Prosím vás, sestřičko

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/big_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4.4380

Kniha Prosím vás, sestřičko

amanek

Opět příjemné čtení, od této skvělé spisovatelky! Těším se na druhý díl.

itlady

Skvělý příběh z lékařského prostředí. Strhující kniha, popisy situace ve společnosti v 70. letech. Doporučuju přečíst těm, kdo tuto dobu nezažil.

viva71

Moje oblíbená autorka, která opět nezklamala. Přečteno jedním dechem a vřele doporučuji.

sonkovaj

Krásná knížka od mé oblíbené autorky a z mého - tedy nemocničního prostředí. Dokonale jsem se dokázala vžít do role začínající sestřičky na chirurgii. Ta příprava sterilního stolečku mě velmi pobavila. Jako bych viděla sebe.....
Spisovatelka je opravdu vynikající vypravěčka a atmosféru té doby v malé nemocnici na malém městě dokázala vystihnout mistrně.
Děkuji za milé a pravdivé dílo a nedočkavě se vrhám do četby ostatních jejích románů.
Doporučuji.

LasakovaLe

Krásné kniha z nemocničního prostředí, kterou jsem přečetla jedním dechem. Příběh Sylvie, která se musela vyrovnat s nelehkou situací v rodině, začlenit se do nového pracovního kolektivu, bránit lásku, kterou všichni odsuzují a vypořádat se se smrtí blízkého člověka. I přes všechny trápení jí zůstal úsměv na tváři. Už se těším na pokračování "Děkuji, sestřičko"

Péťa1950

Velice čtivá kniha . Na příběhu několika postav je vykreslen život sedmdesátých let minulého století. Chtěla bych upozornit na politickou část příběhu. Odměňování ne podle práce , ale podle politické angažovanosti, ta zasahovala do všeho - posudek od zaměstnavatele, bydlení, vzdělání, cestování a další. Tvrdé názorové rozdělení rodin, mnohde přenesené na další generace..... Kdo v té době nežil, nedovede si to vůbec představit. V ději je to několikrát zmíněno, pro mladé čtenáře asi nepředstavitelné. Hlavní hrdinka bojuje " hlavou proti zdi" a bojuje za své názory i lásku. Fandím jí a těším se na pokračování.

Maciiik

Oba díly jsem přečetla jedním dechem, mám ráda knihy z lékařského prostředí. Hodně se to podobá příběhům, které mi vyprávěla maminka - začínala jako sestra v téže době. Já se narodila v roce 1984 a pamatuju si jen mávátka ;)
Obě knihy byly velmi čtivé, i když to žádná "oddechovka" není - těžkosti obyčejných lidí v socialismu mě občas dohání k návalům vzteku a bezmoci.

99jana99

Opět dobře napsaná knížka této spisovatelky. Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, nedalo se jinak. Nemocniční prostředí tehdejší doby je vykresleno věrohodně, těším se na další díl o sestřičce Sylvii. Určitě doporučuji přečíst.