Tichá modlitba

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339806/ticha-modlitba-eym-339806.jpg 4.71045

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone 3.

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub

Lost Girls, 2015

Kniha Tichá modlitba

efka.saf
včera

SPOILER
No páni! Tak touhle knihou jsem proletěla jako kulový blesk! Angela se s tím tedy nepárá a tentokrát nám předložila zcela strhující příběh s nebývale krutou, snad až odpornou zápletkou! Na druhou stranu, kniha vás do svých tenat chytne a opravdu až do posledních stran nepustí. Je výborně napsaná se svižnými a inteligentními dialogy a čtenář prostě musí vědět, kdo za tím vším hnusem je a proč. Co se týče Kim, je to budlok :). A v tomto díle ještě zavilejší, než v předešlých, ale to se dá trochu čekat, jelikož jde o přežití devitiletých holčiček. Jenom kdyby pořád nechodila do závěrečného boje sama. Už mi to přijde obecně v krimithrillerech jako stále se opakující klišé. Ale čert to vem :).
Myslím, že každý, kdo se knížkou prokouše, si uvědomí, jak náročné je být rodičem. Nikdy, opravdu nikdy bych se v podobné situaci nechtěla ocitnout. Brrr. Co se týče padouchů, no, děkuji pěkně. Krutost subjektu 2 byla opět naprosto nechutná a stejně jak v případě doktorky Alex v minulém díle doufám, že takových odlidštěných strojů mezi námi moc nechodí. Co se týče hlavního mozku, přišlo mi, že tam dotyčná osoba čněla jako bizon mezi volavkama a uvědomila jsem si, že kdyby to vše bylo pouze o subjektu jedna a dva, působilo by to možná trochu realističtěji. Na druhou stranu, takhle jsme ale měli aspoň nečekané překvápko na konci.
Takže co říct závěrem? Výborné, výborné, výborné! V celku excelentní detektivka, která vám nedá spát, dokud ji nepřečtete. Těším se na další díl!

Dobby888

Jako vždy napínavý příběh a sympatické postavy

Kamilajznik

Díl od dílů je to napinavější, nervydrásající, nehty si kousající:-)
Tohle je třetí díl a jako opět mazec! Akorát si nejsem jistá, že se dostanu až k poslednímu dílu, protože už tady mi srdce, nervama, vynechávalo :-)

1Maja1

Něco tak napínavého a nervy drásajícího jsem snad ještě nečetla! Klobouk dolů.

Ver1982

Ještě lepší než první dva díly. Jestli to tak půjde dál, tak už se těším, až začnu číst další.

Nuttelka

Další díl s Kim a zase pecka, zase mě Kim převezla, tipovala jsem někoho jiného. Ale přebíhal mi mráz po zádech, když se na scéně objevil Symes. Další díly si budu dávat za odměnu, aby mi Kim zůstala co nejdéle :-)

magic11

Copak Kim, ta nikdy nezklame, za mě super, jako vždy

zandu

Třetí případ Kim je opět masakrózní. Někdo mi říkal nebo psal, (když jsem hodnotila druhou knihu Ďábelské hry slovy: ufff, snad ještě lepší než první díl), že se to bude stupňovat. A měl pravdu. A jsem zvědavá, co bude dál... A k této knize řeknu jen to, že z pohledu rodiče bych se nikdy v takovéto situaci ocitnout opravdu nechtěla..