Dám ti slunce přehled

Dám ti slunce
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260443/bmid_dam-ti-slunce-4j7-260443.png 4 879 879

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

I'll give you the sun , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dám ti slunce. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (247)

Terka1975
02.05.2024 4 z 5

Kniha o dospívání a emocích s nimi spojené s dvojčaty, které proti sobě soupeří a zase skládají své vztahy zpět. Řeší se zde rodinné vazby, trauma a láska. Všichni v rodině jsou rozbití, ale ne všichni jsou spravení. Vyprávěno ve dvou časových linkách a z pohledu bratra i sestry. Probíhá zde mnoho myšlenkových a emocionálních pochodů.

Snílek1980
06.04.2024 4 z 5

Úžasná knížka plná emocí. Ačkoli je asi psána pro mladší, než jsem já, ponořila jsem se do ní jako do rozbouřeného oceánu. Příběh se mnou smýkal ode zdi ke zdi, chvíli jsem se musela smát a chvíli zase plakat. Jediné, co mě mrzelo, je málo rozepsaná gay linka, ale i tak patří tato knížka v Young adult kategorii mezi moje nejoblíbenější.


Ivka14
04.08.2023 3 z 5

Moc jsem si tuto knihu přála milovat, ale psaní mě moc nezaujalo a zjistila jsem, že v některých oblastech nevím o čem čtu i přesto jsem četla dál, protože mě zajímalo, proč sourozenci přestali mluvit.

Tento příběh je vyprávěn prostřednictvím duálního pohledu, které mám ráda. Všechny Noahovy kapitoly jsou vyprávěny v minulosti, když mu bylo třináct, a všechny Jude kapitoly jsou vyprávěny ze současnosti, kde jí je šestnáct letech. Stane se něco, z čeho jsou dvojčata zraněná a rozzlobená. Hádají se a dělají si věci navzájem. Oba žijí s lítostí a smutkem.

Viděla jsem spoustu pěti hvězdičkových recenzí, ale já patřím mezi menšinu, které se kniha moc nelíbila.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (3)

2015 - YALSA Book Awards (Michael L. Printz Award)
2015 - YALSA Book Awards (Top Ten Best Fiction for Young Adults)
2015 - Stonewall Book Award (Children's & Young Adult (honor))


Kniha Dám ti slunce v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených1 124x
ve Čtenářské výzvě164x
v Doporučených170x
v Knihotéce402x
v Chystám se číst717x
v Chci si koupit183x
v dalších seznamech14x