Než jsme byly tvoje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wignate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičů, který otřásl celou Amerikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390809/nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4.2244
Žánr
Romány, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Before We Were Yours, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Než jsme byly tvoje

Přidat komentář
jasmína
předevčírem

Silná a smutná kniha, kterou jsem nedokázala přečíst najednou.

A je šílené, že se tohle tak dlouhou dobu vůbec dělo.....

Allla9
předevčírem

Peníze a moc. Proti tomu stojí chudí lidé, kteří však mají největší bohatství - děti. Příběh vycházející ze skutečných událostí vás chytne za srdíčko.

lucie2371
05. listopadu

Tak tohle byla asi ta nejsmutnější kniha s tím nejsilnějším příběhem, jakou jsem kdy četla :'( Při čtení mi ukápla nejedna slzička. Nedokážu si vůbec představit tu hrůzu, kterou děti v Teneseenském spolku pro umisťování dětí prožívali. Ten kdo se rozhodne pro čtení této knihy, určitě si připravte spoustu kapesníčků. Budete je potřebovat...

JaKa1974
05. listopadu

Když jsem knihu uviděla v knihovně, upoutala mě svým obalem, který je krásný. Začala jsem číst a nelituji. Krásná je i kniha. Neskutečný příběh, který je ve skutečnosti skutečný.

_kadla_
22. října

Tak to bylo silné... Dojemné, smutné a mnohem víc. Připravte si kapesníčky. Jen škoda že na každé třetí stránce je překlep, to knihu tak moc strhává. A i název mě zpočátku lehce odrazoval, ale skrývá se za tím tak silný příběh. Po přečtení ten příběh jen tak z hlavy nedostanete.

magdicz_
21. října

Kradení dětí a jejich prodej, byl pro mě úplně novým tématem a byla jsem v šoku, když jsem dočetla poslední stránky a zjistila, že je kniha inspirována realým příběhem.
Obě dějové linie jsou tak čtivé, že budete muset pořád pokračovat, abyste zjistili, jak se příběhy vyvíjeli dál.
Knížka mě svým silným a emotivním příběhem strhla natolik, že jsem si nevšímala ani gramatických chyb :)
Rozhodně stojí za přečtení i za proroněné slzy.

Kekik
15. října

O kauze prodávání a kradení dětí jsem neměla ani tušení. O to více mě příběh překvapil.
I když postavy z této knihy jsou vymyšlené, mají reálný základ. Autorka jim vdechla tolik života, až mě často mrazilo. Slzy se dostavily. Neskutečné, co vše se v minulosti odehrávalo.
Obě dějové linky jsou velmi čtivé.
DOPORUČUJI !

Kate72
14. října

No, když pominu dramatické chyby a překlepy,tak to byl docela čtivý román.

1