Ta přede mnou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/big_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 42545
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Girl Before, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (793)

Kniha Ta přede mnou

Miriam
19. března

Prolínání dvou časových rovin, dvě ženy a jejich příběh, plus mezi kapitolami otázky z dotazníku. Takový koncept mě bavil. Těšila jsem se na rozuzlení, mám ráda nové technologie ohledně zabezpečení domu a ostatní vychytávky. Konec mě trochu zklamal a celkově závěr, ale zbytek knihy hodnotím kladně.

AlbionFoxyFox
07. března

Takto psané thrillery mi hodně sedí, kniha byla čtivá od začátku do konce.


PeťulaV.
07. března

Další skvělá kniha tohoto autora, má zatím druhá, kterou jsem od J. P. Delaneyho přečetla a opět jsem nadšená. Jako první jsem četla knihu Slušní lidé a musím říct, že ta nasadila laťku opravdu hodně vysoko. Tato ji alespoň za mě nepřekonala, byla o malinko slabší, ale povedená je také. Celou knihu tápete, kdo z postav je psychopat, kdo oběť a ve finále zjistíte, že psychopati jsou v ní skoro všichni :-D Z domu bych asi zešílela, nebylo by to vůbec nic pro mě, ale jako nápad na zápletku super, moc mě to bavilo. Konec mě překvapil, čekala jsem jiný. Určitě se chystám i na další autorovy knihy a už teď se na ně těším.

dlabikk
20. února

Tento typ thrillerů mě nesmírně baví. Naservírováno jako audiokniha s nečekaným koncem. Postavy mne tentokrát bavily všechny a hlavně onen dům. Sice nebyl hlavním hrdinou, ale to vůbec nevadilo. Ač jsem si myslela, že jsem odhadla děj, konec mne vyvedl z omylu. Vřele doporučuji :o)

Juda010
17. února

pekne poctenicko

Dandulka
04. února

Paráda, super! Opravdu skvělý psychologický román. Mnoho zvratů, které děj oživují. Až do konce se sami sebe ptáte kdo je tady psychopat, kdo oběť...... Opravdu mistrovské dílo! Těším se na další.

Ivet_V
29. ledna

Na knihu jsem narazila náhodou, je mimo můj žánr, ale překvapivě mě pohltila a zalíbila se mi. Nejprve se mi všechny postavy zdály v pohodě, ale postupně se odkrývali a zjistila jsem, že normální není žádná. Líbilo se mi jak už jsme z pohledu Emy věděli rozuzlení a sledovali jsme, jak na to postupně přichází i Jane. Při čtení jsem měla spoustu podezření, ale na ten závěr jsem vážně nepřišla.

LuckaDea
20. ledna

Skvělý thriller na super téma. Téma a prostředí bylo opravdu originální. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a rozuzlení to celé jen podtrhlo.

1 ...