Provařená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak být dobrou mámou, když si neumíte poradit sama se sebou? Když vás táhnou do hlubin zoufalství drogy, dluhy, posedlost štíhlostí a taky osamění? Osmatřicetileté Sylvii, dvaadvacetileté Kamile a šestadvacetileté Alici život naložil na cestu pořádný batoh starostí. Otcové jejich dětí nejsou také zrovna ideální. Jeden feťák, další rocker, třetí workoholik. I oni nejspíš hledají své odpovědi. Jak být dobrým tátou, když jste dítě vlastně nechtěl? Nebo když se bojíte, že budete jako váš otec? To by rád věděl osmatřicetiletý Patrik, rocková hvězda, která má podle ostatních naprosto všechno. Stačí to ale na vyrovnání se s prázdnotou a starými křivdami, které ho sžírají? I když hrdinové příběhu mají své bolesti a smutky, najdou v sobě vnitřní sílu odrazit se ode dna a plnit si své sny. Ponořte se do příběhu o přátelství, naději a také o tom, že život není vždycky tak marný. Zvlášť když do něj vstoupí děti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344056/provarena-OyJ-344056.jpg 4.365
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Bourdon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Provařená

Přidat komentář
Ctenarka22
20. února

Autorka dává naději, že se dá zvednout i ze samého dna. Ukázala, jak vědomě, ale i nevědomě člověk ovlivňuje osudy dalších lidí. Kniha mě nenechala ani na chvíli vydechnout a vtáhla mě totálně do děje. Četla jsem jedním dechem.

JancaMia
20. ledna

Pohádka pro velký holky o tom jak to chodí ... jen ten konec je moc sladkej, nicméně v pohádkách totak bývá , v životě bohužel ne ...


hlentilka
18.12.2020

Velmi zajímavě napsaná kniha, kdy autorka prováže dějovou linii prvního setkání s hlavní hrdinkou, nenapravitelnou narkomankou, s příběhem neznámé ženy, která jí chtěla pomoci, ale narkomanka ji ukradla peníze, aniž by věděla, že jí tím život přehodí na úplně jinou kolej. (Velká hra osudu).Po několika letech se obě dvě ženy setkají, aniž by o sobě věděly, že svým jednáním jedna druhé změnila život. Konec - přeslazený happy end.

playada
16.12.2020

Knížka se čte dobře, proto těch pět hvězd. Ikdyž musím souhlasit s některými zdejšími komentáři, že působí trochu naivně. Příběhy žen jsou reálné, do stejných potíží se může dostat každý. Ale, jak z nich vcelku bravurně vybřednou, to se mi zdá přitažený. V životě to takhle asi nechodí...

czerwa
15.08.2020

Taková pohádka pro dospělé (holky)...
Četlo se to hezky a i mě zajímalo, jak to s hlavními hrdinkami dopadne, Patrikova perspektiva mi nicméně připadala zbytečná a i v ní jsem pozorovala spíš ženské uvažování.
Na léto celkem milá oddechovka.

1alena1
26.02.2020

Knížku jsem si vzala na dovolenou a líbila se mi. Není to žádná literatura na Nobelovu cenu, ale je to o tom, že i když se člověk dostane "shodou okolností" nebo lépe řečeno výběrem špatné společnosti kolem sebe až na dno, ta naděje - odrazit se ze dna - vždy je, jen se musí strašně moc chtít a ne pokaždé se to povede. Ty shody náhod jsou v knížce lehce přitažené za vlasy, ale je to čtivé a "holkám" určitě fandíme.

Lucyna229
17.02.2020

Drsný příběh, který dodá naději, že život není zas takovej sráč, přestože se v něm dějou špatný věci. Četla jsem skoro nonstop, jak jsem se nemohla odtrhnout. Baví mě lehký styl psaní i jednoduchá mluva, je to jakoby ti lidé stáli vedle mě, dovedu si je přesně představit. Líbí se mi střídání postav v jednotlivých kapitolách, jejich úhly pohledu, perfektně popsané nitro. Pořád jste v napětí, co se stane, bojíte se, fandíte, brečíte, nechápete, rozumíte..

kiraa
03.02.2020

A já byla ke konci už doslova uvařená. Jako brambor. Příběh hodný spíše do periodik typu Chvilka pro tebe, Překvapení a dalších podobných vhodných na zátop. Všechno to bylo takový nějaký nereálný, naivní a místy úplně blbý. Některý úvahy “provařených” a vzájemný zdvořilostní dialogy příšerný, zápletka směšná. Klady: jakžtakž čtivý a ne moc dlouhý. Ale to si nesmím vzpomenout na Sylvu a popovou star Patrika Pelanta ... oumajgot :)

1