Konec hry

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418592/konec-hry-vpE-418592.jpg 4.436

Hadrový panák / Detektiv William Fawkes 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Kalibr

Endgame, 2019

Kniha Konec hry

Bishi
včera

Pro mě nejlepší ze všech dílů. Série mě bavila a mohu doporučit všem milovníkům krimi. Rozhodně ale doporučuju číst od začátku, kdo nečetl, asi by nepochopil :)

blonďatá.luc

Konečně jsme se dočkali posledního dílu! A podle mě je úplně nejlepší! Tentokrát se neřeší sériový vrah, a proto je více prostoru pro řešení vztahů hlavních hrdinů (a možná proto mi kniha tak sedla). Dialogy byly vtipné, svižné a děj příjemně rychle utíkal - od poloviny knihy jsem se od čtení ani nemohla odtrhnout. No a ten epilog? Prostě pecka! Každopádně před čtením doporučuji znovu pročíst předchozí dva díly - z počátku jsem měla problémy vzpomenout si, co se vlastně stalo (protože to na sebe časově navazuje).

Kniho_holka

Závěrečný díl trilogie je naprostá bomba. Je vtipný, svižný, a ty hlášky - ty hlášky. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout a to říkám jako někdo, kdo se nestal fanouškem předchozích dílů. Strašně moc mě mrzí, že už je konec, protože kdyby chtěl Daniel Cole pokračovat v tomhle stylu vůbec bych se nezlobila. Od toho, abych Konec hry četla pořád dokola mě odrazuje jen hromada nepřečtených knih, které čekají, až si je přečtu.
Trošku se bojím, že fanoušci Hadrového panáka a Loutkáře budou zklamáni, není zde žádný démonický vrah se svým ďábelským plánem. Celý příběh stojí hlavně na vztazích, dialozích a hlavně vtipných hláškách.
Oblíbená postava: Wolf - domů ho nechci, ale do hospody, kde by mi vyprávěl zábavné historky z natáčení bych klidně šla.

Blondebookdevil

Konec hry mě dostal na plné čáře. Není to klasický thriller, není tam potřeba mnoho mrtvol. Ne, v téhle krimi je jedna, a to ještě v zamčené místnosti. Jasná sebevražda... Nebo ne? Jelikož zde není žádný zvrácený sériový vrah, dalo by se říct, že záhadnou sebevraždou se vracíme do minulosti, a to konkrétně do sedmdesátých let, abychom zjistili, zda starý policejní případ nějak souvisí s událostmi dnešními.
Kdo četl Hadrového panáka a Loutkáře, Konec hry jej nesmí minout. To, co dělá knihy Daniela Colea výjimečnými, je propracovanost postav a vztahů mezi nimi, takže pokud znáte Wolfa a Baxterovou, musejí vám přirůst k srdci a prostě jim fandíte. Výborně jsem se bavila, o britský humor tu také není nouze. Konec knihy mě vážně dostal, tuhle trilogii si někdy musím zopakovat znova a nyní mi nezbývá než se těšit na další počin, s jakým se Daniel vytasí.

karantena

Tak mě osobně kniha nenadchla.Celé se to točí o dokazování viny.Baxterová a Wolf se chovají jak náctiletý až mi to přišlo trapný.Kdo nečetl knihy před tím,bude těžko chápat.Tento díl nejslabší ze všech.

Barussat

Konečně! Hrozně jsem se na závěr celé série těšila. Daniel Cole byl ten, kdo mě naučil číst thillery a krváky a já mu za to děkuju. A myslím, že Konec hry je možná nejlepší z celé série. Miluji ty postavy, ten britský humor i samotný případ. Opravdu skvělý. Těším se na další skvělé knihy !

adevis

Tuto sérii mám od začátku moc ráda a jakmile jsem se dozvěděla o závěrečném dílu, musela jsem ho okamžitě mít. Čtení jsem si šetrila, ale posledních 100 stránek jsem zhltla jako malinu. Bylo to opět skvěle a čtivě napsané. Takové “příjemné” shledání všech postav. Wolf a Baxterová byli vždy mými oblíbenci. V tomto díle tomu nebylo jinak. Závěr byl moc hezký a epilog krásně pohladil po duši. Kdo nečetl, ať se do toho pustí! A kdo nečetl ani jednu předchozí knihu o dost přišel :)

barusa.s

Opět skvělá kniha a důstojné zakončení trilogie. Líbily se mi detailně propracované osudy postav. Těším se na další knihy tohoto autora.

A přece nezemřeš
A přece nezemřeš