Imitátor

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/big_imitator-sQZ-462827.png 3.9360
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

Mimic, 2021

Kniha Imitátor

Míša02

Podle mě zatím nejlepší kniha od tohoto autora. Minulá série byla sice dobrá, ale nečetla se tak dobře. Tady příběh hezky plynul a pořád se něco dělo.

MoireDeTardis

Začátek byl vyloženě pain, ale nakonec to bylo vlastně dobrý :) Pořád mám trochu psychickej problém akceptovat 24 letýho profesora na univerzitě, ale krom toho vlastně dobrý. Umím si představit, že na to autor naváže a týhle partě připraví další případy. Vlastně jsou to totiž fajn lidi :)

Renca.ch

Moje první kniha od Daniela Cole, mám v plánu přečíst jeho bestseller Hadrový panák. První půlka detektivky mě velmi bavila, napětí se střídalo s humorem. Ale v druhé půlce po odhalení vraha už to bylo slabší, nezdálo se reálné že by se vrah tak dobře maskoval přede všemi, konec byl takový uspěchaný.

Přečti_si
30.12.2022

Solidní thriller! Mám ráda postavy starších, zkušených detektivů a tady byla hrozně zajímavá stylizace vrahových obětí do uměleckých děl. Chystám se i na další knihy autora.

EliskaCetbiska
30.12.2022

Po krimisérii Hadrový panák, která byla každým coulem skvěle napsaná a velmi napínavá, jsem se na tuto knihu velmi těšila. Zápletka byla dobře vymyšlená, jen to podání bylo pod moje očekávání. Přišlo mi, že styl, díky kterému se četly knihy Daniela Colea úplně sami, jako by se vytratil.
Knihu doporučuji spíše čtenářům, kteří nečetli trilogii Hadrového panáka a nemají tak vysoká očekávání.

Poeta.kno
27.12.2022

Příběh mi přišel takový uspěchaný, skoro žádná "omáčka" ... Pozitivní bylo, že jsem si u knihy nemusel googlit světová díla, že byly, jako obrázky, součástí příběhu.

Kami33
26.12.2022

Tak úplně nevím. Knížka se četla dobře, místy mi přišla i vtipná, ale na druhou stranu se těžko dalo uvěřit, že zrovna tito lidé pracují u policie. Motiv byl dost prvoplánovitý a celé to bylo poněkud zmatené.

kalinkacz
26.12.2022

Krimithrillery z pera Daniela Colea jsou pro mě skvělou oddechovkou.
Jsou akční, napínavé, čtivé a plné dialogů.
Imitátor je autorova čtvrtá kniha, která u nás vychází a jedná se o standalone - nemusíte tedy číst autorovu předchozí trilogii Hadrový panák. Za sebe ji ale doporučuju!
Imitátor byl tedy přesně takový, jaký jsem očekávala, že bude.