První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 870 207

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

Booky84
15.10.2022 5 z 5

Po přečtení všech dosud vydaných dílů jsem se vrátila na úplný začátek a jsem autorce moc vděčná, že tuto knihu napsala. Bylo skvělé zjistit, jak to všechno začalo a jak tým vznikl a vedl si u prvního společného případu. Kniha samotná je čtivá a napínavá od začátku dokonce - čtenáře chytne a pustí až na poslední stránce. Určitě všem doporučuji a těším se na další pokračování.

Marsí5
14.10.2022 4 z 5

V první knížce, co jsem četla, mi Kim nebyla moc sympatická, ale jak čtu dál, uznávám, že má tato postava hodně co do sebe :-D
Případy i postavy jsou různorodé, policejní práce je pěkně zpracovaná. Vyšetřovatelka vystupuje jako extrémně upřímná osoba, která nerada projevuje emoce a komunikuje jen na nutné bázi. Není to člověk, se kterým si vřele poklábosíte v kavárně. Na druhou stranu si Kim svoje nedostatky uvědomuje a, i když na ně většinou nereaguje jako jiní, je velice vnímavá k emocím a reakcím druhých.
Sama také ví, jaké to je zažít životní tragédii, takže v takových situacích jedná nečekaně velice citlivě.
Pokud jste schopni brát Kim Stoneovou takovou jaká je (podobně jako její tým :-) ), určitě se vám knihy budou líbit :-)

romika
12.10.2022 5 z 5

Myslela jsem,že prequel bude divný,po tolika dílech a kupodivu nebyl,opět parádní kniha i případ a kolegové hezky na začátku.

Katulinka69
10.10.2022 5 z 5

Co napsat jiného než: SENZACE

Lely
10.10.2022 5 z 5

Je to první kniha kterou jsem z této série četla a určitě nebude poslední. Příběh svižně ubíhal, krátké kapitoly mi vyhovovaly a vyšetřovatelé si získali mé sympatie. Určitě se brzo vrhnu na další díly.

Česneksmedem
06.10.2022 5 z 5

Ten skok na začátek jsem chvilku musel vydýchat, ale pak to byla klasika. Navíc se mi náhodou podařilo prokouknout padoucha, takže musím dát za pět! Vše prozatím přečteno. No a v dubnu 2023 se Kim vrátí v novém příběhu.

munka
01.10.2022 5 z 5

Nápad, vrátiť sa na začiatok bol mňa prekvapením. Perfektná zápletka. Doporučujem .

Bla80
14.09.2022 5 z 5

opět super, Kim a její tým prostě nezklamou, autorka taky nezklamala, ani jednou svou knihou, už hned zítra začnu číst tu zatím poslední v sérii

marci8
12.09.2022 4 z 5

Zatím jsem četla 3 knihy od této autorky a vždy se k nim dostanu v knihovně, tak je nečtu chronologicky. Je to oddechovka, dobrá do vlaku nebo prostě k odpočinku. Není náročná. Oceňuji krátké kapitoly, rychlý spád a charaktery postav.

raty
10.09.2022 5 z 5

Při čtení sérií naprosto nesnáším skákání v čase.
Angele Marsons tento skok naprosto odpouštím. Bylo to hodně dobré čtení. Začátky skvělého týmu Kim Stone a hned rovnýma nohama do případu sériového vraha. Krátké kapitoly, vražedné tempo a čtveřice vyšetřovatelů, kteří snad nemohou být povahově odlišnější, ale dohromady jsou hrozbou pro každého zločince.
Super a jdu shánět další díl.

Lovana
01.09.2022 5 z 5

Opět si říkám, proč jsem tuto autorku tak dlouho odkládala?
U mě je to teda první kniha ze série, kterou jsem četla a hned se budu vrhat na další díl. Bylo to skvělé čtení, stránky mi utíkaly pod rukama a já nutně musela číst dál, abych věděla, kdo je vrah a jak to vše bylo.
Kim je naprosto skvělá, hodně rázná a to mě na ní baví. Oblíbila jsem si jsem i ostatní členy týmu, i když u jednoho to ze začátku bylo spíše naopak… Jsem velmi zvědavá na další díly a jak si členové týmu povedou jak v osobních životech, tak i v tom pracovním, který mají společný.
Zápletka byla velmi povedená, skvělé byly krátké kapitoly, díky kterým mi čtení utíkalo úplně samo a já jen musela pořád pokračovat dál a dál. Hodně se mi také líbily vložené kapitoly v pohledu vraha, které knize přidali něco navíc.
Za mě tohle bylo skvělé a moc se těším na další díly, kterých na mě čeká hodně…

Hodnocení 4,5*/5*

J.Clouseau
24.08.2022 5 z 5

Výborné! Asi jen škoda, že tento prequel nepřišel dřív.

ZimníLidé
20.08.2022 5 z 5

(SPOILER) To by nebylo, aby mi zas neukápla slza, když se nám tu opět objevil Dawson. Jak mě ten chlap v týmu chybí. Jinak není co vytknout. Angela Marson je pro mě TOP autorka. Neskutečně čtivé knihy má. Opět doporučuji.

kate333
19.08.2022 5 z 5

Prostě Kim, svérázná, nevyzpytatelná, zapálená bojovnice proti zločinu. Poslední dobou nemám tolik času na knížky, ale na tyto případy si najdu včas vždycky a nikdy nejsem zklamaná. Bylo hezký je mit všechny zase pohromadě v původní sestavě. Až se mi zastesklo. Parádní čtení!

EleanorJane
14.08.2022 4 z 5

Miluju všechny knížky z této série a tento prequel je prostě top. Asi bych raději doporučovala jej přečíst až budete mít za sebou už nějaké knihy z této série. Její autorský um se totiž s každou další knihou zlepšuje a vyvíjí. Kniha nám dává pohled na to, jak se naše oblíbená parta dala dohromady a zároveň poodhaluje i něco, co jsme do teď nevěděli. Při čtení tak narazíte na nejeden "aha" moment, kdy se vám propojí informace z předcházejících knih.

Satyrka
08.08.2022 5 z 5

Kim Stoneovou jsem začala číst prvním dílem Němý křik a pokračovala vždy postupně, i tento díl, prequel, jsem přečetla až teď, po dočtení dílu Dětské duše.
Rozhodně se řadím k lidem, co souhlasí s tím, že je prequel lepší číst takto, tedy po dočtení Dětských duší, protože ty pocity a emoce jsou úplně jinde, když už máte tolik dílů za sebou. Je to jako vracet se k něčemu, o čem víte, že vás nezklame a cítíte se být součástí celého příběhu. A jako... Proč jsem vraha zas nečekala?!
Tuhle sérii mám zařazenou mezi své nejoblíbenější a nyní mě čeká (zatím) poslední díl, a já se tak trochu bojím, protože nechci opouštět Kimin tým a její případy.
Takže celou sérii doporučuji všemi prsty - i těmi u nohou, ale pozor - návykové!!

petula22
05.08.2022 5 z 5

Tady už není co napsat :) další skvělý díl, napínavá detektivka. Líbí se mi nápad autorky vrátit se na začátek, seznámení se s týmem. Nezbývá než se těšit na další případ :)

Pine
30.07.2022 5 z 5

Skvělá série se dočkala skvělého prequelu. Neskutečně jsem si to užila. Knížka mě vcucla od první kapitoly a já hltala řádky až do poslední strany.
Milí členové týmu, vy ještě vůbec netušíte, co všechno spolu zažijete, kolik ohavných vrahů dopadnete a že před sebou máte spoustu napínavých příběhů. Jsem moc ráda, že jsem u všech byla s vámi!

gad
27.07.2022 5 z 5

Prequel k celé sérii, aneb jak se Kim a její tým dali dohromady. Aktuální téma, krátké kapitoly, svižné tempo, to vše je záruka kvalitního čtení, na které jsme si u paní Marsonsové už zvykli. Doporučuji.
Nyní už jsem ponořen ve Vražedné mysli, což je zatím poslední díl ze série.

Ulala
24.07.2022 5 z 5

Mám ráda sérií s Kim Stoneovou. Je to svižné, je to napínavé a autorka se zabývá případy, které jsou aktuální pohromou společnosti. Mám přečtené asi 4 díly, ale chytlo mně to tak, že už se chystám na další.

Angela Marsons
anglická, 1968