Chci tě mít ve skříni

Co všechno se dá v manželství odpustit, tolerovat, kam až zajít? Viola miluje Viliama a Viliam miluje Violu. Jenže Viliam už přítelkyni má a Viola zase malého syna. Ale pak se ti dva stejně vezmou. Najednou se zdá, že je všechno jinak, než si představovali. Zvlášť poté, co se jim narodí autistická dcera. Tíhu rodinného života každý řeší po svém. Viliam stoupá po kariérním žebříčku a utápí se v alkoholu. Viola maluje a možná miluje někoho jiného… Román české autorky o soužití dvou lidí, který upoutá také tím, že je psán z pohledu ženy i muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423267/chci-te-mit-ve-skrini-Q46-423267.jpg 4.472
Romány, Literatura česká
Vydáno, Bourdon

Kniha Chci tě mít ve skříni

sporran

Velmi zajímavě pojatý příběh dvou lidí a jejich životních kroků, zlomů, proher.... Líbilo se mi zakomponování tématu autismu, které je v této době velmi aktuální. Autorka také velmi dobře zaznamenala, pocity, myšlenky, takové to já myšlení v hlavě v běžném životě. Některé věci vyhnané do extrémů, ale klidně se mohlo takto stát. Pěkná a čtivá kniha.

corazon

Mne sa celý príbeh moc páčil. I to ako autorka dokázala prepašovať do deja momenty, kedy si uvedomíme, že stojí za to žiť a bojovať. Koľko takýchto - dušu hladiacich momentov sa nám dostane záleží len na nás.

Zorka

Knížka má v některých chvílích trošku komerční nádech, stylem psaní to určitě není žádná "velká literatura". Přesto se dotýká mnoha hlubokých témat, o kterých by se mělo více mluvit. Jaké je to vychovávat dítě s PAS? Kam až člověk může klesnout, když nezvládne problémy s alkoholem? Je vždy úspěch zárukou spokojeného života? Pokud očekáváte příběh, který má spád, pak je tato kniha dobrou volbou.

pavla4938
29.12.2020

Dobrá kniha!V životě to bývá náročné,ale ani v tomto příběhu nechybí naděje a světlo na konci všelijakých tunelů.
Líbilo se mi psaní z různých úhlů pohledu.

hlentilka
18.12.2020

Super kniha plná emocí, psychologie, zoufalství ženy, která se stará o autistické dítě a musí řešit mužovu nevěru. Vřele doporučuji.

Lofda
17.12.2020

Honí se mi hlavou tolik myšlenek a nevím, co ke knize napsat. Byla to jízda. Občas jsem si říkala, že tohle už ne, tolik se vydržet nedá. A pak zase bylo líp.. a pak zase hůř. Čím víc se blížil konec, tím víc mě Viliam opravdu štval.. a pak jsem měla za Violu radost, že dokázala konečně vzít život do svých rukou.. jenže zazněla ona věta o závislostech a mně došlo, jak strašná je to pravda a nemá to konce. Nebo má?? Výborný příběh, výborně napsáno! Až najdu dost psychických sil, rozhodně sáhnu po další autorčině knížce. Teď jsem ráda, že jsem dočetla.. jenže vlastně mám pocit, že mi ten příběh chybí, že bych chtěla číst dál.. Není to lehké čtení, ale opět mi to především připomnělo, za co všechno mám být vděčná. Děkuji!

RADOST
02.12.2020

Po knize jsem sáhla náhodou s představou lehkého čtení pro ženy. Potřebovala jsem se odreagovat, anotaci jsem nečetla. Mýlila jsem se!
Je to skvělá kniha, která mě velmi překvapila. Čím déle jsem četla, tím více jsem knize propadala a oceňovala obsah i způsob, jakým nám ho autorka sdělovala. Kniha je výborná! Reálná, nepřikrášlující, čtivá. Svým způsobem bolestná, ale i poučná. Popisy chování autistické dcery byly pro mě přínosné.

Martina410
06.11.2020

Kniha se opravdu dobre cetla, pribeh me bavil a vtahnul hned ze zacatku. Doporucuji k precteni.