Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166298/zmizela-UBe-166298.jpg 4.22971

Gone Girl (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Lelaqu

Četla jsem ji napodruhé a tentokrát v češtině. Líbila se mi o 100% víc, vzhledem k překladu. Bylo to úžasně promyšlené ani chvíli jsem se nenudila, ano sice tu byly kapitoly, které mě nebavily tolik (většinou z pohledu Nicka) ale i přes to, to Flynn napsala tak neskutečně chytlavým a čtivým stylem psaní. Psychologická stránka knihy je nádherně vykreslená a popsaná. Bohužel jsem se dozvěděla menší spoiler, SPOILER ALERT Nick Amy podvedl KONEC SPOILER ALERTU ale i tak jsem si těch 520 užila na maximum. Určitě doporučuji

Pauline23

Super námět co ženy dokáží provést mužům. Za mě skvěle napsané. Četla se dobře a spisovatelka to výborně vykreslila. Bohužel chlap zustal v pasti...

Layss

Opravdu zajímavý příběh! Občas takhle zkusím zabrousit do Bestsellerů a tady jsem nenarazila. Vůbec jsem netušila, co se děje, a byla jsem na tom pomalu stejně jako Nick. Po přečtení knížky jsem si pak pustila i filmové zpracování a ani zde jsem nebyla zklamaná. Síla

Yorika

Zase jsem se nechala zlákat marketingem.
Před rokem.
Dnes si už ani nevzpomínám, o čem ta kniha vlastně byla

Coolniczka12

Tak tahle knizka me opravdu dostala. Zpocatku jsem mela trosku obavy kvuli poctu stranek, ale dej se porad neskutecne vyvijel. Zajimave je, jak si autor pohrava s mysli ctenaru co se tyce hlavnich postav. Prvni pulku knihy byl Nick vyprofilovany jako hrozny padouch a Amy chudinka. A ke konci to bylo presne naopak.
Behal mi z toho mraz po zadech, takze pet hvezdicek :)

Hanulka25

Tak nevím! Původně jsem u téhle knihy měla pět hvězdiček. Po roce od přečtení už si ale vůbec nepamatuju o čem to bylo. Nakonec to tedy asi zas taková bomba nebyla, když nezanechala žádnou stopu.

daniska

Za mě ano, dobře vymyšlené. Film se mi také líbil.

Evaho73

Za mňa túto knihu hodnotím ako jeden vynikajúci psychologický thriller...možno najlepší aký som zatiaľ čítala.
Začiatok tejto psychodrámy je posadený do stereotypu a nudy, presne tam, kde uviazlo manželstvo oboch nedôveryhodných rozprávačov. Netreba sa dať odradiť, lebo aj v zdanlivo nudnej prvej časti sa postupne začínajú profilovať zvratené charaktery oboch hlavných hrdinov a nachádzame tam aj rôzné indície pre ďalšie smerovanie deja.
V druhej časti sa dejové zápletky a ich zvraty začínajú odvíjať oveľa rýchlejšie, kde pri čítaní nestačíte prenášať (ne)sympatie z jedného hlavného hrdinu na druhého, ktorí čitateľov ako rozprávači zásobujú množstvom neistôt a poloprávd. Záverečná časť je vystupňovaná do dramatického a prekvapivého záveru...kto je vlastne skutočnou obeťou, či je ňou vôbec niekto?
Autorka týmto príbehom naznačila, ako ďaleko môže zájsť meniaci sa spôsob manželského života, kde jeden partner manipuluje toho druhého žiarlivosťou, vydieraním...

Dashow

První část knihy mne úplně nebavila a nedokázala jsem se stoprocentně začíst...ale pak příšla druhá a třetí část a já už knihu nedala z ruky! Napínavé, dokonale promyšlené, konec jsem těžce rozdýchvávala... Za mne opravdu boží knížka, vřele doporučuji.

Téra

Čekala jsem asi mnohem víc, vzhledem k tomu, jaký je tato knížka hit. Hodně dlouho jsem se nemohla začíst. Ta první část byla tak utahaná, nezáživná, přišlo mi, že se příběh vůbec nevyvíjí. Na dvousté stránce jsem si řiklala, že tomu dám ještě max padesát stránek a končím, naštěstí se to pak rozjelo, takže jsem dočetla. Knížce by určitě bodlo zkrácení o třetinu a pak by to možná byla ta bomba.

kiki11

Nemůžu hodnotit, jelikož jsem knihu nedočetla. Nemohla jsem se začíst, od začátku se nudila a nutit do čtení se mi nechtělo, takže jsem to vzdala. Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím.

martinaandulka

Nejdříve jsem viděla film a po roce přečetla knihu a obojí se mi líbilo stejně,film se hodně držel knihy.Je to napínavý,psychologický detektivní román,který vás nenechá v klidu.

dlabikk

Knihu jsem četla poté, co jsem viděla film a je 100% lepší (jako vždy). Skvěle napsané, napínavé až dokonce.

Veru960

Dobře napsané, ale asi trošku vykonstruované

esfinge

Mne se to libilo, dej me vtahnul. I jsem si zapremyslela, jestli je to mozne, takhle zmizet.

Viviana-Mori

No, po těch všech ódách jsem to čekala malinko lepší. :) Temné kouty a ostré předměty se mi od autorky třeba líbily mnohem více. Zmizelá má krásný náběh, napětí se stupňuje, ale pak to nějak usne a konec už je trochu přitažený za vlasy, hlavně chování hlavního hrdiny. Já bych spálila všechny mosty.

Véča

Znáte ten pocit, kdy vám při čtení buší srdce, ježí se chloupky, oči nestíhají zabírat všechna slova ve větě, protože musíte číst rychle, abyste věděli, jak to dopadne? Tak přesně tohle se nestalo. Schválně jsem knížku nechtěla číst v době její největší slávy, abych nebyla ovlivněna ostatními, ale bohužel musím oznámit, že mě příběh zklamal. Ano, motiv zajímavý, styl psaní výborný, ale celkový dojem ve mně kniha zanechala spíše průměrný. Škoda.

nicole1990

zhrzená ženská dokáže opravdu udělat ze života peklo aneb když je ženská magor.. četlo se to dobře a bylo to napínavé až do konce a zajímavý konec.. Po přečtení knížky jsem si musela pustit i film a knížka se mi líbila víc..

DracoMalfoy

Konec byl bombovej, ale jinak jsem se ke čtení musela nutit.

Zuzanka46

Váhám nad tím, jak knihu ohodnotit. Vzhledem k tomu, že nakonec mé kladné pocity zvítězily nad těmi smíšenými, dávám čtyři hvězdy.
Příběh je čtivý a napínavý. Chvíli jsem fandila Nickovi či Amy a chvíli jsem je zase nenáviděla. Nicméně konec mě hodně zklamal. To jako vážně?

stafbul

Za mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Velmi pěkně se četla, jednoduchý způsob psaní, udržení....snad ani ne napětí, ale zájmu o to, co se v knize děje, o všechny postavy. A několikrát během četly překvapivé pronesení věty: "Ta autorka musí být psychouš!" :-D Ale v dobrém. Fakt se mi moc líbila a rozhodně koupím a zůstane v knihovně.

Veronika33

Pointa knihy veľmi dobrá a zaujímavá, prevedenie však zabíja príbeh. Začiatok resp. takmer polovica knihy nudnáááá a zdĺhavá. Film som si asi užila viac. Ostatné knihy autorky ma zaujali viac, čo je paradox, keďže táto kniha je vyzdvihovanejšia.

Vatter83
17. únoraodpad!

Příliš zdlouhavé.

miska98

Poměrně dobře napsaný román, který se nemůže rozhodnout, jestli má být spíše psychologický nebo kriminální, což mu ve výsledku v mých očích poněkud uškodilo. Více jednoho nebo druhého a byla bych spokojená. Přesto se rozhodně jedná o nadprůměrné dílko.

ivag

Kniha, která mne opravdu chytla... postupně dávkované informace, které se někdy ukázaly jako úplně opačné... mistrně vyprávěno, skvěle vystavěno. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

t.adm

Konečně thriller, u kterého jsem byla překvapována neustále. Lehké mrazení po celou část příběhu, avšak závěrem přímo husí kůže. Koncem si mě kniha získala do puntíku. Doporučuji!

Stanenka

Před knihou jsem viděla 2x film, tak jsem věděla, o čem příběh bude, ale i tak jsem stránky hltala, i když místami bylo vyprávění zbytečně zdlouhavé. Při čtení jsem místami nenáviděla Nicka, poté Amy a často jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Dobře napsaný psychologický thriller.

veselaa

Tato kniha mě nijak nezaujala,do čtení jsem se musela celkem přemáhat.Pro mne takový průměr,ale dočetla jsem ji :)

bivana009

Knížka mě zaujala, stejně tak i filmové zpracování. Dějová zápletka mi přišla vcelku originální, autorka zvládla i detaily, děj má tu správnou dynamiku, u tohoto příběhu jsem se nenudila.

MT23

Na začátku jsem se do knihy nemohla začíst.. Pak mě však děj vtáhl a kniha mě opravdu nezklamala.. Stejně tak filmové zpracování..