Zlomené duše

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389319/zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4.561

The Broken Girls (2018)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Zlomené duše

Dresia
včera

Jejda, tak tohle bohužel nic pro mě.

Gibis
předevčírem

Zkraje jsem si nebyla jistá, jestli se mi v příběhu bude zamlouvat duchařská linka. Jestli to na mě bude působit tak, abych se bála, abych byla ochotná uvěřit pocitům postav, když viděli Mary Há....ale jen do chvíle, než jsem šla v noci do kuchyně a musela si rozsvítit v půlce baráku :D Opravdu sugestivně a mrazivě napsaná kniha o dávných tajemstvích. Mám ráda prolínání minulosti se současností a tady byly navíc obě roviny stejně skvěle napsané a napínavé. Takže za mě plný počet *.

alnahu
předevčírem

Pěkné napínavé čtení s tajemstvím a nádechem duchařiny ,se mi četl dobře. Fiona ,která pátrá v internátu pro odložené dívky po zavražděné sestře rozkryje temný příběh z minulosti.

ArwenAragorn

Mrazivá, čtivá kniha s prvky duchařiny. Tajemné a ponuré prostředí staré školy, ve kterém se zrodilo nerozlučné přátelství čtyř dívek. Pátrání novinářky Fiony kolem dávné vraždy své sestry a ještě daleko starším nálezu mrtvé dívky ve studni na pozemku staré školy. Kniha je napínavá až do konce a jak už tady několik čtenářů napsalo, zasloužila by si zfilmování.

tabaluga

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě a vůbec toho nelituji. Nepatří to mezi mnou běžne čtene žánry, ale působilo to na mne občas i hrozive..mohu jenom doporucit

kneslova

Docela slušná detektivka s nádechem duchařiny - úplně jsem to před sebou viděla zfilmované ..

PaniJani

Parádní kniha. Četla se skoro sama, téma internátní školy bylo povedené. Duchařina, která tam byla skvěle zasazená, tomu dodává tajuplný ráz. Spoustu knih má téma rozuzlení starého tajemství, ale tahle byla jiná a dokázala zaujmout.

cedos

Skvělá kniha a proto 5 hvězd. Střídání liniíčasové osy je výborně zpracované a vůbec čtenáře neruší, ale nopak napíná. "Duchařiny" je přiměřeně, skvěle dokresluje příběh a doplňuje myšlenku celého příběhu. V průběhu čtení jsem si říkala jak asi spisovatelka ukončí děj, aby z toho nakonec nebyl hloupý "tucťáček", ale finále je skutečně dobře vymyšlené ... taková třešnička na dortu. Ráda bych nějakou další knihu téhle autorky přečetla, ale nenašla jsem .....

mira.l

Teda já jako nevím, proč je to zařazeno v kategorii "Pro ženy":). Jsem asi dost možná první chlap, který hodnotí a píše komentář. Ale co už, já přečtu ledacos:).
Téma starších internátních dívčích škol mám docela rád, dost často jsou z toho takové ponuré příběhy, třeba i ve filmech. Po troše váhání jsem tedy sáhl po téhle knize a rozhodně nelituju. Zajímavý příběh letitého přátelství čtyř dívek z internátní školy v 50. letech minulého století, které bylo mnohem hlubší, než by se na první pohled zdálo, a z nichž záhy zbydou tři, se svým způsobem prolíná s 20 let starou vraždou sestry hlavní hrdinky - novinářky (která chodí s policajtem - synem a vnukem bývalých policajtů; minimálně ten milostný vztah je trochu klišé, už jsem na to asi někde narazil, no ale budiž), i když spolu kromě místa vlastně nijak nesouvisí a obě linie by si klidně mohly žít vlastním životem. Aby to nebylo tak jednotvárné, tak z 50. let vede dějová linie až do doby 2. světové války, do nacistické Evropy. A jistá odbočka vede vlastně ještě dál do minulosti. Hlavní hrdinka - novinářka Fiona postupně rozplétá zapeklité klubko událostí, které ji nakonec dovedou k pravdě v obou časových liniích.
Kniha je napsaná velice čtivě, celý děj je velice promyšlený, střídání časových linií v jednotlivých kapitolách je dneska doela móda, ale nevadí mi to, zkrátka je to ten typ "Ještě kapitolu a ... sakra, vždyť ráno vstávám"!! Já osobně bych se asi obešel bez těch duchařských vložek, ale je asi pravda, že bez nich by ten příběh postrádal jistou dávku tajemna. A kdoví, já ducha nikdy neviděl, ale třeba...
Není důvod nejít do plného hodnocení, mně se to líbilo.

astra3

Tuto knihu jsem přečetla za 2 odpoledne. Nemohla jsem přestat, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Doporučuji. Doufám, že od autorky vyjde brzy další kniha.

Mischone

No teda páni! Vynikající kniha opravdu, pro všechny kdo mají rádi tajemno, temné popisky, chmurné prostředí a prolínání časových dějů. Kniha vás bude bavit od začátku až do konce, protože tohle je prostě to, co hledáme chceme-li trochu tajemna a mít husí kůži. Příběh neskrývá žádná hloupá blábolení, ale je zjevné jak naše mysl a tajemství ovlivňují naše životy. Tohle je přesně ta kniha, o které si budete chtít s někým popovídat, sdílet pocity a hlavně ji každému vnutit. Už ta obálka vás osloví, no ne?

plamínek21

Horký čaj, plápolající krb, chumelenice za okny jsou ty správné rekvizity k této knize, která je čtivá, napínavá a dojemná nerozlučným přátelstvím čtyř dívek, jejichž pouto nepřetrhne ani smrt.

Roux

Po přečtení jsem na knihu ještě několik dní vzpomínala. Především na neobyčejné přátelství čtyř studentek, přišlo mi jejich pouto neuvěřitelně milé. Hned od začátku jsem byla vtažená do děje. Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti. Duchařské téma celé knize dodává tajemný nádech a možná se budete trošku bát. Určitě dejte knize šanci, je velice povedená.

veronika0382

Vynikající, poutavý, napínavý duchařský román, který vám nedá spát! Obsahuje vlastně všechno, co dělá příběh zajímavým. Dávné tajemství, starý opuštěný dům, rozplétání minulosti, vraždy a duchy. Mrazivé, čtivé, skvělé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Martina023

I když takové knihy zatím nebyly často v mém repertoáru, tato kniha mě dostala...tajemství, stará doba a také linie doby dnešní...od této knihy jsem se nemohla odtrhnout..prostě super.

perpe2a

Dávná tajemství, odkrývání minulosti, pátrání na vlastní pěst, temná zákoutí internátní školy...Jo, bylo to super. Sice na mě trošku pomalejší rozjezd, ale pak už mě kniha nepustila. Doporučuji těm, co se trochu rádi bojí přízraků.

veselaa

Jedna z mála knih,které na mě zapůsobily. Kniha mě v táhla do děje hodně rychle.Propojuje se minulost a budoucnost postav,je to tajemné a napínavé čtení.Krásné přátelství dívek z internátní školy a jejich příběh z minulosti, Fiona která hledá odpovědi a také Mary Handová....
Mary Há,Mary Há,mrtvá Mary Handová,dávno v zemi pohřbená...
Šálí vábí kamarádky,nepouštěj ji dál!
Mohu jen doporučit

iveetka

Příběh se mi moc líbil. Ponura atmosféra, postavy, zapletka a rozuzlení - supr! Určitě stojí za přečtení.

Madlens

Skvělá kniha, napětí a tajemno - jsem trochu strašpytel, takže jsem musela číst jen přes den :-)

miretti

U téhle knihy se povedla již anotace, která dokáže hodně čtenářů nalákat, mě nevyjímaje:) Stačily první její věty a věděla jsem, že knihu musím mít:) A byla to trefa do černého. Miluji v knihách trochu tajemna, napětí, starých křivd. To vše jsem od této knihy dostala. A to, že byl děj zčásti zasazen do sirotčince a ponurého města, bylo jen úžasnou třešničkou na dortu. Knihu jsem zhltla za dva dny . Moc pěkný příběh, o síle přátelství až za hrob, s jedním dávným duchem a houževnatou novinářkou. Za mě rozhodně ano!

Kykynka

Super kniha, kterou jsem doslova hltala. Líbilo se mi propojení minulosti a přítomnosti. Paráda. Určitě doporučuji!

Countee

Na čtení této knihy jsem se opravdu těšila a jsem ráda, že mě anotace ke knize nezklamala. Dost tomu napomohla i obálka knihy, ta se mi tuze líbí! Budete se u toho trošku bát, příběh vás pohltí. Postava vraha mě překvapila, na začátku knihy mě to vůbec nenapadlo, ale tuto tematiku mám ráda, tudíž byl pro mě příběh ještě líbivějším. Ale bylo tam pár momentů/pasáží, které mi nějak neseděly, neumím být konkrétní, jen mi tam pár věcí nějak nepasovalo, proto ty 4 hvězdičky. Ale rozhodně nelituju toho, že jsem si knihu koupila a mám ji v knihovně. :)

Evina16

Skvělý příběh, krásně propletený, tajemný, udržuje čtenáře v napětí do poslední stránky. Na krátké zimní dny je dost depresivní, ale to přátelství dívek z pokoje 3C a snaha hlavní hrdinky dobrat se pravdy dodávají knize světlo.

adriane9

Nepochybně výborně napsaná kniha, čtivé, svižné jen bohužel pro mě špatně vybrané téma - jsem posera, stačí mi už takhle málo. Držela jsem se zařazení do románu a pro ženy, takže měli dodat mysteriózní a možná horor k tomu :-) ... Přiznám se tedy, že jsem knihu přeskákala, přesto doporučím těm, co tento žánr mají rádi.

ivousekk

Vyborne to bylo! Tajemne, strasidelne, napinave. Paradne namixovany pribeh, ktery se moc dobre cetl a rozhodne stoji za cas, ktery mu venujete.

zuzana2599
19.12.2018

Poutavý a temný příběh, který odhaluje tajemnou vraždu, starou šedesát let. Děsivé trosky staré internátní školy, duch v podobě dívky v černém, to vše udělalo tento román atraktivním. Příběh s kapkou nadpřirozena se výborně četl a odhalil všechna svá tajemství. Doporučuji!

Jana77
05.12.2018

Skvělá, tajemná, okamžitě vtáhne do děje.

Calibra
04.12.2018

Kniha přesně napsaná pro mě, má tajemnou vraždu, strašidelnou internátní školu, dávné tajemství, linii že současnosti a flashbacky z minulosti. Já jsem byla z knihy nadšená, obálka krásná, jen jsem čekala trošku větší zvrat a překvapení na konci, ale to bych uz asi chtěla moc.