Tiché lži

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/tiche-lzi-puw-383485.jpg 4.1251
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Metafora

Cross Her Heart, 2018

Kniha Tiché lži

Erummeldë

Knížka měla dost pomalý rozjezd, ale jak začla gradovat, tak mi místy naskakovala husina. Autorka rozhodně umí vyvolat napětí. Četla jsem i její druhou knihu a věděla jsem jaké hrůzy a šílenosti mám asi čekat. "Ví o tobě" se mi líbilo víc, i když to byl šílenější příběh. Tato kniha měla velmi zajímavou zápletku i rozuzlení, ale zklamal mě závěr, čekala jsem trochu něco jiného, šílenějšího.

Misoso

Mne sa kniha veľmi páčila, aj keď musím priznať, že sa mi do nej neľahko začítavalo. Kniha podáva príbeh Lisy a príbeh Away. Awa je klasická tínedžerka, ktorá túži po dobrodružstve. Lisa je jej matka a má, ako to v týchto románoch chodí, tajomstvo. Príbeh je plný zvratov a ja sa už nemôžem dočkať na novú knihu, ktorá vyšla len teraz.
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

Eddemi

Taky jednoduchsi styl, predvidatelny/rozpravkovy dej, ale inak oki. Na jedno precitanie fajn a urcite odporucam.

nadali

Velice napínavé a čtivé.

dom.ini

Příjemná, čtivá knížka. Téma bylo originální, i když vývoj situací byl možná trochu předvídatelný a skoro vždycky jsem další krok odhadla dopředu. Ale i tak se knížka četla opravdu dobře a doporučila bych ji.

evilunicorn

Doslova nadšený předchozí autorčinou knihou,vrhl jsem se hladově do čtení Tichých lží,a musím říct,že jsem absolutně nebyl zklamán.Kniha se četla jedním dechem,doslova jsem knihu nemohl odložit.Strhující děj i tempo příběhu nedá vydechnout,vše do sebe skvěle zapadá,a i když je v poslední třetině víceméně jasné kam příběh směřuje, nemění to nic na tom,že tohle se opravdu povedlo.Možná se dalo více zapracovat na vyvrcholení v domě iluzionisty ( pár použitých pastí,by jistě příběh okořenilo),ale i tak je to skvělé.Je evidentní,že autorka dokáže využít i kariéru scenáristky, protože příběh je vskutku velmi dobře napsaný a vygradovaný se zajímavými charaktery postav.Výborná kniha.

LukesAdamek

Krásná, napínavá. Super zážitek..

kate333

"Nic není tak jak vypadá". V tomto duchu je psaná celá kniha. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by tak překvapovala jako tato. Byla to jízda plná napětí a vzrušení a nedočkavosti z rozuzlení. Ubírám hvězdičku za závěr, po té náloži předtím, jsem asi byla moc namlsaná a čekala jsem trochu jiné pocity. I tak velmi čtivá a napínavá kniha a určitě doporučuji.

Lovkyně informací
Lovkyně informací