První krev

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/big_prvni-krev-oBU-480321.jpg 4.8615

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

First Blood, 2019

Kniha První krev

Lena79
předevčírem

Na První krev bylo v příběhu krve až dost. Seznámení s týmem bylo příjemné, jen Dawson mě někdy skutečně štval. Nutno říct, že autorka opravdu umí.

lenka4043

Opět skvělé čtení.

lucie5631

Knihy ze série byly skvělé a velmi jsem se těšila, co nám tento díl přinese. Byla jsem nadšená, do poslední chvíle jsem nečekala, kdo byl vrah. A seznámení s týmem? Paráda. Jeden z nejlepších dílů.

SilvieSisinka

Opět skvělá jízda

lenka.plaszova
30.12.2022

První krev nás přivádí "zpátky" na začátek, kdy Kim poznala svůj tým. Líbilo se mi vidět případ očima každého z detektivů a poznat jejich charakter z doby, kdy začali spolupracovat s Kim. Případ jako takový mi nepřišel příliš originální, to mi ale vůbec nevadilo.

L.Helena
25.12.2022

Jeden z těch lepších dílů série. Hlavně díky tomu, že je to prequel a sledujeme vlastně úplný počátek vzniku vyšetřovacího týmu. Autorka tak nemohla použít, co mi dost vadí na ostatních dílech, a sice to, že se často odvolává na skutečnosti, o kterých píše třeba již několik dílů nazpět a předpokládá, že si čtenář pamatuje vše, co se v předešlých knihách série událo. Takže tentokrát jsem nemusela horko těžko vzpomínat na předchozí díly, ale jen jsem si mohla naplno užívat vyšetřování zajímavého případu.

LP113
16.12.2022

Skvělé, opravdu vtipné když už vlastně člověk všechny zná a tady se vlastně teprve seznamují. Co se týče vyšetřování, za mě ze zneužívání dětí je mi opravdu fyzicky zle. Naštěstí nebylo nic popisováno. Takže se to zas a znova četlo velmi dobře. Na cestě mám poslední díl a příští rok se můžeme těšit na nový. ;-)

Prateri
10.12.2022

Mimořádná Kim. Kim, která si udržuje odstup od lidí. Je jí jedno, co si o ní kdo myslí, a aniž si to sama uvědomuje, je velice empatická. Kniha První krev je prvním případem vražd jejího dosud nesehraného týmu, kterého známe z předchozích dílů už jako tým, který šlape jak švýcarské hodinky. Prostě je to kniha, jak se tato skvělá policejní parta, pod vedením inspektorky Kim, našla.