Chci tě mít ve skříni

Co všechno se dá v manželství odpustit, tolerovat, kam až zajít? Viola miluje Viliama a Viliam miluje Violu. Jenže Viliam už přítelkyni má a Viola zase malého syna. Ale pak se ti dva stejně vezmou. Najednou se zdá, že je všechno jinak, než si představovali. Zvlášť poté, co se jim narodí autistická dcera. Tíhu rodinného života každý řeší po svém. Viliam stoupá po kariérním žebříčku a utápí se v alkoholu. Viola maluje a možná miluje někoho jiného… Román české autorky o soužití dvou lidí, který upoutá také tím, že je psán z pohledu ženy i muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/423267/chci-te-mit-ve-skrini-Q46-423267.jpg 4.528
Romány, Literatura česká
Vydáno, Bourdon

Kniha Chci tě mít ve skříni

plamínek21

Viola má ráda Viliama. Viliam má rád Violu. Ema nemá ráda nikoho. Ema má autismus. Komorní příběh ze současnosti o jedné rodině, o tom, že nestačí mít rád nebo nerad. O touhách, potřebách, očekáváních, toleranci, lásce, pochopení, o každodennosti a statečnosti. Určitě doporučuji.

Lucyna229

Hodně se soustředila na vnitřní život postav. Přišlo mi zajímavé vžít se do pocitů opilce, autistky, znavené matky i malého kluka a vidět svět jejich pohledem.

amanek

Takový příběh ze života. Život prostě není procházka růžovou zahradou.
Určitě si přečtu i další knížku autorky.

1alena1

Nechci knížku podrobně rozebírat, ale je velmi čtivá - od první do poslední strany mě bavila. Je zde velmi dobře cítit, že autorka má osobní zkušenost se soužitím s "komplikovanými" blízkými. I takový je život, nerouhejme se a nefňukejme nad malými neúspěchy a karamboly našeho běžného života.

Oliivie

Přečteno jedním dechem.

Mojepočteníčko
26.12.2019

Simona Votyová je spisovatelka, která mi prostě sedí. Můžu vám vřele doporučit jak román Provařená, tak její novou knihu Chci tě mít ve skříni. Baví mě styl autorčina vyprávění, příběh je čtivý, ze života, psaný z pohledu muže i ženy. Vyzkoušejte - věřím, že nebudete litovat!

Madla686
22.11.2019

Stoji za precteni!

Iza_Bella
05.11.2019

Na této knize mě hned ze začátku zaujalo několik věcí. Například že je napsaná z pohledu muže a ženy, kteří vyprávějí svůj příběh po dobu dvaceti let. A i když jsou to partneři, mají kolikrát úplně jiný pohled na věc, jak už to tak v životě bývá... A to se autorce povedlo perfektně vystihnout.
Také mě zaujalo, že se autorka inspirovala svými vlastními zkušenostmi, které do knihy promítla.
Celkově se mi kniha velice líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Nechyběly vtipné pasáže, ani ty, u kterých se člověk musí zastavit a zamyslet se. Knížku doporučuju, stojí za to jí mít v knihovně. ;)

Michaela: Události v klášteře svatého Anděla
Led pod kůží
Střípky z ložnic
Střípky z ložnic

všech 9 knih autora

Kniha Chci tě mít ve skříni je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x