Ta přede mnou přehled

Ta přede mnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2689 2689

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Girl Before , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ta přede mnou. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (823)

Prateri
08.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Pěkně napsané, pěkně napasované do sebe. Nešťastné ženy, každá jiným způsoben, hledají klid a zapomnění v domě, sice luxusním, ale s pravidly postavenými na hlavu. Chlad na mne čišel z každého kouta, a ty holky to poznaly trochu pozdě. Dům jako takový neubližuje, to umí jen člověk, a v této knize se povedli hned dva hezky pošahaní.

Kami33
28.04.2024 5 z 5

Knížka se četla dobře. Střídání krátkých kapitol mi vyhovovalo. A jak už bylo zde napsáno konec mohl být trochu lepší. Přesto jsem četla, dokud jsem nedočetla, a proto hodnotím plným počtem.


majanka
26.03.2024 3 z 5

Zaujímavé bolo sledovať paralelné dva príbehy dvoch žien odohrávajúce sa v rôznom čase na tom istom mieste.
Chýbalo mi zvýraznenie priamej reči.
Ale akoby niečo tomu príbehu chýbalo...

všechny komentáře

Související novinky (4)

10 právě čtených knih podle uživatelů (březen)

15.03.2018


10 právě čtených knih podle uživatelů (leden)

15.01.2018


10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (listopad)

16.11.2017

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ta přede mnou v seznamech

v Právě čtených39x
v Přečtených3 851x
ve Čtenářské výzvě357x
v Doporučených140x
v Knihotéce848x
v Chystám se číst1 002x
v Chci si koupit213x
v dalších seznamech14x