Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

Klára90
17.04.2022 3 z 5

Čtu, čtu a najednou zjistím, že jsem na 300. stránce a říkám si: “coo?” Měla jsem pocit, že se za celou dobu nic nestalo a přitom se tam toho dělo hodně, ale na mě to působilo hrozně uměle, velká snaha šokovat…no prostě mi to nesedlo, jako celá série. Četla jsem na doporučení, kamarádka mi knížky půjčila, bylo mi blbé nedat jim šanci.
Nicméně musím uznat, že čtivě to napsané bylo a byly tam i vtipné momenty. Kniha jako taková vůbec není špatná, jen prostě mě úplně nesedla

Heliandílci
09.04.2022 5 z 5

Jako všechny díly jde o super čtení.... Závěr hodně překvapivý

ivoiro
05.04.2022 5 z 5

Opět jsem spokojený. Přečteno rychle a hodně mně to bavilo.

TeriLoch
27.03.2022 5 z 5

Nemělo chybu! Celá série mě moc bavila a bylo to velmi napínavé i vtipné. Konec byl taky super. Určitě doporučuji celou sérii.

Palus
19.03.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé, nelze odložit...miluji tento žánr

Aveli
09.02.2022 5 z 5

Za mě skvělý díl. Loutkář byl po Hadrovém panakovi o trošku slabší, ale Konec hry se mu zase vyrovnal. Líbilo se mi, že se navrátil Wolf, ale zůstal i Rouch. Baxterová mě svou nerozhodností sice občas štvala, ale retrospektivní příběh Christiana a Finlaye mi vše vynahrazoval. Prostě skvělá zápletka, děj má spád, o zvraty není nouze. A tak to má být. Doporučuji.

Evelin
07.02.2022 5 z 5

Rozhodně lepší díl než díl předešlý. Napínavý děj, kniha se četla hezky a nebráním se další knize od autora.

stanislav0373
04.02.2022 3 z 5

Série mi nesedla. Poslední díl byl sice celkem zajímavý, ale pokud nemáte příliš kladný vztah k hlavním postavám, je to těžké...

Doporučil bych začínajícím či občasným detektivkářům :-)

Alex.rrr
03.01.2022 3 z 5

Přečteno jedním dechem, čekala jsem jak to dopadne a konečně přijde ten závěr. Dobré zakončení série, ale po slibném začátku takový trochu prvoplánový happy ending. Něco zůstalo nevysvětleno a takové nevím... za mě hodně věcí, které by asi šly udělat jinak a tak lehce by jim neprošly. Ale celkem hodnotím knihu kladně.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Hadrový panák a Loutkář byly sice zajímavé detektivky, ale u obou mě namíchnul konec, kde byl čtenáři předhozen vrah, o kterém nebylo v předchozím dění ani vidu ani slechu, s pochybnou motivací a bez pořádného vysvětlení. Plno otázek zůstalo bez odpovědi. A v Loutkáři dokonce chyběl hlavní hrdina detektiv William "Wolf" Fawkes, po kterém je celá série pojmenovaná.
Konec hry mi ovšem spravil chuť! Celá kniha je navíc prošpikovaná opravdu vtipnými hláškami, takhle jsem se u žádné detektivky ještě nezasmála! Parádní zakončení série, jsem spokojená.

Kubajzz
29.11.2021 3 z 5

Četl jsem Hadrového panáka i Loutkáře a stejně jako ony byla i tato super. Napínavé, čtivé, mělo to spád. Určitě doporučuji.

polednice1705
01.11.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale je tam hodně odkazů na Hadrového panáka, a kdo nečetl, nebo četl před delší dobou, tak se dost ztrácí... já se občas vůbec nechytala.
Ale jinak na 3 *

Ďobi-1968
10.10.2021 5 z 5

Dobrý příběh od mladého spisovatele.
Hlavně dobrý konec policejní dvojice.

dencazrnu
09.10.2021 4 z 5

Já jsem byla z celé série spokojená :-) Je fakt, že u tohoto dílu jsem maličko tápala, protože první dva díly jsem četla už před pěknou dobou a některé věci jsem si úplně nepamatovala, ale i tak prostě paráda. Celý příběh má náboj a i když jsem už od poloviny lehce tušila, odkud vítr vane, i tak jsem se bavila s každou přečtenou stranou. Upřímně mi Wolf bude chybět a mrzí mě, že jsme se s ním viděli naposledy. A konec knihy byl fakt dokonalý! Po dlouhé době to bylo všechno takové milé a mě opravdu mrzí, že tohle už je doopravdy „konec hry“. Tak tedy sbohem Wolfe a spol., bylo mi ctí

Tereza457
09.10.2021 5 z 5

Cole nezklamal. Nejlepší díl ze všech. Příběh byl napínavý, vtipný i neočekávaný. Konec skvěle zakončený. Nemám co vytknout. Skvělé. Ráda si přečtu trilogii znova.

Dédečko75
07.10.2021 5 z 5

Skvělá série, určitě přečtu znovu

Belanna
04.10.2021 3 z 5

Konec hry trochu vylepšil reputaci. Blížilo se to víc detektivce, než předchozí knížky, vcelku dobře se to četlo a objevil se tu i humor. Celkově na mě ale tahle série nijak výrazně nezapůsobila a brzo na ní zapomenu.

Mateo67
03.10.2021 5 z 5

Tak na závěr maximální spokojenost. Dlouho jsem se třetím dílem váhala, ale návrat Wolfa na scénu jsem si nakonec nenechala ujít. Moc jsem nečekala a možná proto jsem fakt spokojená. Neobvyklá a nápaditá zápletka, dvě časové linie, napětí, zbytečně drastických scén pomálu, prostor i pro další postavy a na tento žánr docela častý humor, který byl fakt vtipný. Kdyby byl jenom tento díl, doporučovala bych ho až nadšeně, pokud se ale k němu máte prokousat přes předchozí dva, tak se do doporučení moc nehrnu. V této konkurenci a v rámci žánru ale zasloužených téměř plných pět*.

Verunka289
29.09.2021 3 z 5

Bohužel jsem knihu četla po dlouhé pauze od Hadrového panáka a Loutkáře, takže jsem se místy dost ztrácela v postavách, to dost ubíralo na celkovém zážitku.
Hodně se mi líbilo to prolínání různých časových linek, to já můžu.

snimcibdim
25.09.2021 1 z 5

Vyslechnuto jako audiokniha a doposlechnuto pouze díky vynikající interpretaci M.Stránského.
Co se týče D.Colea, autor jako by se neuměl rozhodnout jaký žánr chce vlastně psát a do jedné série zkusil nacpat morbidní triller, klasickou krimi, komedii i lovestory. Jen to pak místy působí už trochu jako parodie.
Tento díl je hodně vztahovka - na můj vkus až příliš "happyendová".
Kriminální zápletka je průměrná, nedomyšlená a předvídatelná.
Jednička série mne bavila (i když i ta je v mnoha ohledech dost naivní), dvojka a trojka už jsou bohužel zklamání.
Jedna hvězda za návrat Wolfa, i když i ten mě víc bavil coby nevypočitatelný "vlk v rouše beránčím" než tento "milovník".

napětí

Daniel Cole