Imitátor

Imitátor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462827/bmid_imitator-sQZ-462827.png 4 451 120

Nový krimiromán od autora úspěšné série Hadrový panák – hrdinové se mění, napětí a akce nepolevují... Píše se rok 1989. Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro nejznámější klasická sochařská díla: těla obětí stylizuje do jejich pozic. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Případ je odložen, pachatel se odmlčí. Sedm let poté se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že i vrah se chystá svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským dílem?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Mimic , 2021

annastasia.j
15.12.2021 4 z 5

Kniha láká na to, že vrah je perfekcionista, který vytváří z hnusných mrtvol krásná umělecká díla - tohle je v knize dodrženo, oběti v knize jsou opravdu výjimečné.

Výhoda knihy je, že jste vhození přímo k první vraždě pachatele, kniha tedy nemá divný a nudný začátek, ale je okamžitě dynamická a zajímavá. Obecně se celá moc hezky četla, na detektivkách od Coleho se mi líbí, že si hezky hraje se slovy, dokáže i z nudné věty udělat "inteligentnější větu", neopakuje slova, zkrátka co se týče slovní zásoby a stavby vět, je kniha rozhodně nadprůměrná. Jsou zde 3 vyšetřovatelé, všichni jsou moc hezky popsaní a sympatičtí. Mně osobně baví to, jak kniha plyne a vy čtete a čtete a najednou bum a kniha přeskočí do doby o 7 let později a pak nadále pokračuje. Jediné, co já osobně moc nemusím, je to, že znáte vraha už od druhé poloviny knihy, což tady bohužel je a autor nás tím obírá a napětí, kdo je vlastně vrah. Ve finále je kniha moc dobrá, výborně se čte, je zajímavá, ale asi nepatří k mým top knihám.

gad
13.12.2021 5 z 5

Podivný případ s velmi inteligentním pachatelem. Hlavní trojka vyšetřovatelů mi byla sympatická. Děj měl spád a závěr byl hodně napínavý. Doporučuji.

Dandulka
07.12.2021 5 z 5

Super čtení! Moc jsem se těšila na knihu a musela jsem na ni chvíli počkat, ale vyplatilo se!!!!

Januli
03.12.2021 3 z 5

Nemůžu srovnat Imitatora s předchozí triologii, tu jsem ještě nečetla a možná je to dobře. (Srovnání) ne že bych byla knihou zklamaná, ale nadšená taky ne. Vrah hned na začátku, závěr nějaký takový, nijaky... ale.bavilo mě dozvídat se, co se skrývá za sochami, jejich příběh.

Kubajzz
26.11.2021 5 z 5

Po třech předchozích knihách autora jsem byl zvědavý na tuto a nezklamala. Hezky se četla, námět opět zajímavý, za mě plný počet.

LenDa70
17.11.2021 4 z 5

Daniel Cole patří mezi mé oblíbené autory. I přes některé negativní ohlasy na Imitátora jsem se pustila do čtení. Zpočátku je kniha zaměřená spíš na vykreslování postav vyšetřovatelů. V některých pasážích až příliš. Asi v polovině knížky se děj zrychluje a závěr je napínavý, že vás to nutí knížku neodložit a číst až do konce. Takže nakonec se zklamání, na rozdíl od jiných čtenářů, nekoná. Souhlasím pouze s tím, že jeho předchozí tituly byly o něco lepší.

Plaknel
17.11.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Rychle se četla. Zajímavý námět. Chcete vědět, jestli vyšetřovatelé budou rychlejší než vrah. Moc pěkné ilustrace.

Barussat
09.11.2021 3 z 5

Je mi hrozně líto, že Danielu Coleovi dávám jen tři hvězdičky, protože jeho předchozí Hadrového panáka zbožňuju. Bohužel Imitátor mě trochu zklamal, a to jsem se na něj moc těšila. Byl trochu zmatený, přišlo mi, že se vlastně většinu knihy nic moc nedělo, a jak se blížil konec, tak autor musel příběh někam posunout, respektive uzavřít. Téma umění mi přišlo fajn, jen motiv zůstal někde v polovině.
Postavy byly nicméně fajn, hlavně Chambers a Winter, Jordan mě upřímně moc nebavila a upřímně, kdyby tam příště nebyla, ani by mi to nevadilo. Doufám, že Cole bude s těmito postavami ale spolupracovat i v dalších knihách. Palec nahoru dávám za ilustrace, které dokreslovaly příběh a bez nich by to bylo ještě o jednu hvězdičku méně.

adevis
02.11.2021 4 z 5

Předchozí autorovu sérii mám komplet přečtenou, takže zpráva o tom, že bude vycházet nová kniha mě velice potěšila. Samozřejmě jsem ji musela okamžitě předobjednat.

Imitátor, který vraždí pro umění a z těl obětí tvoří napodobeniny slavných soch. Námět knihy velice cením. Anotace zní totiž lákavě, ale při čtení knihy jsem byla zmatená. Neuvěřitelně zmatená. A po dočtení vlastně taky.

Daniel si nasadil díky sérii Hadrového panáka vysokou laťku, kterou Imitátor bohužel nepřekonal. Zatím. Nevím tedy, zda bude autor pokračovat a napíše další knihu s vyšetřovateli, které jsme v této knize měli čest poznat… ale jestli ano, přeji mu, aby byla kniha lepší. Chambers a Winter jsou totiž sympoši každým coulem a už kvůli nim bych si další knihu koupila :)))

Kniha byla více zmatená, než zajímavá. Bohužel. Hodnotím 3,5/5*.

Kekik
31.10.2021 3 z 5

Kniha s nádhernými ilustracemi, které krásně dokreslovaly příběh. Za to dávám velkou pochvalu.

Patřím ke čtenářům, kterým se série Hadrový panák líbila. A to moc. Měla jsem proto velká očekávání od Imitátora. Ta však nebyla naplněna. To, co mně sedělo u Hadrového panáka, u této knihy moc nefungovalo. Mám na mysli autorův smysl pro humor. Některé momenty pobavily, ale nad některými jsem jen vrtěla hlavou, a cítila z nich trochu trapnost.
Co se týče příběhu, úplně mě nechytlo téma. Někdy jsem se trochu ztrácela v ději.
Příběh se odehrává před rokem 2000, takže je zde takové retro vyšetřování. Rozhodně to ale není mínusem.

Postavy byly fajn, ale ne ke všem jsem si našla cestu.
Konec je nejlepší. Celkové vyústění se autorovi moc povedlo.
Na autora určitě nezanevřu, i když mě touto knihou moc nepotěšil.

Havrnka
30.10.2021 2 z 5

Tak mě se Imitátor nelíbil. Děj mi připadal roztříštěný a nijak napínavý. Zatím nejlépe z krimipříběhů D.Cola považuji Hadrového panáka.

dencazrnu
24.10.2021 4 z 5

Velmi pěkný a nápaditý příběh, plný zvratů. Kniha se mi četla dobře, ale byly některé pasáže, které jsem si musela přečíst dvakrát, abych vlastně pochopila, o co jde. Jinak se mi celkově líbil námět knihy a ilustrace trefně doplnily děj, aby si čtenář dokázal vše živě představit. Pokud bude nějaké další pokračování, určitě se do něj pustím.

simona g.
19.10.2021 5 z 5

Mi se jeho knížky líbí. Zatím přečteno vše, čte se to prima, nevázne to, nápady zajímavé. Jako není to Carter, co si budem, ale času nad touhle knihou nelituji, u mě dobrý :).

Katulinka69
17.10.2021 3 z 5

Tak za mě tedy také žádný šlágr. Ale nápad byl fajn.

irva
17.10.2021 2 z 5

Tak tentokrát se to moc nepovedlo. Snad příště bude pan autor zpět.

Duchoslp
15.10.2021 3 z 5

Série Hadrový panák se mi líbila, ale Imitátor mě zklamal. Děj byl zbytečně rozkouskovaný a místy zbytečně překombinovaný, detektivové jen bezradně sledují vraždícího profesora, který jim pořád uniká.

Bar16
13.10.2021 5 z 5

Daniel Cole mě nadchnul knihou Konec hry, která dle mě byla z jeho trilogie ta nejlepší a Imitátor je jí v určitých ohledech dost podobný.
Převážně ta ironie - rozhovory a myšlenky hlavních postav, černý humor v místech největšího napětí - musíte se zasmát pod nosem. Autor to s námi umí, jeho hlavní hrdiny nelze nemilovat.
Těším se na další knihu. :-)

sipkulka
05.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Neříkám,že byla kniha vyloženě špatná či že se nedala číst nebo mě nebavila, ale něco jí chybělo..
To něco bo takovéto napětí, ta husí kůže, když odhaduje kdo je vrah a proč to dělá. Ve spoustě velice dobrých knih se to dozvíte až ke konci, příběh tím vrcholí.
Zde, se jméno vraha dozvíme téměř hned z počátku knihy a pak už se jen řeší kde najdou vyšetřovatelé další sochu, popřípadě, kdo bude příští obětí.
Trošku nechápu jak je možné udělat z počátečního popisu vraha, kdy měl velice specifické rysy, chameleona, kterého při přímém střetu nepoznají ani vyšetřovatelé a ani žena, která ho v hloubi duše stále miluje aneb scéna se sousedem je velice přitažená za vlasy...

buboscsek
05.10.2021 5 z 5

Byla to moje první kniha od autora a byla skvělá. Bavilo mě všechno, postavy, styl vyprávění, černý humor. A říkáte, že Hadrový panák je ještě lepší? Rozhodně jdu do toho.

Konečně kniha, kde ani jednu ženu neznásilnili. Vím, že je hromada takových detektivek, ale asi už na to mám alergii.

KatChiss
04.10.2021 3 z 5

(SPOILER) 3,5/5

Mé první setkání s autorem a musím říct, že jsem čekala něco víc. Nechápejte mě špatně, námět, kde sériový vrah aranžuje mrtvoly do podob nejznámějších soch, je skvělý. Jenže mi chybělo nějaké napětí a zvědavost a pocit, že nemůžu knihu odložit, dokud nezjistím, kdo je vrah. Mám ráda, když si autor hraje s mou myslí a až do poslední chvíle není jasné, kdo zločiny páchá. V tomto případě byl kladen důraz spíš na dalších obětech - kde se objeví, kdo to bude a jakou sochu vrah zvolí tentokrát.
Bavily mě ústřední postavy vyšetřovatelů a jejich dialogy. Moc často se mi nestává, že bych si oblíbila nějakého detektiva, protože se většinou zabývám vrahem, ale v tomto případě tomu tak bylo. Líbila se mi "chemie" mezi Chambersem a Winterem, všechny jejich vtípky a kousavé poznámky. Fandila jsem jim a zároveň mi bylo líto, jak je případ zasáhl.
Jak už jsem řekla, námět knihy se mi velmi líbil. Dozvěděla jsem se více o známých sochách a jejich autorech. Jen jsem postrádala více akce a vzrušení.

thrillery napětí dobrodružství

Daniel Cole