Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/big_zmizela-UBe-166298.jpg 4.23954
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

Kniha Zmizelá

pavlina4737

Na Zmizelou jsem narazila při čtení podobné Dívky ve vlaku, kde se o ní zmiňovali citace na přebalu knihy. Zmizelou jsem si později objednala a když jsem jí četla, nemohla jsem ji pustit z ruky, líbí se mi, jak je kniha napsaná hovorovým čtivým jazykem a jak vámi manipuluje tak, že nevíte na čí stranu se máte postavit a na konci jste překvapení, jak to celé dopadlo.

bigben

Bavilo mě vyprávění dvou hlavních postav, každá ze své strany...jen bych knihu pokrátila...a závěr trochu zamrazil.

petraj30

Ten začátek byl katastrofální, takhle jsem se nenudila hodně dlouho, pokud vůbec. Myslela jsem, že to položím po 20 stránkách. Tipovala jsem, že mi změnili titulní obálku. Nicméně jsem vydržela, protože po přečtení určitých komentářů, to prý ještě bude pořádná jízda. A světe div se! Děj nabral na obrátkách ze vteřiny na vteřinu a já už jsem pak nebyla schopná knihu ani na okamžik pustit z ruky.
Možný spoiler:
Od celého začátku jsem si říkala, že jejich vztah nemůže být až tak jednoduchý. A i když má mince dvě strany, tak tady těch stran bylo mnohem víc. Myslela jsem, že Amy má jen jedna zadní vrátka a ejhle, ona fakt myslela na všechno. Až to člověka děsí, jen ten konec mě zklamal. Tady spravedlnost nezvítězila.
Ani ve snu by mě nenapadlo, jak ten příběh může skončit. Tohle je moje první kniha, kde jsem uvažovala o všech možných dostupných hodnoceních. Nakonec se dám zlatou střední cestou i kvůli tomu začátku. Ale pořád jsem z toho v šoku. Vážně to bylo super.

zimka.r

První knížka! A tedy já jsem nadšená! To jak se prolíná kdo je vlastně špatný a kdo dobrý a stále měníte názor, to bylo pro mne opravdu zajímavé a napínavé.....jen ten konec mě asi neuspokojil :) Určitě sáhnu po nějaké další knížce!

dagsvob

Z knihy jsem nadšená a teď se můžu podívat na film. Nemám to ráda v opačném pořadí, to si knihu pak dostatečně nevychutnám...

Kubajzz

Poslechnuto jako audiokniha. Viděl jsem stejnojmenný film ale knížka byla stopro lepší. Dobrý thriller, kde chvílemi nevíte, kdo tedy má vlastně pravdu a kdo lže. Rozhodně doporučuji k přečtení.

anibeni

Možná zbytečně zdlouhavý, ale dobrý thriller.. nejdřív nenávidíte Nicka, pak nenávidíte Amy a pak se divíte, jak to všechno končí...

ZuzanaZ83

Amy a Nick jsou manželé pět let. Jsou dokonalý pár, lidé je obdivují. Za zavřenými dveřmi ale dochází k rozkladu vztahu. Amy pak jednoho dne zmizí a na Nicka padá obvinění z toho, že své manželce ublížil.
V příběhu v podstatě brzy přijdete na to, kdo je kdo. Vyprávění střídavě z pohledu Nicka a Amy také odhaluje temné stránky jejich vnitřního světa.

Posledních zhruba 100 stran se poměrně táhlo, celkově ale psychothriller ano, jen trochu překombinovaný. Kdyby to šlo, tak bych dala 3,5*.