Krysař

Koupit

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2073/krysar-2073.jpg 44982
Novely, Literatura česká
Vydáno, Maťa

Kniha Krysař

Ran

Příběh v této knize má velmi dobrý styl psaní a dá se v něm najít spoustu významů a souvislostí s dnešní dobou. Úplně se mi nelíbilo jak se Krysař v závěru příběhu zachoval a také se mi nelíbila autorova snaha o veršování textu.

Zomy

Krysaře je velmi atraktivní i pro současného mladého čtenáře. Je tu tajemnost, velká láska, zrada a nevěra, pomsta ... a nový začátek, zkrátka opravdu všechno. Možná, že u nás tento příběh vešel do povědomí společnosti na základě muzikálu Daniela Landy, ale vlastně proč ne. Tento krutý příběh o jednom zatracenci, snil pouze o jméně a upřímné lásce, by měl znát každý. Krysař toužil po své roli ve společnosti, ale ta ho nikdy nemohla přijmout mezi sebe. Je totiž (narozdíl od Krysaře) příliš zkažená.

daneczech

Krysař je nesmírně tajuplná postava, která může působit rozporuplně, ale jedno se jí upřít nedá – prostě si tu odměnu za deratizaci města zasloužila. Hlavními tématy je tedy pomsta, touha po spravedlnosti a taky trochu lhostejnost. Vedlejší příběh tu hlavní dějovou linii jen příjemně zpestřuje!

gerzova_

Knihu mi doporučila kamarádka a musím říct, že se mi nečetla úplně lehce. Několikrát se mi stalo, že jsem si stránku musela přečíst znovu, protože jsem nevnímala, co čtu. Příběh mi přišel zajímavý až ke konci.

ddd666

Skvělá kniha se skrytým významem. Nejvíce se mi líbil začátek, kdy Krysař přichází do města Hammel a potkává Agnes. Doporučuji si přečíst.

pydla

Klasický příběh, krásný jazyk, hororový konec. Krysař dostal od mocných města zakázku, kterou pak nedostal zaplacenou. Když teče do bot, člověk slíbí cokoliv, ale když je čas platit, začne se vykrucovat. Nakonec zaplatí cenu nejvyšší. V knize je linie lásky Krysaře k ženě a linie zklamání a tvrdé odplaty ke všem.
Sice povinná četba, přesto doporučuji číst.

dawe01

Od knihy jsem na začátku nečekal plno zápletek a těžké děje. Kniha by ale přesto svým způsobem krásna a čtivá. Krysař na mě působil velmi chladně (více než jsem čekal). Děj mi připadal pochmůrný.

SLD

Kniha má skrytý význam. Myslím si, že měl být Krysař hodnější a mí vztah s Agnes.

Příliš hlučná samota
Příliš hlučná samota