mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Že paní Lednická umí psát dokázala už u Šikmého kostela, ale Životice...to je úplně jiný "kafe". Z literatury faktu udělat čtivý, srozumitelný a dechberoucí příběh a tím probudit tuhle zapomenutou opomíjenou událost...to umí jen málokdo.

24.10.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Krásný příběh, odpočinkové čtení. Jen bych trošičku dotáhla ten uspěchaný konec, zasloužil by si víc....
4,5*

21.10.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Nějak si nemůžu pomoct, ale Clona se předchozím dílům nevyrovná. Ztrácela jsem se v postavách a celkově mě třetí díl až tak nenadchl.

19.10.2022 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Fajn čtení. Musím vyzdvihnout audio verzi namluvenou Petrou Špalkovou, krásně se poslouchá

13.10.2022 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super! Napínavé a čtivé. Určitě si přečtu i další díl.

04.10.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle už je prostě taková sázka na jistotu. Skvělá série plná napětí a zvratů. Takhle má detektivka vypadat.
Hodně mi připomíná sérii od Angely Marsons

30.09.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Těžká knížka jak obsahem tak objemem.

Paní Tučkovou bych spíš než spisovatelkou nazvala historičkou :o). Je až s podivem, jak dokáže přesně a zajímavě přenést tak pohnutou historii do tak skvělého příběhu.

Jak už bylo zmíněno v předešlých komentářích, dokumentů a fakt mohlo být trošku méně, ale i tak je knížka opravdu skvělá a já doporučuji

09.09.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro mě zatím asi nejlepší z přečtených od paní Klevisové.
Zajímavá zápletka, vůbec jsem netušila vraha:o)
Super, doporučuji

05.09.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Podruhé už bych to číst nemusela, ale tak nějaká zápletka byla, což cením...překvapující závěr, ale ten uspěchaný konec, který ani nedokončil osudy některých postav mě zklamal.

24.08.2022 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Moje první setkání s autorem. Poslechla jsem si audioverzi namluvenou Pavlem Rímským, který má velmi příjemný hlas.
Napínavý děj, který Vás strhne a donutí poslouchat/číst dál a dál. Asi úplně nevadilo, že jsem předchozí díly přeskočila, narážky na minulost byly v průběhu vysvětleny. Za mě super čtení a určitě půjdu do dalšího dílu. Ten "otevřený" konec, který naznačuje další směr mi nedá spát:o)

10.08.2022 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Knížka rozhodně plná překvapení, nic není jak vypadá.....

Servaz je Servaz, ale tohle úplně špatný nebylo.

21.07.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Autorka pokračuje ve svém stylu psaní, takže je to poutavé a napínavé po celou dobu, ale všechny knížky na "jedno brdo", kterých se čtenář musí zákonitě přejíst.

Na to, že je to pár stránek mi přijde, že se vše točí v jednom kruhu až moc dlouho. Všechny děti zavražděných podezřelé a bez alibi... nebylo tak těžké uhodnout, kdo to mohl být

19.07.2022 3 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Po Myší díře a Provařené jsem sáhla po autorčině další knize. Opět mě nezklamala, i když s přihlédnutím k předešlým přečteným o hvězdičku míň. Kniha vyprávěná ze dvou pohledů muže a ženy a naprosto rozdílná, což se mi líbilo....střet hlavních postav. Každý má holt svou pravdu a názor...

11.07.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Nadšení ze čtení, které jsem měla při čtení předchozích dílů se rozhodně nekonalo.

Odhalení na můj vkus nastalo celkem brzy, žádné napětí se nedostavilo a celkově slabší děj to jen podtrhnul.

01.07.2022 2 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Četlo se hezky, taková oddechovka.

Ale autorčiny novější knihy jsou prostě top, tohle je takový slabší odvar:o)

23.06.2022 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Buď jsem nepochopila konec nebo žádný nenastal...

Zajímavý příběh technicky geniálního domu, to mě zaujalo asi nejvíc. Jinak se v knížce nenašla jediná postava, která by mi byla sympatická.

20.06.2022 3 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tak malá kniha a taková nálož!!! Skvělý námět, propletenost a závěr, tleskám.

Obálka se mi moc nelíbila a říkala jsem si proč zrovna myš? To že bude hlavní hrdinkou a středobodem by mě ani ve snu nenapadlo a že mě to bude tak bavit už vůbec ne.

10.06.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

"přečteno" v audioverzi :o). Fajn detektivka - nechybí zápletka, tajemství ani překvapení.
Určitě sáhnu ještě po dalších knihách od autorky. Tahle byla moje druhá a nezklamala

07.06.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Jsem trošku zklamaná Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí mají prostě laťku hodně vysoko.
Styl psaní má autorka stejný jako ve výše zmíněných knihách, ale tak nějak ten příběh nebyl to WAAAAUUUU jako u knih předešlých.
Každopádně 3,5 * za fajn čtení

02.06.2022 3 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Asi mám novou oblíbenou autorku.
Skvělé čtení, těžké osudy 3 žen, které se propletly.

20.05.2022 4 z 5