mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mám pocit, že před každým napsáním knihy musí autorka strávit hodiny nad studováním historie, poznávání kraje a příběhů a to vše se z mého pohledu kladně promítne do jejích knih. Žítkovské bohyně jsou toho důkazem. Jen doporučuji si při začátku čtení této knihy dělat svůj malý rodokmen. Postav a jejich vzájemného propletení je tam skutečně mnoho a nějaký taháček pomůže při čtení. Nerada se v knížce vracím, když si říkám, kdo to vlastně byl a co tam dělal. Skvělá knížka

24.06.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvělá knížka, díky za tento "druhý" pohled na poválečné období, kdy mělo zřejmě platit oko za oko....ovšem zvítězila lidská zloba a krutost. Skvěle napsané, doporučuji

24.06.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana mě čtenářsky nasměřovala jinam, než jsem byla dosud zvyklá. Snad u žádné jiné knihy jsem neměla větší představivost a každá dějová část mi v mých představách běžela na plné obrátky.Po přečtení téhle knížky jsem začala častěji vyhledávat knihy s tématy války a koncentračních táborů.

24.06.2020

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oba díly jsem přečetla ani ne za týden. Mám ráda knížky ze života a tahle přesně taková je. Paní Körnerová prostě umí psát a zaujmout od první stránky

24.06.2020 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Hezké, milé, odpočinkové čtení. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila od začátku...sympatická a silná osoba. Doporučuji

24.06.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Líbí se mi autorčin styl psaní...krátké napínavé kapitoly, které se dobře čtou. Na závěr, když už si myslíte, že víte, kdo je vrah vždy nějaké překvapení. Možná právě proto, že jsou všechny její knihy podobně šokující a už víte, co od nich čekat, mě nebaví už tak jako první. To samé tato kniha...dobře se čte a překvapivý závěr, který čekáte od začátku nepřekvapí... Vraha jsem tentokrát uhodla dřív, než bych si sama přála. Možná právě proto menší hodnocení.

17.06.2020 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Myslela jsem, že knížka bude podobně jako Tatér o Osvětimy, ale téměř celý děj se odehrává v pracovním táboře v Rusku. Příšerné podmínky, ve kterých vězni "žili", náročná práce a nepředstavitelné klimatické poměry byly děsivé. Všichni známe historii koncentračních táborů, ale nahlédnout blíže do života v gulagách bylo alespoň pro mě novinkou. Velmi čtivá knížka, mohu jen doporučit.

17.06.2020 5 z 5