Prosím vás, sestřičko

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/big_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4.4459

Kniha Prosím vás, sestřičko

cucik14
předevčírem

Ač romány pro ženy nepatří mezi mé oblíbené žánry, tak tato kniha se čte lehce a nabízí i zajímavý pohled na dobu vzdálenou sice jen pár desítek let zpět, ale přesto tak jinou...

mekkejla

Po Heřmánkovém údolí opět trefa do černého. Knížku jsem skoro nemohla odložit, Sylvii a její nelehký příběh jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi, jak silné ženské postavy paní Körnerová tvoří. Už se nemůžu dočkat druhého dílu!

IvčaH76
28.12.2022

Krásné čtení. Sylvie ukázala sílu ženy, co vše dokáže zvládnout. Těším se na druhý díl.

Seyris
26.11.2022

Urcite stoji za precteni, i druhy dil. Jsem Husakovo dite a desi me, jak to bylo vsechno tezke, kdyz clovek nebyl politicky v souladu a dobou. Neustaly boj, ktery nesel vyhrat. To je vlastne asi v obou dilech. Doporucuji.

Hakl54
12.11.2022

Pěkné počtení. Pouze mě trochu vadilo vykreslení 70 let. Jako by byli všichni negativně naladěni, ale i přes nelehkou dobu vlády komunistů a normalizaci se lidé družili a snažili si život ulehčit.

WaN635
30.09.2022

Pohled na životní kapitolu jedné mladé holčiny z období 70let minulého století.
Musím říct, že Sylvie byla neuvěřitelně srovnaná holka s poměrně vysokým morálním kreditem, navíc vykonávající náročné povolání.
Oldřicha jsem někdy vůbec nechápala, ale fandila jsem mu v jeho složitém soukromí. I přesto, že teprve 30catník, tak toho s ,,ženou,, zažil až až.
Reálně ukázaný život v období socialismu.
Líbilo se mi to a opravdu hodně a teď jdu na další díl. (Doufám, že to nakonec Sylvii a Oldřichovi klapne).

juliesze
30.09.2022

Zajímavý nástřel různých vztahů v nemocnici. Toho jak to fungovalo v rodině a trochu těch politických pletek. Tlak na Pldřicha z různých úhlů taky zajímavý, myslím, že v téhle době by se zachoval jinak a líbí se mi i posun samotné společnosti. Nicméně takové oddychové, trochu plytké.

LucieT
10.09.2022

Nemůžu jinak, než dát plný počet a hned sahám po druhém dílu. Super čtení, měla jsem problém knihu odložit a dělat i něco jiného:-)