Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166298/zmizela-UBe-166298.jpg 4.22916
Originální název:

Gone Girl (2012)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (746)

Přidat komentář
dlabikk
předevčírem

Knihu jsem četla poté, co jsem viděla film a je 100% lepší (jako vždy). Skvěle napsané, napínavé až dokonce.

Veru960
16. března

Dobře napsané, ale asi trošku vykonstruované

esfinge
15. března

Mne se to libilo, dej me vtahnul. I jsem si zapremyslela, jestli je to mozne, takhle zmizet.

Viviana-Mori
03. března

No, po těch všech ódách jsem to čekala malinko lepší. :) Temné kouty a ostré předměty se mi od autorky třeba líbily mnohem více. Zmizelá má krásný náběh, napětí se stupňuje, ale pak to nějak usne a konec už je trochu přitažený za vlasy, hlavně chování hlavního hrdiny. Já bych spálila všechny mosty.

Véča
03. března

Znáte ten pocit, kdy vám při čtení buší srdce, ježí se chloupky, oči nestíhají zabírat všechna slova ve větě, protože musíte číst rychle, abyste věděli, jak to dopadne? Tak přesně tohle se nestalo. Schválně jsem knížku nechtěla číst v době její největší slávy, abych nebyla ovlivněna ostatními, ale bohužel musím oznámit, že mě příběh zklamal. Ano, motiv zajímavý, styl psaní výborný, ale celkový dojem ve mně kniha zanechala spíše průměrný. Škoda.

nicole1990
03. března

zhrzená ženská dokáže opravdu udělat ze života peklo aneb když je ženská magor.. četlo se to dobře a bylo to napínavé až do konce a zajímavý konec.. Po přečtení knížky jsem si musela pustit i film a knížka se mi líbila víc..

DracoMalfoy
02. března

Konec byl bombovej, ale jinak jsem se ke čtení musela nutit.

Zuzanka46
02. března

Váhám nad tím, jak knihu ohodnotit. Vzhledem k tomu, že nakonec mé kladné pocity zvítězily nad těmi smíšenými, dávám čtyři hvězdy.
Příběh je čtivý a napínavý. Chvíli jsem fandila Nickovi či Amy a chvíli jsem je zase nenáviděla. Nicméně konec mě hodně zklamal. To jako vážně?

stafbul
26. února

Za mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Velmi pěkně se četla, jednoduchý způsob psaní, udržení....snad ani ne napětí, ale zájmu o to, co se v knize děje, o všechny postavy. A několikrát během četly překvapivé pronesení věty: "Ta autorka musí být psychouš!" :-D Ale v dobrém. Fakt se mi moc líbila a rozhodně koupím a zůstane v knihovně.

Veronika33
23. února

Pointa knihy veľmi dobrá a zaujímavá, prevedenie však zabíja príbeh. Začiatok resp. takmer polovica knihy nudnáááá a zdĺhavá. Film som si asi užila viac. Ostatné knihy autorky ma zaujali viac, čo je paradox, keďže táto kniha je vyzdvihovanejšia.

Vatter83
17. únoraodpad!

Příliš zdlouhavé.

miska98
08. února

Poměrně dobře napsaný román, který se nemůže rozhodnout, jestli má být spíše psychologický nebo kriminální, což mu ve výsledku v mých očích poněkud uškodilo. Více jednoho nebo druhého a byla bych spokojená. Přesto se rozhodně jedná o nadprůměrné dílko.

ivag
08. února

Kniha, která mne opravdu chytla... postupně dávkované informace, které se někdy ukázaly jako úplně opačné... mistrně vyprávěno, skvěle vystavěno. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

t.adm
06. února

Konečně thriller, u kterého jsem byla překvapována neustále. Lehké mrazení po celou část příběhu, avšak závěrem přímo husí kůže. Koncem si mě kniha získala do puntíku. Doporučuji!

Stanenka
05. února

Před knihou jsem viděla 2x film, tak jsem věděla, o čem příběh bude, ale i tak jsem stránky hltala, i když místami bylo vyprávění zbytečně zdlouhavé. Při čtení jsem místami nenáviděla Nicka, poté Amy a často jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Dobře napsaný psychologický thriller.

veselaa
01. února

Tato kniha mě nijak nezaujala,do čtení jsem se musela celkem přemáhat.Pro mne takový průměr,ale dočetla jsem ji :)

bivana009
28. ledna

Knížka mě zaujala, stejně tak i filmové zpracování. Dějová zápletka mi přišla vcelku originální, autorka zvládla i detaily, děj má tu správnou dynamiku, u tohoto příběhu jsem se nenudila.

MT23
25. ledna

Na začátku jsem se do knihy nemohla začíst.. Pak mě však děj vtáhl a kniha mě opravdu nezklamala.. Stejně tak filmové zpracování..

Kamienkova33
17. ledna

Pre mňa skvelá kniha! Čítala som ju jedným dychom, túto autorku proste môžem :-)

Klichem1
13. ledna

Prva polovica knihy bola nuda, ale potom prisla na scenu Amy a vtedy nastal ten spravny “čurbes” titulu thrillerový bestseller hodný. :-)

Fallen
10. ledna

Díky humbuku, který kolem knihy byl/je, jsem se i já pokoušela začíst a musím říct, že jsem jen silou vůle knihu dočetla. Nuda.

Suziella
09. ledna

Poslední přečtená knížka od Flynn. Líbila se mi o něco více než Temné Kouty, ale rozhodně jsem s ní nebyla tak spokojená, jak očividně ostatní. Knížka strašně zdlouhavá, až místy zbytečné rozepisování, do čtení jsem se hodně nutila a kdybych špatné knížky odkládala nedočtené, tak tuhle bych určitě už nikdy nedočetla.

petrpospa
07. ledna

To se může stát jenom v Americe. Aspoň v to doufám. Dobře napsané, o pár stránek méně by neškodilo. Zajímavý příběh bez happyendu, jinými slovy: když je ženská mrcha a chlap hňup, dobře jim tak. Přejme jim, ať jim to dlouho vydrží...
Možná mě jen mrzí, kolik má toto (ale i jiné) dílo komentářů a tím pádem i čtenářů. Stačí jen uvést úžasné prodeje, bestseller, přidat trochu reklamy a marketingu a lidi to zblbne. Přitom je tolik lepších knížek...

andrea6284
06. ledna

Skvělá zápletka, celý příběh ze dvou úhlů pohledu dodávají všemu na zajímavosti.

Bublinka.
29.12.2017

Trochu jsem se bála srovnávání s Dívkou ve vlaku, kterou jsem tedy jen viděla a asi bych si ji ani už nepotřebovala přečíst, ale nakonec jsem se do toho pustila. Musím říct, že Amy je dokonalá mrcha. Ale geniální. Autorka si se čtenářem vážně pěkně pohrála, stejně jako Amy s Nickem.

Mikky01
17.12.2017

Nejdříve jsem viděl film, takže jsem znal směr, kterým se bude kniha ubírat. Příběh o zmizení Amy a jejího manžela Nicka, který je hlavním podezřelým mě hned od začátku vtáhnul do děje. Napínavé vyprávění, při kterém se střídají kapitoly Nicka a Amy, kde se pomalu odkrývají všechny podrobnosti o obou hlavních postavách. Nedočkavě jsem čekal na to, jak to vlastně dopadne a jestli kniha bude na konci odlišná od filmu. Byl jsem mile překvapen z toho, jak to nakonec dopadlo.
Rozhodně zajímavý příběh napsaný čtivou a poutavou formou

PADA123
13.12.2017

Oproti Ostrým předmětům lepší kniha. Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale pak moc dobře napsaná.

Mrs.Morgan
07.12.2017

Stalo se,ze jsem první videla film,než cetla knihu....a musim říct ze bez filmu bych se asi jen těžko zacetla.nenavist a laska a dokonalost a pomsta...hezky to do sebe zapadalo,az me trochu mrazí jak reálně to vypadá

_Peprmintka_
06.12.2017

Lepší průměr. Téměř dokonale zobrazuje, jak na oko obyčejní lidé mohou být nepředstavitelně zrůdní. Jejich proměny mě bavilo sledovat a chuť většině postav nakopat řiť považuju pouze za mistrovsky zvládnuté vykreslení záměrně otravných charakterů. Nicméně, místy úmorně rozvleklé, některé pasáže pro mě nezáživné. Nemít to jako audioknihu, nejspíš ke konci nedojdu.

novecento
04.12.2017

Po přečtení této mistrně napsané knihy, jsem si položil tři zásadní otázky. Co je to za ženu, která je schopna tohle napsat? Není vlastně Gillian Flynnová skutečná Emy...? A následně, není Nickův příběh v mnohém podobný mému manželství...?
Knihu doporučuji a rád se podívám i na film.