Dva proti Říši

Román založený na podrobném zkoumání pramenů a literatury popisuje scénu domácího odboje i exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu na Heydricha, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Román zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7810/dva-proti-risi-8GP-7810.jpg 4.91013
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno, Knižní klub

Kniha Dva proti Říši

blacklucie

Tohle vřele doporučuji i těm, kteří knihy z války nemají rádi, jako já. Prostě vynikající!

lenca.vym

Knížka je naprosto úžasná. I když člověk příběh zná a ví, jak skončí, knížku není možné odložit, a tak se čte jedním dechem, proto když je na konci, nejen, že pláče kvůli tomu, že dočítá perfektní knížku, ale také i z osudu hrdinů, jejichž čin dokazuje lásku k vlasti. Je moc pěkně zpracovaná a jsem si jistá, že by se líbila i těm, kteří nevyhledávají knihy s válečnou či historickou tematikou, a možná i díky tomu bych ji zařadila do pomyslného žebříčku knih, které si musí přečíst každý, protože neuvěřitelným způsobem otevře oči a změní pohled na náš národ a Čechy. Nádherná, ale plačtivá.

Harold

Úžasná kniha, skvělý děj, spousta akce a přitom to vše je realita a zároveň česká nedávná historie. Takto jednoduše lze shrnout tuto knihu o českém odboji za druhé světové války. Nechybí samozřejmě aktivity Tří králů, těžkosti odbojářů, útoky gestapa, atentát na Heydricha až po samotnou bitvu v kostele. Vřele doporučuji, Čtěte, další důkaz že jsme měli skutečné hrdiny.

petbrab

Moje druhá kniha od Šulce.
Četl jsem ji krátce po Zrádcích, kteří mi přišli o chloupek lepší.
Ale závěrečná kapitola byla uchvatná.
Člověk ten příběh zná, ale stejně Vás Šulc vtáhne do děje, že nemůžete knihu odložit.

VirusXY

Super. Knihu jsem přelouskal na jeden zátah.

TereVy

Super kniha, připadala jsem si, jak mě to vtáhlo do děje, že jsem skoro tam a v té době to sleduji vlastníma očima

kerstyn

Každý, kdo dával ve škole pozor tenhle příběh zná. Možná proto jsem čtení knihy Dva proti Říši neustále odkládala... Do teď. Upřímně, nečekala jsem, že mě to tak rozseká a budu u knížky bulet. Jiří Šulc naprosto precizně vystavěl příběh českého odboje během druhé světové války, výsadky parašutistů, přípravu a pak samotný atentát na Heydricha, šílené represe ze strany Němců (popravy, mučení, vypálení Lidic a Ležáků), zradu Karla Čurdy až po závěrečnou bitvu v kostele. Když k tomu máte za sebou i filmy jako Lidice, Operace Silver A nebo Anthropoid, události pak nabírají konkrétnějších představ. A je to vážně děsivý.

Surikata369

Teda, tohle je naprosto NEUVĚŘITELNÁ kniha v tom nejlepším smyslu slova. Musím říct, že jsem dlouho nečetla něco tak dobře zpracovanýho a zajímavýho. Ani nevím proč, ale dávala jsem si s touhle knihou načas a tak chci říct všem, kdo to má taky tak, aby neváhali a rychle po ni skočili, protože tohle je fakt skvost český literatury, podle mě. Mohla bych napsat x věcí, co je na ní tak skvělýho, ale to by tenhle komentář byl zbytečně dlouhý, takže já jenom říkám - s přehledem 5* a určitě se u mě zařazuje ke knihám, ke kterým se budu ráda vracet... Na konec komentáře jenom - ČEST VŠEM NÁRODNÍM HRDINŮM