Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Ni... celý text

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?

Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem…

Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery). méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166298/zmizela-UBe-166298.jpg 4.22614

Gone Girl (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

padr

Pěkná kniha, vyplatí se přečíst, i když jste již viděli film.

domino1701

Dokonalost !!! Lepší knihu jsem nečetla!

i.stefany

Nebyla špatná, ale možná jsem ji nečetla v tom správném rozpoložení. Film jsem zatím neviděla, takže se k ní možná časem vrátím.

evin84

Kniha se mi nijak nelibila a ten konec jsem cekala rozhodne jiny!

michaela1992

Po přečtení pár komentářů zde, musím souhlasit (zdá se s většinou), že začátek (tak první třetina) knihy je opravdu nuda. Do čtení jsem se skoro nutila, ale za mě se vyplatilo. Další bod, s kterým s ostatními čtenáři souhlasím, je ten, že ani já jsem si v příběhu nenašla oblíbenou postavu (kdybych musela zvolit pro mě tu nejsympatičtější, vybrala bych si nejspíše Go). Dějová linie psaná pohledy obou hlavních hrdinů mi vyhovuje u většiny knih, Zmizelá nebyla výjimkou. Co se týče časové osy příběhu, retrospektiva mě u Zmizelé nijak z obrazu nevyvedla. Celkově mi kompozice titulu sedla. Ono propracovat takovýhle psychothriller, aby měl hlavu a patu... potlesk pro autorku. Plus přidávám taky za psychologii postav. Abych to zase vyvážila nějakým negativem, v knize byly detaily, které mi přišly hodně nelogické a nerealisticky vykreslené, jakoby nedotáhnuté. Závěr knihy je pro mě možná nakonec i šťastně zvolený, zanechal ve mně pocit takového "cože?", ale možná i pocit jakéhosi nenaplnění.. Pro mě je to vlastně takový psychologicky míněný otazník na konci celého příběhu. A na ten otazník si každý ze čtenářů musí zvolit svoji úvahovou odpověď.

evismaior

70% - Pravdou je, že s ohledem na skutečnost, jak je rozmazlená Amy z velkého světa už od začátku ve svém "deníčku" protivná, pozná čtenář celkem brzy, co za jejím zmizením asi tak bude. Každopádně už od začátku jsem instinktivně fandila manželovi Nickovi a jen se pak bavila tím, jak ta puntičkářka s pečlivě připraveným mstivým plánem v mžiku selhala, jakmile se dostala mezi ztracené, leč náležitě bystré existence. Trochu mě zklamalo větší nevyužití potenciálu najatého advokáta, který zprvu vypadal, že by mohl být zajímavou figurou v příběhu, ale nakonec se z něj stal jen takový přicmrndávač. A konec tedy nebyl právě nápaditý, byť s takhle nastavenými postavami to asi jinak dopadnout nemohlo. Ale jako letní lehká detektivková četba dobré.

buchio

Bohuzel jsem nejdrive videl film takze to pro me byla docela nuda...ale jako odpocinkove cteni na dovolenou a vypnuti mozku docela dobre

helcab

Celkem zajímavá kniha, ale přiznám se, že mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Dál jsem četla hlavně ze zvědavosti, jak to dopadne. Sice bestseller, ale četla jsem i lepší !!!

mattonka

Kniha mě bavila, s napjatostí jsem očekávala další děj, mohu jen doporučit.

K4t13

Výborná kniha. Zbožňuji i film, který byl podle ní natočen a knihu jsem četla až po jeho zhlédnutí. Skvěle mi doplnila chybějící místa. Vřele doporučuji a nemám co bych vytkla.

Ajinka126

Jak to může mít slabé hodnocení ptám se vás? Je to literární skvost. To se nedá popřít. Na poli thrillerů to jistě přepisuje učební osnovy. Bavila mě ta touha zjistit, co je ve skutečnosti pravda. Bavil mě ten časový odstup obou vyprávění. Líbilo se mi, jak je to celé propojené a jak to na sebe navazuje. A vyvrcholení to celé jen podtrhne. JO!

SmallLucia

Celý děj se úmorně vlekl a ten konec? No promiňte, ale tohle se mi teda vážně vůbec nelíbilo.

Barsine

Moje doporučení - nekoukat na film dřív, než přečtete knihu ;-)
Pokud se to stalo, vaše recenze a vnímání knihy je ovlivněné.
Já naštěstí knihu přečetla a pak jsem se šla kouknout do kina a čekala jsem na takové to WÁU někde v prostředku, které si nedostavilo tak moc, jak jsem doufala :-D...filmové zpracování se mi nelíbilo. Prostě film nad knihou nezvítězí.

Milky92

Naprosto geniální. Od knihy jsem se těžko odpoutávala.
Byla jsem napjatá od začátku až do konce :-)

Majka.S

Uff konečně jsem ji zdolala.Knizka me docela bavila,ale tak trochu jsem čekala jiný konec ....

beruska

Po 250-ti stranách čtení vzdávám :( ... Na knihu jsem se těšila, ale velmi mne zklamala...

chanahd

Vcelku nudná kniha. Těch 528 stran se zdálo nekonečných. Na to, že je to thriller, tak je to opravdu uspávací. Děj se táhne jako čerstvě našlápnutá žvýkačka.. Čekala jsem velké napětí, děj, co mě nepustí a bude nutit číst dál a dál... Nestalo se. Je mi jasné, že doporučovat nebudu, ani se ke knize už nikdy nevrátím.
K tomu, aby se kniha stala bestsellerem, stačí evidentně opravdu málo.

lavendy

Přečetla jsem ji na doporučení, ale já sama bych ji asi nikomu neporučila. Troch zbytečný příběh i forma zpracování. Nic vám nepřinese.

petra.kind

První část knihy se čte opravdu docela těžko a dost jsem se nudila, nicméně o to víc ale dokáže překvapit to, co se v knize odehrává dál. Dokonale jsem se nechala autorkou nachytat :)

Andvejka

Zmizelá mi ležela na seznamu knížek, které chci přečíst, dost dlouho. Ve finále jsem ji na svůj vkus četla dost dlouho, nějak jsem se nemohla prokousat asi první třetinou knihy, která mi přišla tak trochu o ničem (což vysvětluje i to, že jsem knihu začala číst v květnu a dočetla až dnes). Pak to ale vzalo spád a alespoň mě se to četlo úplně samo.

Problém této knihy v mém případě je ten, že jsem nebyla schopná oblíbit si ani jednu postavu, která v knize vystupovala. Ač jsem se sebevíc snažila, prostě to nešlo. Kdybych se přeci jen měla alespoň trochu přiklonit na stranu jednoho z ústřední dvojice, tak by to byl Nick - nejednou jsem se přištihla, jak mu radím "Tak ji konečně zabij!" Ale protože jsem asi 2 roky zpátky viděla film, tak jsem věděla (nebo alespoň tušila - nikdy nevíte, jak moc film odpovídá knížce), že to tak nedopadne.

Ke knize se někdy v budoucnu třeba vrátím, že bych jí ale musela nutně číst hned, to ne. Za mě bodové hodnocení tak 3,5, ale protože tato možnost není, dávám 4.

Mergirus

První půlku knížky jsem trpěla, pořádně mě nedokázala zaujmout. Od druhé půlky, kdy se dovídáme pravdu o Amy, už ot bylo zajímavější, ale ten konec... Ach jo, vracet se k ní rozhodně nebudu.

arket

Mně se též tato kniha nelíbila. Přišla mi to stejná slátanina jako Dívka ve vlaku. Příběh mi nepřipadal ani důmyslný, ani úžasně záludný, ani nemilosrdně zábavný, ani ukrutně chytrý a už vůbec ne skvělý. To finále je vyloženě k naštvání. Vracím se k evropským detektivkám, ty aspoň mají hlavu a patu, né jako tyto americké slátaniny. Btw v dnešních dobách diagnostikují těhotenství lékaři nejen z krve, ale hlavně pomocí ultrazvuku, což asi autorka nedomyslela. Prošlo by jí to tak před 30 lety. Pasáž s fingovaným těhotenstvím mě vyloženě přišla úplně jako hovadina.

BiancaB

Dlouho jsem přečtení Zmizelé odkládala, až jsem si jednoho dne řekla, že se do ní konečně pustím. Bývalo by bylo lepší, kdybych ji asi nechala nepřečtenou. Musím říct, že takhle mě hodně dlouho kniha nenudila. Musela jsem se do čtení opravdu nutit. Vyprávění bylo rozvleklé, pomalé, zbytečně zabíhající do detailů a prostě nudné. A úplný závěr byl opravdu velkým zklamáním.Popravdě vůbec nerozumím tak velkému marketingu kolem ní a popisu na zadní straně "hrozivé", "ostré jako břitva" jsem se bohužel už jen zasmála. Je škoda, že kolem knihy která je vlastně pouze ucházející, je takový poprask a na jiné knihy se vůbec nedostává.

Makaja

Rozečtená byla bezmála rok, v rámci výzvy jsem se rozhodla jí dočíst, ale nadšení se nedostavilo, prostě mě to nebavilo.

vladka1695

Zas tak extra super to nebylo. Průměr, místy nuda.

gladya

Věci jsou jinak, než se zdá. To mě při čtení napadalo hned několikrát. Zkusím popsat své dojmy, aniž
bych moc prozradila. Čtenář si řekne, že je to přece jasné a že neskočí na to, co se nabízí jako prvoplánové řešení. Pravda to ale byla pouze částečně, alespoň pro mě. To, co vypadalo banálně a předvídatelně se ukázalo jako psychologický příběh s několika celkem překvapivými zvraty a odhaleními.

mira.l

Zmizelá je zvláštní kniha. To, co zpočátku vypadá jako víceméně tuctová detektivka - v den výročí svatby se ztratí manželovi manželka, se postupně s bližším poznáváním obou aktérů vyvine do zajímavé psychologické hry dvou - nebojím se říct - bláznů. Skoro nic není nakonec tak, jak to vypadá zpočátku. Někdy jsem nevěděl, kdo z nich je větší cvok, co je vlastně pravda a co je vylhaný, kdo z nich by si zasloužil větší facku přes celou hubu. Nakonec jsem usoudil, že ta větší sv**ě bude Amy, takovou manželku aby pohledal za poledne s baterkou.
Zajímavé je to střídání obou vyprávějících osob, Nicka a Amy, které je tak trochu jako pohled na kolejnice do dálky. Na začátku to vypadá, že to spolu moc nesouvisí, ale postupně, tam někde v dáli příběhu, se to začne sbíhat dohromady.
Co už tak zajímavé není, že je to přece jenom v rámci žánru asi dost a až zbytečně dlouhé, před Zmizelou jsem četl Manžele odvedle, a to byl po stránce stylu napsání naprostý opak. Tady jsou pasáže, kdy prostě čtenář musí a chce číst dál, ale i místa, kde se to dost táhne a neděje se vůbec nic nebo jen velmi málo (což je přísně vzato skoro celá první půlka knihy).
Hodnotí se mi to docela těžko, subjektivně za ten příběh jako takový bych dal tři, vzhledem k té délce a jisté nudnosti to zase nebyla až taková pecka, jakou jsem čekal, nakonec tam teda tu čtvrtou přidám za to opravdu vymazlené prokreslení charakterů jak Nicka, tak Amy. Ten konec je trochu zvláštní, vlastně takový nijaký, Amy má Nicka pevně v hrsti a .... a jak to bude dál?

terpin

Ze zacatku mi to prislo, ze to ani nedoctu, ale pak se zlomilo a bylo to skvely zaver. Fascinujici kniha.

Kerberos

Knížka napínavá,hlavní hrdinka velmi nepříjemná

Boženka2

Když už jsem ji rozečetla, tak jsem ji dočetla, ale čekala jsem něco jiného, zvlášť konec mi připadal nedotažený