Dám ti slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260443/dam-ti-slunce-RwJ-260443.jpg 4.4579
Orig. název:

I´ll give you the sun (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (170)

Kniha Dám ti slunce

Přidat komentář
Ell776
20. dubna

Kdyz jsem tuto knihu cetla poprve moc me nenadchla tak jsem ji odlozila ale kdyz jsem ji cetla po druhe tak me neskutecne nadchla! Miluju jak byla plna umeni, ale moc se mi tam nelibila ta obcasna magie. Ale jinak skvely

Aristea
19. dubna

Začátek je velmi nudný, ale po půlce se kniha rozjede a vy se nemůžete odtrhnout!

Nicosmiled
16. dubna

Obyčejně knihy tohoto tipu nečtu, ale tato se přesto dostala mezi jedny z nejhezčích a nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst a zorientovat, co se tam vlastně děje, ale jakmile si to všechno sedlo, tak jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Vřele doporučuji:).

kalinka99
06. dubna

Ze začátku jsem měla problém se do toho začíst. Přišlo mi to celé zmatené, ale potom jsem se už od příběhu nemohla odtrhnout. Zaujala mě především představivost hlavních hrdinů, ale předchozí kniha Nebe je všude se mi líbila mnohem více. Každopádně jsem ráda, jak to nakonec dopadlo. :)

elenai
27. března

AUTOPORTRÉT: (Žena má v srdci ukrytou dívku, z níž sálá barevna duha).
Asi tak, milí budoucí čtenáři. Děj je totálně předvídatelný, konec absolutní klišé. Ale ti dva - Noah a Jude - ti si vás získají a už nepustí. A obvzlášť jsem si oblíbila Noahovy představy a pojetí světa. Dušička se mi z nich tetelila.

Makaja
17. března

Mám smíšené pocity.... přečetla jsem rychle a snadno a forma vyprávění (on ve 13 letech a ona v 16 letech) je nesporně zajímavá, stejně jako několik hlavních zápletek a vztahů, ale....to třináctileté vyprávění mě moc nebavilo a navíc to, jak to do sebe na konci zapadlo bylo jednak hodně nepravděpodobné a navíc mi to přišlo trochu tak nějak uměle vykonstruované, aby měl čtenář radost. Přidávám hvězdu za to obrazové vidění světa, mívala jsem to v dětství podobně. Za přečtení to stojí, ale mezi klenoty mé knihovny se to řadit nebude.

sgjoli
09. března

Tuhle knihu jsem bohužel nedočetla. Téma knihy mi přišlo zajímavé, ale nesedělo mi to zpracování. Postavy mne nebavily a v polovině knihy jsem se přistihla, jak mám nutkání všechno přeskakovat. Přišlo mi, že se autorka pořád plácá na jednom místě a děj se zbytečně natahuje. Snaha o poetický styl psaní tomu moc nepomohla. Kdyby se kniha trochu proškrtala, bylo by to lepší.

kuska
20. února

Páni, tak tohle jsem teda opravdu nečekala, myslela jsem si, že si přečtu klasickou oddechovou knihu pro mládež, ale našla jsem tam mnohem víc. Chápu, že někoho kniha nezaujala, jelikož kniha moc nepřinese a k tomu je napsaná trochu jinak než většina knih, ale můj případ to není. Já jsem této knize úplně propadla, tak umělecky popisované strasti běžného života to mě dostalo, nehledě na to že to umění vykřikuje z každé částečky této knihy. Plus krásně popsané pouto dvojčat. Oblíbila jsem si každou postavu, která zde vystupuje a prostě jsem jim fandila až do konce, i když to bylo lehce předpovídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Myslím si, že tuto knihu budu mít dlouho v hlavě.