Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166298/zmizela-UBe-166298.jpg 4.22843

Gone Girl (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kamienkova33
předevčírem

Pre mňa skvelá kniha! Čítala som ju jedným dychom, túto autorku proste môžem :-)

Klichem1

Prva polovica knihy bola nuda, ale potom prisla na scenu Amy a vtedy nastal ten spravny “čurbes” titulu thrillerový bestseller hodný. :-)

Fallen

Díky humbuku, který kolem knihy byl/je, jsem se i já pokoušela začíst a musím říct, že jsem jen silou vůle knihu dočetla. Nuda.

Suziella

Poslední přečtená knížka od Flynn. Líbila se mi o něco více než Temné Kouty, ale rozhodně jsem s ní nebyla tak spokojená, jak očividně ostatní. Knížka strašně zdlouhavá, až místy zbytečné rozepisování, do čtení jsem se hodně nutila a kdybych špatné knížky odkládala nedočtené, tak tuhle bych určitě už nikdy nedočetla.

petrpospa

To se může stát jenom v Americe. Aspoň v to doufám. Dobře napsané, o pár stránek méně by neškodilo. Zajímavý příběh bez happyendu, jinými slovy: když je ženská mrcha a chlap hňup, dobře jim tak. Přejme jim, ať jim to dlouho vydrží...
Možná mě jen mrzí, kolik má toto (ale i jiné) dílo komentářů a tím pádem i čtenářů. Stačí jen uvést úžasné prodeje, bestseller, přidat trochu reklamy a marketingu a lidi to zblbne. Přitom je tolik lepších knížek...

andrea6284

Skvělá zápletka, celý příběh ze dvou úhlů pohledu dodávají všemu na zajímavosti.

Bublinka.
29.12.2017

Trochu jsem se bála srovnávání s Dívkou ve vlaku, kterou jsem tedy jen viděla a asi bych si ji ani už nepotřebovala přečíst, ale nakonec jsem se do toho pustila. Musím říct, že Amy je dokonalá mrcha. Ale geniální. Autorka si se čtenářem vážně pěkně pohrála, stejně jako Amy s Nickem.

Mikky01
17.12.2017

Nejdříve jsem viděl film, takže jsem znal směr, kterým se bude kniha ubírat. Příběh o zmizení Amy a jejího manžela Nicka, který je hlavním podezřelým mě hned od začátku vtáhnul do děje. Napínavé vyprávění, při kterém se střídají kapitoly Nicka a Amy, kde se pomalu odkrývají všechny podrobnosti o obou hlavních postavách. Nedočkavě jsem čekal na to, jak to vlastně dopadne a jestli kniha bude na konci odlišná od filmu. Byl jsem mile překvapen z toho, jak to nakonec dopadlo.
Rozhodně zajímavý příběh napsaný čtivou a poutavou formou

PADA123
13.12.2017

Oproti Ostrým předmětům lepší kniha. Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale pak moc dobře napsaná.

Mrs.Morgan
07.12.2017

Stalo se,ze jsem první videla film,než cetla knihu....a musim říct ze bez filmu bych se asi jen těžko zacetla.nenavist a laska a dokonalost a pomsta...hezky to do sebe zapadalo,az me trochu mrazí jak reálně to vypadá

_Peprmintka_
06.12.2017

Lepší průměr. Téměř dokonale zobrazuje, jak na oko obyčejní lidé mohou být nepředstavitelně zrůdní. Jejich proměny mě bavilo sledovat a chuť většině postav nakopat řiť považuju pouze za mistrovsky zvládnuté vykreslení záměrně otravných charakterů. Nicméně, místy úmorně rozvleklé, některé pasáže pro mě nezáživné. Nemít to jako audioknihu, nejspíš ke konci nedojdu.

novecento
04.12.2017

Po přečtení této mistrně napsané knihy, jsem si položil tři zásadní otázky. Co je to za ženu, která je schopna tohle napsat? Není vlastně Gillian Flynnová skutečná Emy...? A následně, není Nickův příběh v mnohém podobný mému manželství...?
Knihu doporučuji a rád se podívám i na film.

Dandulka
04.12.2017

Z počátku nic moc, ale pak se děj nějak rozjel a nestačila jsem koukat, kam se děj posunul! Strhující děj od druhé poloviny až do konce.

Burák
04.12.2017

Tohle se povedlo. Po dlouhé době knížka, kterou jsem měla problém odložit a to i přes to, že jsem viděla už před lety film a měla vlastně tak trochu pokažené "překvapení". Zas to ale nahrává body knížce, když i tak si udržela napětí.

Od autorky jsem četla ještě Ostré předměty, a i když i to se mi četlo dobře, tohle je hned o několik tříd výš.

Sarri
03.12.2017

Skvělá kniha, od půlky jsem se nemohl odtrhnout. A rozhodně dost nekonvenční zakončení =)

Laf
02.12.2017

Když jsem to začala číst, rozhodně jsem nečekala, že se z toho nakonec vyklube takový psycho příběh s ne zrovna nejlepším koncem. Z celkového hlediska to byla taková průměrná kniha. Nedokázala udržet mou pozornost, občas jsem se u toho nudila a počítala stránky do konce.

Petule.k93
01.12.2017

Čtivá kniha s překvapujícím koncem. Líbila se mi, i když místy to bylo zbytečně zdlouhavé.

Mira7
25.11.2017

Amy a Nick, manželé a dvě hlavní postavy čtivé, svěže napsané knihy. Zatímco Nick se především zpočátku jeví prostě jen nepříliš sympaticky, postavu Amy autorka vytvořila jako „dokonalého“ sociopata.
Úžasná Amy, která svým rodičům byla předlohou pro psaní knížek pro děti, zkonstruuje za účelem pomsty svému manželovi za nevěru dokonale promyšlený plán. Píše si deník popisující fiktivními události v průběhu několika let a vytváří pro ně „důkazní materiály“.
Při pátém výročí svatby začíná to hlavní. Amy je pryč a Nick se dostává do hledáčku policie coby hlavní podezřelý. Naprosto nepřipravený a v šoku padá do jedné léčky za druhou. Každoroční manželská hra na nápovědy tentokrát slouží k likvidaci Nicka.
Zatímco Amy si cestuje a objasňuje pojem „cool girl“, Nick se propadá dolů a s pomocí žurnalistky a její show čeká, zda se nestane obětí veřejného lynče.
Nickovi, kterému posléze začíná svítat, se podaří na dálku oslovit veřejným prohlášením Amy způsobem, kterým ji přiměje se vrátit. Což je však změna plánu a Amy nezbývá nic jiného, než zavraždit svého ochránce, u něhož nalezne azyl poté, co je okradena v motelu (doposud jediná situace, kdy ji něco nevyjde). Přichází se zcela novou verzí příběhu, opět téměř dokonalou, ale tentokrát už i policie se zdráhá uvěřit, nezmůže však nic.
Kniha sází na dokonale promyšlený děj (plán), který je místy možná trochu překombinovaný, na čtivosti a atraktivitě příběhu to však neubírá.

cat5
24.11.2017

Před autorkou upřímně smekám. Moc chytře vymyšlené, svižné, čtivé. Musím podotknout, že jsem od svého okolí, slýchávala poznámky typu "Ten začátek je takovej nudnej, ale musíš vydržet až se to rozjede, pak už je to dobrý". Poznámku doteď nechápu a nepochopím. Kniha mě dá se říci lapila už po prvním slově (a to se moc často nestává). Jasných 5*.

Leusee
19.11.2017

Bohužel sem nejdřív viděla film, ale i tak mě kniha hrozně bavila a hltala jsem ji, jelikož se díky ní dostaneme víc do hloubky myšlení obou hlavních postav. Celý příběh je neskutečný a bude mi vyrážet dech hodně dlouho, protože ten zvrat je prostě briliantní. Konec byl taky nečekaný, až si z toho chcete rvát vlasy a donutí vás to rozmýšlet nad knihou/filmem i dlouho po přečtení/shlédnutí.

shay
19.11.2017

Začala jsem číst knihu, ale potom mi to nedalo a musela jsem se podívat nejdřív na film. Sice jsem po chvilce měla tušení, jak to vlastně je, ale i tak jsem nebyla zklamaná. Obojí můžu jedině pochválit.

Krissi
19.11.2017

Byla chyba podívat se nejdřív na film a až pak číst knihu, bylo to dost předvídatelné (a tím teď velmi chválím filmové zpracování, které je vážně trefné). Kniha je ale pořád svým způsobem přitažlivá, čte se skvěle (po několika prvních nekonečných stránkách se člověk prokouše k velmi zajímavému ději) a nechybí napětí, akce a zvraty. Dokázala mě připoutat i na několik hodin vkuse. Hodnotím velmi pozitivně.

adrika20
15.11.2017

Taky jsem toho názoru ,že zfilmování je podstatně lepší než kniha,kniha mě docela zklamala

Elčokča
14.11.2017

První třetina nuda. Potom otočka o 180°- úplně mi spadla brada! Napětí, akce a totálně nepředvídatelný konec. S tím se sice neztotožňuju, ale celkově hodnotím knihu velmi kladně. Bohužel podruhé se k ní nevrátím, protože nejlepší je právě ten zvrat a ten už by teď nebyl překvapením.

Sisine
07.11.2017

Kniha plná napětí, výborně se čte, ale konec byl pro mě docela úlet.

Štěchýto
06.11.2017

Doporučuji skvěle nahranou audioknihu, která vykompenzuje jakékoliv nedostatky.

Andynka
05.11.2017

Super... odpolední chuťovka. Přečteno jednim dechem. Zajímavý zvrat. Takže za me doporučuji. :-)

tonysojka
04.11.2017

Nebylo to špatné ,ale mi víc sedly Temné kouty a Ostré předměty,z těch dvou knih jsem byl opravdu v šoku.

ddkk
24.10.2017

Zvláštní kniha se skvělým a překvapivým vyústěním...film výborný.

Kacule88
22.10.2017

Zápletka knihy pro mě byla velkým a nečekaným překvapením!
Trochu mě už potom zamrzel konec knihy, který byl podle mě trochu nedotažený.