Ta přede mnou

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/big_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 42242
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before, 2017

Kniha Ta přede mnou

knihomolka27

(+ SPOILER) PŘEČTENO PODRUHÉ a s odstupem asi tak tří let. Matně si vzpomínám, že po prvním přečtení jsem byla z knihy unešená. I při druhém čtení se dostavil dost podobný pocit, i když už mě to asi neodpálilo tolik jako poprvé. To ale nic nemění na tom, že je to velmi podařená kniha tohoto žánru, která si od začátku až do konce pohrává s vaším přesvědčením a jistotou, a tak by to mělo v každém takovém dramatu být.

Postavy mi teda moc sympatické nebyly... i když se jejich jednání dalo celkem chápat. A co se týče Jane, tak ta holka má opravdu v životě velikánskou smůlu. Emma byla zezačátku velmi sympatická, ale následně jsem si na konci příběhu po tom všem uvědomila, že jí vlastně vůbec ráda nemám... docela velký obrat co. Edward je kapitola sama pro sebe, ale nakonec přeci jen vrahem nebyl.... ovšem žít se s ním evidentně nedá. Empatie má co by se za nehet vešlo, hlavně že ženám neustále opakuje jak je miluje... hodně zvláštní člověk.

Knihu určitě doporučuji... už jen pro to, že jí přečtete neuvěřitelně rychle. Škoda, že ještě nebylo nějaké pokračování s Astrid... možná by vůbec neškodilo ten příběh ještě víc ukončit ... každopádně chvílemi je kniha opravdu geniální, tak doufám, že takový bude i chystaný seriál... modleme se k seriálovým bohům. ÁMEN

Raddkaa

Kniha je naprosto originální psychothriller. Kniha má zajímavě zkombinované dějové linky dvou žen, jejichž příběh se odehrává na pozadí moderního domu ve Folgate Street, který ovlivňuje životy svých nájemníků více, než je zdrávo. Osudy obou žen se v průběhu knihy stále více prolínají a podobají jeden druhému a čtenář je tak nucen číst stále dál, s každou další kapitolou je těžší knihu odložit. Kniha je velice čtivá, krátké a přehledně členěné kapitoly jsou rozhodně přínosem, stejně tak jako samotné místo děje.

jihej

Napínavé, četlo se dobře, kniha mě bavila.

Raymi

Slabá předvídatelná úchylárna.

surikata246

Byla to takové trochu divné, ale zároveň i napínavé byla jsem zvědavá jak to dopadne.
Ale celkově to bylo slabé.

lambrija

Taková letní oddychovka. Za thriller bych to úplně neoznačila, za napínavé by se daly s bídou označit tak dvě krátké kapitolky. Ale příjemné čtení, krátké kapitoly se četly svižně. Zápletka docela zajímavá a originální. Hluboký dojem to ve mě však nějak nezanechalo. Takový průměr, takže 3 hvězdice.

Petule30

Kniha není thriller,je to spíš příběh dvou žen,ale je čtivá od začátku do konce.některé pasáže jsou erotické.četla jsem i horší knihy,ale určitě byli i mnohem lepší.takový průměr to byl.

Agatha84

Laciné a ujeté. Asi doporučím neztrácet s takovými knihami čas.