Než jsme byly tvoje

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wignate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičů, který otřásl celou Amerikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390809/nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4.2244
Romány, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Before We Were Yours, 2017

Kniha Než jsme byly tvoje

jasmína
předevčírem

Silná a smutná kniha, kterou jsem nedokázala přečíst najednou.

A je šílené, že se tohle tak dlouhou dobu vůbec dělo.....

Allla9
předevčírem

Peníze a moc. Proti tomu stojí chudí lidé, kteří však mají největší bohatství - děti. Příběh vycházející ze skutečných událostí vás chytne za srdíčko.

lucie2371
05. listopadu

Tak tohle byla asi ta nejsmutnější kniha s tím nejsilnějším příběhem, jakou jsem kdy četla :'( Při čtení mi ukápla nejedna slzička. Nedokážu si vůbec představit tu hrůzu, kterou děti v Teneseenském spolku pro umisťování dětí prožívali. Ten kdo se rozhodne pro čtení této knihy, určitě si připravte spoustu kapesníčků. Budete je potřebovat...

JaKa1974
05. listopadu

Když jsem knihu uviděla v knihovně, upoutala mě svým obalem, který je krásný. Začala jsem číst a nelituji. Krásná je i kniha. Neskutečný příběh, který je ve skutečnosti skutečný.

_kadla_

Tak to bylo silné... Dojemné, smutné a mnohem víc. Připravte si kapesníčky. Jen škoda že na každé třetí stránce je překlep, to knihu tak moc strhává. A i název mě zpočátku lehce odrazoval, ale skrývá se za tím tak silný příběh. Po přečtení ten příběh jen tak z hlavy nedostanete.

magdicz_

Kradení dětí a jejich prodej, byl pro mě úplně novým tématem a byla jsem v šoku, když jsem dočetla poslední stránky a zjistila, že je kniha inspirována realým příběhem.
Obě dějové linie jsou tak čtivé, že budete muset pořád pokračovat, abyste zjistili, jak se příběhy vyvíjeli dál.
Knížka mě svým silným a emotivním příběhem strhla natolik, že jsem si nevšímala ani gramatických chyb :)
Rozhodně stojí za přečtení i za proroněné slzy.

Kekik

O kauze prodávání a kradení dětí jsem neměla ani tušení. O to více mě příběh překvapil.
I když postavy z této knihy jsou vymyšlené, mají reálný základ. Autorka jim vdechla tolik života, až mě často mrazilo. Slzy se dostavily. Neskutečné, co vše se v minulosti odehrávalo.
Obě dějové linky jsou velmi čtivé.
DOPORUČUJI !

Kate72

No, když pominu dramatické chyby a překlepy,tak to byl docela čtivý román.