Pět kroků od sebe

Stella Grantová má cystickou fibrózu a její kontakt s okolním světem je minimální. Aby neohrozila své šance na transplantaci, musí se chránit před kýmkoli a čímkoli, co by mohlo být nositelem infekce. Šest stop. To je vzdálenost, kterou musí dodržovat. Šest stop – bez výjimky. Willa Newmana léčba vůbec nezajímá. Každým dnem mu bude osmnáct a pak – sbohem, nemocnice. Vykašle se na léky a konečně si bude užívat života. Will je přesně tím, od koho by se Stella měla držet dál. Pokud se k němu přiblíží a nakazí se, mohla by přijít o své místo na seznamu čekatelů. Aby se tak nestalo, musí si držet odstup. Čím víc se ale s Willem sbližují, tím víc jim předepsaných šest stop začíná připadat jako trest. Jaké by to asi bylo, kdyby si pro sebe mohli ukrást trochu té svobody, kterou jim vzala jejich nemoc? Co by se stalo, kdyby zkrátili vzdálenost na pět stop?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402058/pet-kroku-od-sebe-5NY-402058.jpg 4.439
Literatura naučná, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Five Feet Apart (2018)

Kniha Pět kroků od sebe

a.a.candys.life

Krásný, až naivní příběh! Oba hrdiny jsem si oblíbila a bylo, těžké sledovat jejích životy, které nežijou. Pod dočtení jsem si zapla film a u něho jsem brečela jak želva u knihy, nikoliv.

verka135

Když jsem se rozhodovala, jestli ji mám koupit. Zaujal mě ten příběh a zajímalo mě, jak to dopadne se Stelou a Willem. Obě hlavní hrdiny jsem si zamilovala ❤️. Stellu pro její naději a jak chtěla všem pomáhat, že nemyslela na sebe, ale na ostatní a Willa zase, jak se jeho osobnost během knížky dokázala změnila. Začátky mě vždycky nebaví, ale tahle knížka má své kouzlo. Zaprvé se mi na ni líbí, že je psaná z pohledu Willa a Stelly ???? to miluji. A zadruhe jsem byla nedočkava, co s nimi bude dál. Dneska jsem ji dočetla a jsem po noční. Hned jsem se musela kouknout na film a je skoro totožný s knížkou akorat jsou tam pár scének vynechání, ale jinak úplná bomba a brečela jsem. NEMOHLA JSEM OD NÍ ODTRHNOUT OČÍ. ANO, PPBRECELA JSEM SI A NELITUJI TOHO. PROTOŽE TAHLE KNÍŽKA ZA TO STÁLA ???? Já věřím, že kdyby bylo pokračování, tak by byli spolu do konce svých dnů, protože tak má skončit jejich láska. Oni si to zaslouží. Akorát mě mrzí Poea(nevím, jestli se to skloňuje správně ????). Taky by si zasloužil šťastný konec, ale taková je bohužel realita ????. Můžu jen a jen doporučit pro romantické duše jako jsem já ????❤️.

KleaM

Chtela jsem srazit jednu hvezdu za konec, moc se mi nelibil. Ale byl to krasny a dojemny pribeh, docela i uveritelny. Nakonec nechavam 5 hvezd

jeani001

Nádherná, smutná kniha o ztrátě i naději a také o touze žít a prožít život navzdory vážné nemoci.
Přestože se jedná o YA žánr a kniha může působit lehce naivně, jedná se o opravdu silný příběh díky kterému můžeme nahlédnout do života lidí s cystickou fibrózou.
Doporučuji nejen mladším čtenářům!!!!

Sabča92

Od knihy jsem čekala mnohé, ale že si její příběh natolik oblíbím, to teda ne. Ačkoliv nejsem úplně cílovka a knihy jako Hvězdy nám nepřály, Tisíc polibků nebo podobné jsem četla již dávno. Řekla bych, že mě už podobný příběh nemůže překvapit, ale stalo se. Naprosto jsem si příběh a postavy zamilovala a u knihy si hodně pobrečela. Kniha vypráví o lidech nemocných Cystickou fibrózou, což je nemoc, která není nijak nakažlivá, ale lidé se s ní již rodí. Napadá dýchací a trávicí soustavu a je v dnešní době bohužel nevyléčitelná. Existují pouze léky, které dokáží zmírnit bolesti a dokáží prodloužit život.
Hlavní hrdinové Stella a Will mi neskutečně přirostli k srdci a já s nimi prožívala každý bolestivý nádech. Jejich láska byla krásná, nedosažitelná a zakázaná. I přesto jsem jí ale věřila. Knihu vám vřele doporučuju a celá recenze bude brzy na blogu :-)

sgjoli

Slabší 4 hvězdy, spíše 3 a půl, kdyby to šlo zadat. Kniha zobrazuje to, jak náročné je žít s cystickou fibrózou, což z knihy dělá rozhodně nadprůměrnou knihu. Je to něco, co v knihách zas tak často nevídáme - i když téma "těžce nemocný hlavní hrdina" samo o sobě není obecně žádnou novinkou. Každopádně o této nemoci jsem knihu četla poprvé a přimělo mne to si zjistit nějaké další informace. Což beru jako velké plus. Zároveň je o psané lehkým, jednoduchým stylem - čte se to dobře a rychle.
Ale je tam romantická linka, která to pro mne trochu zabíjela. Taky se mi zdálo, že některé vzorce chování některých postav byly předvídatelné a lehce klišoidní. Ale to je moje chyba, holt nejsem cílovka, co se týká romantiky pro teenagery. Takže tohle asi berte spíš s rezervou a pokud máte rádi romantiku, tohle by vás mohlo bavit. Ale já nejsem ten případ, takže kvůli tomu snižuji hodnocení knihy.
Ale celkově spíše mohu doporučit.

warca

Chvílemi trochu hloupé.
Hlavně chování hlavních postav.
Ale celkově dojemný krásný příběh.

kneslova

Dobře napsaná kniha - v podobném stylu jako Hvězdy nám nepřály. Hezky se čte a dozvíme se spoustu věcí, není co vytknout - 5 hvězdiček