Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 890 215

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

gad
15.01.2021 5 z 5

Za mne nejlepší díl trilogie. Mělo to spád, líbily se mi vzpomínkové vstupy z minulosti, díky kterým se celý kruh propojil a uzavřel. Spokojenost.

Lucie_Z
13.01.2021 5 z 5

Ani závěrečný díl trilogie mě nezklamal. Příběh je opět výborně promyšlený. Tentokrát byl ale vrah znám hned od začátku, alespoň mě to teda bilo do očí. Vrah a detektivové si hrají druhou polovinu příběhu opravdu impozantně na kočku a na myš, ale jak to tak bývá, tak i zde nakonec vrah zaplakal jako poslední.
Já osobně bych si přála, aby to dopadlo jinak, ale takhle ,,idylicky,, to asi muselo být ...

alva1
13.01.2021 5 z 5

Poslední díl trilogie se mi líbil nejvíc.

Allla9
12.01.2021 5 z 5

Poslední díl volně na sebe navazující trilogie (Hadrový panák a Loutkář). Autor opět nezklamal. Těším se na jeho další tvorbu.

KočkomilkaJana
06.01.2021 2 z 5

Většinu postav člověk zná v Hadrového panáka. Objeví se ale i "nové" z Loutkáře a pak nové z Konce hry. Jde tedy opravdu o jakési ukončení trilogie, vyvrcholení děje, který začal před lety... Jelikož v Loutkáři Wolf nebyl, čekala jsem, jak jej zapojí zpět do děje - přeci jen předtím utekl, že. Cole se toho zhostil na výbornou. To, co započal na konci Loutkáře, bylo v Konci hned na začátku rozvedeno, tedy nevadilo, že jste Loutkáře nečetli. Samozřejmě snad jen kvůli tomu, že Baxterová a kolegové měli nějaké šrámy na duši navíc - no a v předchozím díle to bylo vysvětleno proč. Sem tam nějaký odkaz na hořící město... Na rodinu... Nic, co by velmi ovlivnilo děj. Oproti tomu bylo fajn znát obsah Hadrového panáka - vrátil se Wolf a bylo s ním zacházeno tak, jak si zasloužil. Líbilo se mi, že se nezměnil jako detektiv, ale jako člověk ano. Scény, které odkazovaly na období, kdy byl pryč, byly procítěné. Měly hlavu a patu a neodchylovaly se od opravdového dobrého jádra vyšetřovatele. Jako jeden z mála měl svoji postavu napsanou opravdu vtipně a nebylo nouzi o humor či pousmívání se při čtení. I když to autor občas natáhl do extrému skicou (ano, v knize naleznete i obrázky!), pořád to dokázal zachránit nebo vyvážit Baxterovou a její protivností nebo perfekcionalismem Edmundse.

cucik14
04.01.2021 5 z 5

Nejlepší díl celé trilogie, je v něm víc vtipu a konečně sem se neztrácela v ději. Je ale opravdu potřeba mít přečtené i první dva díly, aby vám některé pasáže dávaly smysl. Za mě pět hvězd a výborne zakončení série.

kkackah
04.01.2021 5 z 5

Za mě super zakončení celé série. Knížka mě bavila, byla napínavá, vtipná, postavy krásně sarkastické, no a ten konec? Srdíčko plesá. Určitě doporučuju.

Merynkaw
04.01.2021 2 z 5

Nečetla jsem první díly, což mi dost chybělo, ale i tak byla kniha napínavá.

PetK
02.01.2021 4 z 5

První díl byl poměrně drastický, což mi zase až tak nevadí, ale přijde mi to jako zbytečné tlačení na pilu. Tak jsem to taky brala - jednorázovka, kterou si vyčistím hlavu. Od druhého dílu jsem začala vnímat, že zločin se prokládá humorem, což mám fakt ráda (viz například Oddělení Q). A napotřetí už to bylo úplně naopak ve prospěch humoru nad nechutným vražděním. Takže za mě stoupající tendence.
Poslouchala jsem audio, stejně jako první knihu (druhou jsem jen četla). Martin Stránský je skvělý a uměl výborně vystihnout a podpořit právě ty vtipné scénky a okamžiky. Monika Žáková, která mu sekundovala, tohle neuměla (téměř) vůbec a bohužel tak na ni třeba vyšla zrovna, řekla bych, nejvtipnější scéna z knihy, která by v podání MS byla naprosto skvostná. Škoda. (Oddělení Q načetl Igor Bareš, který to, bohužel!, s humorem taky neumí. Kdybych nevěděla, že se právě odehrává typický Carlovsko-Asadovský humor, v jeho pojetí bych to vůbec nepoznala.)
Ještě pořád to není na pět hvězd, ale 4,5 bych dala. Přála bych si, aby série pokračovala.

ctenarkaEva
02.01.2021 3 z 5

Předchozí díly jsem četla před delší dobou, tak některé souvislosti už jsem si nevybavovala a ztrácela jsem se i v postavách. Z této série se mi nejvíc líbil Hadrový panák.

AlbionFoxyFox
30.12.2020 5 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst, protože jsem předchozí díly četla velmi dávno. Ale díky výborně čtivému stylu, skvělému humoru a různým časovým úsekům, které mě vždy baví, se to rychle zlepšilo a za den a půl přečteno. U návštěvy Wolfových rodičů a reakce na kocoura k Vánocům jsem se smála nahlas :)

evvva
30.12.2020 5 z 5

Vánoční dárek, super, napínavé, přečteno za jeden den...jediné upozornění pro ostatní, pokud jste dostali Loutkaře a Hadrového panáka na vánoce vloni jako já a jste s pamětí na štíru taky jako já, doporučuji oživit ty první dva, protože knihy navazují, odkazují a budete chvílemi tápat...jako já. Takže rada pro budoucí pokolení..."víš Radime, až takhle někdy bude klid, tak bych si to s chutí přečet ještě jednou..."

veronika9761
21.12.2020 3 z 5

Konec Konce hry jsem privolavala snad od půlky knížky. Několikrát jsem ji odložila, a poslední stránku jsem velmi vitala. Nic moc dílo, musím říct.

zimolka
16.12.2020 5 z 5

Krásně zakončená série.

Poetika_slov
01.12.2020 4 z 5

Místnost je zamčená,
Uvnitř tělo pomalu umírá,
V rukou pistoli svírá a linka jen tiše vyhrává.

Je to jasná sebevražda, nebo se nám to zdá?
Je to skutečnost nebo další hra?

Aby se váhy vyrovnaly,
Wolfa znova na scénu vrátili.
Nikdo z toho radost nemá,
Obzvláště Baxterová.

Příběh napíná, dějovou linií v čase prolíná.
Chvíli jsme tu a pak zase zpět,
Abychom pak našli tu správnou odpověď.

Protivník je příliš silný,
Police však své síly spojí.
Přelstít lišku na dva tahy,
A dopadnout taky dávné vrahy.

Falda
28.11.2020 4 z 5

Výborné zakončení skvělé trilogie! Sympatické postavy, zajímavý a čtivý děj.

Arsi007
25.11.2020 4 z 5

Tohle byl zaručeně nejlepší díl ze všech. Wolf s Baxterovou sršeli vtipem a sarkasmem a dokázali vás rozesmát nahlas. Třešničkou na dortu byl epilog, při kterém se usmívate jako měsíček na hnoji ????

IG: @hanybooks

Špekyn
24.11.2020 4 z 5

Závěrečný díl trilogie je opět povedený (oproti druhému dílu), i když slávy a lesku Hadrového panáka nedosahuje. Začátek knihy je poněkud zmatený a je těžké se vyznat v mnoha postavách (zejména pro neznalého čtenáře). Je potřeba znát předešlé díly, jinak vám spousta detailů a narážek unikne. Později, když se začtete, kniha už utíká celkem pěkně, vše se rozjede a jste v obraze. Je to napínavé, ačkoliv vraha už vlastně znáte zhruba od poloviny knihy. Vše je pěkně promyšlené a zapadá do sebe (včetně všech tří dílů). Jen ten úplný konec je poněkud sladký a k celé knize, potažmo trilogii se nehodí. Ale chápu, že autor chtěl hlavním hrdinům dopřát i trochu toho osobního štěstí… Trochu mi také vadilo označování hlavních postav příjmením, nebo spíš ten mix – někdo byl označován příjmením a někdo jménem.

Aleh
21.11.2020 4 z 5

3. díl série, který navazuje na Hadrového panáka a Loutkáře. Konec hry není až tak dramatická jako předchozí díly, ale je důležité přečíst opravdu celou sérii, abyste všemu rozuměli. Je také hodně o vyšetřovacím týmu. Nejvíce mě bavila agentka Baxterová. Kniha je čtivá a napínavá od začátku do konce.

Sixtinka144
19.11.2020 5 z 5

Konečně jsem se i já dostala k závěrečnému dílu Hadrového panáka, a musím přiznat, že jsem nemohla být více spokojená. Poslední díl má méně akčních scének, než předchozí dva díly, ale zase se tady odkrývají nové poznatky a všechno se začně spojovat. Já na detektivky moc nejsem, čtu primárně fantasy a thrillery, ale na tuto trilogii nedám dopustit. Moje nejoblíbenější postava je Baxterová, která je prostě hvězda :D Jinak autor píše velmi čtivě a do knihy se proto nemusíte nutit, a stránky ubíhájí samy. Až od autora vyjde další kniha, nebudu váhat a určitě do ní půjdu. Takže za mě tento výjimečný příběh ano a doporučuji vám ho přečíst :)

napětí

Daniel Cole