Dám ti slunce

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260443/dam-ti-slunce-RwJ-260443.jpg 4.4696
Vydáno, CooBoo

I´ll give you the sun, 2014

Kniha Dám ti slunce

tadobra

moje srdcovka.

vendy246

Nádherná, nádherná, nádherná. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Kniha plná pocitů a citů, světla a barev. Příběh o dospívání dvojčat Noeha a Jude, o jejich rodičích a o lásce. A moje srdce je taky větší než srdce plejtváka obrovského.

Ajda300

Skvělá kniha. Oproti jiným YA knihám se to aspoň trochu vymykalo z normálu. Super. Doporučuju

Khaleesi-13

Někde v komentářích jsem četla, že jí kniha změnila pohled na svět. A já přesně vím, jak to autorka komentáře myslela.
Stírám si slzy z líce, myšlenky daleko. Vím, že se ke knize vrátím.
Edit: Vrátila jsem se k ní po dvanácti (12!) dnech. A je to perfektní. Užívám si každé slovo a debilně se usmívám.

julythreemosen

Kniha byla moc pěkná, hodně čtivá a líbily se mi obě postavy s jejich zvláštními charaktery... Na mém hodnocení se však nejvíce podepisuje to, že zkrátka nejsem cílovka. Každopádně, co musím skutečně vyzdvihnout, je ta gradace, zauzlování děje a jeho postupné rozplétání, pohled na příběh očima obou dvojčat - to mě hodně bavilo... Knihu jsem měla v restech už strašně dlouho, a je to dobrý příklad toho, že se nejvíce vyplatí číst knihy, které mě zaujaly, co nejdříve...

Luc.i

Skvělá knížka! Moje druhá knížka od autorky a tahle se mi teda líbila mnohem víc. Mám ráda autorky styl psaní a jak jsou její knížky poetické. Knížka se dobře četla a bavila mě. Všechny postavy jsem si oblíbila a přišly mi reálné i když tam samozřejmě byly nějaké stereotypy. Taky jsem tam viděla trochu podobu s autorčinou knihou Nebe je všude ale nevadilo mi to. Knížka byla k zamyšlení a chvílemi krásně pozitivní, občas jsem se zasmála a někdy mi bylo smutno. Prostě paráda. 5/5* a nečtu naposledy.

Nebojím se říci, že tato kniha mi změnila pohled na svět.

Knizectvi

Nádherně poeticky napsaný příběh, plný emocí, silných obrazů a snových sekvencí. Nádherně a trochu bláznivě vystavěné povahy hlavních i vedlejších postav a silné zvraty, které vás chytnou a nepustí. Budete se usmívat, smát i plakat a budete také naštvaní. To vše na podkresu nádherných scén, které podnítí vaši představivost. Kniha se odehrává ve dvou časových linkách, keré jsou pojaté opravdu originálně z pohledu sourozenců, kdy každý vypráví jednu linku oddělenou několika lety a my se pomalu dostáváme k propojení všeho. Každá drobnost je důležitější než vypadá. Doporučuju každému ale nejvíc všem zasněným duším. :)

Porodní bába
Porodní bába