Než jsme byly tvoje

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wignate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičů, který otřásl celou Amerikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390809/nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4.2372
Romány, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Before We Were Yours, 2017

Kniha Než jsme byly tvoje

25. listopadu

(audiokniha)
Neskutečně krásně a citlivě napsaná kniha na téma, které není vůbec jednoduché. Co všechno ty děti musely prožít, je nepředstavitelné. A ještě horší je, že žena, která všechno organizovala pod rouškou dobročinného spolku, měla dobrou pověst a lidé si jí vážili, proto jejímu počínání v podstatě nikdo nekladl odpor. Rill i jejích sourozenců mi bylo nekonečně líto a stále jsem doufala v nějaký obrat k lepšímu. Což se nakonec víceméně i stane, ovšem úplně jinak, než jak jsem se domnívala. Dějová linka ze současnosti není až tak zajímavá jako vyprávění Rill, ale ke knize patří a bez ní by celý ten příběh nebyl úplný. Musím přiznat, že mne kniha tak strhnula do svého víru, že bych nejraději v příběhu pokračovala dál - přestože už dávno skončil... Tentokrát mi na hodnocení ani pět hvězdiček nestačí, kdyby to bylo možné, dala bych jich nejméně deset. A jsem si stoprocentně jistá, že se ke knize zase někdy vrátím, protože ve mě stále ještě doznívá...
Jako audio je kniha naprosto dokonalá, paní Dana Černá ji načetla moc hezky - i proto tuto verzi určitě doporučuji.

Ivka14
17. listopadu

Skvělý příběh , dobře napsaný, ale ubírám jednu hvězdu, protože jsem se těžko orientovala ve jménech.

Bebe2004
05. listopadu

Nemůžu najít správné přídavné jméno. Ten příběh mě chytil a nepustil. V noci jsem místo spánku přemýšlela, jak to bude dál, jak to do sebe všechno zapadá, kdo je kdo a skrytě jsem doufala v dobrý konec. Ten se mi vlastně splnil. Hrozně mě mrzí, že nevím, co se stalo s ostatními, s tím se budu muset smířit. A taky mě mrzí, že se Rill a Silas už nikdy nepotkali. To, co mi hodně vadilo, byla spousta hrubek a překlepů. Ztěžovalo mi to čtení. Jinak jsem ale spokojená, takže vřele doporučuju.

lenkaBajza

Wow,byla to pecka. Příběh Rill mě úplně pohltil. Bylo to napínavé, dojemné. Zapůsobilo na mě to,že vypravěč - Rill,byla vlastě dítě. Zapůsobilo na mě sourozenecke pouto, to jak celou věc vnímaly děti! Bylo mi z toho často smutno.
Hvězdičku strhávám za vyprávění z pohledu Avery. Bylo také zajímavé,ale někdy mi přišlo,že autorka potřebovala jen zaplácnout děj vatou.
Jsem zděšená,smutná, že se něco takového opravdu ďelo.

Ksyu

Nádherná kniha, která mě zaujala již od prvních stran. Zajímavý děj.

Laura99

Vůbec jsem ji nedočetla.

katasokolov

Skvěle napsané!!

Ana72154

Měla jsem problém vyznávat se ve jménech, v časech a hlavně pokračovat ve čtení.

Pro tvoje dobro
Pro tvoje dobro