mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Neuvěřitelný příběh malé dívky, která své dospívání prožije schováváním se před Němci a poté bojující o život v koncentračních táborech. Poslechla jsem si audioverzi skvěle namluvenou paní Goldmannovou. Výborně si její hlas sedl s příběhem.

31.07.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

První jsem začala číst Simonu a to byla asi chyba. Měla jsem si to lepší nechat na konec. Simona se drží svého standardu, její část je čtivá, o životě a stránky lehce plynou.
Druhý příběh z pohledu Sabiny mě nezaujal. Přišel mi o ničem a já se nudila a přála si mít čtení za sebou. Konec to doslova "zabil".
Matka hlavní hrdinky mi v každém příběhu přišla jako úplně jiný člověk. V jednom satorie, která nemá pochopení pro své děti a v druhém jako mírumilovný a chápavý člověk. Tenhle rozpor byl do očí bijící, přitom ostatní postavy zůstaly víceméně stejné nebo hodně podobné.
Za mě zklamání

31.07.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak to byla pořádná bichle. Do půlky jsem se spíš trápila a čtení pro mě bylo zdlouhavé. Zhruba v půlce byl odhalen pachatel a já si říkala, ježiš o čem to dál bude, se Kepler vrátil ve vší parádě. Ač je Jurek už po smrti, opět se příběh stočí k němu. Napínavé, čtivé, super.
Jen těch oběti na můj vkus už moc. Nějaký větší happyend by si tato série zasloužila.

27.07.2023 4 z 5

Už seriál Případy 1.oddělení jsem si oblíbila a tak jsem si knížku pana Mareše a Moravce nemohla nechat ujít. Několik příběhů ze seriálu se objevilo a spousta dalších přibylo (což by bylo fajn udělat další řadu seriálu :o). Život elitního detektiva na oddělení vražd opravdu není nuda, někdy mi nějaký příběh i vyloudil úsměv na tváři. Skvělá knížka, doporučuji

29.06.2023 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

"Tahle nemoc mi vzala už tolik, teď si ukradnu něco já...." a to něco je 1 krok

Krásný a zároveň smutný příběh o nenaplněné lásce, kdy se dva mladí lidé do sebe zamilují, ale nesmí se k sobě přiblížit natož pak dotknout.

Zvítězil rozum a touha žít dál nad láskou, která nemohla být naplněna...

26.06.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak to bylo hodně silné téma.
Po odchodu z církve se vrací Jaroslav do domu, ve kterém vyrůstal. Vše na něj padá a ve chvíli, kdy vypadá, že by se mu mohlo začít dařit, mu dojde, v čem je vlastně jiný a co staví zeď mezi něj a zbytek světa. I zahrada, která mu byla do té doby útočištěm a dělala radost ho nevytáhne z jeho smutku, osamocení a života, který mu nepřináší ani sebemenší radost.
Celou dobu mi ho bylo líto, ale zároveň jsem si říkala, že kdyby v mém okolí někdo takový bydlel, mé předsudky by byly stejné jako všech ostatních...

26.06.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Asi už si zvykám, že všechny případy se týkají hlavních postav, ale snad přijde v dalších změna a nebude vše tak osobní.
Každopádně byl tento díl napínavý, měl zajímavý děj, který rychle plynul.
Za mě fajn čtení jako u předešlého dílu, i když ten se mi líbil o trošku víc.
4,5*

14.06.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

3. díl mi konečně dal, co jsem od této série očekávala. Napětí, super zápletku a touhu přečíst si další díl.

Josie v tomto díle odhalí tajemství, které se přímo týká jejího života. V některých kapitolách se vracíme do vzpomínek na její dětství, které nám odhaluje jaká (a vlastně i kdo) byla její matka.

07.06.2023 5 z 5

Pokud je kniha pravda třeba i jen z poloviny, můžeme jen litovat, že jsme o takového policistu přišli. Obdivuji jeho urputnost a bojácnost za dobrou věc, mohokrát to neměl ve své práci jednoduché, ale nevzdal to. I kdyby nic kauza Nagyová je toho příkladem...tam je vidět velký kus práce a věrnost jeho blízkých spolupracovníků.

26.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

(SPOILER) Jako vždy krásné čtení. Dojímala jsem se s Kennou při prvních krůčcích k poznávání její dcery, kterou neviděla 5 let. Prožívala jsem s Kennou nenávist, kterou vůči ní všichni cítili a byla s ní šťastná za odpuštění, kterého se jí dostalo.
Zároveň bych, ale chtěla zmínit jeden nedostatek, který mi trošku vadil a jen těžko se mu věřilo a to bylo Graceino odpuštění z hodiny na hodinu a přijetí Kenny do rodiny. Neumím si představit, že bych dokázala, tak snadno odpustit někomu, kdo způsobil (i když nepřímo) smrt mého dítěte. To bylo, co mi knížku trošičku pokazilo. Ale Colleen je pověstná svými dobrými konci a tak jsem tento "nedostatek" odpustila.

25.05.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Knížka je hodně podobná Sudetskému domu, nejen prostředím ale částečně i příběhem. Je vidět, že pan Javůrek má k tomuto místu vztah.
Začátek knížky se mi trošku vlekl, hodně jmen ve kterých jsem se ztrácela. Ale druhá část, kdy se příběh přesunul do Krušných hor a točil se kolem Františka a Floriána jsem zhltla jako malinu. Obzvlášť hezky se četlo o období dvacátých let, kdy byli všichni spokojeni a žili spolu v přátelství a míru.
Dodnes nechápu, jak dokázal Hitler svými výroky a sliby zfanatizovat a vyvolat v lidech takovou nenávist.

18.05.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Zatím ani 2. díl mě nepřesvědčil o kvalitě této série.
Příběh se mi úplně nezamlouval, přišel mi jen těžko uvěřitelný. Opět je do zločinu vtažena blízká osoba hlavní hrdinky, což už mi začíná vadit.
Oproti 1. dílu jsem ale Josie fandila a začala k ní cítit lehké sympatie. Zkusím ještě 3. díl, zda aspoň ten mě přesvědčí.

12.05.2023 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

První půlka téměř bez přítomnosti Joony je celkem dlouhá a nezáživná a příběh jako takový jen těžko uvěřitelný. Standardem u Keplera je napětí a nečekané odhalení, ale tentokrát mi šokující odhalení nepřišlo ani trochu reálné a bylo spíše zklamáním.
Písečný muž pro mě jednoznačně vede

03.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ufff, tak to budu vstřebávat dlouho. Cácora neměla jedinou spřízněnou duši a já si při čtení představovala, jak bych ji objala a řekla, že bude zase dobře. Ale nebylo...celým životem se jenom těžko protloukala a nesla si těžké břímě minulosti. Svým posledním činem chtěla ochránit, ale opět ublížila jen sama sobě.
Možná kdyby knížka měla aspoň šťastnější konec, zanechala by ve mně naději, takhle cítím jen smutek.
A ten název a pojetí lesa....tleskám

26.04.2023 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tato série už si svou laťku tak nějak drží standardně vysoko, o čemž mě přesvědčil i tento díl. Vrah byl tentokrát odhalen celkem brzy, ale ani tak nebylo o napětí nouzi. Audio namluvené P. Rimským opět skvělé, i když mě za uši dost tahala čtená anglická verze.

25.04.2023 5 z 5

Hodiny francouzštiny Hodiny francouzštiny Valentin Rasputin

Krásné ilustrace! Smutný příběh chlapce, který trpěl hlady.

21.04.2023 5 z 5

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Hlavní hrdina pes, jeho panička, starý pán, smutný muž se svým jedinečným synem, bláznivá puberťačka. Taková nesourodá společnost a přesto se spojí v jeden krásný příběh a každý najde aspoň jednu dobrou věc na svém životě. Milé hezké čtení, jen místy už moc růžová knihovna a né moc uvěřitelná náhoda, která je spojí ještě víc. Četlo se samo, doporučuji

20.04.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na 1. díl možná až moc velkých ztrát, ale zase to otevírá novou dějovou linku, která věřím, že bude držet standard "čtivosti" prvního dílu. Věřím, že další díly (alespoň) podle hodnocení ještě předčí a taky doufám, že si Josie získá více mých sympatií, protože v tomhle díle byla její postava lehce nepříjemná.

18.04.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Sérii jsem začala číst na přeskáčku (což nevadí, protože když je zmínka o minulosti, vždy je nějak dovysvětleno) a teď bych ráda začala postupně navazovat. Čím víc dílů mám za sebou, tím víc jsem přesvědčená o kvalitě série. Skvělé, napínavé a v podání audioverze panem Rímským snad ještě lepší. Super, těším se na další

04.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Těžko uvěřit, že se dokáží spřátelit dvě rodiny, při kterých jedna odsune tu druhou z jejich domu, já ale uvěřila. Hezký ale smutný příběh. Ač byli Němci ( i v tomto románu) povýšeni, dokázali si někteří z nich získat mé sympatie. Oko za oko zub za zub nikdy nemůže ze života vymazat násílí, bezpráví a nespravedlnost. Vždy se najde někdo jako Hitler nebo Tomeček, který myslí jen na sebe a vyvolává v lidech ještě větší nenávist.
Těším se na druhý díl.

28.03.2023 5 z 5