Krysař

kniha od:


Koupit

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2073/krysar-2073.jpg 44342
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Maťa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (459)

Kniha Krysař

Přidat komentář
veronika8042
17. dubna

Knihu jsem četla když jsem maturovala, takže povinná četba splněna :)

kamibe
17. dubna

Spíš ze zvědavosti jsem si přečetla Dykův příběh a překvapilo mě, jak je jiný oproti příběhu přeloženému z angličtiny Jiřím Joskem. Zde je ve hře pouze jedno dítě a krysař odvede z města všechny dospělé. Trochu jsem se podivila, že v Dykově zpracování nejsou žádné děti,
malé, ale schopné pohybu, které by přeci také šly za zvukem vábivé píšťaly, s povědomím ukolébavky, kterou jim zpívala každá matky v Hammeln!
Přemýšlím, kdepak asi rybář našel tak rychle nějakou ženu, která by to dítě nakrmila!!! Možná mu cestou při tom hledání dítě v rukách umřelo! Kdoví jestli ten jakoby "šťastný" závěr není jen obraz dalšího zbytečného hledání v tomto podivuhodném životě, kdy se honíme za tím či oním, ale to jádro (čeho?) nám zůstává stále utajeno, dokud, dokud co?
Ovšem - četla jsem verzi z roku 1945 a opravdu jsem se pokochala dávnou malebnou češtinou.

Kory98
16. dubna

Knížka, kterou jsem od dob maturity nečetla. Rychlé čtení a hezké přemýšlení. Navodila ve mě trochu smutku a nostalgie, ale ne vždy je téma radostné. Takového krysaře bychom občas potřebovali i teď, jenom by ta píšťala musela umět trochu oddělit zrno od plev.

Janinka14
14. dubna

Rychlé přečteno, pěkný konec.

Yorika
05. dubna

Věděl to už Viktor Dyk.Lidé jsou jako ovce.Stačí jen zapískat a stádo se bezhlavě vrhá do propasti.Někdo omámen zvuky píšťal, jiný za sladkou koblihu.

leona_m
01. dubna

Velmi čtivý příběh, který se hezky čte. Dílo jsem četla v rámci maturitní četby a jsem ráda, že jsem po této knize nakonec sáhla. Kniha má velmi nečekaný konec a rozhodně se k ní v budoucnu ráda vrátím.

frantisek6180
27. března

Přečteno kdysi k maturitě a letos v rámci ČV. Ačkoliv to není úplně špatné, za celou knihu se mi nepodařilo přijít na to, co dělá zrovna z Krysaře tak "vyjímečné" dílo.

tomjurd95
26. března

Zajímavé příběh, knihu jsem měl jako povinnou četbu, ale určitě bych se k ní dostal i dobrovolně.