mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Začátek mě uchvátil, nádherný popis nebe, na chvíli jsem se tam spolu s hlavní hrdinkou Bárou ocitla. Příběh zajímavý a milý.
Hezky se četlo, doporučuji

29.04.2024 4 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

To nebylo špatné. Taková jednohubka, do které se vešlo vše a nebyla ošizená.

22.04.2024 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Super poslech, hlavně díky M. Stránskému, který má naprosto fenomenální hlas pro namlouvání, ale také díky Lisbet, o které celý 2. díl je. Možná i lepší než díl první. Některé scény jsou trošku neuvěřitelné, ale díky rychlé dějové lince, kde se pořád něco děje, vše odpuštěno. Hned jdu na 3. díl...

09.04.2024 5 z 5

Opět skvěle napsáno. Přečetla jsem jedním dechem a bylo mi krušno z toho, jak si někteří lidé vymáhali "poslušnost" a sousedé, přátelé byli nuceni ze strachu donášet na blízké. Opravdu těžká doba, kdy se lidé sotva vzpamatovávali z hrůzy války a přišli komunisté...těžko říct, která doba byla horší.

25.03.2024 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Miluju tuhle sérii, ale s tímhle dílem jsem se tak nějak trošku prala. Čtivost a napětí opět nechybí, ale tak do půlky to bylo o ničem a pak najednou cvak a Kim a jejímu týmu vše docvakne... Ani ta zápletka/vrah mi nepřišel věrohodný a dost přehnaný. Tentokrát dávám 3,5 hvězdička. Ale rozhodně si přečtu další díly

19.03.2024 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kdysi jsem viděla film, ale už si ho vůbec nepamatovala. Po přečtení ho určitě shlédnu znova. Knížka byla super, poslouchala jsem audio verzi a Martin Stránský opět skvělý. I závěrečná část o Millenniu byla skvělá.
Mohu jen doporučit

19.03.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Tahle série už si drží svůj vysoký standard. Občas se tedy zarazím, jaké má Josie záblesky a hned ji všechno dojde, ale tak co je to prostě super hrdinka :o)
Jediné co bych tomuto dílu vytkla, byla (alespoň pro mě) úplně stupidní přezdívka padoucha na "Kostěj umělec".
Posloucháno v audio verzi a skvěle namluveno Jitkou Ježkovou

08.03.2024 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Bergman je prostě sympaťák a každý jeho případ zajímavý. Tady jsem měla trošku problém se jmény, bylo jich už moc a já občas složitě v hlavě pátrala, kdo je kdo.
Ale bezva čtení, doporučuji

27.02.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

To bylo tak krásné čtení. Knížka mě úplně pohltila. Snad díky přírodě jsem si ji spojila s knížkou Kde zpívají raci. Je stejně milá a hezká. A ten konec....vyprávění matky ten můj hezký dojem jenom podtrhl.

23.02.2024 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Přečteno s dcerami.
První půlka dost těžké na pochopení. Občas jsme ubezpečovali jedna druhou, že jsme správně pochopily nebo pamatovaly.
Každopádně silný příběh "odcizené" holčičky.

19.02.2024 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Příběh úplně špatný nebyl, ale konec to zabil. Zbytečné, přehnané....
Pořád jsem čekala, že si konečně tuhle sérii vryju pod kůži, ale vypadá to, že další díl se nechystá, což po konci této knížky vlastně ani není škoda.

19.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Typická "hartlovská" oddechovka. Knížka je rozdělená do 4 částí - příběhy tří dávných spolužaček, které se prolínají a v poslední části se setkají na společném třídním srazu.
Jednoduchý slovník, žádné wau, ale přesto milé hezké čtení, které doporučuji

19.02.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Z téhle knížky cítím jenom depresi. Mámu Alenu bych praštila, fňukna ufňukaná, zničila dětství svým holkám a tak se ji to vrátilo. Být na místě táty, tak taky radši piju:o)
Už bych se ke knížce nevrátila, ale zajímavé to bylo...

31.01.2024 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Druhá autorčina kniha a druhé šokující odhalení. Šokující možná až přehnaně. Kniha není špatná, stejně tak případ, ale první půlka se tak nějak vlekla....žádné napětí, žádné odhalení. Druhá už je lepší.
Líbí se mi osobní dějová linka vyšetřujících detektivů.
Určitě se pustím i do dalšího dílu

19.01.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tahle knížka nebyl můj šálek kávy. Takový příběh o ničem. Veronika se pořád motala v kruhu, problémy radši zapíjela vínem než, aby je řešila. Chtěla být s každým za dobře a všem ustupovala, až ji to semlelo.

15.01.2024 1 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Kniha od této autorky je jako vždy skvělá, hezky se čte. Ale tak nějak si nemůžu pomoct, ale 1. díl byl prostě mnohem lepší.
I když ta pointa....námi to začíná...se mi moc líbila

15.01.2024 4 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Špatné to určitě nebylo. Ale spíš takové nemastné neslané.
Líbilo se mi, jak se střídá vyprávění dvou hlavních postav a navazuje na sebe.
Určitě ještě nějakou knížku od autorky ještě zkusím

03.01.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Tak tohle bylo fajn počteníčko.
Pořád jsem si říkala, sakra jak mohla stihnout 7 manželů, i když její životní láska byla žena a stihla :o)
Hezký příběh, doporučuji

02.01.2024 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Tohle úplně nebyl můj šálek kávy. Strašně přeslazené a zdlouhavé.

19.12.2023 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Na brutalitu jsem si v této sérii už zvykla. Opět napínavý příběh, série si stále drží svou laťku vysoko. Zatím mě nezklamala ani jednou.

11.12.2023 5 z 5