Prosím vás, sestřičko

Prosím vás, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/bmid_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4 524 140

Prosím vás, sestřičko série

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

Annannas
05.01.2021 5 z 5

Sáhnout po knížce této spisovatelky je prostě sázka na jistotu. Už se těším na druhý díl této série.

Jurfinka
01.01.2021 5 z 5

Krasna kniha, moc dekuji....

Zuzka12627
31.12.2020 4 z 5

Čtivý a hezký příběh z nemocničního prostředí. Velmi povedený příběh. Určitě doporučuji jako oddechové čtení.

dia.riedl
28.12.2020 3 z 5

Pro mě oddechové čtení, mám ráda spisovatelčin styl.

zimolka
21.11.2020 5 z 5

Mám ráda knihy s touto tématikou a autorka příběh napsala opravdu velmi čtivě.Určitě si ráda přečtu další díl.

borupet
20.10.2020 5 z 5

Milý půvabný čtivý příběh z nemocničního prostředí. Moc příjemné čtení, pěkně vykreslená psychologie postav, poutavý děj, těším se na pokračování.

Jabkovžupanu
18.10.2020 4 z 5

Oddechovka, člověk vypne hlavu.

Veronika33
09.09.2020 4 z 5

Knihy z nemocničného prostredia nezvyknem často čítať, ale táto až na pár slabších miest ma celkom bavila. Postavy v príbehu boli dobre vykreslené, len občas dosť zvláštne reagovali. Druhú časť si určite rada prečítam, nakoľko som zvedáva ako sa vyvíjali osudy hrdinov. Bola to moja prvá skúsenosť s tou autorkou.

Vlcice72
27.08.2020 4 z 5

Stejně jako čtenářka, která hodnotila přede mnou, jsem i já zjistila, že hlavní hrdiny znám z volného pokračování Děkuji, sestřičko. Tu jsem četla již před několika lety a líbila se mi stejně jako právě dočtený 1.díl.

Noisette73
25.08.2020 4 z 5

Krásná a dojemná knížka, která se mnou citově zamávala, je to čtivé, je to emočně náročné, odkrývající stránky duše člověka o kterých běžně nemluvíme. Realistické a ano moc mě to bavilo číst.

Radka1911
24.08.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh z nemocničního prostředí odehrávající se v sedmdesátých letech minulého století.

Jirinamac
25.07.2020 5 z 5

Je to už déle, co jsem četla 2. díl, ale 1. díl jsem přečetla až teď. Silvie byla moc milá, ale stále měla smůlu. Příběh je dost opravdový a ze života. Škoda, že nebyl napsán ještě jeden díl, třeba jejich společný život po revoluci.

Murasaki
09.07.2020 5 z 5

Tohle bylo opravdu něco nádherného. Nádherný, oddechový, milý příběh ze života, který jsem potřebovala jako sůl. Knížka nás zavede do 70. let minulého století do života mladé sestřičky Sylvie. Právě nastoupila do nové práce, kde to nemá jednoduché, bydlí u tety v bytě, který je v hrozném stavu, kde ani teplo pořádně není. A zamilovává se do Oldřicha, který nemá také dvakrát jednoduchý život.
Knížka byla krásně napsaná, sama se četla. Těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy jsem si knížku mohla otevřít a číst. Sylvie mi byla sympatická od první stránky. Ještě nikdy mi nebyla žádná postava v knize tak sympatická jako Sylvie, Rozhodně doporučuji.

mirinda973
24.06.2020 4 z 5

Hezké, milé, odpočinkové čtení. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila od začátku...sympatická a silná osoba. Doporučuji

Vlak7
11.06.2020 4 z 5

Kniha se četla sama.

veverka@ořech
05.06.2020

Výborné oddechové čtení, u něhož jsem se příjemně bavila.

allebra
26.05.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou. Začetla jsem se natolik, že jsem si musela jít půjčit do knihovny druhý díl, abych mohla po dočtení navázat pokračováním. Sylvii jsem si hned oblíbila a držela jí palce. Mám ráda romány z nemocničního prostředí, navíc kniha byla velmi čtivá, taková autentická exkurze do sedmdesátých let minulého století. Těším se na další knihy paní Körnerové.

Čtenářská výzva 2020: "Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání"

zdenaR
24.05.2020 4 z 5

Autorka opět nezklamala :-)))
Velmi dobře se četla, věrohodné zobrazení doby i postav.
Hned jsem se pustila do druhého dílu.

Arsi
21.05.2020 5 z 5

Pěkná, pohodová kniha a hodně ze života.

bai.Cerna
13.05.2020 4 z 5

Příjemné "počtení" z nemocničního prostředí.