Tiché lži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383485/tiche-lzi-puw-383485.jpg 4.198
Orig. název:

Cross Her Heart (2018)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Tiché lži

Přidat komentář
85098211
19. února

Tato kniha se mi - pro změnu ;-) - hodnotí lehce. Autorka nám zde nabídla vynikající psychothriller, který je nejen výborně promyšlený, ale také napínavý, strhující a hlavně čtivý. Stránky jen letí, ani je nestačíte obracet. V závěru najednou všechny díly skládačky do sebe zapadnou a čtenář se dočká vpravdě famózního finále. Za mne tedy určitě a bez diskuse plný počet a doporučuji milovníkům tohoto žánru!

MíšaS.
13. února

Kniha mě moc nebavila. Chvíli mi trvalo, než jsem se vždy zorientovala, ve kterém časovém období je kapitola psána. Příběh mi přišel docela plochý a trochu moc přitažený za vlasy.

Barbanka
03. února

Kapitoly které popisovaly vraždu malého Daniela se mi četly hodně špatně, měla jsem chuť je přeskočit....ale jinak byla kniha velmi napínavá.

veronika0382
31. ledna

Jeden z nejlepších psychologických románů, které jsem kdy četla! Výborné, napínavé, tajemné, propletené – tleskám! Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

jana3099
29. ledna

Super .... Opravdu výborné a zajímavé čtení .....

romika
27. ledna

Libila se mi,stejne jako prvni autorcina kniha,dobre se cetla,nic nedrhlo,sice konec predvidatelny,ale urcite doporucuji.

Mikako
24. ledna

Naprosto skvělá kniha. Do poslední chvíle jsem netušila.
Je to taková ta kniha, která když vás chytí, tak už nepustí.

JancaKube
24. ledna

Čtivé. Avšak druhá kniha od téhle autorky Ví o tobě byla o mnoho lepší. Čekala jsem lepší konec. Tohle bylo jak z červené knihovny. Jsem s knihou spokojená, nejsem nadšená jako jsem byla z té první. Nicméně další knihu si přečtu.

attila1
24. ledna

Po delší době pořádný psychologický thriller. Knížku jsem přečetla nadvakrát, nešlo se od ní otrhnou. Stále musím myslet na ten silný příběh.

Ilona
23. ledna

Promyšlené, propracované, lživé.. Zase něco jiného, co stojí za to si přečíst.

aleza1
21. ledna

Zvláštně psané, moc rychlé střídání minulosti a současnosti... spousta osob, které tam nemusely být..a naopak chybělo popsání jiných...Nutila jsem se knihu dočíst...Kniha Ví o tobě se mi líbila víc... Dávám 3 hvězdičky za námět...

ArwenAragorn
20. ledna

Vynikající, dechberoucí a do posledního písmenka dokonale promyšlený psychologický thriller. Rozjezd je trochu pomalejší, ale pak se nestačíte divit. Temná tajemství a lži tří žen- matky Lisy, dcery Avy a přítelkyně Lisy- Marilyn vás nenechají ani chvilku v klidu. S napětím jsem četla až do mrazivého závěru. Velice ráda knihu doporučím, stojí opravdu za to.

niknikita
19. ledna

Toto je hodně mrazivý příběh a možná vám vezme trochu důvěry v lidi kolem vás.Za mne přiznávám, že ke konci to byl docela masakr...

orinka3
14. ledna

Naprosto souhlasím s předchozím hodnocením. Pořád jsem trpělivě doufala, že to konečně odbočí ze stereotypního kruhu a dovím se něco podstatného. Jenomže kniha jen dál pokračovala v typicky holčičím duchu, takže jsem svou naději pochovala a knížku sklapla. Nebavilo mě to. Za mě nuda a škoda času.

Becca77
14. ledna

Pro mě naprostá nuda. Prvotinu autorky neznám, ale nejspíš po ni jen tak nesáhnu. Autorka píše čtivě, ale celou knížku jsem měla pocit, že se až křečovitě snaží vyvolat napětí a taj příběhu. U mě se to nepodařilo, bohužel snad ani na chvíli. Knihu jsem jako jednu z mála ani nedočetla a odložila ji cca 30 stran před koncem, kdy jsem zjistila, že konec samotný mě vlastně ani nezajímá.

Šánka
13. ledna

Pokud vás baví tento žánr, pusťte se do Tichých lží, myslím si, že se kniha povedla !
Ten začátek je trošku pomalejší, ale vydržte, velmi brzy se příběh dostává do tempa. Náznaky mrazivých tajemství a temných lží mě krásně posouvaly dopředu, střídání času zvyšovalo napětí i mou zvědavost, jaká je pravda. Něco se sice dalo vytušit, ale závěr byl spravné psycho, jak to má u thrilleru být.

martina2704
10. ledna

Ehhh.... Co na to říct. Autorka píše čtivě, ale pořád nějak nechápu, jak je možné, aby se to odehrálo zrovna takto. První polovina knihy byla v pořádku, ale ta druhá mi přišla dost přitažená za vlasy.

Luštěnka
09. ledna

Byla to ma první kniha od této autorky a musím říct, ze jsem nemohla přestat číst. Zpočátku mi dělal problem střídání času a postav. Ale kdyz jsem se v tom zorientovala, moc se mi tento styl čtení líbil. Do poslední řádky jsem nedychala

inom
07. ledna

Cítím menší zklamání. Když jsem dočetla Ví o tobě, tak jsem byla v extázi. Proto jsem něco podobného čekala i od knihy Tiché lži. Ten WTF efekt se však nedostavil. Měla jsem jednu teorii už v první polovině knihy a ta byla bohužel pravdivá. Celou dobu jsem doufala, že se mýlím, a že se Sarah znovu podaří mě úplně odrovnat. Nestalo se :( Přesto dávám knize 4 hvězdičky. Děj byl zajímavý, bylo tam mnoho jiných momentů, které mě překvapily a kniha se četla popravdě sama. Pro mě patří tento psycho thriller k těm lepším a doufám, že nám v blízké budoucnosti od ní vydají další knihy.

zuzana2599
07. ledna

Tiché lži jsou prolhaným příběhem tří žen - matky Lisy, dcery Avy a přítelkyně Marilyn. Je to moc povedený, dokonalý thriller, jehož lži sahají do samotného dětství hlavní hrdinky. Já jsem si čtení užila, každičká stránka mě bavila, je to opravdu výborné čtení.

Trustty
26.12.2018

Zase pecka :)) Právem si Sarah vydobyla u mě místo oblíbeného autora. Po přečtení knihy Ví o Tobě jsem čekala na další knihu a přišly Tiché lži. Parádní psycho, které má myslím postavenou laťku dost vysoko. A nenechte se ošálit tím, že příběh bude psaný ve stylu předešlé knihy, je z naprosto jiného soudku :)
Doporučuji a těším se na další knihu od Sarah :)

marcolka
17.12.2018

Zajímavý thriller. Zase z jiného soudku než Poslední paní Parrishová a Manželka mezi námi. Jsem ráda, že už se neopakovalo zase tohle téma manželského trojúhelníku. Rozjezd byl slabší, ale postupně to bylo napínavější a napínavější. Vůbec nezávidím hlavní hrdince, jaké musela prožívat dětství. A jedna dotyčná osoba..... ta byla tedy řádné psycho.

L.Helena
12.12.2018

Příběh fajn, ale styl provedení mi vůbec nesedl. Střídání časových rovin by ještě šlo, ale většinu knihy tvoří vyprávění několika hlavních hrdinek v první osobě a tím pádem je zde spousta myšlenkových pochodů, domněnek, náznaků, odvolávání se na "něco" v minulosti, co je čtenářovi zatím utajeno, takže často tápe a není si jistý, jestli je to záměr autorky, či mu unikl nějaký náznak. Pro mě dost obtížné se začíst, vůbec mi to čtení nešlo pohodově, spíš to bylo takové těžkopádné...

zoubek69
01.12.2018

velmi solidní knížka, dobře čtivá, děkuji .

sioux
25.11.2018

Kňouravé, ubrečené, žvanivé. Neustálé hnípání se v ženských pocitech.

lachtan77
23.11.2018

Čtivá knížka. Dobré téma a opět dokonale vymyšlený příběh. Zajímalo by mě jestli chodí po světě víc lidí jako je Lisa.

eva3695
21.11.2018

Tak Tiché lži jsou úplně z jiného soudku než Ví o tobě. Ze začátku jsem si řikala, že to je nic moc, ale bože nakonec to bylo super. Proto nesrovnávejte tyto dvě knihy! Každá jsou jiná a přes to jsou super.

bookcase
19.11.2018

Další pekelná psychojízda s pozvolným rozjezdem a šíleně se řítícím závěrem.

mikika
19.11.2018

konečně zase nějaký pořádný psychothriller, od kterého se nemůžete odtrhnout, žádný čajíček s mdlou omáčkou. knížku jsem přeletěla za víkend a přiznám se, že ještě teď musím myslet na malého Daniela. dost síla...

Matita310
19.11.2018

Další skvělá kniha od této spisovatelky! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Jsem nadšena. Moc se těším na její další knihy. Rozhodně doporučuji.