mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Předchozí dva díly jsem četla už před nějakou dobou, takže jsem občas marně tápala v nějakých místech, ale většinou se chytila. Napínavé, čtivé jako předchozí dva díly.
Byla to první knížka, kterou jsem si poslechla jako audio. Namlouvá ji Martin Stránský, který byl skvělý a Monika Žáková...to už bylo trošku slabší.

22.09.2021 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh, kde se v krátkých kapitolách střídá současnost a minulost. Vnučka Nina a babička Alžběta se vydají na společnou cestu do míst, kde Alžběta strávila mládí. Během této cesty se Nině díky Alžbětině vyprávění naskytne pohled do její minulosti a postupně odhalí i tajemství své tety Evy.

08.09.2021 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

1. část - pro mě asi nejlepší, taková hezká, ze života...Libíly se mi části psané psychologem nad úvahami a rozebíráním Kristýnina života
2. část - sekta, co má v hlavě vymeteno. Člověk si řekne, jak si to Karolína mohla nechat všechno tak dlouho líbit, ale těžko říct, jak by se člověk zachoval na jejím místě při takovém tlaku
3. část - naštěstí nejkratší. Sobecká a drsná Naďa mi vůbec nesedla. Přišlo mi to až přehnaně agresivní

20.08.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

První půlka byla trošku slabší, ale pak jsem nemohla přestat číst. Krásně napsané. Škoda že Declan a Rev nemají ještě kamaráda do třetího dílu:o)

16.08.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tak na tuhle knížku jen ta nezapomenu, úplně jiná než které jsem dosud o válce četla, tak autentická a opravdová...hrdost, dojetí, lítost...všechny tyhle emoce jsem při čtení cítila. Neuvěřitelný příběh statečných parašutistů, kteří bojovali za svou vlast. Poslední část v kostele mě tedy úplně rozsekala: "NIKDY SE NEVZDÁME, JSME ČEŠI". Měla jsem husí kůži.

13.08.2021 5 z 5

Není všem dnům konec Není všem dnům konec Věra Řeháčková

Z téhle knížky mám rozporuplné pocity. Témata určitě zajímavá - drogy, první lásky, domácí násilí, ale tak nějak mi nesedl styl psaní autorky jejíž knížky se mi jinak líbí. Děj se občas přesunul úplně mimo, že jsem se nechytala, přeskoky v časech kdy se děj odehrává v současnosti a najednou snad ani nedokončenou větou se přesune do jiné doby. Trošku mi přišlo jako kdyby to psala nějaká nevyzrálá náctiletá slečna. Za mě tentokrát tuhle knížku ne

06.08.2021 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Hezký, zajímavý příběh. Ale tak nějak se to chvílemi zbytečně vleklo a já se občas nudila.

02.08.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět napínavé, brutální, šokující. Jen tentokrát o hvězdu míň. Ne že by byl příběh horší než předchozí,ale tak nějak už jako čtenář vím,kam to bude směřovat a to mi trošku začíná vadit. Každopádně opět skvělá zápletka, čtivé ani chvilku nuda

25.07.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Takový příběh ze života. Moc se mi líbily části, kde vyprávěl Štěpán. Autorka skvěle vystihla myšlení jak 12-ti letého chlapce tak 15-ti letého, na svůj věk až hodně uvědomělého, ale o to víc jsem mu fandila. Postava dědy byla nejlepší.
Kdyby bylo trošku méně Billy a Ikey bylo by to na 5 hvězdiček:o)
Jinak knížka skvělá, doporučuji

20.07.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kniha je trošku brutálnější takže nedoporučuji slabším povahám. Ale jinak skvělý thriller, napínavý od začátku do konce. Krátké rychle navazující kapitoly, při kterých jsem se ani na minutku nenudila. Zajímavý příběh

02.07.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knížku slupla jako malinu:o). Tuhle ano. Mám ráda knížky, ve kterých hrají hlavní roli dopisy a tady dopisem začíná každá kapitola, což se mi hrozně líbilo.
Příběh byl smutný, ale krásný zároveň. Ani přeslazený konec můj celkový dojem nezkazil, ba právě naopak

17.06.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to šlo hladce.
Smutný příběh sourozenců, kteří jsou odtrženi od rodičů a posléze i od sebe.
Konečné odhalení super...

14.06.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

NELITUJU, že jsem si ji přečetla
Porozumění...tohle asi vystihuje celou knížku - krásnou knížku.
Skvěle popsaný složitý vztah matka x dcera.
Vtipná autorka! Ať je téma jakkoliv vážné a smutné nikdy nezapomene na vtipné dialogy.
SUPER ČTENÍ
Jen mě trošku mrzí ty dopisy...to by mě zajímalo.

21.05.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Co se autorce musí uznat je, že umí zaujmout. Její knížky jsou sázkou na jistotu, ale v tomto případě už to není plus. Nepřichází s ničím novým, knížky jsou na jedno brdo - sice čtivé se šokujícím závěrem, který už snad znalé čtenáře ani nemůže překvapit. Tahle knížka to jen potvrzuje.
Sice se hezky a svižně četla, ale místy se pro mě příběh hrozně vlekl a stejné úvahy pořad dokola mě už otravovaly. A konec? Ten už pro mě byl prostě moc - hlavně nacpat tam co nejvíc šokujících zvratů.

19.05.2021 2 z 5

Letní rozhodnutí Letní rozhodnutí Nele Neuhaus

Moc hezká knížka. Rozjezd byl trošku pomalejší, ale závěr dceru (11 let) tak nadchnul, že jsme musely číst a číst a číst. Určitě skvělé čtení pro náctileté dospívající slečny.

14.05.2021 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Takových šťastných konců v jedné knize jsem ještě nečetla. Je to taková jednohubka na dva večery, čte se hezky, ale je to spíš takový průměr

14.05.2021 3 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Kdyby to byla první knížka od autorky asi by se mi líbila víc. Ale její Kukačky a Heřmánkové údolí jsou bezkonkurenčně nejlepší a těžko se jim něco vyrovná.
Knížka nebyla špatná, napětí, romantika. Četla se hezky, taková oddechovka

10.05.2021 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Předchozí dva díly byly opravdu skvělé. Tenhle je v sérii takový průměr, zajímavý příběh, a jako vždy napětí. Konec to hodně zachránil a tím nemyslím ani tak odhalení vraha jako ukázka Kiminy lidské stránky, její vztah k týmu a hlavně Bryantovi. Skvělá byla i sezení u Teda a jeho konečná psychologická zpráva o Kim...
Chvilku si dám od této série pauzu, ale pak se k ní ráda vrátím

06.05.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jeden z nejlepších dílů série. Ani jedna stránka zbytečná, neuvěřitelně napínavé a čtivé. Konec smutný ale věřím, že tímto dílem se série posune zase trochu jinam. Navíc Kim a její tým nejsou supermani a tolik nebezpečí, které ustály....jednou to přijít muselo.

27.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak jako všechny autorčiny knihy je i Listopad čtivý. Paní Mornštajnová umí psát velmi poutavě, ale i přesto mi tato kniha nesedla. Během první půlky, kdy byla Maja ve vězení a Magda v ozdravovně jsem při čtení cítila jen smutek a depresi. Vůbec mi nesedl vykonstruovaný příběh, jak by bylo kdyby....
Závěr knihy i díky časovým skokům, ve kterých jsem se ztrácela, tak nějak podtrhl můj ne příliš celkový dobrý dojem z celého příběhu.

21.04.2021 3 z 5