Robert Šlachta - Třicet let pod přísahou

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Robert Šlachta poskytuje prostřednictvím rozhovoru se známým českým investigativním novinářem Josefem Klímou osobní zpověď svého neobyčejného života, a to nejen osobního, ale především toho profesního. Jako bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a náměstek Odboru pátrání Celní správy ČR otevřeně hovoří o ožehavých tématech a kauzách (Nagyová, Pitr, Vidkun, Bereta a mnohé jiné), o nichž v době služby mluvit nemohl. Koupí každé knihy přispějete 50 Kč na konto nadačního fondu Be Charity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433187/slachta-tricet-let-pod-prisahou-74c-433187.jpg 4.3251
Literatura česká, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Universum (ČR)

Kniha Robert Šlachta - Třicet let pod přísahou

hron
předevčírem

Pan Šlachta
je vzorem těm, co se strachy třesou ,aby si udrželi svoje zaměstnání u Policie, měl by být vzorem státním zástupcům, zbabělým politikům co jsou " kam vítr tam plášť, a jiným, proto je česko tak zkorumpované a bez lidí jako pan Šalchta se z korupce nikdy nedostane.
Ostuda protekčního soudu je , že nevyhověl dovolání NSZ a ostuda je i pro korupční komunistické egoistické Top 09 jakýho náměstka komunistu pana Grygárka , člen TOP 09 Pospíšil doporučil a prosadil , již to ukazuje, co je TOP zač.

Je správné, že pan Šlachat prohlásil, že se nebude nikdy omlouvat, za pravdu se neomlouvá byť se to těm, co lžou a jsou právem obviněni, nelíbí astraší soudy.

toni-az
13. listopadu

Historky zajímavé, ale jinak to moc dobře napsané není. Připadá mi to tak nějak neuspořádané, často se tam opakují informace, stylisticky taky žádná sláva. Co mi vadí hodně je ta forma jakože rozhovoru. A ještě v audioknize Klímu mluví Klíma, a to je fakt hrozný. Prachař jakožto Šlachta mi moc nesedí hlas, ale přednes dobrý.

Co se týče obsahu, člověk si rozšíří obzory o tom, jak to u nás chodí u policie, celní správy, ale i v politice. Jako hlavní deviza knihy to je dostatečně nosné a stálo za to ji přečíst.

knihovniceVS
13. listopadu

To máte za to, že jste si mě nevážili, všechny vás napráším. Mimochodem - velmi nekvalitní kniha po fyzické stránce. Vím o třech exemplářích, které se rozlepily po dvou až třech přečteních. Takže vydavatel má velké mínus.

Jana283
05. listopadu

Kniha jako začátek politické kariéry? A vlastně, proč ne. Minimálně jednu vlastnost nelze panu Šlachtovi upřít a to je velká pracovitost, tu u mnoha politiků postrádám. Že je jeho pohled příliš subjektivní? A není pohled každého člověka na svůj život subjektivní? My čtenáři musíme číst přemýšlivě a kriticky. Což je tedy v případě politiky fakt těžké a číst o době, kterou žijeme bez růžových brýlí hodně bolestné. Pan Šlachta zaslouží určitě obdiv za své postoje a odvahu. Nedovedu si představit, že bych podobným způsobem musela ukončit kariéru v práci, které jsem dala úplně vše… Doufejme, že je to natolik silný, že to ustojí, nesemele ho to a ještě o něm uslyšíme.

Delitka
02. listopadu

Také mi spadla brada jako některým hodnotícím. Už se asi nikdy nebudu dívat na kteréhokoliv vrcholného politika tím naivním způsobem jako doteď. Vůbec nevím jak dětem toto c celé vysvětlit. Sama nechápu, že se toto vůbec dít. Je to více než děsivé i kdyby to byla jen z poloviny pravda.

rr9
01. listopadu

Možná jsem naivní, ale tu dušínovskou pózu Šlachtovi věřím. Autor v knize odhaluje některé zajímavosti u různých kauz, které ale nejsou nijak zásadní. K mnou očekávanému velkému odhalení "něčeho" bohužel nedochází, takže po dočtení jsem cítil trochu zklamání. Přesto bych však řekl, že je kniha "čtivá" (posloucháno jako audiokniha, proto uvozovky). Rozumím vyššímu hodnocení u starších čtenářů, kteří si v knize probírané kauzy velmi dobře pamatují, takže chápou souvislosti lépe než já, jelikož jsem si musel spoustu věcí zpětně dohledávat. Jak tu bylo již několikrát psáno, závěr knihy trochu kazí až přílišná ukňouranost ze strany Šlachty, která se ovšem na druhou stranu a vzhledem k vývoji událostí dá pochopit. Co však knihu (mám na mysli audio verzi) kazí velmi, je pan Klíma, jehož intonace při pokládání otázek je natolik iritující, že jsem si u každé jeho otázky přál, aby byla poslední.

Lachpresak

Smekám před panem Šlachtou, že se nebál tak otevřené zpovědi a nebojí se jmenovat. Ten pocit bezmoci je v knize silně cítit. O jeho důvěryhodnosti vypovídá fakt, že byl x-krát nahlášen na GIBS a nikdy nebyl uznám vynným. Nejsilnějším zážitkem je prohlášení pana "byvalého premiéra" Nečase, že pa Šlachta položil vládu, bez kapky studu nebo sebereflexe, pokory, si dovoluje ještě útočit, neuvěřitelná osoba! Doporučuji určitě přečíst.

Evazita

Dávám 5* už jenom proto, že mu fandím od té doby, co jsem o něm poprvé slyšela!