Krysař

kniha od:


Koupit

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2073/krysar-2073.jpg 44982
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Maťa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (563)

Kniha Krysař

Přidat komentář
Ran
29. července

Příběh v této knize má velmi dobrý styl psaní a dá se v něm najít spoustu významů a souvislostí s dnešní dobou. Úplně se mi nelíbilo jak se Krysař v závěru příběhu zachoval a také se mi nelíbila autorova snaha o veršování textu.

Zomy
14. července

Krysaře je velmi atraktivní i pro současného mladého čtenáře. Je tu tajemnost, velká láska, zrada a nevěra, pomsta ... a nový začátek, zkrátka opravdu všechno. Možná, že u nás tento příběh vešel do povědomí společnosti na základě muzikálu Daniela Landy, ale vlastně proč ne. Tento krutý příběh o jednom zatracenci, snil pouze o jméně a upřímné lásce, by měl znát každý. Krysař toužil po své roli ve společnosti, ale ta ho nikdy nemohla přijmout mezi sebe. Je totiž (narozdíl od Krysaře) příliš zkažená.


daneczech
24. června

Krysař je nesmírně tajuplná postava, která může působit rozporuplně, ale jedno se jí upřít nedá – prostě si tu odměnu za deratizaci města zasloužila. Hlavními tématy je tedy pomsta, touha po spravedlnosti a taky trochu lhostejnost. Vedlejší příběh tu hlavní dějovou linii jen příjemně zpestřuje!

gerzova_
21. června

Knihu mi doporučila kamarádka a musím říct, že se mi nečetla úplně lehce. Několikrát se mi stalo, že jsem si stránku musela přečíst znovu, protože jsem nevnímala, co čtu. Příběh mi přišel zajímavý až ke konci.

ddd666
21. června

Skvělá kniha se skrytým významem. Nejvíce se mi líbil začátek, kdy Krysař přichází do města Hammel a potkává Agnes. Doporučuji si přečíst.

pydla
20. června

Klasický příběh, krásný jazyk, hororový konec. Krysař dostal od mocných města zakázku, kterou pak nedostal zaplacenou. Když teče do bot, člověk slíbí cokoliv, ale když je čas platit, začne se vykrucovat. Nakonec zaplatí cenu nejvyšší. V knize je linie lásky Krysaře k ženě a linie zklamání a tvrdé odplaty ke všem.
Sice povinná četba, přesto doporučuji číst.

dawe01
16. června

Od knihy jsem na začátku nečekal plno zápletek a těžké děje. Kniha by ale přesto svým způsobem krásna a čtivá. Krysař na mě působil velmi chladně (více než jsem čekal). Děj mi připadal pochmůrný.

SLD
16. června

Kniha má skrytý význam. Myslím si, že měl být Krysař hodnější a mí vztah s Agnes.

1 ...

Doporučujeme

Příliš hlučná samota
Příliš hlučná samota
Druhý život Marýny G.
Druhý život Marýny G.
Filosofská historie
Filosofská historie
Rozmarné léto
Rozmarné léto