Chci tě mít ve skříni

Chci tě mít ve skříni https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423267/bmid_chci-te-mit-ve-skrini-Q46-423267.jpg 4 257 77

Co všechno se dá v manželství odpustit, tolerovat, kam až zajít? Viola miluje Viliama a Viliam miluje Violu. Jenže Viliam už přítelkyni má a Viola zase malého syna. Ale pak se ti dva stejně vezmou. Najednou se zdá, že je všechno jinak, než si představovali. Zvlášť poté, co se jim narodí autistická dcera. Tíhu rodinného života každý řeší po svém. Viliam stoupá po kariérním žebříčku a utápí se v alkoholu. Viola maluje a možná miluje někoho jiného… Román české autorky o soužití dvou lidí, který upoutá také tím, že je psán z pohledu ženy i muže.... celý text

Mišák240
08.06.2022 5 z 5

Další velmi čtivá kniha od autorky. Hlavní postava Viola rozhodně nemá na růžích ustláno a pere se se životem, jak jen to jde, ať už je to manžel alkoholik nebo autistická dcera. Kniha je čtivá od první do poslední stránky.

99jana99
04.06.2022 5 z 5

Další skvělá kniha paní Votyové. Příběh ze života. Co všechno dokázala Viola zvládnout . Psáno z pohledu Violy i Viliama. Určitě doporučuji a těším se na další knihy.

katasukivasukim
06.05.2022 5 z 5

Hmm,tak tato kniha mě bavila.
Byla fakt dost ostrá,ale život s alkoholikem a autistou asi ostrý bude.
Bavila mě,děj pořád frčel.Z knih ,které jsem zatím od autorky četla,tato zatím nejzajímavější.

momo01
03.04.2022 4 z 5

Čtivá jednohubka, kterou mi doporučila knihovnice a trefila se mi do aktuální chuti. Je to oddychovka se špetkou něčeho navíc a suhlasím se Zorkou, že se nejedná o žádnou velkou literaturu. Ale na čtení jsem se těšila a bavilo mě to, takže zasloužené 4*.

„Stojím před naším domem a přemýšlím, jestli mám utéct, nebo jít dovnitř. Povyk je slyšet zase až ven, Tradičně zajdu na zahradu, zašmátrám v okapu a posilním svoje nervy vodkou. Během několika minut do sebe naleju skoro půl flašky a nasaju do sebe energii. Nikoli z vesmíru, ale z chlastu. Rozproudí se mi po celém těle a cítím se najednou v pohodě. Do pusy si strčím několik žvýkaček a jdu vstříc rodinnému životu. Překročím střepy na zemi a raději bych překročil i Violu, ale místo toho ji políbím na tvář.“
...
„Venku pere slunce, šumí moře a v okolí jsou nádherná panoramata. My ale strávíme většinu dní v pronajatém domku na samotě, protože s Emou to jinak nejde. Ale i tohle je láska.“

Karinkanakari
01.04.2022 5 z 5

Viola a Viliam a jejich dvacetileté soužití. Autorka popsala manželství bez servítek se všemi různými strastmi, kdy se jeden druhému tak nějak ztrácí před očima. Přečteno jedním dechem.

Kaja1
18.03.2022 4 z 5

Na jednu ženskou toho život naložil až, až. Kniha se četla dobře, měla spád. Člověk si vůbec neuvědomuje jak těžké to musí být vychovávat autistické dítě. Na obsahu knihy mi nevadilo nic, ale ta její vazba, kniha se mi rozlepovala pod rukama.

marwinmh
17.03.2022 3 z 5

Na mé momentální rozpoložení byla kniha plná tvrdé reality našich dní - nevěra, alkohol, autismus dítěte, honění se za kariérou, opuštění rodiny, problémové rodinné vztahy.....nebylo to špatné, vše bylo uvěřitelné, jen toho špatného bylo příliš moc.

Wabinka
16.02.2022 5 z 5

Výborná kniha ze života. Kapitoly psané naprosto věrohodně z pohledu obou hlavních postav Violy a Viliama. Na jednu rodinu bylo těch problémů teda naloženo opravdu dost-autismus, alkohol, deprese, nevěra...

romika
16.02.2022 5 z 5

Krásná kniha, to co dostala Viola do života naloženo, uff, bez všech příkras, prostě opravdová kniha a jsem ráda za ten konec, občas v knihách bývají náznaky a člověk neví...tady je děj zlehka ukončen.

ANDY28
11.02.2022 5 z 5

Byl to s nimi nervák, ale krásný

marli58
29.12.2021 4 z 5

Příběh ze života o manželství, lásce, dětech, vztazích, závislosti na alkoholu, nevěře, přátelství a těžkém vyrovnávání se s autismem v rodině. Zajímavé a čtivé.

malýčtenář
25.10.2021 5 z 5

Opravdu příběh ze života. Bez nadsázky a naopak se všemi utrapami,jaké může život přinést. Velmi zajímavý a čtivý příběh. Akorát místy jsem se ztratila, neboť děj se rychle přemístil už do jiného prostředí. Ale velmi doporučuji.

hzd
20.10.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila. Mám ráda příběhy ze života.

myšpa
03.10.2021 5 z 5

Krásná kniha, věřila jsem úplně všemu. Život bez příkras.

Kerberos
07.07.2021 5 z 5

Svobodná matka Viola potká Viliama láska na první pohled? Ze začátku je vztah harmonický.Spolecne dítě však přinese problémy.Autismus dítěte neunesou mnohé vztahy a Viliam je pořád ještě kluk.Neni jim co závidět.

jana14
07.06.2021 4 z 5

MOŽNÝ SPOILER -Román o manželských vztazích "ze života". Muž si bere atraktivní ženu "se závazkem". Chová se k nevlastnímu synovi dobře, na krásnou ženu žárlí, ale křehkou rovnováhu naruší hlavně narození autistické dcery. Příliš velká zkouška pro manželství. Pomůže stěhování na venkov ? Kdosi v rodině má sklon k alkoholismu. Žárlivost, nevěra. Babička a sousedé. Prostě rodinné, partnerské a mezilidské vztahy. Oceňuji, že celkem realisticky pojatá kniha nabízí v závěru jiskřičky naděje. Snad jako v životě.....Není to "červená knihovna".

sporran
28.04.2021 5 z 5

Velmi zajímavě pojatý příběh dvou lidí a jejich životních kroků, zlomů, proher.... Líbilo se mi zakomponování tématu autismu, které je v této době velmi aktuální. Autorka také velmi dobře zaznamenala, pocity, myšlenky, takové to já myšlení v hlavě v běžném životě. Některé věci vyhnané do extrémů, ale klidně se mohlo takto stát. Pěkná a čtivá kniha.

corazon
17.02.2021 4 z 5

Mne sa celý príbeh moc páčil. I to ako autorka dokázala prepašovať do deja momenty, kedy si uvedomíme, že stojí za to žiť a bojovať. Koľko takýchto - dušu hladiacich momentov sa nám dostane záleží len na nás.

Zorka
12.02.2021 4 z 5

Knížka má v některých chvílích trošku komerční nádech, stylem psaní to určitě není žádná "velká literatura". Přesto se dotýká mnoha hlubokých témat, o kterých by se mělo více mluvit. Jaké je to vychovávat dítě s PAS? Kam až člověk může klesnout, když nezvládne problémy s alkoholem? Je vždy úspěch zárukou spokojeného života? Pokud očekáváte příběh, který má spád, pak je tato kniha dobrou volbou.

pavla4938
29.12.2020 4 z 5

Dobrá kniha!V životě to bývá náročné,ale ani v tomto příběhu nechybí naděje a světlo na konci všelijakých tunelů.
Líbilo se mi psaní z různých úhlů pohledu.