Pět kroků od sebe

Stella Grantová má cystickou fibrózu a její kontakt s okolním světem je minimální. Aby neohrozila své šance na transplantaci, musí se chránit před kýmkoli a čímkoli, co by mohlo být nositelem infekce. Šest stop. To je vzdálenost, kterou musí dodržovat. Šest stop – bez výjimky. Willa Newmana léčba vůbec nezajímá. Každým dnem mu bude osmnáct a pak – sbohem, nemocnice. Vykašle se na léky a konečně si bude užívat života. Will je přesně tím, od koho by se Stella měla držet dál. Pokud se k němu přiblíží a nakazí se, mohla by přijít o své místo na seznamu čekatelů. Aby se tak nestalo, musí si držet odstup. Čím víc se ale s Willem sbližují, tím víc jim předepsaných šest stop začíná připadat jako trest. Jaké by to asi bylo, kdyby si pro sebe mohli ukrást trochu té svobody, kterou jim vzala jejich nemoc? Co by se stalo, kdyby zkrátili vzdálenost na pět stop?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402058/big_pet-kroku-od-sebe-5NY-402058.jpg 4.5569
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Five Feet Apart, 2018

Kniha Pět kroků od sebe

voody99

Kniha byla přesně taková jakou jsem jí čekala ... Krásná od začátku až do konce, milá a čtivá k tomu mi opravdu sedla do nálady .
Krásné čtení

iv.ča

Co napsat!!! Pokud jste viděli film, určitě si přečtěte i knihu a naopak. Kniha a film jsou plné emocí, které vás vtáhnou. Budete mít husí kůži, strach, radost, budete se smát a garantuji, že budete i brečet. Vše, co se od dobré knihy a filmu očekává. Za mě sto procent!!! Knížku jsem si užila od začátku až do konce.

onemikye

Moc pěkná kniha. Kniha vás velmi rychle vtáhne do děje.

Renike

Za mě nádherná kniha, doporučuji..a také stejně krásnou knihu Piseň zítrka, příběh dle skutečné události - holka s cystickou fibrózou, která se stala zpěvačkou

Kriss15

Za mě naprostá bomba. Kniha vás vtáhne do děje a nepustí, četla jsem jí několikrát a pořád to je jako poprvé. Trošku jsem si i zabrečela, ale hlavně jsem byla dojatá. Vřele doporučuji.

JessieEx

Tahle kniha je plná YA (young adult) klišé, která už dle mého názoru byla v YA překonaná. To mi na knize vadilo nejvíc. Vadily mi takové ty pasáže, kdy postava vymyslí pro jinou postavu velké překvapení, do jehož realizace se zapojí rodiče a kamarádi... Asi teď vůbec nechápete, o čem mluvím :) ale věřím a doufám, že se najdou čtenáři, kterým tohle v knihách (zvlášť v YA) taky vadí :)

Jinak je to knížka samozřejmě velmi dojemná. Emocionální. Přišlo mi, že tady byla spousta situací možná až moc vyhrocená. Dost mě ale překvapil konec - leccos už se ke mně před čtením knihy doneslo a myslela jsem, že vím jak to skončí, ale dopadlo to úplně jinak...

Romantická linka byla moc fajn a perfektně se to četlo! Taky jsem ráda, kolik jsem se toho dozvěděla o CF. Jen tedy nechápu, co na tak tenké knize psali tři lidé :) Hodnotím jako lehký nadprůměr a těším se na další knihu od autorů!

Olous1

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. V dětství jsem strávila 3 měsíce v nemocnici a doteď si to pamatuju, takže jsem se rychle dostala do pocitů hlavní hrdinky. Moc hezky napsané, určitě stojí za přečtení.

Malíček

Tahle knížka je něco, co si opravdu potřebujete přečíst. Stránky plynou pod rukama jedna báseň a příběh člověka vtáhne na začátku a vyplivne na konci. Celá (love)story je uvěřitelná a zajímavá a plná lásky a strachu a smutku. Oblíbila jsem si hlavní dvojici i další postavy v knize. Příběh mě oslovil a dotkl se mě, dokázal mě pohltit a předat mi nejen slova, ale i pocity.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!