Mlčící pacientka

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/433424/mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 487
Literatura světová, Romány, Thrillery

dnes

Za mě fajn počtení

monulam
včera

Velmi dobře napsaný příběh, do poslední chvíle jsem netušila pravdu a to mám u knih ráda.

JessieEx
včera

Knížka se četla perfektně od začátku, ale dějově jsem měla větší očekávání... Vzhledem k tomu, že byla vybrána jako nejlepší thriller roku 2019 na Good Reads jsem ta očekávání prostě měla... Na Slovensku vyšla knížka mnohem dříve, proto jsem netrpělivě čekala na české vydání. Musím říct, že obálku máme hezčí, než naši sousedé, ale ten název je kostrbatý. Tichá pacientka je prostě lepší.
Ale teď zpátky k obsahu. Překvapilo mě, že vypravěč hodně řešil sebe, svůj život, své manželství... čekala jsem, že se bude více věnovat Alicii. Ne, že bych se nudila, ale furt jsem si říkala, kdy už přijde něco zajímavého, nějaký zvrat? Dočkala jsem se, posledních 50 stran bylo nadupaných, onen zvrat mi vyrazil dech, pochopila jsem, proč vypravěč věnoval tolik času své osobě, prostě wow. To jak nás autor vodil celou dobu za nos, bylo perfektní a musím říct, že už je to nějaká doba, co jsem četla podobně vystavěný psychologický román (thriller, chcete-li) a zároveň tak skvěle šokující. Na pět hvězdiček to ale není, právě kvůli prvním asi dvěma třetinám, které sice nenudily, ale ani nenadchly. Ke čtení doporučuji!

Renatecka
předevčírem

Ale joo, paráda. Velmi čtivé, děj odsýpal, moc mě to bavilo a na konci jsem teda valila bulvy ostošest. Přečteno během 24 hodin. Doporučuji všem, kdo má rád psychologické thrillery.

Danago
předevčírem

Příběh z prostředí psychiatrické léčebny pro nebezpečné pacienty.
Kdo má rád tento druh thrilleru myslím, že bude spokojený. Zápletka je zajímavá, příběh je napínavý a konec překvapivý.

Zzofinka
předevčírem

Líbila se mi. Zajímavý rozměr psychologie člověka a fakt, čím je vlastně osobnost tvořena, jak moc nás ovlivňují rodiče. Často jsem se zamýšlela. Celou dobu mě to bavilo a konec jsem tedy vůbec nečekala a dostal mě.

karaliene

Velmi pěkně podané, několikavrstvé (ok, tak dvouvrstvé) propojení dějových linek. Jedna postava podivnější než druhá, ale všechny pochopitelné a lidské...mně se příběh líbil a chytil mě už od začátku.

Je to jeden z lepších psychothrillerů, nedávám 5* jen proto, že si toto hodnocení schovávám pro opravdu top díla.

JustWomen

Nelíbilo, celou dobu jsem při čtení měla špatnou náladu, bylo to nějaké sešroubované, děj neplynul, autor moc tlačil na pilu. Žádné emoce, jen úleva, že už to skončilo.

Co jsi to za matku?
Co jsi to za matku?