Robert Šlachta – Třicet let pod přísahou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robert Šlachta poskytuje prostřednictvím rozhovoru se známým českým investigativním novinářem Josefem Klímou osobní zpověď svého neobyčejného života, a to nejen osobního, ale především toho profesního. Jako bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a náměstek Odboru pátrání Celní správy ČR otevřeně hovoří o ožehavých tématech a kauzách (Nagyová, Pitr, Vidkun, Bereta a mnohé jiné), o nichž v době služby mluvit nemohl. Koupí každé knihy přispějete 50 Kč na konto nadačního fondu Be Charity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433187/big_slachta-tricet-let-pod-prisahou-74c-433187.jpg 4551
Nahrávám...

Komentáře (186)

Kniha Robert Šlachta – Třicet let pod přísahou

xxtom
17.12.2022

První polovina o řešených případech docela zajímavá, ale později byla kniha pro mě už moc o politikaření a trochu zmatená.

Sitting-Bull
30.09.2022

Jasně, že to je výpověď jen jedné strany, nicméně za mě strany důvěryhodnější. Četla jsem řadu relativizujících novinových článků ve stylu, že "stejně o žádné prorůstání zločinu a politiky nejde" a "proč to nedotáhl do konce", (v tu dobu to ani jinak nešlo, hýbalo to celou společností) a musím říci, že tato kniha spoustu z toho zasazuje do vztahů a vysvětluje. A i když člověku je pak z toho všeho ještě víc na blití, tak stojí za to si tu knihu přečíst. Právě proto, o čem svědčí...


hroneczek
23.09.2022

Neznám dopodrobna kauzy, které pan Šlechta vyšetřoval, ale z knihy jsem získala poměrně dostatečný obraz toho, co se u nás dělo (příp. děje). Možná mi trochu vadilo někdy velké vychloubání a takové to "já to říkal, jsem machr, ale nikdo mě předtím neposlouchal".

Kakho-Oto
09.09.2022

(+ SPOILER) Nejednalo se o nějaký zvláštní čtenářský zážitek, avšak valná část obsahu je natolik závažná, že knihu i přes průměrné hodnocení doporučuji druhým k přečtení. Už jen popisy drogového prostředí a věcí okolo ultrapravicového a ultralevicového extremismu byly silné, avšak vrcholem jsou pochopitelně kauzy z ÚOOZ, z nichž nejvíce známá je ta o Nagyové, Nečasovi a spol. Věřím tomu, že politici se báli obvinění z korupce zejména, když v čele ÚOOZ byli Kubice a především Šlachta. Snad nemá Šlachta příliš pravdu v líčení poměrů nástupnické organizace NCOZ, avšak obávám se, že pravdu má. Šlachtu považuji za českého Corrada Cattaniho (fiktivní postava z italského seriálu Chobotnice), státní zástupkyni Lenku Bradáčovou za českou verzi státní zastupitelky Silvie Contiové (fiktivní postava z italského seriálu Chobotnice). Spojení organizovaného zločinu, některých obchodníků, politiků, policistů, soudců a státních zástupců rovná se mafie. Právě o tomto Šlachta především vypráví Josefu Klímovi a čtenářům. Jeho popis se, bohužel, týká především mafiánských struktur v České republice.

mi-380
03.08.2022

„Ať tak či onak, veřejnost už vůbec nevěděla, na čí stranu se má přiklonit… …prostě, běžnému občanovi zůstala na patře z celého vyšetřování jakási neurčitá pachuť.“ Slova Josefa Klímy přesně charakterizují mé pocity z doby, kdy se bez Roberta Šlachty a jeho akcí neobešlo žádné zpravodajství.
Jako vždy dostatečně zasvěcený novinář Klíma při svých otázkách expolicistovi Šlachtovi jde do těla, nic mu jen tak nedaruje, natož aby tuhle knihu pojal jako reklamu na Přísahu. Hlavní postava mi ale i tak, na konci, po vysvětlení všech těch známých i neznámých kauz a jejich řešení, vychází jako nekompromisní a nepodplatitelný policajt z oblíbeného seriálu.
Ano, je to hlavně jeho pohled na věc, ale na nevyslovenou otázku z první věty mého komentáře už mám o něco jasnější názor.
80 % (529 hodnocení s průměrem 80 %).

bafuskyBaf
07.07.2022

Nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. To byla teda jízda.
Opravdu mě překvapuje, že se tohle může v našem státě vůbec stát. Některé věci zůstali utajeny, protože nejsou ještě dořešeny anebo prostě je to asi tak lepší. Prostě wau.

Jellus
28.03.2022

Tady jsem trosku zmateny.... Poslouchal jsem i x rozhovoru s panem R. Š. a vlastne nevim porad, co si o nem myslet...

Asi bude sve veci oddany a nejspis ji bude delat dobre.
Zaroven z nej citim neco, jako mozna nedocenenost, snaha videt sebe trochu jinak...

Dale je smutne, ze neni prvni a ani posledni, kdo zminil ty vztahy u policie... Vlastne jsem o zadne jine instituci a ani firme neslysel tolik spatneho zevnitr. Pusobi to, ze policie resi 80% veci venku a 20% veci doma, co, kde, jak, s kym, za kolik atd...

Zahonek
02.03.2022

Tento svět je neskutečně prohnilý. Peníze a moc jsou až na prvním místě. Neustálá honba za bohatstvím, které by běžnému člověku stačilo na desítky životů. Normální člověk, kterého zajímá jen zdraví a pohoda své rodiny a trochu klidu, tohle nikdy nemůže pochopit.

1 ...