Imitátor

Imitátor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/bmid_imitator-sQZ-462827.png 4 451 120

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Mimic , 2021

Arlienen
23.07.2022 3 z 5

Imitator je moje druhá kniha od autora. Je to čtivé a čtenář musí číst dál. Bohužel jsem četla i lepší knihy, pro mě je to spíš takový průměr.

Evule *
20.07.2022 4 z 5

Podobný styl jako u série Hadrového panáka, takže za mě spokojenost. Kniha byla napínavá a čtivá, konec překvapivý. Pokračování bych si velmi ráda přečetla:)

akinomV
05.07.2022 4 z 5

Série s Hadrovým panákem mě hodně bavila, tak jsem se těšila na další autorovu knihu a jsem spokojená. Líbí se mi, že se potkáváme s někým, kdo byl zmíněn už v té první trilogii a jsem zvědavá, kam dál to povede. A dle konce soudím, že to bude mít pokračování, takže je nač se těšit :-)

čef
30.06.2022 5 z 5

Dobrá detektivka s podobnými motivy vytváření uměleckých děl pomocí zavražděných chudáků jak v řadě jiných knih. Text neunavuje dlouhými dialogy, mnohdy je řeč vtipná, úderná, takže příběh pěkně odsýpá. Je zde také několik zajímavých psychologických momentů a tak se určitě nudit nebudete.

lendinka.k
23.06.2022 5 z 5

Pozor: Tento román tak trochu volně souvisí s Hadrovým panákem. Kdo nečetl, moc doporučuji. Protože Chambers - to je TEN Chambers. Nevěděla jsem to, dokud to tady někdo nenapsal (díky moc za komentáře, mně by to vůbec nedošlo). Je to ten s tou nohou... Takže teď už víme, co měl s nohou a také proč se musí vše odehrávat v minulosti (píšu schválně jen náznaky, opravdu si přečtěte Hadrového panáka - vřele doporučuji). Vše to nyní dává smysl, akorát mi tam vznikl jeden paradox - myslím to s tím dopisem, co údajně napsal v HP - kdo jste četli, víte. Jinak jsem se opět pobavila, humor pana autora miluju a při čtení vše vidím jako ve filmu - takhle skvěle je to napsané. Chamberse jsem si moc oblíbila, bohužel, když teď vím, jak to s ním dopadne, ale ani Winter nebyl špatný. Akorát Jordan mi neseděla - nemám totiž ráda vyšetřovatele závislého na drogách.

LuccyS
15.06.2022 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, závěr nečekaný, mohu jen doporučit

Palus
24.05.2022 5 z 5

Za mě super, lepší jak Hadrový panák atd., napínavé, spádné a v podstatě i naučné....

Vilma232
08.05.2022 4 z 5

Napínavé a neobvykle propojené s uměním

ivoiro
06.05.2022 5 z 5

S knihou jsem spokojený. Autorův styl psaní mi vyhovuje.

Nina291
05.05.2022 5 z 5

Čtivá a docela chytrá detektivka

Maky78
23.04.2022 4 z 5

Dějová linie za mě dost dobrá.
Zapracování uměleckých témat mě potěšilo.
Určitě doporučuji.

jiri9568
29.03.2022 5 z 5

Opet skvele napsano. Napeti od zacatku do konce. Dolorucuji

lištička123
24.03.2022 4 z 5

Za mě povedená detektivka, dobře se četla.

ivzu77
20.03.2022 5 z 5

Za mne super rychlovíkendové (celodenní i celonoční) čtení. Děj se mi moc líbil, proložení vražd a srovnávání s uměleckými díly mne nadchlo a navíc vše podtrhly krásné ilustrace soch. Za mne tedy povedená detektivka, kterou budu doporučovat.

Mája777
15.03.2022 2 z 5

Nějak nevím, jak hodnotit. Příběh to je určitě zajímavý, ale dost často jsem se ztratila a musela jsem se vrátit, abych zase navázala nit. Tohle nebude na plný počet. Pokud bude pokračování, nevím jestli mu dám šanci.
(15. 3. 22 - 6 554 - 15)

WaN635
13.03.2022 3 z 5

Asi jsem čekala od knihy víc ...
Nelíbil se mi motiv, vlastně jsem mu pořádně nerozuměla. A ani mi nebyli sympatičtí vyšetřovatelé, feťačka, ,, mladík,, a stárnoucí detektiv, který neumí srovnat svou matku.
Co se mi naopak líbilo, byly ilustrace, ukazující vraždu.

Barbora.M
12.03.2022 2 z 5

Těšila jsem se na změnu. Protože ke konci předchozí série mi "Wolf" Fawkes už celkem lezl na nervy.
A teď nevím, jak vlastně hodnotit. Kniha se četla dobře. Vrah byl stále o krok napřed a trojice vyšetřovatelů mi přišla, jako celá složená z nováčků. A možná jsem natvdrlá, ale prostě jsem nechápala pořádně ten motiv. Bohužel mi přijde, že v této knize je moc podobných rysů jako v těch 3 předchozích a skoro jsem čekala, že si tam Fawkes stihne malou roličku jako mladé ucho. Pokud bude pokračování s Chambersem, Winterem a Marschallovou, doufám, že bude lepší než tohle.

snimcibdim
06.03.2022 3 z 5

Imitátor je jakási pohádka pro dospělé, v níž nesourodá partička spravedlivých honí Zlouna se superschopnostmi.
Zajímalo by mě, jestli D.Cole někdy měl v ruce nějaké nářadí, protože jeho masoví vrazi disponují schopnostmi celé party špičkových řemeslníků (krom jiného).
Trio složené z klasického bručouna, outsidera/poloklauna a ambiciózní smažky je vděčně různorodé, ale dalo se z té sestavy myslím dostat mnohem víc.
Což platí o celé knížce, přijde mi tak nějak "na první dobrou". Kdyby si člověk dělal čárku za každou hloupost a nelogičnost, dopracuje se k plotu který by obehnal i rodinný domek. Tím to vlastně bylo i svým způsobem zábavné. Stejným způsobem, jakým jsou zábavné staré Rodokapsy, Cliftonky nebo Mayovky.

Emberize
01.03.2022 4 z 5

Sympatické postavy, v audioverzi příjemně načtené Janem Vondráčkem. Bavil mě motiv a zejména detailní propracování vražd. Imitátor je vskutku příhodný název. Líbilo, doporučím dál.

emilieselden
20.02.2022 3 z 5

Zajímavý krimipříběh. Použití humoru bylo zvláštní, netypické. Ale mě se líbilo a opravdu jsem se někdy zasmála, jen se to potom podle mě nedá označit jako temné, protože temnotu, hrůzu nebo děs jsem vůbec necítila.

thrillery napětí dobrodružství

Daniel Cole