mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Na brutalitu jsem si v této sérii už zvykla. Opět napínavý příběh, série si stále drží svou laťku vysoko. Zatím mě nezklamala ani jednou.

11.12.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nebylo to úplně špatné, ale jisté mezery tam ještě jsou. Styl psaní je mnohdy velmi jednoduchý a ten konečný wau efekt lehce přitažený za vlasy. I když musím přiznat, že pachatel mě napadl už někdy v půlce knížky (asi už čtu thrillery moc a moje fantazie je za hranicí:o)
Každopádně se těším i na další díl série, protože mě strašně baví Tilly a její vztah s Poem

06.12.2023 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Tato kniha mě nijak nezaujala. Na můj vkus se příliš táhla, žádná z hlavních hrdinek mě nezaujala natolik, abych prahla po jejím dobrém konci. Jediné plus je, že jsem si rozšířila obzory a dozvěděla se o této plavbě, která byla po 2.světové válce skutečná.

29.11.2023 3 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Knížka se odehrává na pozadí minulosti a současnosti.
Dějová linka minulosti byla mnohem lepší. Příběh vypráví o ženách - pilotkách za 2. světové války. O jejich nelehkém postavení a snižování jejich kvalit, přitom jejich odvaha a dovednosti se mužům vyrovnaly.
Druhá linka knihy - současnost se nesla v duchu odtajňování. To bylo velmi zajímavé a napínavé. Ale dojem mi lehce pokazil vztah Kat a Elliota...vztah mezi nimi byl místy až absurdní a těžko uvěřitelný.
Hodnotím 4,5* a doporučuji

22.11.2023 5 z 5

Jako fanoušek filmů HP se mi samozřejmě nejvíce líbila a nejvíce mě zajímala část života Toma z jeho natáčení této série.
Byl to nejspíš trošku namyšlený malý prevít:o), ale dospěl do rozumného muže s dobrými zásadami a s těžkou životní zkouškou.
Zajímavé čtivé.
Audioverze namluvená Radkem Škvorem skvělá

21.11.2023 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh. Občas se mi pletly postavy, kterých bylo celkem dost, ale vždy jsem se nějak zorientovala. Každopádně velmi neotřelé a silné díky vyprávěči - smrti. Doporučuji

15.11.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Brutální, překvapivé. Kniha se prolíná s přítomností (vyšetřování) a s minulostí (vyprávění Sóldís), což se mi líbilo. Vyprávění z minulosti bylo až děsivé, ale velmi čtivé.
Knihu jsem poslouchala jako audio a nemůžu se zbavit špatného dojmu z interpretace.
Stojí za přečtení

10.11.2023 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Mnoho příběhů, mnoho jmen ale všichni si prošli stejným peklem a utrpením. Tato knížka velmi podrobně popisuje praktiky nacistů nejen v Osvětimi. Jsou zde konkrétní lidé a jejich příběhy. Buďme šťastni, že žijeme v době jaké žijeme....

08.11.2023 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tento díl jen potvrzuje kvalitu této série. Jen sekta a její "léčivý" efekt mi přišly přehnané a těžko uvěřitelné. Takže o * méně.
Každopádně opět skvělé napínavé čtení.

06.11.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Špatné to rozhodně nebylo. Občas se děj táhl ale konec nabral rychlý spád a bylo to fajn čtení. Určitě zkusím další díly ze série.

01.11.2023 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Ani druhý díl mě úplně nepřesvědčil
Ač námět super, za mě pojetí trošku nuda. Minimálně do půlky knížky.
Asi je teď nějakým fenoménem, že hlavní vyšetřovatelé a jejich rodinní příslušníci musí být zapleteni do případu. To mi prostě nesedí.
Ale časem dám určitě šanci i dalšímu dílu a uvidím....

27.09.2023 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

AUDIO:Tato knížka ve mně vyvolala víc smutku než radosti. Čímž nechci říct, že by se mi nelíbila. Naopak
Jen mi bylo líto....vlastně všech. Jejich kolikrát zbytečná nedorozumění, hádky a trápení je provázely celou knížku. Každý v sobě nesl svou bolest a pravdu, ale pochopení se mu nedostalo. To přišlo v okamžiku, kdy bylo už skoro pozdě.
Interpretace Jana Ciny mi přišla nejlepší ze všech, ale dámy mu zdárně šlapaly na paty. Díky jejich přednesům jsem se vžila do babiččiny chaloupky a chvíli žila s nimi o:)

14.09.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Bylo fajn nahlédnout do začátků Kimina týmu. Tahle série si prostě drží svou čtivost a já po těchto knihách už sahám s jistotou skvělého čtení.

11.09.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

AUDIO: To se tak krásně poslouchalo. Milý příběh o nelehkém životě Emilky, hezky doprovodil hlas Michaely Ryklové. Některé slovní obraty a spojení bych vypustila, ale celkový dojem na tak milou oddychovou knížku mi nezkazil. Už dlouho se mi nic tolik nelíbilo. I když přiznávám, že první část knížky Emilčina dětství a dospívání se mi líbila víc.

08.09.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Příběh jako takový celkem nijaký, ale já poslouchala audio a řekla bych, že díky nářečí, které je posluchačům výborně podáno několika interprety bylo lepší než knihu číst. Já se skvěle bavila.

04.09.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět výborné čtení, což už čtenáři Cartera tak nějak samozřejmě očekávají. Příběh je tentokrát spjatý s Robertovou minulostí a ačkoliv je vrah odhalen téměř na začátku, neubírá to knize na napínavosti.

31.08.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Začátek knížky měl pomalejší rozjezd, ale zhruba od půlky se děj rozběhl a čas s knížkou rychle ubíhal.
Prolínání minulosti a současnosti bylo přehledné a ani v postavách jsem se neztrácela. Příběh s troškou nadpřirozena byl sice těžko uvěřitelný, ale držel Vás v napětí a nakonec se knížka četla skvěle.

23.08.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Detektivky paní Klevisové se mi líbí. Jsou napínavé a lehce uvěřitelné na rozdíl od autorů jiných národností.
Tady byl trošku pomalejší rozjezd, ale jak se do děje dostal Bergman, pěkně se to rozjelo.

09.08.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tak tohle byl asi nejlepší díl ze série.
Prima oddech od Josie a jejích blízkých. Příběh se týká rodičů, kterým se ztratí dcera. Zdánlivě spořádaná a ničím zajímavá rodina, ale skrývá velké tajemství.....

07.08.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tahle série si mě začíná získávat. I když jsem po začátku nebyla nijak nadšená, poslední dva díly mě donutily v sérii pokračovat.

I tentokrát se týká celý případ jednoho z hlavních hrdinů a to Noaha, přítele Josie. Příběh z minulosti se postupně dostává na světlo a i když už je vše objasněno, jedno velké tajemství se ještě odhalí....více prozrazovat nebudu.

Každopádně doufám, že Josie už nemá více známých ani příbuzných a další díl se odehraje s ní, ale bez jejího osobního přístupu.

03.08.2023 5 z 5