Zlomené duše

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389319/big_zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4.4310

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Broken Girls, 2018

Kniha Zlomené duše

-knihomolka-

Skvělý! Nečekala jsem, že v jednom příběhu se může protínat tolik situací, tolik informací, aniž by v tom čtenář neměl guláš. Ačkoliv je tam spousta různých "příběhů" lidí, perfektně jsem se v knize orientovala, líbí se mi, že autorka tam zakomponovala holokaust i duchařskou stránku příběhu a přesto to nepůsobí přehnaně. Rozhodně se ke knize ještě někdy vrátím.

Hanjimka
04.12.2021

Perfektní napínavá a duchařská detektivka. Čteno ušima u vánočního pečení. Určitě doporučuji

Pavlína2019
04.12.2021

Mé první setkání s autorkou - píše moc pěkně. Moje oblíbené střídání minulosti a současnosti. Zajímavý, dojemný a napínavý příběh, dobře skloubený. Výborně popsané postavy... Měla jsem obavy, zda nebude příběh příliš duchařský - ale ne, vše akorát, nepřehnáno, naopak do knihy dobře zapadá, jsem spokojena. Přečteno velmi rychle, moc příjemný formát knihy i gramáž listů. Knihu všem doporučuji...

Páájinka
02.12.2021

Audiokniha. Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem přestat poslouchat a místy číst.

Petule30
30.11.2021

Kniha se mi velmi líbila. Četlo se to dobře a rychle. Napínavá od začátku až do konce. Střídání dvou časových linií mi vyhovuje. Je tam trochu duchařiny i trochu krimi. Fee mi přišla sympatická jen mě trochu štvalo že pořád dokola řešila minulost.

TerezaMondeková
13.11.2021

Kniha se mi strašně líbila. Autorka dokázala úžasně popsat minulost a zároveň přítomnost, aniž by prozradila, jaký bude konec. Opravdu jsem do poslední chvíle byla napjatá, jak to bylo tehdy, kdo to byl, co se stalo. A zároveň, jak to bylo se sestrou Fiony. Vždycky jsem se ráda dívala na odložené případy, takže i proto mě kniha zaujala. Dost se mi líbilo i to, že celý příběh odkrývala novinářka. A o policii... nechci být sprostá...
V knize nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí, nadpřirozeno. Jak bolestivá může být ztráta blízkého člověka a to, jak důležité může být hluboké a pravé přátelství, které může vzniknout i na tom nejhorším místě. Během knihy jsem byla i smutná, když jsem četla příběh Soni. Co přežila, zakusila, jak dopadla, že byla úplně sama... to mě opravdu vzalo a měla jsem slzy na krajíčku. Co mě trochu mrzelo, tak byla ta "romantická" linka, protože ta mi přišla docela slabá, ale i tak musím dát knize plný počet!

MarciBe
25.10.2021

Přečteno ušima na jeden zátah. Nádherný příběh. Rozhodně to není horor- spíš to má nádech mysteriózna. Příběh přátelství, které může vzniknout i na těch nejméně nejutěšenějších místech a zlo nemusí mít zrovna podobu strašidel. Minulost a současnost se krásně doplňují.

PeM
22.10.2021

Příběh se mi líbil moc, jsem nadšená. Téma nevyřešené, odložené případy mě nikdy nepřestanou bavit/fascinovat/zajímat a když se do toho zamotá krapet té mé oblíbené duchařiny, tajemna, pro mě je příběh naprosto top. Kdyby tuto knihu uchopil šikovný filmař, mohl by z toho být skvělý film.