Hodiny francouzštiny

Hodiny francouzštiny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342444/bmid_hodiny-francouzstiny-6nI-342444.jpg 5 11 5

Hlavními aktéry pro nás exotické črty ze sibiřského maloměsta roku 1948 jsou vedle autorova mladého alter ega hazard, hrdost a hlad – a také hodiny francouzštiny s jemnou, nekonvenční učitelkou Lýdií Michajlovnou, které nejde jenom o dril výslovnosti, ale i o blaho osamělého, chudokrevného chlapce. Hodiny francouzštiny přináší vhled do nelehkých poválečných let, a to očima hocha, který se již ve svých jedenácti letech ocitá na prahu dospělosti a musí si daleko od rodné vesnice poradit jak s učením a spolužáky, tak s věčně prázdným žaludkem. Mince, zaměřovaná, čára – znáte tyto dětské hry? A co se stane, když se z nevinného hráčského zápalu stane jediný způsob, jak přežít v cizím městě?... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Akropolis

Уроки французского , 1973

mirinda973
21.04.2023 5 z 5

Krásné ilustrace! Smutný příběh chlapce, který trpěl hlady.

Veveruška320
18.03.2023 5 z 5

To bylo krásné čtení,sice kraťounké,ale krásné.Z těch pár stránek člověk pochopí,jak v těžkém období a čase musel chlapec žít.Od paní učitelky bylo pěkné,jak chlapci pomáhala.Určitě doporučuji.

Alethea_k
14.04.2018 5 z 5

Ruská literatura mne fascinuje. Vždy je zde možno vidět literární přesah. Je zde hezky vykresleno, že každý má právo a hlavně možnost být v něčem dobrý, i když pochází z nuzných poměrů. Jednoznačně doporučuji!

sadlo
06.01.2018

Souhlasím. Je to bonbonek. Krásné ilustrace. Přečteno během hodiny. Učitelové, přečtěte si tuto útlou , krásně ilustrovanou knihu a doporučujte ji svým žákům, studentům.

Felidae
14.08.2017 5 z 5

Bonbonek - pár stránek, ale neuvěřitelně krásně lidských. Drsnost Sibiře promíchaná s poetikou dítěte.

ruská literatura

Valentin Rasputin