Dám ti slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260443/dam-ti-slunce-RwJ-260443.jpg 4.4696
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, CooBoo
Orig. název

I´ll give you the sun, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (205)

Kniha Dám ti slunce

Přidat komentář
tadobra
26. srpna

moje srdcovka.

vendy246
24. července

Nádherná, nádherná, nádherná. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Kniha plná pocitů a citů, světla a barev. Příběh o dospívání dvojčat Noeha a Jude, o jejich rodičích a o lásce. A moje srdce je taky větší než srdce plejtváka obrovského.


Ajda300
16. července

Skvělá kniha. Oproti jiným YA knihám se to aspoň trochu vymykalo z normálu. Super. Doporučuju

Khaleesi-13
28. června

Někde v komentářích jsem četla, že jí kniha změnila pohled na svět. A já přesně vím, jak to autorka komentáře myslela.
Stírám si slzy z líce, myšlenky daleko. Vím, že se ke knize vrátím.
Edit: Vrátila jsem se k ní po dvanácti (12!) dnech. A je to perfektní. Užívám si každé slovo a debilně se usmívám.

julythreemosen
26. června

Kniha byla moc pěkná, hodně čtivá a líbily se mi obě postavy s jejich zvláštními charaktery... Na mém hodnocení se však nejvíce podepisuje to, že zkrátka nejsem cílovka. Každopádně, co musím skutečně vyzdvihnout, je ta gradace, zauzlování děje a jeho postupné rozplétání, pohled na příběh očima obou dvojčat - to mě hodně bavilo... Knihu jsem měla v restech už strašně dlouho, a je to dobrý příklad toho, že se nejvíce vyplatí číst knihy, které mě zaujaly, co nejdříve...

Luc.i
14. června

Skvělá knížka! Moje druhá knížka od autorky a tahle se mi teda líbila mnohem víc. Mám ráda autorky styl psaní a jak jsou její knížky poetické. Knížka se dobře četla a bavila mě. Všechny postavy jsem si oblíbila a přišly mi reálné i když tam samozřejmě byly nějaké stereotypy. Taky jsem tam viděla trochu podobu s autorčinou knihou Nebe je všude ale nevadilo mi to. Knížka byla k zamyšlení a chvílemi krásně pozitivní, občas jsem se zasmála a někdy mi bylo smutno. Prostě paráda. 5/5* a nečtu naposledy.

061204
09. června

Nebojím se říci, že tato kniha mi změnila pohled na svět.

Knizectvi
02. června

Nádherně poeticky napsaný příběh, plný emocí, silných obrazů a snových sekvencí. Nádherně a trochu bláznivě vystavěné povahy hlavních i vedlejších postav a silné zvraty, které vás chytnou a nepustí. Budete se usmívat, smát i plakat a budete také naštvaní. To vše na podkresu nádherných scén, které podnítí vaši představivost. Kniha se odehrává ve dvou časových linkách, keré jsou pojaté opravdu originálně z pohledu sourozenců, kdy každý vypráví jednu linku oddělenou několika lety a my se pomalu dostáváme k propojení všeho. Každá drobnost je důležitější než vypadá. Doporučuju každému ale nejvíc všem zasněným duším. :)

1 ...

Doporučujeme

Porodní bába
Porodní bába
Mrchožrout
Mrchožrout
Láska pod parou
Láska pod parou
Merde! Rok v Paříži
Merde! Rok v Paříži