Mlčící pacientka

Mlčící pacientka obálka knihy
Mé hodnocení:

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 3.9730
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Motto

The Silent Patient, 2019

Kniha Mlčící pacientka

elis1ě
předevčírem

Tohle se mi už dlouho nestalo. Dočetla jsem a chvíli jen seděla a zírala. Prostě... Cože? Člověk si tak v klidu čte, nečeká žádný zázrak a říká si, že ať už to byl kdokoli, nemůže ho to překvapit a najednou se všechno otočí vzhůru nohama. Velmi dobrá kniha.

cukrovka

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Přišla mi nudná. Až druhá půlka začala být trošku zajímavější, ale ani překvapivý konec můj dojem z knihy nezlepšil.

Lucii_Ami

Právě jsem dočetla mlčící pacientku. Začátek byl poměrně pomalý až nudný, ale říkala jsem si, že chci vědět, jak to dopadne.. pro mě se děj začal hýbat až v půlce knihy, kdy jsem začala hltat stránku po stránce a říkat si : "Ten to udělal", nebo "ON je podezřelý".. nebo "Ona to udělala?". Do posledních stran jsem opravdu nevěděla, jak to dopadne. Za mě kniha sice s pomalejším začátkem, ale druhá půlka knihy, mazec! Přiznám se, že hlavní postava mě tak strašně štvala, nemám moc ráda muže co se litují.
Knihu doporučuji, jen fakt si to nenechte vyspoilerovat, protože to fakt stojí za to si to přečíst :)

Bee240

Nejdříve Vám musím říci, že mě neskutečně iritovali postavy v knize...nebyla tam žádná která by mi přišla sympatická nebo alespoň která by mi nelezla na nervy.
A o čem tato kniha je??? Jako hlavní postava tu je mladý psychoterapeut Theo, který chce léčit proslulou vražedkyni Alicii která po vraždě svého manžela mlčí. Theo je zapálený do své práce a rozhodne se jí pomoci. Jenže Theo je prostě divný už od začátku...nejen to jak je posedlý vidinou rozmluvit Alicii, ale celkově je až moc hrrrr do práce s ní. To mi přišlo divné a říkala jsem si že to nebude asi úplně v pohodě. I když mi postava Thea úplně nesedla říkala jsem si chudák kluk jak se snaží a nic s toho nemá.....jenže jsem četla pořád dál a ono přišlo to....o můj bože.....nečekala jsem že se jeho příběh vyvine takto ale na konci to vlastně dávalo docela smysl.
Pak tu máme Alicii - mladou malířku kterou najdou nad mrtvolu svého muže a která zarytě mlčí a vypadá to že už nikdy nepromluví. Chvílemi jsem byla dost na pochybách zda opravdu tu vraždu spáchala....a takto to šlo až do konce a když vyšli najevo okolnosti a podrobnosti ohledně vraždy jejího manžela byla jsem dost překvapená.
Kniha mě že začátku moc nebavila, ale jak jsem četla dál tak se to zlepšilo a nejlepší bylo posledních pár kapitol.
Myslím si že jde o slušný thriller který má propracovaný příběh i když to tak na první pohled nevypadalo.
Docela by mě zajímalo jak by to s Theem a Alicií dopadlo kdyby měla kniha pokračování. Samozřejmě v knize bylo více postav, ale žádná nebyla tak důležitá jako tito dva...oni spojují celý příběh.
I přes trochu táhlý začátek byla kniha dobře napsaná a rozhodně stojí za přečtení.

Nelajza

Já vím... někdo řekne, že začátek je moc pomalý, nudný atd. Ale já jsem to přečetla za dva dny a naprosto jsem si to užila. Vůbec mi to nepřišlo nudné, nebo zdlouhavé a konec jsem nečekala. Jestli čekáte násilí, nebo zvraty na každé straně, není to knížka pro vás. Pokud tomu dáte šanci, možná vás to mile překvapí... Jako mě.

bigben

Celý koncept se mi moc nelíbil, první třetina kniha dlouhá nuda, druhá pomalý rozjezd a třetí část frčela nejvíc. Možná kdybych si přečetla jenom ten konec...ukojila bych zvědavost a stačilo by.

JmenujiSeZuzla

Od knížky jsem moc nečekala. Věděla jsem že existuje, ale nijak víc jsem se o ní nezajímala. Celou dobu jsem si při čtení říkala: dobré, dobré, dobré, fajn,....Kniha je dobře napsaná, čte se moc dobře a děj má spád. Dlouho se mi nestalo, že bych u knížky nezaznamenala 'vycpávkové' části. Mlčící pacientka je opravdu kniha jen o příběhu! Což mě na ní o to víc oslnilo.
Při čtení jsem vnímala, že je to moc dobré, ale chyběl takový ten wow moment! A ten přišel! Konec! Byla jsem dost překvapená! Co jsem nečekala, tak takovéto rozuzlení.
Častá kritika směřuje právě k překombinovanosti. Musím říct, že dokud jsem si nepřečetla pár komentářů, tak mě to ani nenapadlo. Možná to je touto dobou - mám pocit, že už mě nic nepřekvapí- ale tento problém jsem nepociťovala.
Až se divím jaký vztah jsem si ke knize udělala. Většinou jsem k bestsellerům kritická, Mlčící pacientku ale mohu jen doporučit!
Zajímal by mě pohled reálného psychologa: je to vůbec reálné? Dokázala by někdo takhle dlouho mlčet? Chová se emočně labilní člověk jako Alicie nebo je to jen knižní výmysl? Do jaké míry je to fikce a do jaké míry možná realita?
Kniha ve mě zanechala mnoho otázek, ale doufám, že se k ní zase někdy vrátím, protože se mi moc líbila. Jeden z těch lepších knižních bestsellerů.

Fortuna7

Mlčící pacientka je neskutečně čtivý thriller. Tedy přesněji druhá polovina knihy je neskutečně čtivá. Ze začátku se kniha hodně táhne, nic moc se tam neděje a jen přibývají postavy. Pak se ale děj rozjede a já měla knihu dočtenou během pár hodin. Hlavní zápletku knihy jsem sice trochu předvídala, ale i tak mě konec dost překvapil.
Dala bych 3.5/5⭐