Imitátor

Imitátor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/bmid_imitator-sQZ-462827.png 4 432 117

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Mimic , 2021


více info...

Komentáře (117)

Komentáře 117 Recenze 3

papeha
papeha
01.02.2024 5 z 5

Knihu jsem poslouchala a bavila mě celou dobu. Je to thriller od začátku do konce se zajímavým nápadem.

EliBla
EliBla
25.01.2024 5 z 5

Kniha byla čtivá. Baví mě krátké kapitoly a kresby v knize. Nemusela jsem si hledat, jak sochy vypadají. Kniha nezklamala.


Ronnie68
Ronnie68
08.01.2024 3 z 5

Kniha byl v celku zajímavá (vraždy podle soch) ... A četla se vcelku rychle ... Ale připadala mi krapet slabší než Loutkař... Ale to je jen můj názor...

Nikol2110
Nikol2110
25.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Z předchozích 3 knih od tohoto autora sem byla unešena a jedním hltem je přečetla, ale to se nedá říct o této knize. Zápletka zajímava, ale co mě teda nebavilo bylo jmena soch a spojitosti mezi sebou, ale to je i tim, že ani na škole mě toto téma nebralo. Bohuzel autor nenavazal na předchozí knihy.

lenka5798
lenka5798
09.11.2023 5 z 5

Nejsem moc příznivec thrilleru, ale když vidím knihu od Daniela Cola, nemůžu si pomoct. Jeho knížky mě opravdu baví. Po trilogii Hadrový panák, my přišla do ruky kniha Imitátor a nezklamala. Byla jako předešlé knihy super. Ač bylo od začátku vcelku jasné kdo je vrah, nebo minimálně se to dalo předvídat. Hodně se mě líbilo celkové odhalovaní psychiky a motivace vraha k takovým hrůzným činům. I myšlenka s vrahem chameleonem, mě moc bavila. Za mě mnohem lepší než předešlé knihy, četlo se to líp a děj pěkně plynul a člověka to nutí číst až do rána.

evilunicorn
evilunicorn
09.10.2023 4 z 5

Pro mě docela příjemné překvapení. První část je vysloveně výtečná, kde funguje všechno:chemie mezi vyšetřovateli,černý humor, i drsnější konec.. Druhá je taková klasičtější ve smyslu moderních thrillerů..Nicméně! Ten nápad a hlavně motivace vraha je dost originální. Celé je to nesmírně čtivé se slušným tahem na branku.Já se bavil!

martiline
martiline
06.10.2023 1 z 5

Asi jsem se dostatečně nepoučila ... Hadrový panák mne zklamal, Loutkář byl absurdní až na půdu a v Imitátorovi Cole pokračuje ve stejné koleji. Jedna absurdita střídá druhou, četla jsem spíš s úžasem, co zase vymyslí ... a opět nezklamal.
Témata knih jsou perfektní, ale tím to končí. Mám pocit, že postupně jak Cole píše, tak ho napadne absurdita a plácne ji tam ... a přijde další a další. Ne, fakt s tímhle autorem končím ...

Kanylka
Kanylka
27.09.2023 2 z 5

Kniha mě nenadchla ani nezklamala.

Butterfly340
Butterfly340
11.09.2023 4 z 5

Imitátora jsem četla po Hadrovém panákovi a Loutkáři a to jen kvůli jednomu komentáři zde na Databázi, v němž bylo řečeno, že Imitátor je daleko lepší než původní série... A musím říct, že to je pravda a že rozhodně nelituju, že jsem si tuto knihu přečetla.

Začátek je pain, co si budeme. Moc mě to nebavilo, přestože i tam se našly světlý momenty. Naštěstí se to brzy přehouplo.

Vyšetřovatelé jsou sympatičtí, což je veliké plus. Nejvíc jsem si asi oblíbila Wintera. Není to typický policajt z klišé detektivek, ale vcelku originální postava, což se cení.

Jinak děj ubíhá a to přestože už od půlky se ví, kdo je tedy ten vrah a vyšetřování je zaměřené pouze na jeho dopadení.

Námět s "chameleonem" mi přišel zajímavý a neotřelý. Přečetla jsem už dost detektivek, ale v žádné snad nic takového nebylo.

Knihu hodnotím pozitivně. Líbila se mi a nějakou dobu mi v paměti jistě zůstane. Avšak je tady jedna věc, kterou mě autor naštval. A to popisem závislosti na heroinu. On to popisuje jako něco banálního. Nemůžeš spát, tak si dáš trošku tady toho svinstva a hned je to v cajku. Závislost na tom nevznikne. A když už, tak není vůbec těžký jí odvyknout... Jako cože?! Jak tohle někdo může napsat? Snad si z toho nikdo nevezme příklad a nebude tuhle těžkou drogu zkoušet.

Verida
Verida
21.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem dočetla další skvost od Daniela Cole. Jeho knihy prostě miluju a u této tomu není jinak. Zde se konečně dozvídáme jak a co přesně se detektivu Chambersovi stalo s nohou což mi krásně doplnilo tu chybějící část z předchozích dílů trilogie kterou jsem četla. Nyní se detektiv Chambers vrací ke starému případu,který opět obživne. Jde o dokonale narušeného vraha,který své zvěrstva aranžuje podle významných uměleckých sochařských děl. Každá jeho oběť a následná socha z nich,představuje jeho život. Knize nechybí zápletky a ani akce. Celé vyšetřování jsem si užila a už se těším,co dalšího si pro nás Cole,připraví.

yossarianxxii
yossarianxxii
23.02.2023 4 z 5

První autorova kniha, jež se mi dostala do ruky a hned mne nadchla.
Sériový vrah, který je jako chameleón, mrtvá těla naaranžovaná jako mistrovská díla,s tím vším jsme se již v minulosti mohli v literatuře i ve filmu setkat.a přesto kniha přináší něco nového a příběh mi přišel originální. Knihu jsem si po přečtení pustil v audio verzi, kde ji čte Jan Vondráček. A měl jsem tak možnost si příběh prožívat znovu, poslech mne bavil i přes znalost děje a do budoucna se ke knize právě prostřednictvím audia rád vrátím.

Míša02
Míša02
02.02.2023 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší kniha od tohoto autora. Minulá série byla sice dobrá, ale nečetla se tak dobře. Tady příběh hezky plynul a pořád se něco dělo.

MoireDeTardis
MoireDeTardis
29.01.2023 3 z 5

Začátek byl vyloženě pain, ale nakonec to bylo vlastně dobrý :) Pořád mám trochu psychickej problém akceptovat 24 letýho profesora na univerzitě, ale krom toho vlastně dobrý. Umím si představit, že na to autor naváže a týhle partě připraví další případy. Vlastně jsou to totiž fajn lidi :)

Renca.ch
Renca.ch
08.01.2023 4 z 5

Moje první kniha od Daniela Cole, mám v plánu přečíst jeho bestseller Hadrový panák. První půlka detektivky mě velmi bavila, napětí se střídalo s humorem. Ale v druhé půlce po odhalení vraha už to bylo slabší, nezdálo se reálné že by se vrah tak dobře maskoval přede všemi, konec byl takový uspěchaný.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Solidní thriller! Mám ráda postavy starších, zkušených detektivů a tady byla hrozně zajímavá stylizace vrahových obětí do uměleckých děl. Chystám se i na další knihy autora.

EliskaCetbiska
EliskaCetbiska
30.12.2022 2 z 5

Po krimisérii Hadrový panák, která byla každým coulem skvěle napsaná a velmi napínavá, jsem se na tuto knihu velmi těšila. Zápletka byla dobře vymyšlená, jen to podání bylo pod moje očekávání. Přišlo mi, že styl, díky kterému se četly knihy Daniela Colea úplně sami, jako by se vytratil.
Knihu doporučuji spíše čtenářům, kteří nečetli trilogii Hadrového panáka a nemají tak vysoká očekávání.

Poeta.kno
Poeta.kno
27.12.2022 3 z 5

Příběh mi přišel takový uspěchaný, skoro žádná "omáčka" ... Pozitivní bylo, že jsem si u knihy nemusel googlit světová díla, že byly, jako obrázky, součástí příběhu.

Kami33
Kami33
26.12.2022 4 z 5

Tak úplně nevím. Knížka se četla dobře, místy mi přišla i vtipná, ale na druhou stranu se těžko dalo uvěřit, že zrovna tito lidé pracují u policie. Motiv byl dost prvoplánovitý a celé to bylo poněkud zmatené.

kalinkacz
kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Krimithrillery z pera Daniela Colea jsou pro mě skvělou oddechovkou.
Jsou akční, napínavé, čtivé a plné dialogů.
Imitátor je autorova čtvrtá kniha, která u nás vychází a jedná se o standalone - nemusíte tedy číst autorovu předchozí trilogii Hadrový panák. Za sebe ji ale doporučuju!
Imitátor byl tedy přesně takový, jaký jsem očekávala, že bude.

koki.veru
koki.veru
17.11.2022 5 z 5

Super thriller, zápletka velice zajímavá, prostředí taky zajímavý, i když mi umění moc neříká, tak mě to bavilo.

Štítky knihy

thrillery napětí dobrodružství

Autorovy další knížky

Daniel Cole
britská, 1983
2017  73%Hadrový panák
2018  74%Loutkář
2020  82%Konec hry
2021  77%Imitátor
2020  90%Hadrový panák 1-3

Kniha Imitátor je v

Právě čtených18x
Přečtených654x
Čtenářské výzvě125x
Doporučených20x
Knihotéce276x
Chystám se číst241x
Chci si koupit77x
dalších seznamech6x