Dám ti slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260443/big_dam-ti-slunce-4j7-260443.png 4.4839
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

I'll give you the sun, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (240)

Kniha Dám ti slunce

Luskal
předevčírem

Krásný příběh o první lásce, dospívání, ale také vypořádávání se smrtí blízké osoby.

Poprvé jsem knihu četla v roce 2017, kdy jsem si ji zamilovala. NoahJude jsem si zamilovala. Babičku Sweetwinovou a její bibli jsem si zamilovala. Každý citát a každé moudro mi stále znělo v hlavě a pořád jsem nad příběhem přemýšlela.

Po 5 letech jsem vzala knihu do ruky podruhé a s nadšením se vrhla do čtení. A... pořád tu knihu miluju. I když jsem věděla, jak dopadne, hltala jsem každou stránku.

"Potkat toho pravého je jako vstoupit do domu, kde už jsi byl - poznáváš nábytek, obrázky na zdi, knihy v poličkách, obsah zásuvek.
Kdyby to bylo nutné, našel bys cestu i potmě"

"Některým lidem je prostě souzeno potkat se ve stejném příběhu."

KláraH.
29.11.2022

Tak tohle bylo velké překvapení! Jakože fakt velké. Hlubokomyslné, nutící k zamyšlení, místy zajímavě lyrické. Nerozumím jen jediné věci - a to klasifikaci YA - za sebe (matku 13letého dítěte) bych řekla, že to je plně vyspělá, artová, nádherným jazykem oplývající kniha, kde jsem se až zajíkala nad inteligentními přirovnáními, ale i humorem a nemohla přestat číst na úkor spánku. Normálně mi ezo-věci vadí, ale tady, tady mělo všechno svůj důvod (nevěřila bych, že tohle někdy já-skeptik napíšu), a vlastně by se dalo říct, že ten důvod je i racionální. Krása. Fakt. Tahle kniha ulpí.


Jarka_rybář
05.11.2022

Vážně dobrá kniha.

ZNellyZ
15.10.2022

Kniha, která byla jedním z velkých hitů, když jsem studovala střední školu. Já se k ní sice dostala, až teď, ale naprosto chápu, proč jí všichni vychvalovali. Z počátku jsem si nemohla zvyknout na délku kapitol a střídání dvou pohledů s velkým časovým rozdílem, ale jakmile jsem se do kniha začetla, nemohla jsem přestat. Nečtu knihy s homosexuálními hrdiny, protože mám problém se do jeho příběhu vžít, ale Noahův příběh byl tak pomalý a křehký, že jsem se nemohla dočkat momentu, kdy se stane něco víc. Možná právě díky tomu, že jeho příběh byl více o hledání své podstaty a vypořádání se s emocemi než o sexu, jsem se mohla do knihy vžít a užít si každou stránku. Více mě asi bavila linka Jude, kde jsem (asi jako všichni) čekala na TU romantickou linku, kterou prostě v YA chcete. Sice to znovu není ta milostná linka, jak jsme zvyklý, ale stejně z vás vymačká emoce.

Během celé knihy dostanete střípky, které se vám slepí, až na konci a pro mě osobně to bylo jedno velké wau. Škoda, že od této autorky máme jen dvě knihy, protože bych rozhodně chtěla víc.

Veveruška320
07.09.2022

Pro mě to byla krásná knížka....nevím co dodat na chvilku jsem utekla do fantazie písečných soch,spousty barev na plátně i papíře....a ke dvoum dětem,kteří k sobě našli tu správnou cestu...:o))

ardeas
31.07.2022

(+ SPOILER) Artova kniha!
Velmi umelecké spracovanie, ktoré neskusne každý. Ja tam nepatrím. Jude mi isla často hore krkom, ale Noaha som mala rada. Opisy umeleckého razu pre mna vekmi brzdili dej. Ak vam to nesadne po prvých 2 kapitolách, tak cely dej knihy je v podstate na posledných 30 stranach v rozuzleni.
Plus dosť mi vadil pocit, ze autorka sa snazila napchat do 1 knihy snad všetky problémy sveta.

Mišák240
18.05.2022

Zpočátku mi trvalo se do knihy začíst, ale nakonec se mi moc líbila. V knize je snad vše, co se od ní očekává, láska, spousta myšlenek, plno zvratů, pro mě zajímavé i vtipné rozhovory postav, obrazy Noaha, amulety Jude... Zkrátka pěkné čtení.

mirinda973
05.05.2022

To byla ta nejzvláštnější knížka, co jsem četla. Jedna z těch, u kterých Vám na chvíli utečou myšlenky a musíte se vrátit zpět.
Začátek mě úplně neuchvátil a chvíli mi trvalo si zvyknout na časté závorky (u Noaha obrazy u Jude myšlenky a hovory s mrtvými), ale pak.....krásný.
Některé myšlenky se mi tak líbily, že jsem si je hodila i na papír :o)
Za mě super

1 ...