Otevřený hrob

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353941/big_otevreny-hrob-Wcr-353941.jpg 4.61477

Kniha Otevřený hrob

Lexie321
včera

Ako vždy skvelé pokračovanie série. O niečo menej sa mi páčilo ako ostatné ale aj tak bolo napínavé a dobre napísané.

Ana72154

Je neuvěřitelné, že mě tato série velmi baví. Tento díl opět nezklamal.

Satyrka

Dětství je zkrátka citlivé období a výchova je velmi důležitá. I sebemenší věc si můžeme zapamatovat a nést s sebou až do dospělosti nebo i do konce života. A každý se s tím smíří po svém. Nebo taky nesmíří. V knihách s Kim jsou ty věci extrémní, ale ne neuvěřitelné. Líbí se mi, jaká témata jsou v této sérii rozebírána. Kim Stone už jsem zařadila mezi své oblíbené série a pokračuji dalším dílem. Já můžu jenom doporučit!

Elapheg

Další případ s Kim Stoneovou a další výborná detektivka. Kim bude tentokrát muset řešit vraždu, kdy oběť má rozbitý obličej k nepoznání a v ústech hlínu. Když se objeví další tělo, je jasné, že se jedná o sériového vraha. Paní autorka ale dává hlavním knižním postavám zabrat. Jejich dětství je vždy posraným navrch, ale i taková bývá realita. Vraha se mi tentokrát podařilo z poloviny dobře tipnout, což mě těší, neboť to nebývá tak často. Líbí se mi taky, že zde nejsou rozřezaná lidská těla, uřezané hlavy a jednání pachatele/lky je svým způsobem pochopitelné, když se dozvíme proč. Míra brutality je velmi únosná, Kim je velmi sypmatická a na sebe tvrdá a každý případ je pro ni osobní záležitostí, kdy se snaží v mezích zákona vždy zabránit zlu, nebo nechat potrestat viníka soudním systémem. Jako vždy patří můj dík mým knižním přátelům, že mě k autorce přivedli. Děkuji vám všem. Vrah je tentokrát odhalen až na posledních stránkách, kniha nepostrádá správné napětí, zápletka je velmi dobrá. Takže dávám pět hvězd a doporučení všem detektivkářům. :-) Paní autorce děkuji za velmi dobrou detektivku. Na další díly s Kim přijde řada také. :-)

Sofós

Jsou lidé, kteří si dávné křivdy dobře pamatují. A trpělivě čekají, aby se pomstili... Opět skvěle napsaný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Sympaťačka Kim je stále lepší a i ta Tracy začíná být stravitelná :-)

Lu89

Jedna z velmi mála spisovatelek, která dokáže do každého dílu vložit takovou dávku napětí, která vás nenechá v klidu do doby, dokud neuvidíte poslední stránku s poděkováním. Chvíli se vám bude honit hlavou myšlenky typu: Co to sakra bylo? S čím přijde příště? ..až zjistíte, že držíte další díl, který hltáte stejně, jako ty předešlé.

kalache

...můžu odkázat tělo na podobný výzkum i u nás?Není nad dobrý pocit být po smrti ještě užitečný,což ...

marketa9252

Napínavé až do konce.