Nečekané přiznání

Nečekané přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491624/bmid_necekane-priznani-Pg3-491624.jpg 5 809 195

Josie Quinnová / Detektívka Josie Quinnová série

< 4. díl >

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Her Final Confession , 2018


více info...

Komentáře (195)


alnovka82
alnovka82
19.02.2024 4 z 5

Opět skvělé a čtivé, i když chvílemi mi děj přišel až zbytečně překombinovaný a zamotaný.

Lenka541
Lenka541
13.02.2024 5 z 5

Jsem opět spokojená. Tato série mě neskutečně baví.


Lexie321
Lexie321
13.02.2024 5 z 5

Skvelé pokračovanie super krimi série.

Lucy
Lucy
08.02.2024 5 z 5

Další, krásný detektivní příběh. Lisa Regan, to snad ani jinak neumí. Zatím všechny díly velmi zdařilé, ikdyž Matčin Hrob, tak ten u mě vede. No co dodat - případ tentokrát souvisí s Gretchen a její nečekanou minulostí a sériovým vrahem párů. Takže si říkám, kdo bude příště Noah? Nebo někdo jiný z Josina blízkého okolí. Nechme se překvapit,. Jdu na další díl. Každopádně kdo má rád třeba Angelu Marsons, nebo Roberta Bryndzu a jejich detektivky, tak tuhle sérii určitě doporučuji.

mataj
mataj
07.02.2024 4 z 5

Mám dojem, že se vyšetřování často odehrává v blízkém okolí Josie. Tentokrát je v podezření Gretchen, na jejímž prahu byla nalezeno tělo mladého muže. Když se po čase Gretchen sama udá z jeho zabití, její vysvětlení nebudí u Josie důvěru a je přesvědčena, že Gretchen je nevinná. Aby ale zjistila pravdu, musí odhalit nejedno její tajemství a dostat se na kobylku vrahovi, který vraždí mladé páry a uniká již mnoho let. Napínavé čtení.

ondrej0119
ondrej0119
03.02.2024 5 z 5

Velmi dobré, ale tak jak předešlý díl mě to nebavilo

-markéta-
-markéta-
26.01.2024 5 z 5

(SPOILER) První 2 díly z této série mě moc nezaujaly, ale i tak jsem dala šanci třetímu a byla jsem ráda. Nyní mohu říci, že jsem více než ráda, že jsem to s Josie nevzdala.
Tento díl byl, pro mě, zatím nejlepším! Moc jsem si čtení užila. Děj byl zajímavý a napínavý. Gretchen je bojovnice a má mé velké uznání a jsem zvědavá, zda se nějak vztah s jejími dětmi bude v knihách dále rozvíjet.
Vztah Josie a Noaha? Možná jsem trapná, ale já jim tak moc fandím! Tak moc se mi ulevilo a byla jsem za ně upřímně šťastná, když našli společnou chvilku pro sebe – i když potom byl v domě sériový vrah. Snad to nebude další Josiin partner, který zemře.
Velmi se těším se na další díly.

Pletynka
Pletynka
07.01.2024 4 z 5

Další díl - další pecka. Josie jsem si jako hlavní postavu moc oblíbila. Kniha se četla dobře. Doporučuji.

moudivlacek
moudivlacek
01.01.2024 4 z 5

Uf, uf. Tak to bylo něco. Nechci si ani představit, co Gretchen musela zažívat celé roky. Nekonečný boj bez vidiny konce. Každopádně ano, tak by to bylo, kdyby neměla za kolegyni detektiva Josie, která dokáže jít proti všem, i proti milému. Protože Josie ví, čeho by byla Gretchen schopná. A když Gretchen si vede stále svou, tím víc Josie usilovněji pátrá a pátrá.... A rozhodně jí to neusnadňuje ani nový šéf.
Na druhou stranu je mi těžko uvěřit úloha motorkářského gangu Devil´s Blade. Ale co, zázraky se dějí denně, no ne? Na druhou stranu čest, odvaha a věrnost je vždy ceněna.
Už se moc těším na další díl.

anovy64
anovy64
01.01.2024 4 z 5

Kniha byla čtivá, měla spád, ale zdála se mi trochu moc překombinovaná. Jelikož jsem nečetla předchozí díly, nemohu porovnat, zda byly kvalitnější než tento, ale vzhledem k určitým popisům života Josie je dobré číst sérii od 1. dílu.

Nikol2110
Nikol2110
29.12.2023 4 z 5

Další napínavý příběh, kniha se hezky četla. Už se těším, až si přečtu další ze serie.

andrea0221
andrea0221
27.12.2023 5 z 5

Opět nezklamala, vždy mě mrzí, že už jsem nakonci knihy.

Belanna
Belanna
18.12.2023 4 z 5

Další případ Losie se váže k její kolegyni Gretchen a sahá až do její minulosti...
Zajímavá zápletka, komplikované vyšetřování, utříbení vztahů, navazování nových a "šťastný konec".
Četlo se mi dobře. S tímto dílem jsem spokojená.

Rose-Mary
Rose-Mary
10.12.2023 4 z 5

Že bych byla z této knihy příliš nadšená, se nedá říct. Určitě byla slabší než předchozí díly. Nakonec jsem ji ale přečetla, i když to trvalo trochu déle. Josiina kolegyně Gretchen si ve svém utajeném životě zažila hodně. Akorát se mi to nezdá všechno věrohodné.
Kniha začínala být zajímavá až ve třetí třetině, někde po dvousté stránce. Byly zapojeny do děje další osoby a nakonec spravedlnosti bylo učiněno zadost. Při hodnocení váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

soupik2012
soupik2012
08.12.2023 4 z 5

Knize jako takové nemám moc co vytknout. Detektivka napsaná moderním způsobem. Jenomže z pohledu celé série mi to přijde stále stejné. Já vím, že je v tomto žánru prakticky nemožné přijít s něčím novým, ale autorka v každé své knize zamotá příběh do osobní roviny. Už mi toho přišlo trochu moc. Příběh samotný nenabízí nic nového, kniha patří mezi to lepší, přesto zcela tuctové zboží. Neurazí, nenadchne, ale já hledám něco víc. Audioknihu načetla paní Jitka Ježková. Mám jí moc ráda, ale pro čtení detektivních příběhů se její pohádkově zabarvený hlas příliš nehodí.

jana-cisarova
jana-cisarova
07.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Tato čtvrtá kniha, která pojednává o detektivu Josie Quinnové, se mi ze všech dílů líbila nejmíň. Začátek, a vlastně celá polovina knihy, měla pomalý děj, který mne nezaujal natolik, jako události z Mizejících dívek, Dívky beze jména a Matčina hrobu.
Na začátku byly sice tři vraždy, ale úsilí Josie a jejího kolegy Noaha, nebylo korunováno ani částečným úspěchem. Poté, když se objevila jejich zmizelá kolegyně Gretchen a přiznala se k vraždě mladého studenta, který byl zastřelen na příjezdové cestě k jejímu domu, věděla Josie od samého začátku, že na sebe vzala vinu za někoho jiného. Dlouho trvalo, než se skutečně začalo něco dít a děj začal být napínavější.
Od druhé poloviny jsem četla již rychleji a posledních zhruba sedmdesát stránek už téměř bez odložení knihy. Uznávám, že děj byl také hodně napínavý, určitě i zajímavý, akorát ten začátek a první polovina knihy to zkazily.

vekkr
vekkr
26.11.2023 5 z 5

Audiokniha.Dobře načtená,napínavá,bez trapných klišé.Spokojenost.

dencazrnu
dencazrnu
24.11.2023 4 z 5

Opět další skvělá kniha od autorky a musím se přiznat, že tato série se stala mojí oblíbenou. Líbí se mi styl, jakým autorka píše – krátké kapitoly, které čtenáře upoutají ke knize takovým způsobem, že se jen těžko odkládá. I tentokrát jsme odkryly různá tajemství z minulosti. Dozvěděli jsme se další střípky ze života vyšetřovacího týmu a já jsem moc zvědavá, na co se můžeme těšit v dalším pokračování.

kata3529
kata3529
10.11.2023 4 z 5

jedná se o čtvrtý díl ze série pojednávající o Josie Quinnové, a za mě šlo zatím o nejslabší díl, protože určité věci se mi nezdáli až tak reálné, tedy nebyla jsem si zcela jista tím, že by se mohli odehrát i v realitě

příjmenou změnou však bylo upozadění hlavní postavy a s tím související poznání života jiné detektivky, na čemž je vidět, že autorce záleží na pochopení příběhu jako celku při spojení jedntlivých dílů

knížka zapadla do kontextu sírie, ale zároveň tam byly věci, kterým nebylo až tak lehké uvěřit, přičemž některé věci byly již z počátku knihy tak trodhu předvídatelné

v každé knize je vždy vyprávění z dvou úhlů, které mi v rámci této série připadalo velmi složité, z počátku až nepochopitelné, a tak jsem se k tomu musela průběžně vracet, abych se v tim správně zorientovala

Marla
Marla
09.11.2023 5 z 5

Uf, to bylo tak úžasně napínavé, že mi stačily dva večery na přečtení. Doslova jsem příběh zhltla! A kdybych si náhodou /fuj/kousala nehty, tak bych mohla napsat, že jsem dočítala za praskotu okusovaných nehtů , tak napínavé to bylo!

Štítky knihy

vraždy tajemství svědectví vyšetřování

Autorovy další knížky

Lisa Regan
americká, 1971
2020  84%Mizející dívky
2021  85%Dívka beze jména
2021  94%Matčin hrob
2022  92%Nečekané přiznání
2022  89%Pohřbené kosti

Kniha Nečekané přiznání je v

Právě čtených14x
Přečtených1 099x
Čtenářské výzvě134x
Doporučených53x
Knihotéce340x
Chystám se číst315x
Chci si koupit106x
dalších seznamech13x