Dám ti slunce

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260443/big_dam-ti-slunce-RwJ-260443.jpg 4.4770

Vydáno: , CooBoo

I'll give you the sun, 2014

Kniha Dám ti slunce

harryhozena

nejlepší kniha na světě

Grohlinka

Tohle je TA kniha, ne kniha, dílo. Neuvěřitelně nádherné dílo plné smutku, naděje, druhých, třetích, čtvrtých a čtyřicátých šancí na život, šťastný život. Kniha kvůli které cynik jako já čte, díky které věří na další šance nejen pro hrdiny knihy, ale také sám pro sebe. Kniha plná umění, lásky a lidských chyb, které se zdají být nenapravitelnými, ale pokud hodně chcete a hodně se kajete, nakonec zjistíte, že možná i vy dostanete druhou šanci, šanci vše napravit. Děkuji.

Honem, přej si něco.
Využij tu druhou (nebo třetí nebo čtvrtou) šanci.
Přetvoř svět.

TomTomis

Příběh se čte jedním dechem. I člověk, co je dávno dospělý si v tom najde svoje. Přes optiku hlavních postav zapátrá i ve svém mládí. Jediné co bych knize vytkl je poněkud zvláštní náhodná propletenost, ale... ale... nakonec mi to ani tak nevadilo. Hlavní téma je za mě poukázání na to, jak si občas lidi nerozumí a jak spolu mnohdy málo komunikují a vytvářejí si kupu domněnek, které mohou být od pravdy dost daleko...

Libris_Na_Ex

Nemyslím si, že je tato kniha vyloženě špatná, spíš jsme se minuly. Nesedlo mi umělecké prostředí a v některých situacích pro mě bylo těžké pochopit, proč se sourozenci chovají jak se chovají, až mě někdy jejich činy naštvaly.

Knihomedvěd

Byla to moc pěkná kniha, ale přišlo mi, že se tam všechno děje až moc rychle. Nevyhovovaly mi hlavně ty dlouhé kapitoly a občas jsem se ztrácela v tom, co je z pohledu Noaha a z pohledu Jude. Podle mě je škoda, že se pohledy střídaly, protože tak jsem nemohla do hloubky poznat ani jednu z hlavních postav. Jinak samotný příběh se mi líbil, spojitosti byly dobře promyšlené a pěkně to do sebe zapadalo.

roman9276

Jude a Noah, sourozenci, dvojčata, umělci, stejní a zároveň jiní. Tohle skvělý a poetický dílo se hodně povedlo. Drama v rodině, v lásce, hledání identity, dospívání, tajemství, hrabání se vlastních sračkách, obrovskym žalu a vše prosycený uměním. Dva příběhy, různé časové roviny, kde jsem se ze začátku trochu ztrácel, ale pak jsem do toho vklouzl. Emoce na mě stříkaly z každý stránky. Kniha se svýma 354 stránkama byla krátká. Mrzí mě, že tady bylo více Jude a málo Noaha, oba příběhy si zasloužily stejnou část knihy, protože místama byla kniha lehce utahaná kvůli Jude a Noah mohl dostat prostor a né to nahňácat na do poslední stránky. Konec byl trošku moc vyumělkovanej, ale to už je moje guilty pleasure.

pedroK

Po dlouhé době kniha, která mě fakt bavila. Popisy uměleckých prožitků jsou tak dokonalé, že i někdo tak umělecky tupý jako já to cítil. Citová rozervanost mladí, hledání a hájení vlastní identity, bavilo mě to. Knihu vracím do knihovny a jdu si koupit vlastní. A kde je kruci Ralf???

Audrey122

Krásná kniha! Dva naprosto neobyčejné příběhy protkané uměním. Přišlo mi až neskutečné jakou fantazii a cit pro umění kniha obsahuje. Četla se jedním dechem, moc doporučuji