Ta přede mnou

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345924/ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4.1346

The Girl Before (2017)

Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

lenka5001
včera

Skvělá kniha s nepredvidatelnym koncem

nikol1774
včera

Super knížka. Super děj. Bylo to pěkně napsaný, ale musím se přiznat, že jsem se v tom zpočátku neorientovala. Asi kolem 50 stránky jsem teprve přišla na to jak je to psané a musela jsem si je přečíst znovu abych pochopila komu se co stalo. Po tomhle zádrhelu už se četla sama. Konec mě úplně překvapil.

martinka07
předevčírem

Jedna z mála knih tohoto žánru, kde jsem téměř do konce netušila jak to dopadne. Velmi čtivě napsané. Vyhovovaly mi hlavně krátké kapitoly.

petula22
předevčírem

Knížka je stylem podobná dívce ve vlaku, pro mne zajímavější. Napínavá, zajímavá, čtivá

yaja8823
14. listopadu

Teda parádní kniha - přečtená téměř jedním dechem :) Super zápletka, skoro nečekaný závěr, moc se mi kniha líbila .... doporučuji :)

Vvvera
13. listopadu

Kniha se mi četla dobře. Dost mi to připomínalo Dívku ve vlaku. Protože hrdinky prožívají to samé, tak jsem nejednou musela otočit zpět a podívat se, kterou zrovna čtu :).

Radunnie
11. listopadu

Velice dobrý a originální nápad zasadit děj do luxusní pevnosti, ze kterého se dalo vytěžit maximum. Tak trochu naivní příběh, pelmel 50 odstínů šedi a Zmizelé (což není zlé, Zmizelá je vynikající). U mě se ale wow efekt ze samotné knihy nedostavil a v hlavě mi zbyl právě jen ten originální nápad.

petra5585
10. listopadu

Uf, velmi zajímavý námět, neuvěřitelný.. Přečetla jsem jedním dechem.

lupo
10. listopadu

Od začátku do konce se čte jedním dechem. Prolínání dvou dějový linií a vy s napětím očekáváte co přijde... Už na začátku přemýšlíte kdo může stát za vraždou nebo to byla opravdu sebevražda?

Zlatovláska
09. listopadu

Název titulu a přebal knihy mě zaujaly na první pohled. Silná reklama mě sváděla ke koupi o to více...Rozhodně nelituji. Kniha se mi moc líbila. Skvělé rozdělení kapitol připívá k velmi "svižné" četbě a v zásadě nesouhlasím s výroky, např. "vadí" absence uvozovek přímé řeči apod. Mně naprosto kniha vyhovovala přesně tak, jak je autorem napsána. Na čtenáře čekají i velmi zajímavá překvapení... Doporučuji však po přečtení celého titulu nezapomenout dočíst i "poděkování" od autora, které je pro tuto knihu velmi důležité, neboť je v něm zakomponována jistá spojitost úzce související s obsahem titulu.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji všem. :-)

Calinda
05. listopadu

Od začátku mě rozhodně nechytla, každou chvíli jsem si říkala, že ji odložím. Nakonec jsem vytrvala, zhruba od půlky se můj dojem z knihy zlepšil, pak zase zájem slábnul, po dočtení, přesně jak píše Urbana, slabší průměr. O horor se určitě nejedná. Ze začátku mi dělalo problém rozlišit, zda zrovna čtu Emmu nebo Jane. Co se týče Edwarda, řekla bych, že autor se inspiroval knihou Padesát odstínů šedi :-).

Urbana
05. listopadu

První polovina knihy mě moc nezaujala, od druhé poloviny lepší, přesto můj celkový dojem, slabší průměr. Obálka knihy se mně moc líbí.

niknikita
05. listopadu

Zajímavý a napínavý thriller, kde se prolínají dvě dějové linky a tak trochu i ta třetí. Krátké kapitoly dělají příběh dobře čitelným a množství postav je tak akorát.
Nepříjemná byla poměrně velká gramáž knihy od vydavatelství Ikar, protože snižovala komfortní zážitek.

nicol.s
05. listopadu

Čtivé, napínavé, zajímavý nápad. Knížka se mi moc líbila, přečtena téměř na jeden zátah :)

morava
05. listopadu

Ctive, zajimava zapletka, ale ze bych na konci rekla wow, tak to se mi nestalo.

vendula6927
04. listopadu

Skvělá kniha!

Nela2
02. listopadu

Vadilo mi, že ve většině knihy chyběly uvozovky v přímé řeči. Člověka pak trochu mate, co která postava říká nahlas a co si jen myslí. Ale jinak spokojenost - oceňuju originální námět a napětí. I díky střídání vyprávění postav z minulosti a současnosti bylo o čtivost postaráno.

Gabetka
01. listopadu

Vážně čtivé, a přestože se některé situace opakovaly u obou hrdinek téměř identicky, spěl děj neustále kupředu. Závěrečné odhalení jsem sice tušila již nějakou dobu předem, přesto to na napínavosti příliš neubralo. Při čtení mě kolikrát příjemně mrazilo a musím uznat, že bych bydlení v takovém domě klidně vyzkoušela :-)

Ivča39
01. listopadu

Vadilo mi to neustálé střídání vyprávějících postav, ztrácela jsem se v ději a bylo občas složité porozumět...

Slaďoška
01. listopadu

Knihu jsem zhltla jako malinu :o)))

Jana77
01. listopadu

Dokonalá! Konečně knížka, která má nápad a nekopíruje téma. Žádná alkoholička, žádné prášky, za mě fakt dost dobrý.

Kesssssi

Tak nějak nevím jak zhodnotit. Slabší průměr, nic extra. Konec mě docela bavil, ale nemůžu se zbavit pocitu, proč mi kniha připomínala padesát odstínů a ze samotného Edwarda se dámy mohly zbláznit stejně jako z Greye... Žádná sláva

Dresia

průměr

Hvězdinka

Jedna z nejlepsich knih v posledni dobe, napinave, nedovoli vam prestat cist, a ten konec! To jsem necekala ... Super!!!

Ankavi

Mám ráda knihy s dvojí dějovou linií, tato k nim určitě také patří. Emma a Jane - Jane a Emma, chvíli jsem si jejich příběhy dokonce pletla. Příliš mnoho náhod, příliš mnoho podobností. Obě pátrají a odkrývají krok po kroku děsivé skutečnosti. Děj sice nemá takovou gradaci, jakou jsem očekávala, nicméně závěr a rozuzlení překvapí. Pěkný - nikoli však vynikající - psychothriller.

Leňulaaa

Tato kniha mě naprosto pohltila. Četla jsem ji jen dva dny a hltala jsem každé slovo. V pozornosti mě udržovalo to, že se kapitoly střídaly.
Opravdu knihu mužů doporučit. Byla skvělá!

bara1447

Začátek příběhu působil velmi slibně, ale postupem času už mi to začalo připadat nudné a celkem nereálné, asi jsem od toho spíš očekávala něco trochu jiného. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, díky nimž jsem knihu přečetla opravdu rychle. Za mě tak 3,5*

Corly

Bylo to fajn!Mně se to líbilo! Velice čtivé, to střídání je super...a skoro každá kapitola končí napínavě, tak hlavně ke konci jsem byla k nezastavení! :-)
Šel mně na nervy Edward ,fandila jsem Jane a správně jsem to tipla... Ten konec byl hezký....

Matamis

Jak mě první stránky knihy neskutečně nadchly, tak mě s blížícím se koncem nadšení opouštělo. I přes nepříliš přesvědčivý závěr se ale četla velmi dobře. Nicméně rozhodně času stráveného nad touto knihou nelituju!

kachenbooklover

Tak na tuhle jsem se neskutečně těšila...a opravdu mě nezklamala.Přečetla jsem jí jedním dechem. I když jsem závěr trošku tušila už dřív,tak mě to vůbec neodradilo.
Můžu jedině doporučit !