro stejně dobrá jako film, na knize se mi líbí popisy postav tak ostatních detailů.

Dija

Nechápu, proč jsem se tomuto dílu tak dlouho vyhýbala. Od dětství zbožňuji film a kniha mě nelákala... Ale teď můžu prohlásit, že příběh zbožňuji! Je to jako promítání toho nejhezčího snu. Baví mě popisy každého lístečku a také postavy. Především mě bavila postava Toma Bombadila.

renefer

Moje srdcovka, miluji Aragorna, Legolase, Gimliho i Gandalfa. Jen ti hobiti mi k srdci nějak nepřirostli.

stepanos008

Po spoustě letech jsem se konečně dostal k přeslavnému Pánu Prstenů a musím uznat, že všechny ovace jsou naprosto oprávněné, neboť se jedná o naprosto úžasnou fantasy, které se málo co vyrovná, zejména musím vyzdvyhnout Tolkienův smysl pro detail a naprosto fantasticky propracovanou Středozem.

scroft

Nelze ani slovy vyjádřit náročnost a zároveň bohatost a krása celého příběhu a čteného textu. Smekám před představivostí a zároveň schopností autora vdechnout život tolika postavám a scenériím tak, že má člověk pocit, že je součástí knížky.

Sice mi to trvalo o trochu dýl, než jsem měla původně v plánu, ale konečně je dočtena. Po celou dobu, co sem příběh četla se mi v hlavě přemítal i příběh a říkala si, Proč to nebylo i ve filmu? Ale nemůžu si stěžovat. Prostě super.

Razič

Dodnes stále výtečná fantasy. Komplexnost světa, napětí a tajemnou atmosféru můžou současné knihy Společenstvu prstenu mnohdy závidět.