Prosím vás, sestřičko

Prosím vás, sestřičko https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101297/bmid_prosim-vas-sestricko-MkD-101297.jpg 4 524 140

Prosím vás, sestřičko série

Křehký příběh ze sedmdesátých let minulého století, z prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

martanci2
16.09.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem....nádherný příběh.

Joyce24
18.08.2016 5 z 5

Knihu jsem četla již několikrát, velmi se mi líbila. Jednak mám ráda knihy z lékařského prostředí a jednak se jedná o vynikající oddechovku. Člověk jen čte a zapomene alespoň na chvíli na problémy okolo něj.

elizabeth62
18.08.2016

Právě jí čtu.Knížka je čtivá,dobrá oddychovka.
Zajímavé se dozvědět,jak fungovalo zdravotnictví,když se jěště vyvařovaly stříkačky a jehly.
Doporučuji.
Sháním druhý díl,volné pokračování

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Výborná knížka, starší, ale mohu vřele doporučit. Příjemné oddechové čtení.

1casper
10.06.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, na jeden zátah. Hezká oddychovka, nechá nakouknout do našeho zdravotnictví za dob socialismu. Líbilo se mi, že autorka kromě příběhu Oldřicha a Sylvie nezapomínala i na Janu.......moc pěkné, doporučuji. Těším se na druhý díl.

radka73
15.03.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Docela jsem se vratila o pár let zpět, abych mohla posoudit situaci ve zdravotnicví v dobách socialismu. Docela pro mě poučná a hlavně poutavá.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Doporučila mi ji k přečtení tchyně a naprosto se mi trefila do vkusu. Kniha mě velice příjemně překvapila. Moc jsem fandila hlavní postavě - zdravotní sestřičce, jak si poradí se svým životem a s tím co jí osud postaví do cesty. Zápletka je velice povedená. Knížka se mi četla sama, vtáhla mě do děje. Chtěla jsem ji co nejdříve dočíst a pustit se do dalšího dílu.

HDosoudilová
06.10.2015 4 z 5

Moc příjemné čtení. Krásná oddechovka, přitom celkem ze života. Kniha se mi četla fakt lehce, pořád jsem čekala jak to všecko dopadne. Konec mě překvapil a opravdu navnadil na druhý díl. Už se moc těším až se do něj pustím.

TaLu
13.08.2015 4 z 5

Přečetla jsem znovu po letech.
Příběh jsem nezapomněla, co jsem ale ocenila teď nově, bylo vykreslení doby.
Přiblížení práce ve zdravotnictví v našem socialistickém státě, kde fungovalo ohodnocení ( nejen finanční, ale ano, i finanční) na základě dobrého, či špatného kádrového posudku, kde třídní původ určoval, zda vycestujete do zahraničí, nebo zda dožijete svůj život v rozpadající se prvorepublikové vile, či ve vytopeném "moderním" panelákovém bytě.......
A mohla bych pokračovat ! Přitom to nepůsobí křečovitě, naopak velmi opravdově.
Někdo kdysi řekl, že pokud se nepoučíme z minulosti, jsme nuceni minulost opakovat.
Nu a protože rozhodně nechci zpět "výdobytky socialismu" jsem vděčná za to, že mi tato kniha oživila mé vlastní vzpomínky.

evago
31.07.2015 4 z 5

příjemné čtení ze života

Leniiis
10.05.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem a co nejdřív to půjde letím do knihovny pro druhej díl. Jsem fakt příjemně překvapena.

triatlet
28.02.2015 3 z 5

Autorka dokázala přesvědčivě vykreslit prostředí nemocnice. Vztahový příběh byl zajímavý, i když role náhody (srážka s autobusem) mi přišla chvílemi až překombinovaná.
Celkově příjemné oddechové čtení.

AndreaP.
19.12.2014 5 z 5

Krásná oddechová kniha, kterou jsem slupla jako malinu, tak dobře se čte a příběh krásně ubíhá. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, četla jsem i ve stoje u vaření :-) Mé hodnocení je dané asi i tím, že celkově mám ráda knihy z tohoto prostředí. Je zde i krásně podchyceno období dávno minulé.

Pulina
22.08.2014 5 z 5

Čte se jedním dechem, už mám přichystáno pokračování příběhu v knize Děkuji, sestřičko! Jsem velice ráda, že nám autorka díky svým románům nenechá zapomenout temné komunistické časy... Její knihy mě opravdu baví!

Simoneta
16.08.2014 5 z 5

jedním slovem : SUPER!

Jossie
11.07.2014 4 z 5

Nemocniční prostředí a ještě za dob komunismu je dostatečně atraktivní k zajímavému příběhu, do toho hezká zápletka se starou vilou a úžasné záporné postavy.

BUBINA1971
02.01.2014 5 z 5

Další kniha od paní Körnerové mě opět nezklamala .Pěkný příběh začínající zdravotní sestry ze 70 let.

VladkaBU
18.07.2013 5 z 5

Tato knížka mě svým příběhem překvapila. První dojem byl takový, jestli jsem si půjčila tu správnou knížku, pak zase, že se stále nic neděje, ale pak se rozvinul krásný příběh. Už se těším na pokračování.

simonabr
11.07.2013 4 z 5

Čtivá oddychovka odehrávající se v sedmdesátých let minulého století, některé věci se už zdají téměř neskutečné a nechtěla bych je vrátit (kádrování, škraloupy kvůli emigraci v rodině, zabavování majetku, buržoazní původ...), ale některé věci se nezměnily ani za tolik let.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Pěkně psaný příběh má to děj a myšlenku.