Ta přede mnou

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 41895
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

The Girl Before, 2017

Kniha Ta přede mnou

AnnaR.

Čtivé, napínavé, sice co se týče postavy architekla silně mi připomínal hlavního hrdinu z 50 odstínů šedi, což mi trochu vadilo, ale jinak není co vytknout

Surikata369

Takový něžnější psychothriller, ale jak je tu již zmiňováno, tak díky krátkým kapitolám velmi čtivý. Nápad na příběh opravdu dobrý, zpracování a styl psaní mi také sedlo. Snad jen malá výhrada a to, že to mohlo být ještě trochu temnější :))

zimolka

Také mě vyhovovaly krátké kapitoly.Příběh je zajímavý a nedá se odtrhnout.

eva6220

Libilo!

VeronikaSas1

Úžasná kniha. Krátké kapitoly mi velmi vyhovovaly. Napínavý příběh s nečekaným závěrem. Vřele doporučuji

Mikanadeta

Napínavé a skvěle napsané. Děj pěkně ubíhal. Vyústění je velmi zajímavé. Jediné co, tak závěr mohl být rozepsanější. Ale celkově na mě kniha udělala skvělý dojem.

pavla.ba

Četla se lehce a svižně. Měla jsem ji přečtenou v rekordním čase, ale znám mnohem lepší podobné knihy.

Barussat

Knižku jsem měla doma už dlouho a vzhledem k tomu, že jsem si objednala i novinku Dokonalá manželka, říkala jsem si, že bych měla konečně přečíst i Ta přede mnou. S autorem to máme trochu 50/50. Předchozí Věř mi mi přišla dost uhozená a vadila mi to, jak nerealistická byla. Ta přede mnou je rozhodně lepší. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na to, že u Emmy nebyly u přímé řeči uvozovky, ale pak jsem si zvykla. Brzy jsem se do knihy začetla a zajímalo mě, jak dopadne. Téma mi přišlo poměrně originální. Skvělé jsou krátké kapitoly a to,že se obě dívky - Emma a Jane - ve vyprávění střídají. Do knihy se brzy začtete, má dynamiku a potřebujete číst pořád dál. Za mě rozhodně lepší než Věř mi. Těším se i na Dokonalou manželku.

Růženky
Růženky