Robert Šlachta: Třicet let pod přísahou

Robert Šlachta: Třicet let pod přísahou https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433187/bmid_slachta-tricet-let-pod-prisahou-74c-433187.jpg 4 599 195

Robert Šlachta poskytuje prostřednictvím rozhovoru se známým českým investigativním novinářem Josefem Klímou osobní zpověď svého neobyčejného života, a to nejen osobního, ale především toho profesního. Jako bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a náměstek Odboru pátrání Celní správy ČR otevřeně hovoří o ožehavých tématech a kauzách (Nagyová, Pitr, Vidkun, Bereta a mnohé jiné), o nichž v době služby mluvit nemohl. Koupí každé knihy přispějete 50 Kč na konto nadačního fondu Be Charity.... celý text

kalinkacz
22.05.2020 4 z 5

Velmi kontroverzní kniha, která je od svého vydání hodně vidět a dočkala se již i svého dotisku... Přiznám se, sáhla jsem po ní z čisté zvědavosti... Zajímalo mě, o čem se teď pořád mluví... Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že to bylo skvělé! Hlas Davida Prachaře i Josefa Klímy mi maximálně sedl... Celá problematika a kauzy v knize jsem si pamatovala jen okrajově a velmi ráda jsem zjistila něco víc a nakoukal pod pokličku... Můžeme samozřejmě polemizovat, zda je to skutečně pravda, ale pro mě to bylo něco nového a jsem ráda, že jsem knihu zkusila...

cleopatra11
22.05.2020 5 z 5

Konečně to někdo napsal na plnou hubu..přesně tak ,jak to je.

Zub21
21.05.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Doporučuji.

WildEv
21.05.2020 5 z 5

Poutavé čtení plné objektivních informací.

Vydra57
18.05.2020 5 z 5

- jak již psali předchozí ,velmi čtivé. Šlachtovi jsem věřila a kniha mi to potvrdila . Rovný , trochu divoký chlap, zanícený pro své "poslání ", který dokázal strhnout lidi pro smysluplnou těžkou práci , měl výsledky a měl by je i nadále. Proto bylo v našem státě nutné ho zlikvidovat.
To že se to povedlo a nikdo ani necekl, je děsivé a staví nás na úroveň /nebo pod?/ Slovenska a jeho mafiánských vazeb.
Popis známých a méně známých kauz je zajímavý a člověk si doplní a taky objektivizuje informace, které nám podávají naši mediokrati. A tento zdroj asi nemá důvod neříkat pravdu.

Doly10
18.05.2020 5 z 5

Výborné čtení!!! Přečetl jsem jedním dechem. Doporučuji!

nikola2817
17.05.2020 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila, dobře a poutavě se četla. O politice jsem nikdy neměla žádné velké iluze, tak mě po přečtení ani nijak nepřekvapilo, co za prasárny se dělo (a určitě pořád děje). Šlachta byl polda s velkým P, který se nedal nikým koupit, zasvětil svůj život policii a myslel si, že u policie umře. A tak mi přišlo dost smutné, že právě ta vlastnost, že se nedal zaprodat politikům, vedla k jeho odchodu do civilu.????‍♂️????

Aaloha
13.05.2020 5 z 5

Zajímavé čtení, poutavě napsané. Není jednoduché snažit se říkat pravdu a dotáhnout případ až k potrestání pachatelů. Někdy až beznadějné. Ale jako ministr vnitra by se mi pan Šlachta líbil.

iveta3689
12.05.2020 4 z 5

Zajímavé povídání. Otevřené, jak to jen jde. Tím, že je to rozhovor, odpadá jakákoliv omáčka. Moc dobře napsané, čte se to jako beletrie.

Valeyman
11.05.2020 5 z 5

Moc hezky napsané. Nečekal jsem nějaké "WOW" informace ani "Šlachtovu zprávu " jak sám autor uvádí v proslovu. Čekal jsem popis života člověka, jenž zasvětil svůj život policii a přesně to jsem dostal. Panu Šlachtovi jsem fandil vždy a tato kniha mě v tom jenom utvrdila. Líbí se mi, že to není jenom uraženecké kritizování a pomlouvání všeho. Pokračování bych si rád zakoupil. Bestsellerem se kniha stala oprávněně.

Opatov
10.05.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla s chutí. Většina kauz byla známa a u těch, které jsou jiz soudně dořešeny, je autor až překvapivě konkrétní.
Některé kauzy jsou dosud u soudu a logicky není možné je více komentovat.
Zcela jasně z vyprávění vyplývá, jak důležité je u této nikdy nekončící práce utajení a důvěra.
Forma dialogu knize rozhodně prospěla.
Pokračování bych si určitě koupila.

n.ezn.amy
08.05.2020 1 z 5

Poutavé čtení bývalého policisty, kdy za něj mluví určité výsledky jeho práce. Akorát mi přijde zvláštní, proč v knize nepřizná, že na akci proti Petru Nečasovi si jej objednal Andrej Babiš, který se pak díky tomu dostal k moci a hned na to mu zajistil krásné místo na Celní správě. Kde jsou ty nalezené miliony a zlato, které údajně našel v sejfech na Úřadu vlády, které se pak u soudu nikde v důkazech proti Nečasovi neukázaly apod.? Ona ta "údajná" pravda má jen líc, ale ten rub už se radši neukazuje.

Emmadriel
06.05.2020 5 z 5

Kniha mě bezpochyby velmi mile překvapila. Pan Šlachta byl policista s velkým P, který se nedal za nic koupit a je smutné, že takováto lidská vlastnost, tedy nezaprodání se politikům a vlivným lidem, vedla k jeho odchodu do civilu. Pro čtenáře, kteří se o politiku moc nezajímají a nejsou seznámeni s lobbistickými praktikami atd. viz právě kauza Nagyová, budou možná zděšení, co vše je v našem státě vlastně možné. Pan Šlachta se netají tím, že přemýšlí o politické kariéře, tudíž je možné, že tato kniha může sloužit jako prostředek k dosažení tohoto cíle, proto jsem k této knize a jeho zpovědi (samozřejmě s ohledem na jeho povinnost mlčenlivosti se nedozvíte každý detail) byla ze začátku skeptická, ale musím říci, že jsem ráda, že u policie, tedy konkrétně u ÚOOZ byl přesně ON! Kniha se dle mého názoru bude líbit všem, kteří se o tato témata zajímají. Jediné, co bych možná vytkla, tak je to, že mi tam možná chybí i nějaká další témata, kterých se pan Klíma jako novinář mohl dotknout, ale to už je spíše můj subjektivní pohled nebo takové přání, co bych se ráda od pana Šlachty dozvěděla.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Moc pekne napsane a ctive;-) Bala jsem se, ze v knize bude moc politiky a malo zajimavosti, ale opak je pravdou.. clovek si krasne shrne zajimave kauzy a zamysli se.. je to moc pekne zpracovana kniha a pan Slachta je za me frajer..

Hanzo
01.05.2020 5 z 5

Je to pro mne čest napsat zde první komentář. Knihu jsem pořídil v rámci plnění čtenářské výzvy pro rok 2020 s obavou, že obsahem knihy budou pouze informace k jednotlivým kauzám, které už známe z médií a já se tak během čtení nedozvím nic nového. Opak je pravdou, pan Šlachta je v popisu jednotlivých kauz a postupu vyšetřování i přes povinnost mlčenlivosti až neuvěřitelně konkrétní, upřímný a otevřený mluvit o citlivých tématech jako např. konec úspěšného útvaru ÚOOZ. Během čtení jsem těžko mohl uvěřit tomu, jak zkorumpovaný systém může být, od uplacených, řadových policistů, až po soudce a ministry, dále mne překvapila nevraživost a boj mezi jednotlivými policejními útvary, tedy mezi tzv. hodnými a zlými policisty. Kniha je tematikou hodně podobná knihám od pana Kmenty, ten styl novináře se hold nezapře. Vřele doporučuji každému, kdo má rád kriminalistiku a historii zločinu v ČR, oba autoři odvedli skvělou práci.