Zmizelá

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/zmizela-UBe-166298.jpg 4.23766
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Gone Girl, 2012

Kniha Zmizelá

michterhel

Občas zdlouhavé, ale jinak výborné. Moje druhá kniha hned po sobě s psychopatkou v hlavní roli, takže teď nějak víc sleduju manželčino chování :-) Chystám se skouknout film, tak jsem zvědavý, co bude lepší.

Katchun

Já jsem asi moc prudérní, ale na mě to bylo tak vulgární, že jsem se první polovinu knihy přímo nutila to přečíst. Samozřejmě jsem to dočetla, ale určitě si ji už podruhé nepřečtu a pravděpodobně ji pošlu dál. S touto knihou jsem bohužel šlápla vedle.

Pája699

(+ SPOILER) Upřímně lituji, že jsem s touto knihou vůbec ztrácela čas :-( a to jsem se na knihu vážně těšila podle popisu. Autorka se sice snažila, námět taky nebyl špatný, ale zpracování je věc druhá. Pro mě prostě dlouháááá, nudnááááá blbost. 500 stran skoro o ničem. Nick a Amy...co říct? Ani jeden z nich mi nebyl sympatický, nikdo v tomto příběhu. A ten konec? jako vážně? Ještě teď jsem naštvaná.
Vážně jí všechno prošlo?? Ještě teď mě to zvedá ze židle :-D

Karin_Kim55

(+ SPOILER) - - - Přečteno ve formě audioknihy - - -

Musím podotknout, že tohle byl můj druhý pokus o přečtení 'Zmizelé'. Poprvé jsem to zkoušela těsně po 'Ostrých předmětech' (také od autorky), přečetla pár stran a zahodila ji.

Teď byl druhý pokus. A bylo tedy upřímné zklamání. (Že mě tyhle "bestcelery" a "knihy s nějakým oceněním" vždy nějak zklamou...)

Jako první jsem od autorky četla Ostré předměty, které jsem zhltla jako malinu. Bylo tam napětí, někdy jsem měla husinu a nevěděla, co čekat. Tady? Nepřišlo mi, že bych dostala nějaký Thriller. Postavy mi byly chvílemi sympatické, chvílemi jsem je měla chuť zabít a profackovat.

SPOILER:
A ten konec? Fakt jsem doufala, že jeden z nich umře. Nebo minimálně, že ta ženská bude nějakým způsobem potrestaná. Chápu, čeho chtěla tím otevřeným koncem autorka dosáhnout, ale mě to tak zklamalo, že to ani nedokážu popsat.

capricorn__

"Zmizelá" je taková moje guilty pleasure. Obvykle nesnáším knížky se zlatou plackou na obálce, které si hrají na něco, co nejsou, ale "Zmizelou" jsem četl už asi třikrát (jednou i v aj) a věřím, že se k ní vrátím zas. Je nutno podotknout, že já začal (skvělým) filmem, takže už při prvním čtení jsem věděl, co se stane. Přišel jsem ale o zážitek ze čtení? Neřekl bych, vlastně možná naopak, protože jsem mohl porovnávat, jak filmové scénky sedí s těmi knižními. Mezi moderními autory, kteří (alespoň podle mého) píší stejným stylem psaní, jaksi neoriginálně, příliš stručně a připraveně, Gillian Flynn vyčnívá. Tohle jsem napsal i u dalších jejích knih, které jsem přečetl, ale líbí se mi, jaký má charakteristický (a poněkud cynický) smysl pro humor, jaké používá metafory, její postavy (a zvláště pak v této knize) jsou dobře zapamatovatelné. Věřím, že někdy by mohla trochu ubrat, Flynnová je podobná grafomanka jako třeba King (deníková Amy mohla být podstatně kratší) + někdy je na mě příliš sprostá (a to říkám já, fanoušek Madonny), ale i tak si její knihy užívám. Líbí se mi, jak dovedla jednoduchý nápad takhle rozvést. Líbí se mi i psychologický přesah, to, na stranu jaké postavy se postavíte. Chápu uživatele, které knihu kritizují, věřím, že "Zmizelá" není pro každého, mě ale moc baví. Věřím, že výrazně ovlivnila literární svět (stačí se podívat, na kolika obalech moderních bestsellerů najdete přirovnání "jako Zmizelá") a troufám si prohlásit, že půjde o knihu, která jen tak nezapadne a přitáhne pozornost lidí i za desítky let (ale to si taky můžu přibarvovat, protože jsem velký fanoušek, žejo :D). Každopádně: tohle je ta jediná moderní knížka, kterou vlezle nutím číst svým známým (a pak se mírně vztekám, když se jim nelíbí tak, jako mně).

marukm

(+ SPOILER) Na této knize mě strašně irituje ten konec. Ta definitivní "nepotrestanost" hlavní hrdinky. Já bych jí snad jednu... :-D

maličkán

Zase jedno podařené dílko. Výborný psychologický thriller, který vás nenechá od knihy odejít. Konec mě tedy velice překvapil. Doporučuji.

BariEli

To jako autorka schválně produkuje jednu nesympatickou postavu za druhou? Už to začíná být trochu otravné.