Dva proti říši

Dva proti říši

Román založený na podrobném zkoumání pramenů a literatury popisuje scénu domácího odboje i exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu na Heydricha, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Román zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7810/dva-proti-risi-8GP-7810.jpg 4.8751
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Knižní klub

ruzer
včera

Kniha sa čítala jedným dychom. Nečakal som že historická kniha ma tak vtiahne do deja a ja neprestanem myslieť na to, kedy budem pokračovať.

Vzdávam hold odvahe a činom parašutistov, členom odbojových zložiek a každému kto im pomáhal napriek tomu, že riskovali svoje životy a životy svojich najbližších.

Zaslúžite si aby Vaše mená boli navždy zapísané do dejín a hlavne do učebníc dejepisu, aby sa na Vás nikdy nezabudlo.

Madelisi

Četla jsem před lety, ale stále se k ní vracím. Parašutisté a jejich pomocníci mají touto knihou vystavěný nádherný pomník.

Mia77

Děkuji Databázi za žebříčky knih, protože tahle je tam v popředí opravdu oprávněně. A přečetla jsem ji právě na základě tohoto doporučení.

bosorka

Parádní. Známým událostem 2. světové války dodalo románové zpracování opravdový šmrnc. Strhující, napínavé, dechberoucí, hrdlo stahující. Čtenáři rozšiřuje obzory ještě více, postavy jsou skvěle vykreslené, z hlavy se kniha jen tak nevykouří. Prostě za plný počet.

lenya

Příběh o parašutistech mě naprosto vtáhnul, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, za dva dny jsem měla dočteno. Kromě silného válečného tématu na knize oceňuji několik věcí. Prolínání české a německé dějové linky udržuje čtenáře v permanentním napětí a očekávání, co bude dál... Autor vykresluje příběh pravdivě, jde poznat, že při psaní knihy čerpal z mnoha zdrojů, čtenáři nepodsouvá žádný názor. Perfektně vykreslená psychologie postav. Při čtení jsem se zkrátka cítila, že jsem se vrátila v čase a žila jsem s nimi.

kozusnice

Tato kniha mě dostala..nejdřív mě odradilo jak je silná,,ale začetla jsem se do ní a nemohla odtrhnout,,,přečteno za týden,,,,napínavé , čtivé...doporučuji všem,,,,

lenka9993

Úžasná kniha.

dadako

O druhé světové válce čtu rád a hodně. I když jsem se nejprve bál, že je psána jako román, nakonec snad i díky tomu byla kniha napínavá a čtivá. Kolem místa, kde byl atentát spáchán, jsem mnoho let denně jezdil. I když za něj nakonec bylo nutné zaplatit velmi vysokou cenu, nemělo by se na takové události nikdy zapomínat.

bábuška

Přestože tato událost je známá, převedení do románové podoby bylo vynikající.Na začátku knihy jsem se nemohla začíst, ale pak jsem se tak vžila do děje, jako bych to celé prožívala s aktéry knihy. Uvědomění se plánu, že náš český národ má být zlikvidován, německá rozpínavost a jednání s našími lidmi jako podlidmi a na druhé straně odvaha několika, mladých hochů, kteří dali v sázku svůj mladý život, to vše by se mělo i v dnešní době znovu probudit k většímu vlastenectví, o kterém se bohužel máloco ví. Milujme svou malou malou zemi a hlavně nezapomínejme ! Povahy národů se nemění.

jiri5906

Znate ten pocit, kdyz zalehate do vany plne horke vody? Jak Vam teplo pomalu prostupuje celym telem. Tak presne tytez pocity jsem zazival pri cteni teto knizky. Cim vic jsem ji cetl, tim vic jsem v sobe citil teply hrejivy pocit vlastenectvi a hrdosti na to, ze jsem Cech. O to vice mi tato knizka pomohla, kdy v porovnani s dnesni dobou nemuzu otevrit jakekoliv domaci informacni medium, abych se u nej nerozcilil.

Dle mne jedna z knizek, ktera by mela byt POVINNA. Clovek si uvedomi co vse znamena valka a co vlastenectvi. A hlavne obet a obetovani pro narod. A to nemam na mysli jen vojaky, ale odboj i exilovovou vládu. Samotneho by mne zajimalo kolik odvahy bych mel sam v podobnych situaci...

Odsouzeni Karla Curdy bez zamysleni uvedeneho v knizce mi ted prijde naivni. Samozrejme tu je kontrast i Oldricha Pechala, ktery odolal. Avsak opet me to ukazuje, ze nikdo nikdy nemuze kohokoliv za cokoliv soudit nebyl-li vystaven stejnym podminkam jako dotycna osoba. Jak kdo uchopi jeho cin, nechavam pouze dane osobe ... .

VIC TAKOVYCH KNIZEK, DEKUJI.

FrankCastle

Bohužel nemůžu dát šest a víc hvězdiček, tak je to alespoň pětihvězdičková generalita!
Jenom kdyby tohle byl zpravidla národ Gabčíků a Kubišů, ne Čurdů...
Nikdy nezapomeneme!

momo01

Šest hvězdiček z pěti. Strhující. Mohu jen souhlasit se všemi komentáři přede mnou a doporučuji k přečtení.

alcan

pěkně napsáno, podle pravdy.

evask

Kdyby se tady zavedlo nějaké speciální ohodnocení, něco jako jednička s hvězdičkou, tak bych toho využila. Pět hvězdiček plus. Podle toho, co nás učili v dějepise, nebo pod vlivem vlasteneckých filmů, jsem si myslela, že polovina Čechů byli odbojáři. Jenže ono to tak zřejmě nebylo. Heydrich nás měl prokouknuté. Je to moc zajímavá kniha a předkládá spoustu podnětů k zamyšlení.

1amu

Zřejmě to nejlepší, co u nás o Atentátu vyšlo. U autora oceňuji, že nám předkládá mnoho nového o Pannwitzovi z Gestapa, že nám přibližuje milostné story Gabčíka a Kubiše. Kdesi jsem četl (zřejmě smyšlenku-pravdu již nezjistíme), že Liběna Fafková, dívka silně věřící ovlivnila svého Jožku, že nesmí porušit Boží přikázání : Nezabiješ ! (Proto musel zasáhnout Kubiš). Která evropská země se po skončení II.sv.války mohla pyšnit, že její vojáci zlikvidovali v pořadí Nr 3. z nacistických bestií ? Fantastické !!!

Kopretina

Jelikož dějepis nikdy nebyl mou silnou stránkou, jsem ráda, že jsem se k této historické události mohla dostat prostřednictvím tohoto románu (můj syn po mně není, když jsem mu řekla, o čem má kniha být, popsal mi, jak to tehdy proběhlo a to celkem do podrobností, hm je mu 11, stydím se). Kniha je čtivě napsaná, a jak jsem již psala k Slavíkovi a Krvavým jahodám, nemůžu přijmout, že se člověk k člověku může chovat tak hrozně. Kéž by to nebyla pravda.

flare

Krasne vlastenecke cteni...opet jsem se chvili citil jako hrdy Cech...:-)...sikovni kluci,klobouk dolu,pred vsemi..

DavidKeller

Teda, dlouho se nestalo abych po přečtení knihy měl takový pocit vlastenectví jako po tomhle kusu, jsem hrdý že jsem Čech.. rádoby dnešní "vlastenci" by si měli tohle přečíst...a néé Parlamentní Listy, Haloo noviny nebo čumět na Barandov!! .. Autora chválím dávám 5* kdyby šlo víc je to tam..Ačkoliv je známo jak to dopadne stejně mě to neodradilo a zajímalo čím dál víc :) děkuji!! V rámci "osmičkového" výročí co nás letos čeká..jsem se pustil do historie naši Republiky a Jiří Šulc mě baví a pomáhá mi vše "osvětlit" :)

mikejjla

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, i když každý ze školy tyto skutečnosti známe. Je velmi čtivě napsána a kvalitně zpracována. Určitě se k ní ještě vrátím. Je děsivé, co všechno se u nás před ani ne osmdesáti lety dělo....

Trpiska04

Toto by měla být povinná četba. Kolikrát jsem si během čtení říkala, že to co čtu nemůže být podle pravdy, ale bohužel toto se stalo a já můžu říct, že při čtení této knížky jsem byla hrdá že jsem Češka.

ajasin

Naprosto skvěle zpracované. Víc takových knih, které ukážou historické skutečnosti podobným způsobem. Hlavní aktéři přestanou být jen jmény v učebnici dějepisu a začnou být skutečnými lidmi.

ZbyňaB

I když nevyhledávám čtení o tomto období, kniha hodnotím jako velmi pěknou a hlavně čtivou a doplní obraz dané události.
Co byste dělali na místě Čurdy?
Nešťastné období dělá nešťastná rozhodnutí.

Grety

Koukám na spousty dokumentů o Druhé světové válce, ale nikdy jsem si neuvědomila, jak to měli těžké obyčejní lidé. Jídla málo, zabít Vás mohli za cokoli a naděje na zlepšení situace malá.. Msta za jakýkoli odpor hrozivá..Doporučuji, čtivé, napínavé i když člověk zná předem, jak to dopadne.

Hospodyňka

Čtivá, často doporučená, několikrát darovaná.

Katka2382

Skvěle napsaná kniha,strhující a velice čtivá.

ArthasKarfa

Krásný příběh našich velkých hrdinů, kteří se nebáli skočit přímo do centra nacistického pekla, aby zde zneškodnili jednoho z největších vrahů 20. století. Autor líčí smutnou šedou protektorátní Prahu se stále přítomným stínem gestapáckého pronásledování i milostné příběhy kluků, kteří se nebáli položit život pro svobodu a lásku k vlasti.

petramac

Knížka se mi líbila moc. Fajn byl pohled jak ze strany parašutistů, tak ze strany německé. Musím říct, že napínavá byla až do konce, i když samozřejmě člověk ví, jak to dopadne. Je vidět, že za knihou je spousta autorovy práce a rešeršní činnosti.

karel0684

Tuhle knihu jsme musel nechat uležet. Napsaná skvěle a jedna z těch co vychází z reality. Básnické licence je tam velmi málo. PO jejím přečtení bych byl ochoten pochopit i Čurdu...

Hellsbells

Skvělá knížka, bavila mě od začátku do konce, i když jsem příběh znala, po celou dobu jsem byla napnutá jak to bude pokračovat.

slunicko1958
22.12.2017

Nedá se hodnotit jinak než kladně. Je to opravdu výjimečná kniha o výjimečném hrdinství Čechů. A tato věta mě úplně rozklepala: "Nikdy se nevzdáme, slyšíte? Nikdy. Jsme Češi."
P.S. Nemáte pocit, že jsme Češi, jen když se hraje hokejové mistrovství?