Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

LuccyS
15.11.2020 5 z 5

Za mě napínavý poslední díl trilogie od začátku do konce, spousta zvratů, přečetla jsem jako první dvě jedním dechem

Pitraska
08.11.2020 4 z 5

Poslední díl je oproti prvním dvou odlišný, méně akce a dramatických scén, nicméně to vůbec nebylo na škodu. Vzhledem k tomu, že se řešilo úmrtí blízkého všech hlavních postav, to bylo napínavé od začátku do konce. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, ale některých postav mi při jejím chování bylo líto. Velmi doporučuji přečíst celou trilogii. Styl psaní mi vyhovuje.

DomYell
05.11.2020 2 z 5

Jako dobry... Ale tento styl psani neni muj salek kavy.

Kubikula4
30.10.2020 3 z 5

Jako ostatní musím přiznat, že jsem se v ději občas ztrácela, protože jsem si předchozí díly moc nepamatovala. Co mě ale zklamalo byl děj, oproti předchozím dvěma dílům byl plytký, méně záživný a rádoby vtipné pasáže byly občas až trapné. Opět mi přišlo, že je kniha psaná spíše jak popis akční komedie, což mi moc nesedlo. Celkově nejslabší díl z celé série, proto mě překvapuje tak vysoké hodnocení knihy. Přesto ale na autora nezanevřu a těším se na další knihy, ovšem již s novými hrdiny, prosím:)

Liss93
30.10.2020 2 z 5

Předchozí díly jsem četla už nějakou dobu zpátky, takže přesný děj si nepamatuji, ale vím, že mě zápletka vše kolem bavilo. Bohužel závěrečný díl se víc než zločinu věnuje milostným zápletkám a končí to přeslazeným a očekáváným happyendem. A to ani nemluvím o tom, jaký nesmysl je zjistit těhotenství a mít typické příznaky sotva týden po styku.

EliBla
29.10.2020 4 z 5

Na knihu jsem se těšila. Nemyslela jsem si, že bude ještě nějaké pokračování. Je pravda, že jsem musela hodně vzpomínat, co se stalo v minulých dílech. Určitě by bylo lepší si knihy přečíst po sobě. Měla jsem tušení hned ze začátku, kdo nebude tak upřímný, jak se tváří. Kniha mi přijde celkově více vtipná, odlehčená a i trochu romantická.

Poeta.kno
28.10.2020 4 z 5

Musel jsem hodně vzpomínat na předchozí díly .. obsahově je to s nimi srovnatelné

the_res13
25.10.2020 4 z 5

Trošku slabší než předchozí dva díly, ale pořád parádní čtivý příběh plný zvratů. Co mě ovšem hodně zklamalo je sladký happyend pro Baxterovou a Wolfa...

smejkalova.m
18.10.2020 5 z 5

Chvílema jsem se docela ztrácela, protože už je to nějakou dobu co jsem četla předchozí díly, ale kniha se mi líbila, určitě bych sérii doporučila. Oceňuju, že autor si řekl 3x a dost a nenatahoval to až bůh ví kam.

Havrnka
17.10.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla chytnout, protože byl velký rozestupy mezi díly. Děj byl napínavý, přestože oproti předchozím dílům nebyl tak krvavý. Opravdu dobrý závěr trilogie.

Jamra
17.10.2020 3 z 5

Zcela upřímně, vůbec si nepamatuju předchozí díly, takže jsem se asi ztratila už na začátku. Ale číst se to i tak dalo. Zápletka dobrá, nic složitého.

-markéta-
15.10.2020 5 z 5

BOŽE!
Dokonalé ukončení série! Za mě rozhodně nejlepší díl!
Je hrozné, co je člověk schopný udělat pro peníze a kam až to vlastně může zajít, i když třeba nechtěně. Je smutné, že vlastně ani nejlepšímu příteli někdy nemůžete věřit.
Každopádně co všichni na tomhle díle určitě milují je to, že se uzavřel příběh hlavních hrdinů a troufám si říci, že skončil tak, jak jsme si všichni přáli.
Upřímně párkrát jsem tam měla lehčí infarkt s tím, jak to dopadne, ale DÍKY za tento konec! Mám klid na duši.

Veruci
05.10.2020 4 z 5

Výborné zakončení série. Opět nechybí špetka suchého humoru. Na rozdíl od předchozích dílů, zde není spousta rozřezaných mrtvol a jiných zvrhlostí. Příjemný návrat ke klasické detektivce. Jedna mrtvola, jeden vrah, spousta mravenčí vyšetřovatelské práce. A navrch - uzavření příběhů hrdinů předchozích dílů.

Dandulka
28.09.2020 5 z 5

Skvělé zakončení celé série. Moc jsem se na poslední díl těšila a nezklamal mě.

Maevie
28.09.2020 3 z 5

Autor opustil scénář šílených masakrů, vrátil se ke starému dobrému vyšetřování a knize to jen prospělo. Návraty do minulosti zpestřily příběh a čtenáře uchránily od nelogických částí, kterých bylo v předchozích dílech více než dost. Bohužel převážná část postav si udržela svou nesympatičnost až do třetího dílu, chování Baxterové pak v některých chvílích připomínalo spíše venezuelskou telenovelu než kriminálku.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, prostě výborná!! Musím přiznat, že předchozí dvě knihy si nepamatuju úplně do detailu, vím ale, že se mi líbily, byť možná Loutkář trochu méně, bylo tam všeho tak nějak až moc a ještě ke všemu chyběl Wolf!!! Poslední díl trilogie je ale vážně skvělý, snoubí se tam suchý brilantní britský humor s vyšetřováním (které je tentokrát pro vyšetřovatele ještě více osobního rázu). A samozřejmě ty slovní přestřelky mezi hlavními postavami jsou prostě topka!! Dokonce autor do knihy zakomponoval literární talent jednoho ze členů policejního sboru :D. Daniel Cole umí a já se těším na jeho další knihy a časem (až přečtu všechno, co mám na stole) se vrátím i k téhle povedené trojdílné záležitosti!!

radus
27.09.2020 4 z 5

Překvapivě dobrá knížka, bavila mě víc než Loutkář. Wolf i Baxterová jsou sympatičtí, fandím jim ;-)

Hammer07
24.09.2020 3 z 5

Na muj vkus mozna az moc groteskni a predvidatelne, misty nelogicke. Humorne pasaze bavily, ale nesedely mi tam... na druhou stranu se to pekne cetlo, lehka zapletka, prijemne odhalovani historie.

ivka67
23.09.2020 4 z 5

Za mě asi nejlepší ze série.

martin3554
18.09.2020 5 z 5

Nakonec z jasné sebevraždy se stala vražda, podobně jako třeba u J.P.Delaney i zde se prolíná minulost s přítomností.

napětí

Daniel Cole