Němý křik

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/big_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4.32611

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream, 2015

Kniha Němý křik

Aivlis
22. listopadu

Asi tretia kniha od spisovateľky, nie je úplne špatná, ale tentokrát mi príbeh moc nesedel. Pripadal mi dosť prekombinovaný a neviem sa zbaviť dojmu, že ani sama autorka nevedela, kto bude vrahom. Tak si vymyslela duševnú poruchu u jednej z postáv. Mám rada špičkovanie, robenie si srandy, ale u Kim už toho trochu začínam mať plné zuby, za každú cenu niekoho vytáčať a znemožňovať ho... Stále čakám, že vyšetrovateľka sa začne aspoň trochu primerane chovať a zatiaľ jej snáď začínajú rásť rohy.... mala som chuť poslať Kim do Indie, tam by bola posvätná.

martiline
18. listopadu

Knihu jsem docela přečetla rychle ... ale ... ALE těch velkých "ALE" je na mne moc.
Vyšetřovatelka je mi extrémně nesympatická. Číší z ní nedospělost, nevyzrálost, jízlivost a sarkasmus. Jestli tím autorka chtěla být vtipná - tak to se tedy nepovedlo.
Extrémně nepravděpodobný je i příběh. Spousta vět a myšlenek nedokončených ... někoho to možná dovede k ještě většímu zápalu čtení, ale mne ty nedokončené věty prostě naštvaly.
Několik důležitých odstavců jsem musela číst znovu a znovu, pomalu ... abych pochopila vůbec o co jde.
Jsem rozmazlená jinými autory a jejich detektivními díly, které se čtou téměř samy a ty postavy v nich mám prostě ráda a jsou mi sympatické ...
A tak ... netuším, jestli dám ještě šanci dalšímu dílu.

marketa1860
07. listopadu

Zajímavá detektivka, dobrý nápad, vleklé zpracování. Vadila mi tvrdá bezcitná vyšetřovatelka.

Pazďa
06. listopadu

Skvělá zápletka, celý příběh velmi příjemně utíkat, autorka má velmi čtivý styl, i rozuzlení se povedlo. Jediný problém stojí přímo v centru příběhu, chápu že existuje velký trh pro silné ženské hrdinky, ale Kim Stoneová je tak agresivně nesympatická, že jsem zprvu chtěl knihu odložit po pár desítkách stran. Série má s touto knihou našlápnuto velmi slibně, do budoucna doufám v nějaký vývoj v charakteru Kim

Smiley96

Kniha se cetla velmi dobre, zajimavy detektivni pribeh, super prekvapive rozuzleni. Tesim se na dalsi dil. Jen mi Kim neni moc sympaticka, ale treba se to postupem casu zlepsi.

mysce

Skvělá detektivka je zasazena do perfektního prostředí.
Black Country, průmyslová oblast ve střední Anglii, se jednoho dne stane centrem hrůzných vražd a tajemných objevů.
Hlavní hrdinka, vyšetřovatelka Kim Stoneová, je neotřelá osobnost a od začátku se mi líbila. Je jako honicí pes, který jakmile zavětří stopu, nepustí ji. Její impulsivní a nepřístupná povaha z ní dělá osobu jak uznávanou a respektovanou, tak odsuzovanou. Netrpělivost mi k její postavě přesně sedí.
Pracovně přátelský vztah se starším kolegou Bryantem, se kterým se špičkuje, dodává knize šťávu a její sarkasmus mě vždycky pobavil.
Celý příběh má dvě linky - minulost a přítomnost, které se na konci propojí.
Kniha je nabitá energií, tajemnem, napětím. Prostě paráda. Moc se těším na další díly série s touto inspektorkou.
Kim Stoneová u mě opravdu zabodovala. Na pět hvězd.

Jenny055

Skúsila som prvú knihu v sérii a bola dobrá. Počúvala som audio a Jitka Ježková to načítala perfektne. Idem skúsiť aj ďalšie diely.

Monni

Super detektivka, chystám se na další díly a jsem zvědavá jestli série dokáže něčím překvapit a bude něčím výjimečná než ostatní detektivní série od jiných autorů. Po prvním díle mě to zatím baví a styl psaní mi sedl. Občas jsem sice musela zavracet oči nad Kim, ale to je asi jen čistě můj osobní problém :D uvidíme v dalších dílech jestli mi sedne víc nebo ne.