Imitátor

Imitátor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/bmid_imitator-sQZ-462827.png 4 451 120

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Mimic , 2021

mikika
30.09.2021 5 z 5

sice to nebyla až taková pecka jako trilogie, ale časem vám tahle parta přesto přiroste k srdci. černý humor, aranžování mrtvol a třeskutá čtivost už ke Coleovi patří, ten by snad dokázal napsat strhující i návod k mikrovlnce...

Martina1805
29.09.2021 5 z 5

Hodně dobré čtení jen mi vadila závislost vyšetřovatelky Jordan Marshallové. Děj byl zajímavý člověk se něco přiučil i o známých sochařských dílech. Bavilo mě to a těším se na další dílo tohoto autora, jsem zvědavá kam až se dá zajít.

knizniblog.cz
28.09.2021 5 z 5

Imitátor patří asi k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dobu přečetla. Od první do poslední stránky jsem si ten příběh užívala. Líbí se mi, jak je děj vyvážený - detailně popisované postupy vyšetřovatelů doplňují informace ze zákulisí případu, které se ven nikdy nedostanou. Můžeme se díky tomu na případ dívat z více perspektiv. Ocenila jsem, že osobní život hlavních postav se do příběhu promítá minimálně a neruší tak linku vyšetřování. Detektivové Chambers s Winterem nemají až tak výrazné charaktery, ale Jordan Marshallova si mě získala. Začínala s jedinou vizí, od nuly a musela vyvinout obrovské úsilí, aby se u policie prosadila. Za ten ohromný pokrok, který udělala jak profesně, tak osobně, jsem téhle ženě začala fandit. Taková vůle se vidí málokdy. Jako tým s Chambersem a Winterem fungují skvěle a určitě bych se s touto trojicí ráda setkala i v dalších knihách.
Vrátíme se do 80. a 90 let, kdy některé moderní metody vyšetřování buď ještě nebyly k dispozici, nebo byly zatím v plenkách. Pro někoho možná trochu retro, ale za mě to dodalo knize punc takové té klasické detektivky, i když pravdou je, že vrah si tady v ničem nezadá svou brutalitou s kolegy ze severu.

ElikaS
27.09.2021 4 z 5

Umím si představit, že tohle není detektivka pro každého. Ale mě tenhle styl baví. Je zde plno akce, téma sériových vrahů většinou nezklame a přináší napětí, jak to bude dál. Obecně mi přišlo, že autor jel podle vyzkoušeného scénáře Hadrového panáka. Ale jak říkám, mě tohle baví.
Navíc oceňuji, že jsem se mohli blíže seznámit s detektivem Chambersem, jehož osud už známe z již zmíněného Hadrového panáka. Tohle je další věc, kterou mám ráda - když autor nenásilně odkazuje na své předchozí knížky.
Spojení Chamberse s Winterem a Jordan mě bavilo a tvořily skvělou trojku. Ráda bych si přečetla o nějakém jejich dalším společném případu a vrátila se k nim.
Naopak za co strhávám jednu hvězdu, je neustále omílané házení klacků pod nohy od nadřízených. Tohle se opakuje skoro ve všech detektivkách a hrozně mě to otravuje (čest výjimka a díky bohu z Chrise Cartera, který je jeden z mála, který se toho vyvaruje).

wendulka321
25.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak mám konečně dočteno, bylo to fajn, ale ty předchozí byly lepší.

Tady už na mě bylo těch detektivů s "problémy" docela hodně.
A taky žádné překvapení ohledně pachatele chameleona který se "skrývá" policii takřka pod nosem.

Enehy
14.09.2021 3 z 5

Tak tahle partička určitě vyřeší všechno. Ovšem nejdřív to trochu zamotá. Máme tu sem tam fetující potetovanou gothku, snědého detektiva s jednou nohou a trochu obtloustlého sekuriťáka a pak samozřejmě až moc inteligentního vraha, co až moc miluje umění.

Nejdřív jsem nechápala, proč začínáme už v roce 1989. A také bych ocenila méně pokusů o humor, které tady stejně moc nefungují. I když na příklad spojení "pustil své hýždě na cenu pro vítěze" (čti křeslo) je vskutku kreativní.

Nicméně příběh jako takový mě zaujal. Nápad vyjádřit svou frustraci z nepodařeného života sochami zní jako dobrá terapie. Tedy záleží na tom, z čeho ty sochy jsou. Navíc schopnost zmizet bez povšimnutí v davu, by se mi taky občas hodila.

Takže celkově bych řekla, že zklamaná nejsem. Po další knize určitě sáhnu. A dokonce, ač chci nebo nechci, na těch třech detektivech mi nějak začalo záležet.

JustWomen
13.09.2021 3 z 5

Bylo to divné, chvílemi super, ale chvílemi docela naivní, jakože někdo se mění jako chameleon a nikdo ho nepozná? A vlastně nevím, co a komu tím chtěl vrah dokázat. Za mě trochu nesmyslné.

Ajuszka
12.09.2021 5 z 5

Daniel Cole s novou knihou opravdu válí! Super poskládané detektivní trio, sem tam i nějaký vtípek, který člověka aspoň trošku odreaguje od té hrůzy, která je jinak v knize popisována.
Trošičku mi vadí, že vraha známe téměř od poloviny knihy,mám radši, když je na konci knihy ono pověstné wow. Ale! Konec není vůbec odfláknutý, naopak.. Vrcholí zde velké vrahovo finále.
Dle závěru bych řekla, že se i v další knize můžeme těšit na tyhle 3 detektivy. Já se těším :))

katasokolov
12.09.2021 2 z 5

Velké zklamání!!
Naprosto nudný příběh s naprosto nudnými postavami, které neoplývaly ani vtipem, ani šarmem, vlastně vůbec ničím.

Vraha známe celou knihu, tedy nám zde chybí postupné odkrývání pachatele a nějaká posloupnost ve vyšetřování v kriminálním příběhu. Zrůdnost zločinů zůstává z předchozí trilogie, ale naprosto postrádá nějaký hlubší smysl. Já tedy důvody vrahova konání vážně nepochopila.

Prostě suma sumárum: předvídatelné, nudné a budu hodně přemýšlet, zda si ještě od autora něco koupím, protože zklamání bylo veliké, dámy a pánové.

Martiiiik
09.09.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila.. Trochu jiná než předchozí série, ale vůbec ne horší.. Zajímavé, neobvyklé téma.. A hlavní antihrdina, ten se povedl :-D Všechny postavy jsou krásně vykreslené.. Četlo se to velmi dobře a bohužel rychle :-) Doporučuji :-)

MrsDarcy
06.09.2021 5 z 5

Přiznám se, od svého prvního setkání s panem Colem jsem čekala velké věci. Pokud jde o předchozí sérii, četla jsem jen nadšené ohlasy, knížky mě minuly úplně. A přesto mě Imitátor překvapil už od první stránky. Tak dobrou a zábavnou detektivku jsem totiž už dlouho nečetla.

Sedlo mi prakticky všechno. Styl vyprávění, sem tam okořeněný černým humorem. Dvojice detektivů, velice výstižně o pár komentářů níže označená za duo packalů. Pachatel, skoro až poeticky zvrácený, ale logický ve svém počínání. Občas jsem se přistihla, že mu fandím, aby stihl své dílo dokončit. Užívala jsem si každý okamžik hry na kočku a myš, každé letmé setkání Chamberse s vrahem. Každou kapitolu.

kachnat
04.09.2021 5 z 5

Za mě přečteno jedním dechem. Vrah naprosto úžasně vymazlený, děj mi utíkal před očima.

ankaras
02.09.2021 2 z 5

Po dlouhé době jsem něco v polovině knihy odložila s tím, že je to ztráta času...

TerezaaBaarova
01.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Prvotní zklamání, kde je sakra Wolf Fawkes? Kde je Baxterová? Achjo.

Prvních 100 stran jsem se lehce ztrácela, celkově to na mě působilo roztřepaně a neuceleně.
Chambers a Winter jsou dobří chlapi, dýchal na mě rok 89, ale pořád se mi to zdálo nějaké nedotáhnuté. Rok 96 se rozjel a už mě to vtáhlo, konečně kniha dostala grády, Marshallová je zajímavá osobnost, fandím jí.
Vrah/psychouš nezklamal, toho Cole vymazlil do posledního detailu, samosebou i to, co prováděl (za to hvězda navíc).
Snad další kniha bude lepší…ne že bych byla nespokojená, jsem jen zklamaná, tím bych to uzavřela.

Babouš
31.08.2021 5 z 5

V Imitátorovi se podle mě Daniel Cole našel. Už v trilogii Hadrový panák mezi drsnými krimi pasážemi sem tam probleskoval černý humor. Ale teprve v téhle novince si autor dovolil rozbalit to naplno. A tak vznikl jedinečný thriller o sériovém vrahovi, který své oběti aranžuje do podoby slavných soch. Běhá vám z toho mráz po zádech (nebudu spoilerovat, ale scéna s labutěmi mě dostala ), a zároveň se bavíte, protože vyšetřovatelé všechno komentujou cynickými poznámkami, kterých jsou schopni jenom ti, kdo se s násilím a zlem setkávají každý den v popisu práce.

Didi15
30.08.2021 3 z 5

Velice jsem se na tuto knihu těšila, ale byla jsem mírně zklamaná . Série s Hadrovým panákem byla skvělá , ale tohle mě nějak nebavilo , i když námět byl zajímavý , přesto mi tam něco nesedělo . Předtím jsem četla Oběť Molochovi a to mělo naprosto jiné grády . Je to škoda .

Zuzulinka
19.08.2021 5 z 5

Krásná kniha. Realistická a napínavá. Doporučuji přečíst.

Petronela16
18.08.2021 2 z 5

Kniha ma na začiatku zaujala svojou originalitou, vlastne originalitou spôsobu vrážd.Ale to bolo asi tak všetko.Ani sa mi nechce o tom rozpisovať, pravdou však je, že kniha ma už potom viac menej nudila.Sem-tam boli jasnejšie chvilky, keď nastala nová vražda ,ale skutočne som to čítala už len so sebazaprením.Nevravim, že úplne nanič, ale také , že neurazí, ale ani nenadchne.Šedý priemer, čítala som už aj lepšie. V budúcnosti už asi od autora neskúsim nič, lebo ani toho jeho Handroveho panáka som nedočítala a teraz toto.... takže asi tak

veruptackova
15.08.2021 4 z 5

Hned o začátku mě zaujal způsob vraždy a hlavně situace, která vznikla při nálezu prvního těla.
Autor nám už zpočátku servíruje dva potenciální podezřelé a vyšetřovatelé pouze řeší, který z nich je onen vrah, což mi přišlo neobvyklé a originální.

Kladně hodnotím i vyšetřovatele. Chambers má skvělý smysl pro detail a Winter mě několikrát rozesmál, což se mi u krimi knih často nestává. Tohle duo „packalů“ mě prostě bavilo. Oceňuji i psychologickou stránku zejména, jak dával vrah vyšetřovatelůmzabrat. Čím je provokoval a co v nich vyvolával za emoce. Daniel Cole mě mile překvapil, protože pokud máte na obálceuvedeno „ona bude jeho mistrovský kousek“ a většinu knihy vyšetřovatelépostupují určitým směrem, vytvoříte si jako čtenář představu, kam to povede.Autor mě však vyvedl z omylu a závěr jsem neodhadla.
Nemám zkušenost s autorovou předchozí sérií, ale určitěse do ní po přečtení Imitátora také pustím. Knihu bych doporučila všemmilovníkům dobrých britských detektivek.

Lea007
04.08.2021

Hadrový panák je TOP. Tato kniha neurazí , ale ani nenadchne. Snad další bude lepší

thrillery napětí dobrodružství

Daniel Cole