Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

karantena
02.04.2020 2 z 5

Tak mě osobně kniha nenadchla.Celé se to točí o dokazování viny.Baxterová a Wolf se chovají jak náctiletý až mi to přišlo trapný.Kdo nečetl knihy před tím,bude těžko chápat.Tento díl nejslabší ze všech.

Barussat
30.03.2020 5 z 5

Konečně! Hrozně jsem se na závěr celé série těšila. Daniel Cole byl ten, kdo mě naučil číst thillery a krváky a já mu za to děkuju. A myslím, že Konec hry je možná nejlepší z celé série. Miluji ty postavy, ten britský humor i samotný případ. Opravdu skvělý. Těším se na další skvělé knihy !

adevis
30.03.2020 4 z 5

Tuto sérii mám od začátku moc ráda a jakmile jsem se dozvěděla o závěrečném dílu, musela jsem ho okamžitě mít. Čtení jsem si šetrila, ale posledních 100 stránek jsem zhltla jako malinu. Bylo to opět skvěle a čtivě napsané. Takové “příjemné” shledání všech postav. Wolf a Baxterová byli vždy mými oblíbenci. V tomto díle tomu nebylo jinak. Závěr byl moc hezký a epilog krásně pohladil po duši. Kdo nečetl, ať se do toho pustí! A kdo nečetl ani jednu předchozí knihu o dost přišel :)

barusa.s
29.03.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha a důstojné zakončení trilogie. Líbily se mi detailně propracované osudy postav. Těším se na další knihy tohoto autora.

Babouš
29.03.2020 5 z 5

Asi nejlepší z celé trilogie. Díky tomu, že se tentokrát neřeší šílený sériový vrah, mají postavy víc prostoru a v příběhu je i víc prostoru pro humor, který autor zvládá s typicky britskou grácií. Čtení byla velká zábava, musím vyzdvihnout tempo, vtip a nadhled, s kterým k tomu Daniel Cole přistoupil. Je sympatické, že se nesnaží být za každou cenu čím dál tím epičtější a dramatičtější, ale že dobře ví, že někdy jednoduchý příběh zapůsobí mnohem víc. A to tahle záhada zamčeného pokoje je. Jednoduchá, ale působivá. A zatraceně zábavná.

Nikolla

Komentář obsahuje spoilery.
Tato kniha byla úžasná stejně jako Hadrový panák a Loutkař. V průběhu příběhu autor často naráží na události z předešlých knih, které nevysvětluje, ale rovnou na ně naváže. Jednotlivé knihy jsem četla s ročními odstupy a tak bylo někdy potřeba si některé souvislosti dohledat, což mi vůbec nevadilo, akorát jsem na nočním stolku neměla jednu knihu ale rovnou tři.
Kniha má zajímavou, retrospektivní zápletku a především skvělý konec. Přesně takhle mají vypadat konce knižních sérií. Jediné co mě mrzí je absence scén ve kterých se potkají Rouche a Wolf ( dvě nejlepší postavy z celé série), protože scéna v bytě Baxterové je bezpochyby jedna z nejvtipnějších. Už se moc těším na další autorovi knihy a jsem velmi vděčná za to, že jsem tenkrát v roce 2017 sáhla v knihkupectví po Hadrovém panákovi a měla tu čest se seznámit s Wolfem, Damienem a Emily a především s Danielem Colem a jeho talentem pro napětí.

Mája777
29.03.2020 5 z 5

Jsem spokojená. V této neutěšené době jsem alespoň přestala myslet na to, co se děje kolem nás. Je to příjemné a svižné zakončení celé trilogie. Budou mi chybět.

Bar16
29.03.2020 5 z 5

Ano, ano, ano! Ani chvíli jsem se nenudila, knihu jsem doslova zhltla a zakončení série se taky povedlo. Za mě 1*, těším se na další autorovu knihu.

Lenny.Wolf
28.03.2020 5 z 5

Konečně!! Konečně knížka, z které jsem nadšená a nemohla se od ní odtrhnout. Hadrový panák byl super, ale nebyl TOP, Loutkář byl dle mého názoru velmi přitažený za vlasy, ale tohle bylo vážně super. Konečně reálná detektivka, kde je vše zodpovězeno. Jsem spokojená a konečně jsem dostala to, co jsem chtěla, i když jsem po předchozích zkušenostech s autorem nic výjimečného nečekala.

JannaB
27.03.2020 4 z 5

Krásné zakončení série. Mrzí mě velké přestávky mezi knihami, takže už jsem si přesně nepamatovala předchozí děj. Ale ty základy co mi v hlavě zůstaly bohatě stačily :D

Ajuszka
26.03.2020 5 z 5

Budu se opakovat, ale fakt mi vadí ty dlouhé přestávky mezi jednotlivými knihami. Při mém počtu přečtených knih jsem měla dost dlouho problém si vzpomenout, o co šlo v předchozí knize a jak skončila. Ale tenhle díl byl skvělý, Wolfův humor mi bude fakt chybět a End game byl zakončen krásným happyendem :)

Tracyenka
22.03.2020 4 z 5

Za mě nejlepší díl celé trilogie, ale možná jsem se nechala strhnout tím, že už jsem znala hlavní postavy a tudíž jsem příběh prožívala trochu jinak. Opět se najdou situace dost přitažené za vlasy, kterým se mi nechtělo moc věřit, ale to k tomu asi trochu patří.

nikolabastl
22.03.2020 4 z 5

Poutavý příběh se zajímavou retrospektivou.

Polinka92
20.03.2020 4 z 5

Nutno říct, že jsem od posledního dílu čekala malinko víc. Avšak musím nechat autorovi, že se zde objevily všechny oblíbené postavy. Líbí se mi styl psaní, který děj udržuje napínavý, takže čtenáře pohltí a kniha nelze jen tak odložit.

85098211
17.03.2020 4 z 5

Po (víceméně) nezdařeném druhém dílu Loutkář se mi tato kniha líbila zase o celou třídu víc - podobně jako úvodní Hadrový panák. Ale úplně dobrá není, proto jí nemůžu dát plné hodnocení. Něco mi zde chybělo, asi to bude tím, že autor nepíše úplně tak, jak by mi to vyhovovalo, a kniha také trpí absencí určité čtivosti - i když jen lehce ;-). Baxterová mi tentokrát byla silně nesympatická, podle mého názoru se chovala jako nějaká nevyzrálá puberťačka - i když se obávám, že takových ženských jako ona po světě lítá víc než dost :-). Wolf ušel, ale taky to moc slavné nebylo. Případ, který zde vyšetřují, je poměrně zajímavý, a kořeny má v docela vzdálené minulosti, konkrétně v roce 1979. Jen pro srovnání - současnost tentokrát obstarává začátek roku 2016. Tohle střídání dvou časových rovin je velké plus knihy, autor tím hezky vytváří napětí a čtenáře zajímá čím dál víc, jak se nakonec všechno protne a případ se rozplete. Ale cesta k tomu je dost dlouhá a všichni v knize musí projít různými peripetiemi, než k tomu nakonec dojde...

napětí

Daniel Cole