mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Provařená Provařená Simona Votyová

Asi mám novou oblíbenou autorku.
Skvělé čtení, těžké osudy 3 žen, které se propletly.
Doporučuji

20.05.2022 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

To byla ta nejzvláštnější knížka, co jsem četla. Jedna z těch, u kterých Vám na chvíli utečou myšlenky a musíte se vrátit zpět.
Začátek mě úplně neuchvátil a chvíli mi trvalo si zvyknout na časté závorky (u Noaha obrazy u Jude myšlenky a hovory s mrtvými), ale pak.....krásný.
Některé myšlenky se mi tak líbily, že jsem si je hodila i na papír :o)
Za mě super

05.05.2022 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Napínavé to bezpochyby bylo, příběhy 5 lidí/párů Vás nutí číst a číst, abyste zjistili, co se s nimi stane. Dokonce jsem chvíli i sympatizovala s vrahem. To se mnou všechno knížka dělala. Ale jinak hoooodně přitažené za vlasy:o), taková fantasy pro dospělé.
Největší zklamání Nick/Sally. Na to jak zajímavě se jejich příběh rozvíjel a kam směřoval, byl konec fádní a těžko uvěřitelný.

25.04.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Napínavé, překvapivé, čtivé - takhle má thriller vypadat

12.04.2022 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tři příběhy, tři osudy a všechny se prolínaly. Že na sebe vše navazovalo a proplétalo se, mě bavilo asi nejvíc. Velmi čtivé, ale jinak spíš takový průměr...3,5*

07.04.2022 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Nechala jsem se nalákat vysokým hodnocením a pořád čekala, kdy to přijde...kdy přijde ten pocit waaau, musím číst dál. Nepřišel ani na chvíli. Číst jsem se nutila a žádná z hlavních postav se mi nezaryla pod kůži.
Děj se odehrává ve dvou časových pásmech a obzvlášť postavy ze současnosti nebyli nic jiného než fňukny. Ano odchází babička - smutné, ale těch slz, dojímání a tolik pochopení od všech i úplně cizích lidí mě úplně otrávilo. Takže za mě určitě ne

29.03.2022 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mě spíš takový průměr, ale dám této sérii ještě šanci.

29.03.2022 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Tak já nevím...asi 1/3 knihy nebyla špatná, ale spíš neurazí nenadchne.
2/3 waaaauuu nemohla jsem přestat číst, jak mě knížka chytla.
No a konec ji zase zabil. Četla jsem Slavíka a tak asi i díky očekávání pro mě byla kniha spíš zklamání...2,5 *

24.03.2022 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Do knížky jsem se začetla hned. Byla napínavá a stránky rychle ubíhaly, ale konec mě trošku zklamal....konečné rozuzlení na pár stránkách. Za mě trošku odfláknuté, proto o hvězdu míň za lehké zklamání z konce

25.02.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Ani potřetí mě autorka nezklamala. Krásný dojemný příběh. Pokud jsou knihy podle skutečnosti a autor je umí správně uchopit, což paní Morris umí, je to zárukou kvality.

18.02.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná knížka o splynutí člověka s přírodou. Smutné Kyino dětství spojené s lehce detektivní zápletkou...za mě super

24.01.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Skvělá zápletka - potkají se 9.listopadu a pak každý další rok jen v ten den. Taková hezká romantika. Kdyby zůstalo jen u toho, dala bych plný počet bodů. Jen to konečné odhalení mi trošku vadilo a připravilo knížku o hvězdu.
Jinak Colleen opět skvělá, četlo se samo

11.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě super čtení. Smutné vyprávění, ale ze života... Knížka mě nezklamala

05.01.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tenhle díl se hodně vrací k předešlým případům, které už si všechny do podrobna nepamatuju a proto ho asi nedokážu tak úplně ocenit. Ale jinak opět skvělé čtení

17.12.2021 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Napsat to jiný autor asi by se mi to tak nelíbilo. Ale Colleen odpustím všechny ty sladkosti, dobré konce, nekonečné porozumění Gragama a celkovou nasládlost.
Ona prostě umí napsat příběh, který se svým tématem dotkne každého srdce...mého určitě.

29.11.2021 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Nejde jinak než dát 5 hvězdiček...za statečnost, za neuvěřitelnou touhu žít. Knihu o holocaustu s tolika neuvěřitelnými a krutými detaily jsem ještě nečetla. Celou dobu mi běhal mráz po zádech.

18.11.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Skládám obdiv k autorově fantasii. Buď je naprosto geniální a nebo skrytý maniak:o)
Jako tohle vymyslet a zkombinovat už chce fištróna. I tento díl má laťku hodně vysoko, nechybí napětí, akce a nakonec samozřejmě nečekané rozuzlení. Možná v tomto případě by méně bylo více. Kniha přece nemusí být skvělá jen tím, že na závěr musíte šokovat. Trošku mě vadilo, že směr k pachateli, kterým se děj původně ubíral, byl potom ukončen jen pár větičkami a vlastně se rozplynul.
Poslouchala jsem audioknihu a přiznám se, že mi Jakub Saic úplně nesedí. Obzvlášť mi vadí jeho parodování hlasů postav zejména žen

21.10.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc hezké čtení. Sloupnuto za 2 dny, jak mě příběh pohltil a bavil. Vím,že je to román a jsem ráda, že skončil dobře, ale nějak mi ten sladký konec nesedl a za něj o hvězdu méně. Každopádně doporučuji

13.10.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Pro mě možná nejslabší díl série. Podobná jména a množství postav se mi pletlo. Spoustu filozofických dialogů, které knížce nic nepřinesly, bych klidně vypustila a ztenčila tak knihu možná o 60 stran:o)
Za závěr bod navíc, ten byl překvapivý, strhující, napínavý.

08.10.2021 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opět zajímavé a kontroverzní téma. Příběh jako takový se mi líbil, ale ten přešťastný konec byl už trochu přehnaný.
Každopádně jsem tak nějak v šoku z rasismu a jeho vnímání v Americe a pokud je na tom jen troška pravdy, je to dost smutné.
Rozhodně se mi líbí autorčin styl psaní, obzvlášť závěrečné řeči u soudu, jen ten konec v mém hodnocení umazal hvězdičku

27.09.2021 3 z 5