Tichá modlitba

kniha od:

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 4.6 1979

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone série

< 3. díl >

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Lost Girls , 2015


více info...

Komentáře (529)

Komentáře 529 Recenze 6

mataj
mataj
11.11.2023 5 z 5

Kim Stoneová se snaží se svým týmem vypátrat nebezpečné únosce dvou malých holčiček. Jelikož se stejný únos stal již před několika měsíci a tehdy se vrátila pouze jedna unesená dívka, vyšetřovatelé nemají času na zbyt. Navíc se únosci zbavují svědků velice brutálním způsobem. Napínavé čtení.

snimcibdim
snimcibdim
04.11.2023 odpad!

Tak co to tu máme? Jeden na první pohled zajímavý, ale při bližším ohledání nesmyslně nepraktický nápad s dražbou výkupného. Jednu asociální vzteklou čůzu, co má problém se svým egem a autoritami. Jednu bezprizorní rádobypolicejní jednotku fungující jak banda skautů při bojovce. No a především kopu nesmyslů, nevkusu, patosu a slizkého citového vydírání. Třešinkami na tom vypečeném dortíku jsou: jasnovidka a koťátka. Ble.


Terka1975
Terka1975
23.09.2023 5 z 5

Čtení bylo velmi napínavé, plné strachu o dvě unesené holčičky, Kim Stoneová je zástupkyní všech nesmrtelných a fyzicky napadených supervyšetřovatelek, které se ze všeho rychle oklepou s buldočí horlivostí. Ale právě to na ní mi víc a víc přirůstá k srdci.

Siege03
Siege03
22.09.2023 5 z 5

Výborná psychodetektuvka.Doporucuji

ydnac
ydnac
21.09.2023 5 z 5

JEDNA ZPRÁVA JIM ZMĚNILA ŽIVOT!

Dvě rodiny - přátelé.
Dvě dívky - kamarádky.
Holčičky unesl člověk, který si rád hraje a touží po penězích.
Jeho komplic však touží zabíjet...
HRA PRÁVĚ ZAČALA!

Kim Stoneové byl případ přidělen na žádost jedné z matek. Znají se z minulosti.
Podaří se Kim najít a zachránit obě dívky?
Jednu? Nebo žádnou?
Tento případ není první, pachatel už dříve unesl jiné dvě dívky a tenkrát se jedna z nich nevrátila...
Příběh se rozjíždí zlehka, ale napětí graduje s každou sms od únosce.
Krátké kapitoly jsou super, otáčela jsem stránku za stránkou a vždycky jsem si říkala, ještě kousek :-).
Konec mě překvapil, něco jsem čekala, ale jedno odhalení jedné osoby mě vůbec nenapadlo.
Jsem ráda, že jsem se ke knihám od Marsons vrátila :-) i přes velké množství jiných detektivek, protože ona je prostě dobrá :-)

Iveta701
Iveta701
10.09.2023 5 z 5

Super detektivky Kim je skvělá každý další díl se mi líbí víc a víc a navíc se to skvěle čte. Už se těším na další díl.

Hkk935
Hkk935
07.09.2023 5 z 5

S každým dalším dílem ze série, je to lepší a lepší. Líbí se mi to emocionální vypětí, do kterého se lehce vcítíte, ačkoliv se modlíte, aby jste nikdy nemuseli.

Ahmose
Ahmose
31.08.2023 4 z 5

Všeobecne sa dá povedať, že ak siahnete po knihách Angely Marsons, tak sklamaný rozhodne nebudete. Dôkazom toho je, že autorke v češtine vyšla už 14. kniha. Celé 2/3 knihy som si bol istý, že tento diel dostane plné hodnotenie. Skvelá rukojemnícka dráma, gradovalo to, hltal som každé slovo. Nevedel som sa dočkať ako sa príbeh rozuzlí a príde k odhaleniu veľkého tajomstva z minulosti. Nič-menej, v poslednej tretine akoby autorka stratila dych. Napätie sa vytratilo a začalo to byť vláčne. Samotná záver knihy bol síce akčný, ale nemyslím si, že bolo nutné to nasilu ukončiť, tak ako to autorka urobila. Myslím, že cieľom bolo čitateľa šokovať, ale na mňa to nefungovalo a vyznelo to naivne. To je však jediná vec, ktorú môžem knihe vytknúť. Kým v prvých dvoch dieloch som sa nevedel s hlavnou vyšetrovateľkou celkom stotožniť. V tomto diely sa Kim správala ako ozajstný profesionál a tým si ma konečne získala na svoju stranu. Vraj už to bude každým dielom len lepšie a lepšie. Určite odporúčam.

Emberas
Emberas
27.08.2023 1 z 5

Tohle bylo hodně nad rámec reality, a i když uznávám, že se nejedná o literaturu faktu, tady bylo tolik hlouposti, že závěr, kdy se Kim popere s cvičeným dvoumetrovým válečným zabijákem a s frakturami téměř všech částí těla ho porazí, působila spíš směšně, stejně jako celé její vyšetřování s druhým a třetím subjektem.

krevetka79
krevetka79
26.08.2023 5 z 5

Další parádní pokračování. Autorka umí opravdu čtivě napsat každý příběh
Napínavé, chvílemi mrazivé, jen finále trošku nepravděpodobné. Bez zbraně by přeci nevyrazili:-)
Ale těším se na další díly.

Iva095
Iva095
26.08.2023 5 z 5

Třetí případ Kim a jejího týmu, tentokrát vyšetřují únos malých holčiček. První dva díly byli skvělý, ale tento byl ještě lepší.

Lucy
Lucy
16.08.2023 5 z 5

Pekná, napínavá detektivka, mám ráda případy Kim Stone,tento díl mě bavil trochu více, než předchozí. Jelikož jsem před tím přečetla Roberta Bryndzu a jeho Eriku Foster, trošku je to podobné,tak kdo ji má rád určitě doporučuji i Kim Stone. Trochu pro mě jako rodiče, těžké téma, ale velmi dobře napsané. Mě tedy osobně Kim sympatická je, ona není arogantní, její chování je vlivem toho co prožila v dětství a určitě se jí nedivím když to vyprávěla v prvním díle,skoro jsem držela slzy. Neumím si to vůbec představit. Knihu určitě doporučuji,celou sérii,..čtu další díly.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
16.08.2023 5 z 5

Moc dobře napsaný, akorát se často ztrácím v množství postav, ale to je daný mojí sklerózou...

Zlajda95
Zlajda95
15.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Opět poslechnuto jako audiokniha a paní Ježková nezklamala. Tato knížka je poněkud delší, ale kapitoly jsou krátké, tak děj celkem odsejpe. Dějově se mi však předchozí kniha rozhodně líbila více. Téma kriminálních činů okolo dětí se mi začíná zajídat. Vzhledem k minulosti Kim Stone, kterou autorka vytvořila, chápu, že se nabízí řešit takového případy, aby Kim neustále narážela na nedořešená traumata vlastního dětství, nicméně i tak doufám, že v dalších knihách se dočkáme jiných témat.

Johana
Johana
24.06.2023 4 z 5

Fajn detektivka, hned s několika originálními motivy. Trochu nepravděpodobná.

Máme tu dvakrát dvojitý únos školaček, barvitě popsané trpící rodiny těch čtyř dětí, zajímavou hrstku možných pachatelů a, želbohu, jednu superpolicistku Kim, která je tak citlivá a zároveň drsná, že to popravdě není ani možné. No ano. A hlavně za to béřu knize hvězdu, ačkoli celek mne vážně bavil.

A chci určitě zmínit, že jsem si Tichou modlitbu vyposlechla - v podání Jitky Ježkové, která dodala příběhu další kvalitu, takže v tomto případě, jako že to často nedělám, vysloveně doporučuji variantu audiokniha.

Timkim
Timkim
23.05.2023 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Děj svižný, letmé osvěžení minulosti, krátké kapitoly....ale, nepijí toho kafe nějak moc? Vlítnout někam neozbrojení? Navíc mi přišlo, že si to Kim brala hodně osobně. Dobré, ale na plno to nedá. 80%

martiline
martiline
23.04.2023 5 z 5

Ve třetím díle Případů Kim Stoneové mi hlavní vyšetřovatelka Kim už vůbec nevadí. Když si vzpomenu, jak se mi první díl vůbec nelíbil kvůli její aroganci ... Jsem ráda, že jsem tehdy poslechla komentáře, ve kterých se psalo, že v dalších dílech případů se chová daleko líp a dala jí ještě šanci.
Tento případ byl velmi citlivý - únos dvou malých devítiletých kamarádek ... vlastně už druhý takový ... konec byl překvapivý ... a Kim mám čím dál víc raději. Už se těším na další díl.

Denisa232623
Denisa232623
10.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Třetí a zároveň další ze série s Kim. Budu mezi těmi pár lidmi, kteří nechápou vysoké hodnocení.. Nic se nemění na tom, že je kniha svižná, má krátké kapitoly a dobře se čte. Ale bohužel byl tento díl zatím nejslabší.
Dlouhou dobu jen sedíme ve vyšetřovací místnosti u jednoho z párů, kterým bylo uneseno dítě a na konci se to vše dohání. Ikdyž ta část kdy je Kim zavřená s jedním s únosců v malé kobce je taktéž přitažená za vlasy..
Budu doufat, že další díly budou stejně dobré jako první a druhý.

Dodatek: za mě můžu říct, že mi do knihy vůbec nezapadaly kapitoly týkající se vyšetřování smrti Dewaina. Ani samotný příběh s tím spojený - gang.

Majulle
Majulle
02.03.2023 4 z 5

Bylo to skvělé čtení, pro rodiče velmi emotivní. Únos dítěte a následné kapitoly co s dětmi pachatel chce udělat, či dělá byly pro mě velmi těžké číst. Nicméně děj ubíhal, kapitoly byly krátké takže za mě super

Romul857
Romul857
28.02.2023

Knihy se mi libi jsou ctive. Asi bych je prirovnal ke kniham Roberta Brynzy, ktery pise velmi podobne pribeh. Jedine z ceho jsem zoufaly je, ze anglicti kriminaliste podobne jako seversti u sebe nenosi zadnou zbran. Jit neco resit bez zasahovky s holyma rukama vypada velmi naivne, bohuzel takove tam maji predpisy. Nevim jak v GB, ale treba Švédové ci Norove vozi osobni zbran v malem sejfu umistenem v zavazadlovem prostoru auta a nez ho otevrou musi si zavolat na sluzebnu o povoleni zasahu se zbrani a kod na otevreni sejfu. Proste sebevrazedna ohleduplnost od policie vuci sobe.

Lovana
Lovana
01.02.2023 4 z 5

Další díl ze série s Kim Stoneovou. Já jsem opět spokojená, kniha mě bavilo, čtení rychle ubíhalo, čemuž hodně pomáhají kraťoučké kapitoly.
S každým dílem mám čím dál více ráda jednak Kim, tak i ostatní členy týmu a tentokrát mě, ani tolik jako v předchozích dílech) nevytáčel Dawson, já ho snad začnu mít i ráda, no uvidíme, co bude dál…
Tento díl byl pro mě emotivnější než předchozí, několikrát mi tekly slzy a tentokrát jsem opravdu měla strach. Jak vše dopadne…
Jednu věc jsem rozhodně nečekala, ale vůbec mi nevadilo, že to autorka vymyslela takto, jen je otázka, zda by to tak mohlo dopadnout i ve skutečnosti… Trochu mám výhrady k jedné věci na konci, ale to tady nebudu rozvádět. Hodně mě potěšilo, že jsme se znovu setkali s Barnym, Kiminým psem. Jsem zvědavá, jestli si někdy někoho pustí k tělu…
Určitě se musím i do dalšího dílu a už se těším na setkání se starými známými.

Hodnocení 4,25*/5*

BaPe895
BaPe895
28.01.2023 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. Vyšetřování se omezilo na pití kávy a neustálé omílání nic neříkajících klišé. A k tomu jedna nelogičnost za druhou.

ReziEngli
ReziEngli
27.01.2023 4 z 5

#audiokniha - Postupně přicházím Angele Marsons na chuť :-) Ty její detektivky jsou tak skvěle napsané, plus v kombinaci s hlasem Jitky Ježkové se jedná o skvostnou audioknihu. Pořád to ale u mě není na 5 hvězdiček, pořád mi tam trošku vadí až moc "rychlé" myšlení hlavní hrdinky. Autorka z ní dělá tak trochu "boha" :-D Ale jinak mě to fakt moc baví a jdu rovnou na další díl :-)

Karoley
Karoley
24.01.2023 5 z 5

Ztratily se dvě.
Vrátit se může jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčička zemře..

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Za týden jsem přečetla první tři díly, což je myslím nejlepší recenze!
Třetí případ Kim Stoneové. Dvě unesené holčičky. Dva páry truchlících rodičů a jejich tajemství. Jedna tichá modlitba. Skvělá detektivka, tento díl se mi líbil zatím ze všech nejvíc. Přečteno během jediného dne, vůbec se nedalo od knihy odtrhnout!

Janaves
Janaves
06.01.2023 5 z 5

Nelze jinak, než 5*

rimar
rimar
04.12.2022 5 z 5

Zatím všechny díly které jsem četl mně bavili. V tomto díle je víc prostoru věnované případů a rodinné pozadí jednotlivých členů týmu zde vůbec není což je fajn. Příběh dobře napsaný a uvěřitelný. Krásně je tu vidět kam vede odzbrojení policie jelikož v Anglii velmi často policisté ani na úrovni Kim nenosí střelnou zbraň a o bobicich vůbec nemluvím ti ji nemají již několik století. Tak díky tomu málem dva členové týmu přijdou o život, místo aby útočníky snadno odstrašili, zpacifikovali a nebo rovnou odstřelili. U únosce děti rozhodně žádoucí.

KatChiss
KatChiss
23.11.2022 3 z 5

iž třetí případ mé oblíbené detektiv inspektorky Kim Stoneové. Za mě je to zatím nejslabší díl. Námět únosu dvou malých děvčátek a následného pátrání po pachatelích, vyjednávání a dopadení nebyl nikterak originální. Už si ani nevzpomínám, jestli jsem byla některou informací šokována, jako to bývá u této série zvykem.
.
Netradiční byl fakt, že únosci nutili rodiče dívenek, aby se postavili proti sobě. Slíbili jim totiž, že vrátí pouze jednu z nich. A tak se z dlouholetého přátelství stala nenávist během jedné chvíle. Tohle bylo kruté. A jako vždycky mě bavilo sledovat psychologii všech postav. Jejich rozdílné chování ve stejných situacích. Někdo jednal zbrkle, zaslepen hněvem. Jiný si vše nejdříve v klidu promyslel, až potom jednal.
.
Jsem ráda, že jsem na Případy Kim Stoneové narazila a že ji poslouchám v podání Jitky Ježkové.

Sabča817
Sabča817
17.11.2022 4 z 5

Velmi čtivé a napínavé, i přesto, že čtenář dost brzy zná viníka. Na konci jedno překvapení. A co se Kim týče, s každým dílem se mění ve větší a větší sympaťandu!

KatkaK13
KatkaK13
15.11.2022 4 z 5

Čtivá detektivka. Baví mě vztahy kolegů a Kim je mi sympatická. Asi bych ubrala pár stran někde uprostřed, kde se to malinko opakovalo “pořád stejná kritická situace a všichni pracují na maximum”. Jinak závěr dobrý a celkově doporučuji přečíst.

mysce
mysce
03.11.2022 5 z 5

Námět knihy je hodně emotivní a bravurně zpracovaný. Před našima očima se odvíjí děj a úplně cítíme, jak se nám pod kůži vkrádá děs a hrůza.
Co se stane, když dvěma spřáteleným rodinám unesete dítě. Kdo zaplatí víc, dostane svou holčičku zpět. Co se stane s rodinami navzájem, a co se stane uvnitř obou rodin?
Kim je pořád správně ostrá, hubatá a originální postava. Díl od dílu se mi vkrádá do srdce víc a víc. Její vyšetřovatelský tým je skvělý. Každá postava je něčím zajímavá a jejich humor odlehčuje průběh náročného pátrání. Nej jsou hlavně vstupy s Bryantem. K týmu se připojují nové tváře, což je osvěžující. Hlavně mě příjemně bavil vyjednavač Matt.
Příběh korunuje uvěřitelné, ale překvapující rozuzlení, s jakým se v thrillerech často nesetkáváme. Kniha celou dobu nenasvědčuje tomu, kdo je mozkem celé akce, takže konec mě zase rozsekal. Kdyby to šlo, tak dám víc než pět hvězd.