Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

mirinda973
22.09.2021 4 z 5

Předchozí dva díly jsem četla už před nějakou dobou, takže jsem občas marně tápala v nějakých místech, ale většinou se chytila. Napínavé, čtivé jako předchozí dva díly.
Byla to první knížka, kterou jsem si poslechla jako audio. Namlouvá ji Martin Stránský, který byl skvělý a Monika Žáková...to už bylo trošku slabší.

CLAIRE139
05.09.2021 5 z 5

Tak a máme tu poslední knihu trilogie. A ikdyž má nejlepší hodnocení, občas se mi zdálo, jako by ji napsal někdo jiný. Vykreslení postav mi občas haprovalo s tím, jak se jevilo v 1. a 2. knize. Chvilkama jsem si říkala, že se možná autor až moc rozjel a že se mi to vlastně takhle nelíbí. Až moc sprostá Baxterová a až moc "namachrovaný" Wolf.
Ale musím dát i tak plný počet hvězdiček! Zápletka dokonale promyšlená, na konci jsem jenom lapala po dechu a byla jsem vážně v šokovém překvapení. Opět jsem v napínavém příběhu ocenila humor spolu s napínavými scénami a opět přidal autor různé myšlenky, které nás čtenáře vedou k zamyšlení se nad životem.
Snad víc než samotná zápletka s F. a Ch. se mi líbilo, kam a jakým způsobem se posunuli Wolf a Baxterová.
Konec Hry je pro mě dalším důkazem, že jsem se při výběru krimi série a autora nespletla.

Jakubadavid
30.08.2021 5 z 5

Skvělá knížka, hrdiny mám ráda. Děj se mi asi líbil nejvíc ze všech tří knih. Čekala jsem možná jiný konec, ale jsem za něj ráda.

Čenichnaknihy
30.08.2021 4 z 5

A je to tady, konec hry, konec série. William Wolf Fawkes se vrací na scénu, aby prošetřil smrt starého přítele a učitele Finlaye Shawa. On jediný věří, že to nebyla sebevražda, nýbrž vražda. Tím si pojistí fanouškovské body od čtenáře a stará se v první polovině knihy o nějaké ty emoce.
Do vyšetřování se zapojí všechny důležité postavy, které Cole stvořil v průběhu předchozích dvou dílech. Baxterová, Edmunds, Rouche… Navzdory tomu, že se tentokrát nekoná honička na masového vraha, nýbrž jen na pachatele jedné vraždy, povedlo se autorovi vykouzlit slušnou porci napětí a nakonec i nápaditou zápletku a rozuzlení.
Ale jinak? Nechceme vyloženě jen kritizovat. Chápeme, proč se série zařadila mezi bestsellery a našla si spoustu obdivovatelů i v České republice. Je napsaná moderně, má spád, místy prosákla i nějaká to romantika. Proč ne, to vidíme i u filmových detektivek. Mimochodem televizní nebo filmové zpracování by téhle sérii slušelo. Věděli jste, že Hadrového panáka psal Cole původně jako scénář?
Jenže právě kus toho poctivého spisovatelského řemesla nám v tomhle i v předchozích dílech prostě chybí. Vybudovat si nějaký vztah s postavou, obzvláště s Wolfem, dá ohromnou práci, uvěřitelnost některých scén je tak dost na hraně, někdy až za hranou. Nechceme spoilerovat, a tak to necháme jen takhle obecně. V každém případě je potřeba přečíst všechny tři díly postupně za sebou a v co nejmenších rozestupech, jinak se budete ztrácet.

7777777
30.08.2021 5 z 5

Za mě nejlepší knížka série. Oproti předchozím dílům byla mnohem méně drastická nebo akční, ale zase jsme se dozvěděli mnohem víc o postavách. Zápletka byla mnohem více předvídatelná než u předchozích dílů a přijde mi, že se víc podobá klasičtějším detektivkám
Prostě miluju hlavní postavy a knížku jsem přečetla jedním dechem

Enehy
29.08.2021 4 z 5

Po Hadrovém panáku a Loutkáři jsem se vyloženě do téhle knihy donutila. Ani jsem vlastně netoužila se dozvědět, jak to všechno dopadlo. ALE!!! Buď jsem po ní sáhla v tu správnou dobu nebo se nám D.C. zlepšuje. Po menších obtížích ze začátku (moc mi toho v hlavě z předchozích částí nezůstalo) jsem se v knize svezla jak na tobogánu. A fakt jsem se bavila, se zmatenou Baxterovou a Wolfem, což je kapitola sama pro sebe. Jo jo, lhát a krást se nevyplácí.

Keika
13.08.2021 1 z 5

Oba předchozí díly byly prostě boží. Ale tohle je brak. Někdy je opravdu lepší kvalita než kvantita a u knížek to platí dvojnásob. Dosud jsem jen chválila, ale tady mi příjde že autor knížku napsal, jen aby to mohla být trilogie, celé je to bez nápadu, už to není tak důmyslně promyšlený příběh, až mi bylo postavy Finlaye líto, protože si zasloužil víc. A to se mi ani nechce zmiňovat o soukromých pletkách hlavních hrdinů a předvídatelnýmu happy závěru.

Makkys
06.08.2021 3 z 5

Závěrečný dil téhle trilogie mě tolik nenadchnul tak jako předchozí díly. Nějak sem se nemohla do knihy začíst, vůbec mě to nebavilo. Asi posledních 100str mě knížka začala celkem bavit. Ani to kdo za tím stojí me nějak nepřekvapil. Jako celek mužů ale sérii doporučit.

lištička123
02.08.2021 5 z 5

Skvělý konec série

Gracinka
28.07.2021 5 z 5

Nejlepší knížka celé trilogie. Pěkně se to četlo a líbil se mi soukromý příběh hlavních hrdinů.

Allys
28.07.2021 4 z 5

Konečne dostala aj k tretej časti. Mal to byť záver celého príbehu, tak som možno čakala, že ma kniha nadchne viac. Striedanie dvoch časových rovín bolo spracované veľmi dobre. Trochu som sa strácala v odkazoch na predošlé udalosti, predsa len som ich čítala dávnejšie. Prípad, ktorý bol hlavnou dejovou linkou bol zaujímavý, aj keď ničím výnimočný. Baxterová mi prišla, ako by mala o pár rokov menej ako predtým, aspoň podľa jej správania to tak vyzeralo. Návrat Wolfa bol vítaný, ako aj jeho typický zmysel pre humor. Agent Rouch bol tiež fajn. Opäť bolo mnoho situácií úplne pritiahnutých za vlasy, ale to už beriem ako autorov štýl písania. Čo sa týka zaradenia podľa žánru, viac mi to príde ako detektívka, než thriller. Celkovo je to fajn čítanie, aj keď mám pocit, že do roka zabudnem, o čom kniha bola.

čef
26.07.2021 4 z 5

Kdo nečetl předchozí dva díly, zažije už na začátku hodně trpkých chvilek, skoro bych doporučil, aby knihu raději zatím odložil. Příběh totiž na Hadrového panáka a Loutkáře navazuje totálně a mnoho scén je bez znalosti postav a dějů dost nesrozumitelný, nemluvě o stylu vyprávění plného časových a jiných skoků. Závěr série mne také nenadchl tak, jak jsem si představoval. Na to zde bylo hodně náhod, podivných charakterů a příliš překvapivých zvratů. Celá série je však dost kvalitní a chápu i zdejší nadšené komentáře.

WaN635
25.07.2021 2 z 5

Samotná kniha, příběh i závěr série ok, ale já prostě jsem v poslední době alergická na knihy, kde hlavní padouch je polda. Já mám ráda, když jsou jasně vymezené role a to, že padouch je padouch a polda je hrdina.
Je možné, že pokud bych knihu četla o třeba rok později ohodnotila bych ji jinak.
Jinak k Baxterove - upřímně Thomas byl suchar a pro mě trouba, převozník a jsem ráda, že nakonec to dopadlo tak, jak vlastně se od začátku dalo čekat.

Zuzulinka
24.07.2021 5 z 5

Mě se kniha velice líbila. Sice jsem četla tento poslední díl po několika letech, takže jsem si musela vzpomínat na předchozí dej a postavy, ale zhruba v polovině mi vše začalo zapadat a děj se vyvrbil jako velmi kvalitní.

Sejna1955
03.07.2021 1 z 5

Vyvrcholení série, to je slátanina všech alátanin. 1. díl vynikající, 2. díl slabota a 3. díl hrůza. Velké zklamání, ale chápu, že někdo bude mít jiný názor.
Co mě ale štve je to, že se stalo módou, že pachatel je polda, nebo někdo, kdo se motá kolem případu.Je to už asi pátá kniha, kterou jsem v poslední době přečetl (Slaughter - mlčící žena;J.D.Baker - Čtvrtá opice).

mischa.007
29.06.2021 4 z 5

Z celé trilogie aktuálně nejlépe hodnocená kniha, nicméně Loutkář mi přišel napínavější. První část knihy se mi líbila, druhá část a hlavně konec už byla na mě moc velká romantika. Celkově vzato ale celkem dobré zakončení celé série.

Jodys.63
29.06.2021 3 z 5

oddychovka, pohodové čtení, dokonce nechybí ani lehký humor

9773
20.06.2021 3 z 5

Z předchozích knih jsem byla nadšená a velmi jsem se těšila na pokračování. Což už je dost dlouho a je možné, že jsem se mezi tím namlsala jiných autorů ale tohle mě absolutně nebavilo a bohužel nedočtené odkládám. Tento počet hvězd dávám proto, že autor je opravdu dobrý a knihy čtivé, místy se člověk opravdu zasměje a celkový příběh byl pro mě zajímavý a napínavý. Do tohohle jsem se bohužel přes sebevětší snahu nezačetla.

Lavender756
13.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Oproti druhému katastrofálnímu dílu, který nad vodou držel pouze Rouche, byl tento o poznání lepší, , nicméně to nic nemění na tom, že je příběh postavený na happyendu, klišé těhotenství a nemoci, nepředvídatelných návratu a zvratů osobnosti. Přečíst jsem to musela, abych věděla,jak celá série skončí, ale má to svá velká Ale....

LP113
27.05.2021 3 z 5

Nooo, ne že by to bylo úplně špatné, ale začíst jsem se teda moc nemohla. Celkově i ten příběh byl takový nemastný neslaný. Co mě vyloženě rozčilovalo, odstavce v kapitolách, kde se přeskakovalo v dějích. Nevadí mi různé časové linie, ale v tomto případě mi to opravdu nesedlo. Celá série asi za přečtení stojí, ale zas taková pecka to není. Určitě se k tomu už nikdy nevrátím.

napětí

Daniel Cole