Zlomené duše

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389319/zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4.3268
Vydáno, XYZ (ČR)

The Broken Girls, 2018

Kniha Zlomené duše

oskarina
05.10.2020

Až do posledních pár stran jsem se nebyla schopná pořádně začíst, děj byl chvilkama zvláštně překombinovaný.

ANDY28
10.09.2020

no tak ji mám přečtenou, zajímavý námět, ale zpracovaný tak na 50%. Za mně moc překombinované duchařiny a posledních 70 stránek vyslovené utrpení, protože vše bylo řečeno a vysvětleno předtím. Jinak napínavé pohodové čtení, ze začátku jsem se i bála, ale pak zívačka.

hzd
06.09.2020

Super čtení. Chvílemi jsem se i bála. Přestože normálně knihy, kde se objevují duchové nečtu a nemám je moc ráda, tahle knížka mě fakt bavila. Přečteno jedním dechem. A ten konec ...

caldap
31.08.2020

Napínavé čtení od začátku do konce. Velice pěkný děj, doporučuji k přečtení.

broskev28
29.08.2020

Skvělé překvápko!
Duchařinám se vyhýbám, anotace nečtu, takže mě ke knize přivedla dvě první slova na zadní straně obálky. Rozjezd mi připadal takový pomalejší a nanicovatý, první objevení Mary Há mi způsobilo menší šok, ale četla jsem dál a dostala jsem za odměnu svižný historickodetektivní příběh, převážně z prostředí dívčího internátu.
Ocenila jsem "romantickou linku" - podle mého soudu byla tak úsporná, jak jen to bylo možné, abychom my čtenáři neměli pocit, že Fee žije ve vzduchoprázdnu. Když mě zarazila její "závislost", resp. neustálý návrat ke věcem minulým, představovala jsem si, jak by asi podobná situace mohla ovlivnit kohokoli z nás. Původ a životní osudy Sonii mi nepřipadaly přehnané, a naopak, dozvuky války, která se do těchto míst vlastně nikdy nerozšířila, docela reálné. Vůbec jsem neměla pocit, že tam autorka tohle téma napasovala proto, aby obsáhla všechny špatnosti světa a zavděčila se čtenářům.
Když jsem dočetla, došlo mi, jak snadno jsem mohla dospět ke správnému závěru, kdybych si všímala jasné nápovědy. Ale já jsem četla a četla a četla, protože s blížícím se koncem knihy se samozřejmě napětí zvyšovalo . . .
A poslední poznámka (nečti, pokud jsi nepřečetl knihu): obávám se, že obzvláště v jisté demokraticky se tvářící poměrně mladé zemi byly doby, kdy heslo pomáhat a chránit bylo jen počátečními slovy poněkud delší věty, která mohla končit např. slovy "vybrané, pokud možno bohaté a významným vlivem disponující osoby." Vzhledem k tomu, jaká fakta lze dohledat na téma policejních sborů velkých měst kupříkladu jen v době prohibice, to snad ani tolik nepřekvapí.
"Spravedlnost neexistuje, řekl jí kdysi otec, ale my ji přesto hájíme. Spravedlnost je ideál, nikoli realita." (Dlužno podotknout, že otec byl novinář, nikoli policista.)

C.Skilark
19.07.2020

Zajímavá zápletka a čtivost taky nelze upřít. Víc mě bavily příběhy dívek z internátu v 50. letech než pátrání Fiony. Co mi ale vadilo, že autorka zakomponovala tolik různých prvků.. o holocaustu toho bylo napsáno spoustu a mnohem lépe, sem se mi to ale úplně nehodilo:/ Duchařská část mě zaujala, ale byla zase v podstatě zbytečná, protože na závěrečné rozuzlení neměla žádný efekt, takže se nemůžu zbavit dojmu, že byla v knize jen tak na efekt. I tak ale stojí za přečtení.

kasavubu
14.07.2020

Moc pěkný příběh, i když malinko předvídatelný. Když se nad tím člověk hlouběji zamýšlí, je hrozné, jak se ještě v poměrně nedávné době nakládalo s nemanželskými a dalšími jinak "nevyhovujícími" dcerami. Zejména osud Sonji byl moc smutný. Na závěr se vše pěkně protnulo a vysvětlilo, tedy až na Mary Handovou:-) Mně v tomhle případě trocha té duchařiny vůbec nevadila.

Opatov
15.06.2020

Zmizení dívky v minulosti a vražda sestry, to je důvod, proč se novinářka Fiona vydává pátrat do bývalé internátní školy. K tomu navíc pořádná dávka duchařiny. Mrazivý příběh pro zimní večery.
Dobře napsané, prolínání časových linek propojuje jednotlivé události.