Tiché lži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/big_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4.1327
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Cross Her Heart, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (107)

Kniha Tiché lži

EliskaD
18. října

Nebylo těžké po pár kapitolách odhadnout, o co v knize kráčí. Takových námětů bylo už habaděj a já se během vyprávění trochu nudila. Po konstatování, že "někdo není tím, za koho se vydává", jsem zpozorněla a padoucha odhadla, čímž se pro mě i zbytek knihy s celým svým odhalením stal méně zábavným, než mohl být. Přesto všechno hodnotím knihu jako velmi dobrou, skrze vykreslené charaktery postav vzbudila emoce a v závěru i trochu dojala.

hu_87
23. září

Ze začátku mi trochu trvalo se v tom všem zorientovat, děj, střídání pohledů Avy, Marylin a samotné Lisy (nebo Charlotty), ale nakonec to bylo celkem dobře podaný, taková napínavá detektivka, i když místy poněkud komplikovaná.


ujira
05. září

Zpočátku se nebylo možné zorientovat v ději, teprve postupně jak si čtenář přivykne střídání v čase a jménech, a jak děj graduje, zlepšuje se čtivost. Možná zajímavé téma, ale trochu moc překombinované.

janina66
26. dubna

Tak tahle kniha se mi nelíbila. Vím, že mé oblíbené čtenářky, hodnotíte vysoko. Ale já se prostě strašně nudila. "Četla" jsem jako audioknihu. Zdlouhavé ukňourané. A ten konec předvídatelný.

Nixa
20. dubna

Od prvních stránek se mi to líbilo. Bylo to čtivé a napínavé. Líbilo se mi, že se v knize střídá vyprávění tří žen - Lisa, Ava a Marilyn. Každá má své tajemství a minulost, která nějak ovlivňuje druhé životy a postupně vyplouvá na povrch.

wicca.w
05. dubna

Takový průměr. Kniha se četla dobře, ale přišlo mi to dost přitažené za vlasy, neuveřitelné, takové knížky moc nemusím.

Týna79
04. dubna

Tentokrát trochu menší odvar než jsem u autorky zvyklá, ale i tak skvělé! Úplně jsem soucítila co se odehrávalo v minulosti (nechci nic spoilerovat). Trochu předvídatelný konec, ale i dojemný. Určitě stojí za přečtení!

playada
28. března

Nebylo to špatné. A ten závěr byl docela dojemný.

1