Robert Šlachta – Třicet let pod přísahou

Robert Šlachta poskytuje prostřednictvím rozhovoru se známým českým investigativním novinářem Josefem Klímou osobní zpověď svého neobyčejného života, a to nejen osobního, ale především toho profesního. Jako bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a náměstek Odboru pátrání Celní správy ČR otevřeně hovoří o ožehavých tématech a kauzách (Nagyová, Pitr, Vidkun, Bereta a mnohé jiné), o nichž v době služby mluvit nemohl. Koupí každé knihy přispějete 50 Kč na konto nadačního fondu Be Charity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433187/big_slachta-tricet-let-pod-prisahou-74c-433187.jpg 4481

Kniha Robert Šlachta – Třicet let pod přísahou

Pavli19
předevčírem

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Dobře se četla, trošku můžeme nahlédnout jak to chodí i ve vysoké politice.

Katka2382
11. listopadu

Jo jo,politika je svinstvo a vysoká politika je vysoké svinstvo.To je stará vesta.
Kniha je to rozhodně poučná a zajímavá.
A propó nezdá se vám, že v poslední době nepadají žádné vysoké hlavy?

Mruskulka
06. listopadu

Knihu dostal manžel darem a nebýt této výzvy, ležela by někde zastrčená. Vůbec mě nelákalo si o nějakém Šlachtovi něco přečíst. A teď si říkám, škoda, že až po volbách, získal by můj hlas...

deauville
06. listopadu

No... S jednou kauzou, kde pan Šlachta hrál zásadní roli, mám bohužel vlastní, byť vzdálenou zkušenost. Dramatické zatýkání, mediální prezentace, nakonec ale všechno vyšumělo do ztracena, a opravdu to nebylo tím, že by obvinění (celkem 20) upláceli soudce... Moje hodnocení tedy není zcela nestranné.

Moji zkušenost ovšem potvrzuje tato kniha - pan Šlachta je fanatik. Přesvědčený, že všechno, co udělal a dělá, je bez chyby, celý život slouží vlasti, bez ohledu na těžkosti, jde mu o spravedlnost, ale ne každý ho chápe a korupce je všudypřítomná. O uznání nestojí, ale zároveň má potřebu o tom sepsat knihu... Za mě nebezpečný člověk - korupci považuji samozřejmě za negativní jev, ale motivace zkorumpovaných je pro mě alespoň jasná - jde jim o peníze. Z těch, kterým jde o tzv. spravedlnost a potřebují to hlásat do světa, mám strach.

Dvě hvězdičky jen za to, že kniha obsahuje "insiderské" informace, byť i zde je samozřejmě důležitý úhel pohledu. Ale skutečně může přiblížit fungování politiky a policie, které samozřejmě také není ideální a bezchybné. Otázkou je, zda chceme, aby je napravoval zrovna pan Šlachta.

koubin007
06. listopadu

Moc dobře, že někdo otevřeně napíše o významných politických kauzách. Fakt, že ačkoliv proběhlo několik trestních oznámení na autora knihy, ale k žádnému obvinění nedošlo, mi utvrzuje v tom, že to bude vesměs pravda. Což mi přivádí k myšlence, že je dobře, že založil Přísahu a vstoupil do politiky. Knížka je to čtivá a poučná. Většina informací snadno dohledatelná.

hnidopiška
02. listopadu

Autor svým projevem není novou hvězdou na literárním nebi, proto jsem knize ubrala jednu hvězdu. Co se ovšem týká obsahu, především druhé poloviny knihy, navrhla bych ji jako povinnou četbu. Všem dospělým, co léta dávají hlas stranám podle ideologie, kterou hlásají , i když jejich zákulisní hry sledují cíle zcela jiné.

JancaMia

Všechno je to mašinerie , je jedno jestli je to Slachta, Komorous nebo kdokoliv jiný ... všude je to o tlaku shora a penězích , v půlce mě kniha přestala bavit ..

Han-nah

Tato kniha se ke mně dostala teď po volbách. Robert Šlachta zde popisuje svůj život hlavně policejní, odkrývá a připomíná kauzy. o kterých se psalo, ale tak, jak bylo pro určité lidi potřeba. A těch kauz, co ani nevíme.
"Kdo chce s vlky žíti, musí s nima výti". Je dobře, že se pořád najdou lidé, kteří jsou čestní a jdou tzv. proti zdi. Ví, že jsou jim házeny klacky / spíše trámy/ pod nohy, ale nevzdávají se.
Škoda, že R. Šlachta svou politickou kariéru nezačal spíše, určitě by měl více hlasů a v tom jejich rybníčku by rozčeřil hladinu, když vidím, jak se začínají rvát o koryta. Vůbec se dle této krásné knihy nedivím, že vždy byl takový zájem o Ministerstvo vnitra.
Více takových v naší zemi.
Končím hláškou, která šla od srdce Kelišky z filmu Slunce, seno ..." Jdu blejt!!!"