Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166298/zmizela-UBe-166298.jpg 4.23043

Gone Girl (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kao

Neuvěřitelné. Neuvěřitelné, neuvěřitelné. Byla jsem opravdu skeptická, co mi tato kniha přinese. Kvůli tomu, jak moc je známá, jsem si tak trošku říkala, že všichni přehání, že ta knížka přece nemůže být až takový trhák. Ale jo. Byl. A byl to šílený psychopatický trhák.
A když jsem ji dočetla, v hlavě mi zůstala taková malá stopa psychopata. Ještě nějakou chvíli jsem okolní svět sledovala šílené, děsivé a geniální Amy. Tak hurá na film!

Makyyy

Jako první jsem viděla film, který mě dostal. Knihu nehodnotím negativně, ale nejsem z ní úplně odvařená. Možná bych ji osekala na 2/3 a bylo by to dokonalé. Ale každopádně je to dobrý thriller, nepřevídatelný konec, což se mi na těchto knihách líbí. Nelituji, že jsem ji četla, doporučuji!

LuciNka93

Začátek knihy mě moc neoslovil hodně jsem se prokousávala knihou. Z knihy se nakonec stala slušná detektivka s velmi nepravděpodobnou hlavní ženskou postavou. Je to kvalitně napsaný psychologický thriller, který mě bavil od začátku do konce. Výborně zpracovaná psychologie postav a celkem zajímavý konec. Pravda, je zapotřebí se do knížky začíst, dějově se kniha začíná výrazněji odvíjet až někde před polovinou, ale mně to nevadilo. Bez předchozích kapitol by to nebylo ono. Za sebe rozhodně můžu doporučit.

KSarlota

Wow, to je asi všechno co k ní můžu říct :-)

agatha2

Trvalo to léta, než na ni u mě došla řada. Film nemám potřebu vidět, kniha byla pro mě skvělá a tento pocit si chci zachovat. Amy a Nick - co dodat, přečtěte si, rozhodně nebudete litovat. Paní Flynnová prokázala již v této prvotině, že psát umí a čtenáře si krásně vede na vodítku napětí a dělá si s námi, co sama uzná za vhodné. Chvíli fandíte Amy, chvíli zase Nickovi a nakonec Vám zůstane pusa dokořán.

Sonča95

Nejdřív jsem viděla film a poté si koupila i knihu,ale musím říct,že už mě kniha tak nelákala.Spíš jsem jí jen tak projela bez většího zájmu,nicméně dávám 5 * za náměť a za napínavost :)

Iny

Fantastický... Zmizelá se mi teda pěkně vryla pod kůži. Autorce se perfektně podařilo vykreslit postavy a vystupňovat jejich charaktery postoje a vůbec.... Úžasná Amy... Mrcha Amy... Chtěla bych znát název poruchy osobnosti, kterou zjevně trpí.. :D Je to prostě skvěle "promakaná" knížka, která tě dostane. :)

Ava34

Knížka mě opravdu natchla. Námět super. Knížka se četla velmi dobře. Proto musím dát 5 z5

slaska77

Zajímavý psychothriller, který se nedal jinak, než přečíst jedním dechem. Sice jsem v poslední době četla několik obdobných knih, ale opět mi autorka přinesla trochu jiný pohled na věc. V reálném životě nejsou věci většinou tak vyhrocené, ale ty nejhorší věci si dělají osoby si blízké. Amy (!!!), Nicka i jeho ztřeštěnou sestru Go jsem si oblíbila, úplně jsem ale nenáviděla Amyiny rodiče. Tak pitomé postavy, jako by z reálného života přímo vypadly:-) Dnes své 4,5 hvězdy zaokrouhlím spíš dolů.

Mishell14

Tak tohle byl opravdu knižní masakr. Prošla jsem si u čtení snad všemi stavy. Od nudy,kdy jsem si myslela,že všechno vím i závěr po naprosté pohlcení a dočtení posledních slov s otevřenou pusou. Za mne jeden z nejlepších psycho thrillerů za poslední léta. 5* plus taková menší omluva autorce za to,že jsem si myslela po pár stránkách,že její dílo bude přinejmenším průměrné. Nejenom Amy mne dokázala zmást ale i samotná autorka.

Aneleh

Zajímavý psychologický thriller, kde se dozvídáme podrobné myšlenkové pochody a prožívání vztahu obou mladých manželů. Ze začátku možná chvíli máme sklon myslet si, zda za zmizením Amy nemůže být někdo třetí, ale postupně vyplývají na povrch povahové vlastnosti manželů a nestačíme se divit. Manipulace v manželství možná není tak výjimečná, tady zašla hlavní hrdinka hodně daleko. Co všechno lze nevymyslet v touze naprosto si podrobit svého partnera?

ecila13

70%
Příběh se začíná odvíjet současně ve dvou rovinách:
Sledujeme probíhající vyšetřování zmizení Amy očima jejího manžela Nicka.
A z pohledu Amy vidíme průběh manželství s Nickem od seznámení až do osudového dne D.
Anebo ne?

verense

Do začátku knihy jsem se musela trochu nutit a v duchu se divila, co na tom všichni mají za úchvatnost. Ani jedna z hlavních postav mi nebyla nijak sympatická, po přečtení pár kapitol "deníkové Amy" mi bylo jasné, že tahle dáma to rozhodně nemá v hlavě v pořádku, Nick působil jako slaboch, který vlastně neví, co se sebou a potřebuje k sobě někoho, kdo ho bude vést. Pak jsem se celkem začetla, občas se podivila nad několika nedomyšlenými věcmi (třeba lékařské vyšetření Amyina prvního těhotenství, že), a poměrně rychle se propracovala ke konci. A tam na mne vyskočilo jedno velké COŽE? Čekala jsem nějakou pěkně uleželou pomstu, a ne toto. Ale to by nesměl Nick být takový zbabělec... tahle holt skončil tak, jak si zasloužil.
Za mne lepší průměr, rozhodně od čtení nikoho neodrazuju, ale s doporučováním budu váhat.

Nikkaa

Lituju Nicka že zůstal uvězněn se svou manželkou,co ženy dokáží provést jen když jsou pomatené...člověk až zírá kam jejich myšlenky dokážou zajit., vše zrealizovat... další skvělé dílo od mé oblibene spisovatelky

Nestorkea

Bohužel, tři hvězdy, víc ani ťuk. Námět byl dobrý, ale zpracování mě bohužel nevtáhlo do děje. Pořád jsem čekala, kdy přijde to, díky čemu je kniha označována za bestseller, ale najednou byl konec a bestseller nikde. Film je mnohem lepší.

Lelaqu

Četla jsem ji napodruhé a tentokrát v češtině. Líbila se mi o 100% víc, vzhledem k překladu. Bylo to úžasně promyšlené ani chvíli jsem se nenudila, ano sice tu byly kapitoly, které mě nebavily tolik (většinou z pohledu Nicka) ale i přes to, to Flynn napsala tak neskutečně chytlavým a čtivým stylem psaní. Psychologická stránka knihy je nádherně vykreslená a popsaná. Bohužel jsem se dozvěděla menší spoiler, SPOILER ALERT Nick Amy podvedl KONEC SPOILER ALERTU ale i tak jsem si těch 520 užila na maximum. Určitě doporučuji

Pauline23

Super námět co ženy dokáží provést mužům. Za mě skvěle napsané. Četla se dobře a spisovatelka to výborně vykreslila. Bohužel chlap zustal v pasti...

Layss

Opravdu zajímavý příběh! Občas takhle zkusím zabrousit do Bestsellerů a tady jsem nenarazila. Vůbec jsem netušila, co se děje, a byla jsem na tom pomalu stejně jako Nick. Po přečtení knížky jsem si pak pustila i filmové zpracování a ani zde jsem nebyla zklamaná. Síla

Yorika

Zase jsem se nechala zlákat marketingem.
Před rokem.
Dnes si už ani nevzpomínám, o čem ta kniha vlastně byla

Coolniczka12

Tak tahle knizka me opravdu dostala. Zpocatku jsem mela trosku obavy kvuli poctu stranek, ale dej se porad neskutecne vyvijel. Zajimave je, jak si autor pohrava s mysli ctenaru co se tyce hlavnich postav. Prvni pulku knihy byl Nick vyprofilovany jako hrozny padouch a Amy chudinka. A ke konci to bylo presne naopak.
Behal mi z toho mraz po zadech, takze pet hvezdicek :)

Hanulka25

Tak nevím! Původně jsem u téhle knihy měla pět hvězdiček. Po roce od přečtení už si ale vůbec nepamatuju o čem to bylo. Nakonec to tedy asi zas taková bomba nebyla, když nezanechala žádnou stopu.

daniska

Za mě ano, dobře vymyšlené. Film se mi také líbil.

Evaho73

Za mňa túto knihu hodnotím ako jeden vynikajúci psychologický thriller...možno najlepší aký som zatiaľ čítala.
Začiatok tejto psychodrámy je posadený do stereotypu a nudy, presne tam, kde uviazlo manželstvo oboch nedôveryhodných rozprávačov. Netreba sa dať odradiť, lebo aj v zdanlivo nudnej prvej časti sa postupne začínajú profilovať zvratené charaktery oboch hlavných hrdinov a nachádzame tam aj rôzné indície pre ďalšie smerovanie deja.
V druhej časti sa dejové zápletky a ich zvraty začínajú odvíjať oveľa rýchlejšie, kde pri čítaní nestačíte prenášať (ne)sympatie z jedného hlavného hrdinu na druhého, ktorí čitateľov ako rozprávači zásobujú množstvom neistôt a poloprávd. Záverečná časť je vystupňovaná do dramatického a prekvapivého záveru...kto je vlastne skutočnou obeťou, či je ňou vôbec niekto?
Autorka týmto príbehom naznačila, ako ďaleko môže zájsť meniaci sa spôsob manželského života, kde jeden partner manipuluje toho druhého žiarlivosťou, vydieraním...

Dashow

První část knihy mne úplně nebavila a nedokázala jsem se stoprocentně začíst...ale pak příšla druhá a třetí část a já už knihu nedala z ruky! Napínavé, dokonale promyšlené, konec jsem těžce rozdýchvávala... Za mne opravdu boží knížka, vřele doporučuji.

Téra

Čekala jsem asi mnohem víc, vzhledem k tomu, jaký je tato knížka hit. Hodně dlouho jsem se nemohla začíst. Ta první část byla tak utahaná, nezáživná, přišlo mi, že se příběh vůbec nevyvíjí. Na dvousté stránce jsem si řiklala, že tomu dám ještě max padesát stránek a končím, naštěstí se to pak rozjelo, takže jsem dočetla. Knížce by určitě bodlo zkrácení o třetinu a pak by to možná byla ta bomba.

kiki11

Nemůžu hodnotit, jelikož jsem knihu nedočetla. Nemohla jsem se začíst, od začátku se nudila a nutit do čtení se mi nechtělo, takže jsem to vzdala. Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím.

martinaandulka

Nejdříve jsem viděla film a po roce přečetla knihu a obojí se mi líbilo stejně,film se hodně držel knihy.Je to napínavý,psychologický detektivní román,který vás nenechá v klidu.

dlabikk

Knihu jsem četla poté, co jsem viděla film a je 100% lepší (jako vždy). Skvěle napsané, napínavé až dokonce.

Veru960

Dobře napsané, ale asi trošku vykonstruované

esfinge

Mne se to libilo, dej me vtahnul. I jsem si zapremyslela, jestli je to mozne, takhle zmizet.