Pět kroků od sebe

Pět kroků od sebe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402058/bmid_pet-kroku-od-sebe-5NY-402058.jpg 4 876 245

Stella Grantová má cystickou fibrózu a její kontakt s okolním světem je minimální. Aby neohrozila své šance na transplantaci, musí se chránit před kýmkoli a čímkoli, co by mohlo být nositelem infekce. Šest stop. To je vzdálenost, kterou musí dodržovat. Šest stop – bez výjimky. Willa Newmana léčba vůbec nezajímá. Každým dnem mu bude osmnáct a pak – sbohem, nemocnice. Vykašle se na léky a konečně si bude užívat života. Will je přesně tím, od koho by se Stella měla držet dál. Pokud se k němu přiblíží a nakazí se, mohla by přijít o své místo na seznamu čekatelů. Aby se tak nestalo, musí si držet odstup. Čím víc se ale s Willem sbližují, tím víc jim předepsaných šest stop začíná připadat jako trest. Jaké by to asi bylo, kdyby si pro sebe mohli ukrást trochu té svobody, kterou jim vzala jejich nemoc? Co by se stalo, kdyby zkrátili vzdálenost na pět stop?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Five Feet Apart , 2018

Erinka24
09.06.2019 5 z 5

Krásná knížka, pravá láska zakázaná nevyléčitelnou a zákeřnou nemocí. Protože nemocí sama trpím, vím, o čem mluvím. Kniha je velmi emicionální, doporučuji všem.

l0st-g1rl
07.06.2019 5 z 5

Stačilo mi pár prvních kapitol, než mě kniha úplně pohltila a já se od ní nedokázala odtrhnout. Potřebovala jsem vědět, co bude dál. Co se stane s Willem a Stellou? Obě postavy jsem si zamilovala a chtěla jsem, aby pro ně všechno dobře dopadlo. Strašně moc jsem jim přála šťastný konec, ačkoliv jsem věděla, že to není možné. Modlila jsem se, aby se stal třeba nějaký zázrak, objevil se lék na CF a oni dva by tak mohli být šťastní a spolu. Ale tohle bohužel nebyla pohádka, a stejně jako ve skutečném životě, žádný zázračný lék na CF (zatím) neexistuje.
Přesto byl ten konec nádherný. Ostatně stejně jako celá kniha. Ale poslední kapitoly jsem četla se zatajeným dechem a se slzami na krajíčku. A nebylo to jen kvůli Willovi a Stelle. Chtělo se mi brečet kvůli všem postavám, protože jsem měla pocit, jako kdybych prožívala úplně všechno s nimi.
Opravdu jsem nečekala, že se mi bude kniha tak moc líbit. Šla jsem do ní s tím, že to bude jen další oddechovka. A místo toho jsem zažila pěkný emotional roller coaster. A objevila jsem novou oblíbenou knihu.
Jo, a ta obálka! Nádherná.

Scheila
06.06.2019 4 z 5

Kniha se četla opravdu hezky a lehce. Co se stylu psaní týče. Popravdě jsem čekala víc o té nemoci, byla to spíš dětská zamilovaná kniha s takto těžkým tématem. Tím, že takovou “červenou” knihovnu, kde je kniha o tom jak se dva zamilovávají nečtu, tak ale popravdě jsem z knihy hotová, probrečela jsem to. A doporučuji, si knihu přečíst, už jen kvůli všem lidem s cystickou fibrózou. :)

Léňa2510
03.06.2019 5 z 5

Kniha prečítaná za max 6 hodin. Je mi velmi lito toho ze ta kniha mi pride kratka ale fakt úžasná. Oboch som si zamilivala! Top

Knihomolka97
21.05.2019 4 z 5

Krásný, svižný, vtipný, dojemný příběh.
Líbilo se mi vyprávění z pohledů obou postav, Willovy části byly velmi vtipné, vážně nečekala jsem, že se u čtení budu tak bavit.
Slzám jsem se také neubránila, ale to jsem čekala. :-D
Bohužel mě ale zklamal konec. Nechci nic prozrazovat, zkrátka jednu hvězdičku strhávám, ale knížku rozhodně moc doporučuju. A těším se na filmové zpracování (které mě na knížku nalákalo). :)