mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Teď mě trošku mrzí, že jsem nejela sérii popořadě, ale přeskakovala díly. Tenhle díl mě přesvědčil o kvalitě této série a budu muset dohnat díly, které jsem přeskočila.
Skvělé, čtivé, napínavé

24.03.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět nemůžu nic vytknout. Napínavé, čtivé, žádná kašička okolo...tři brutální vraždy v rozmezí pár dnů. Knížka jede od první stránky.

20.03.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Po přečtení prvních 100 stránek jsem chvíli přemýšlela, že knihu odložím. Přišlo mi jako by ji psalo dítě ve škole...vše špatně uchopené - divné dialogy, jízda na oslovi a porod na WC no jak říkám, chtěla jsem knížku odložit. Pak přišla prostřední část - pohled do minulosti, který byl vykreslen napínavě a moc hezky se četl. No a závěr knížky mě vrátil k negativnímu pocitu ze začátku. Přesládlé vztahy a dialogy, tolik pochopení....ne to se opravdu nedalo. Za mě tentokrát zklamání.

15.03.2023 2 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tenhle díl byl trošku lepší než předchozí dva. Nicméně mě nepřesvědčil o úspěchu této série. Dokonalosti a znalostem Davida nevěřím a ani ve 3.díle si moji náklonnost nezískal. Přitom ten příběh byl super, ale za mě špatně uchopený.

14.03.2023 3 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Nemůžu si pomoct, ale knížka ve mně nevyvolala nic z toho, co čtu v předchozích komentářích. Téma jistě závažné a smutné, nicméně knížka byla slabý odvar pocitů, které jsem čekala, že ve mně vyvolá.
Ani jedna z hlavních postav ve mně nevzbudila sympatie, abych si mohla s úlevou oddechnout, že vše dobře dopadlo.

09.03.2023 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Taková průměrná detektivka. Nějak mi neseděly Davidovy domněnky...vždycky tak přesně trefené, myšlené, že až těžko uvěřitelné. Přitom téma jako takové super. Třeba kdyby si tento příběh vzal do parády jiný spisovatel, bylo by to lepší.
Možná je to i tím, že jsem knihu poslouchala v podání pana Bareše a jeho monotónní a nudný hlas mě uspával.

08.03.2023 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

V mém případě poslechnuto jako audiokniha v podání Igora Bareše, na jeho pomalý a chvilkami až uspávající hlas jsem si musela chvilku zvykat, ale dalo se....

Moc nemusím tyhle superhrdiny jako je David, který má už už na kahánku, ale vždycky se z toho nějak dostane. Každopádně konec velmi nečekaný a překvapivý. I díky němu se pustím i do dalších dílů.

28.02.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Knížku jsem úplně hltala, ponořila se do ní a ne a ne přestat číst. Moc hezky napsaná. Byla jsem zvědavá a natěšená na konečné rozuzlení, ale ten konec mi celkový dojem z knížky pokazil. Překombinované, nereálné a přehnané...na mě už trošku moc a z hezkého pocitu během celé knížky se na konci stalo zklamání.
3,5*

22.02.2023 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Audiokniha namluvená Martinem Stránským...už to samo o sobě mě lákalo. Ale co na mě čekalo během poslechu? Úžasný! Neuvěřitelně propracovaný a do detailů sepsaný příběh. Zhruba do půlky jsem se trošku ztrácela v časech, co je minulost, přítomnost, budoucnost? Ale i tak jsem knížku poslouchala jedním dechem. Neobyčejné znalosti autora z pozadí islámu a tajných agentů...jako vážně smekám
DOPORUČUJI

21.02.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

První půlku jsem se vůbec nemohla začíst a říkala jsem si, že už jsem fakt stará na tyhle náctileté romány, ale do druhé půlky jsem se ponořila a docela mě bavila. Takže dávám 3,5* a šanci dalším dílům

15.02.2023 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Já si poslechla audio verzi namluvenou p. Mrkvičkou a za tu tleskám.
Příběh jako takový super, jen mi trošku vadilo, že v každé důležité chvíli, kdy přichází nějaký zvrat, tak není dotaženo do konce. Žádný dialog, žádné vysvětlení prostě to skočí na dobu po....Proto o * méně

30.01.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Od Kim jsem si dala na chvíli pauzu a vrátila se k ní s plnou parádou. Opět výborný díl. Do detailů popsané neuvěřitelně "dobré" praktiky sekty, která se Vám usadí v hlavě a vy jste jako loutka ve špatných rukách.
Tahle série mě ještě nikdy nezklamala

30.01.2023 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Milé hezké čtení, které mělo sem tam nějaké nedostatky nebo nebylo úplně dotažené, ale četlo se moc hezky.
Určitě si přečtu i Tsunami

18.01.2023 4 z 5

Už dlouho mě žádná knížka tak nebavila. Nemohla jsem se odtrhnout.
Tohle musí chytit za srdce snad každou mámu. Krásné i smutné zároveň.

06.01.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kam na ty témata Colleen chodí netuším, nikdy nezklame, nikdy se neopakuje a vždycky je to skvělé

02.01.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Krásná obálka, která mě ke knize přivedla a nelituji. Hezké čtení

02.01.2023 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Takový průměr...neurazí, nenadchne.
A konec? Ten to zabil úplně

02.12.2022 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Smutný příběh z konce války.
Trošku zdlouhavé čtení, že jsem se občas nudila. Ale konec to zachránil, 3,5*

18.11.2022 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Moje první knížka od autorky a za mě super

10.11.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Příběh špatný nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem se úplně ztratila ve jménech jsem ji nedokázala ocenit. Konec to trošku vylepšil, ale i tak můj požitek byl spíš průměrný

07.11.2022 3 z 5