Prosím vás, sestřičko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/big_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4.4380
Nahrávám...

Komentáře (105)

Kniha Prosím vás, sestřičko

amanek
27. srpna

Opět příjemné čtení, od této skvělé spisovatelky! Těším se na druhý díl.

itlady
21. srpna

Skvělý příběh z lékařského prostředí. Strhující kniha, popisy situace ve společnosti v 70. letech. Doporučuju přečíst těm, kdo tuto dobu nezažil.


viva71
19. srpna

Moje oblíbená autorka, která opět nezklamala. Přečteno jedním dechem a vřele doporučuji.

sonkovaj
01. května

Krásná knížka od mé oblíbené autorky a z mého - tedy nemocničního prostředí. Dokonale jsem se dokázala vžít do role začínající sestřičky na chirurgii. Ta příprava sterilního stolečku mě velmi pobavila. Jako bych viděla sebe.....
Spisovatelka je opravdu vynikající vypravěčka a atmosféru té doby v malé nemocnici na malém městě dokázala vystihnout mistrně.
Děkuji za milé a pravdivé dílo a nedočkavě se vrhám do četby ostatních jejích románů.
Doporučuji.

LasakovaLe
22. dubna

Krásné kniha z nemocničního prostředí, kterou jsem přečetla jedním dechem. Příběh Sylvie, která se musela vyrovnat s nelehkou situací v rodině, začlenit se do nového pracovního kolektivu, bránit lásku, kterou všichni odsuzují a vypořádat se se smrtí blízkého člověka. I přes všechny trápení jí zůstal úsměv na tváři. Už se těším na pokračování "Děkuji, sestřičko"

Péťa1950
17. dubna

Velice čtivá kniha . Na příběhu několika postav je vykreslen život sedmdesátých let minulého století. Chtěla bych upozornit na politickou část příběhu. Odměňování ne podle práce , ale podle politické angažovanosti, ta zasahovala do všeho - posudek od zaměstnavatele, bydlení, vzdělání, cestování a další. Tvrdé názorové rozdělení rodin, mnohde přenesené na další generace..... Kdo v té době nežil, nedovede si to vůbec představit. V ději je to několikrát zmíněno, pro mladé čtenáře asi nepředstavitelné. Hlavní hrdinka bojuje " hlavou proti zdi" a bojuje za své názory i lásku. Fandím jí a těším se na pokračování.

Maciiik
09. dubna

Oba díly jsem přečetla jedním dechem, mám ráda knihy z lékařského prostředí. Hodně se to podobá příběhům, které mi vyprávěla maminka - začínala jako sestra v téže době. Já se narodila v roce 1984 a pamatuju si jen mávátka ;)
Obě knihy byly velmi čtivé, i když to žádná "oddechovka" není - těžkosti obyčejných lidí v socialismu mě občas dohání k návalům vzteku a bezmoci.

99jana99
26. března

Opět dobře napsaná knížka této spisovatelky. Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, nedalo se jinak. Nemocniční prostředí tehdejší doby je vykresleno věrohodně, těším se na další díl o sestřičce Sylvii. Určitě doporučuji přečíst.

1