Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.64274

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

JulieJames
předevčírem

Podstatně lepší díl než Muži, kteří nenávidí ženy. První díl byl dobrý, ale něco mi v něm chybělo, kdežto tenhle to "něco" prostě měl. Byl skvělý, bylo v něm dost tajemství, které člověk prostě musel odhalit, a to ho donutilo číst dál. Autor si perfektně načasoval veškeré šokující události a dal si tu práci vymyslet všechny pospojitosti tak, aby nikde nevznikly pochybnosti o pravdivosti jeho výroků. Maximální spokojenost a mé vřelé doporučení.

Lethania

"S Lisbeth Salanderovou si nic nezačínejte. Její postoj k okolnímu světu je takový, že pokud ji někdo bude ohrožovat pistolí, pořídí si Lisbeth ještě větší bouchačku."

Další parádní pokračování prvního dílu, který neztrácí na čtivosti. Pokud si první díl zasloužil 5*, tak druhý díl si zaslouží 6*. Příběh postupně graduje k famóznímu zakončení, které mě dost překvapilo. Za mě jedna z nejlepší knih.

mystar

Knizka se mi moc libila. Byla napinava, desiva a dost ctiva. Stranky jsem primo hltala jednu po druhe. Jedinou vadou na krase byl "trosku" prehnany konec. Presto to bylo super cteni.

YA-girl

Opět velice napínavé a čtivé, perfektně odvyprávěné - na to, jak je to dlouhé, tak mě to ani na chvilku neztratilo ;). Na rozdíl od prvního dílu už mi to přišlo drsnější a zfilmované bych to tedy vidět nechtěla ;). Konec mi přišel možná už malinko přehnaný, co se Lisbeth týče - ale budiž, asi bylo potřeba čtenáře nalákat na finále, tak proč ne... PS - jak psal níže Bingos, i mě rozčilovalo to neustále používané slovíčko "konstatovat" ;-D To u knih naštěstí nezažívám často, aby jeden výraz takhle "rval" do očí. Inu, stane se ;).

Matita310

Skvělé pokračování série Milénium. Příběh propletený mnoha postavami, ale stále zajímavý. Člověk pořad přemýšlel, co má kdo s kým společného. Za mě super. Doporučuji a jdu na další díl!

p.pavlina

Tento díl se mi líbil více než ten první. Bylo to opravdu velmi zajímavé a napínavé až do konce. Některé věci mě překvapili a jsem velmi zvědavá na další pokračování a další překvapení.

ZuzanaHabi

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci .
Všem vřele doporučuji. Musíte ale přečíst celou sérii od S. L.

Targa Dall

Opět výborná strhující kniha. Tentokrát o Lisbeth. 5*

Bingos

Dějová kostra byla strhující. Postavy se mi taky vryly. Je až s podivem nakolik feminní perspektivu dokázal Larsson zaujmout. Oběma díly se táhne jasná linka problematiky zneužívání a násilí páchaného na ženách, ale v tomhle bylo krásně načrtnuto i hledisko ženského postavení v klasické společnosti, jejich sexuality apod. Občas mi však přišlo, že se tam určité informace několikrát opakovaly - trochu mi to skřípalo a i děj tím krapet stagnoval. To, co mě vyloženě vadilo, bylo až do posrání nadužívané sloveso ‚konstatovat‘. Nevím, jestli je to originálem nebo překladem, na druhou stranu je to ale furt celkem maličkost. Pár momentů a zvratů mi zcela vzalo dech. Dobrá detektivka.
Až si někdy udělám čas na třetí díl, je mi jasné, že se do něj začtu se stejnou chutí.

Jessie26

Pokračování ve stejném duchu jako první díl.
Super, super...
Četla se sama, nemohla jsem nechat Saly být ani na chvilku...

kklepkaa

Za ten vleklý začátek musím ubrat jednu hvězdu. Ale zhruba od 200 stránky nasednete do vlaku, který vás nechtíc na konci vyplivne a vy za ním zíráte s otevřenou hubou. Potřebuji nutně další díl.

Dáša249

Souhlasím s názorem, že první díl byl asi lepší. Ale jinak také skvěle vyprávěný příběh. Lisbeth je super postava. Uvidíme, co nás bude čekat v dalším díle.

NikolettaHole

První díl se mi líbil více, ale i tak je to mistrně vyprávěný příběh. Lisbeth Salanderová se jednoznačně zařadila mezi mé oblíbené knižní postavy. :)

romca3001

Stejně jako první díl, tak i toto pokračování mě nezklamalo :). Je pravda, že místy jsou až příliš zdlouhavé pasáže "o ničem", ale na celkovém dojmu knihy to u mě rozhodně neubírá ani hvězdičku :). Líbí se mi, jak kniha postupně otevírá Lisbethinu minulost. Za mě prostě pecka, těším se na třetí knihu.

AnnaNešporová

Líbila se mi víc než předchozí díl, tady nebyl začátek tak roztahaný a o ničem. Na konci knihy jsem zběsile otáčela stránkami a hledala další text, toho se ale dočkám až ve třetím díle.

JelloBiafra

Larssonova detektívna sága pokračuje a rúti sa vpred šialenou rýchlosťou. Tentoraz sa rozbieha zbrusu nová zápletka, kedy bude Lisbeth musieť vyriešiť veľkú záhadu v rámci svojho osobného života a popritom sa ubrániť dvom veľmi zlým osobám, ktoré s ňou majú nevybavené účty. Temná atmosféra prvého dielu sa posúva do vyššieho levelu a na rad prídu hrátky s hi-tech vybavením, sledovanie i Lisbethin osobný um, ktorý jej umožňuje unikať pred prenasledovateľmi. Opäť sa jedná o brilantne napísaný román, ktorý si drží svoj kultový status.

ajasin

Skvěle propracované. Žádná hluchá místa. Alespoň já na žádná nepřišla.

Kaik

I druhý díl byl strhující a napínavý, včetně fantastického boxerského souboje mezi Paolem Robertem a blonďatým obrem. Opět musím Larssona obdivovat, jak skvěle dokázal poskládat spletité vyšetřování. A kolik kávy během toho všeho jeho postavy dokáží vypít. :)

Ewellyn

Jedným slovo - skvelé!! Táto séria ma uchvátila, začiatok šiel zľahka, keď nastane zvrat neviete knihu pustiť z ruky, lebo chcete rýchlo vedieť ako to dopadne. Lisbeth ako postavu som si veľmi obľubila, a tým koncom nejde inak ako sa hneď pustiť do tretieho dielu. Odporúčam všetkým túto sériu! :)

Synysterka

Opět výborné, napínavé a pro mě nervy drásající, řekla bych, že lepší jak první díl.

Kíťovec

U mě za jedna. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

sabulicka

Na to, že tato kniha je druhý díl, musím říct, že je lepší než Muži, kteří nenávidí ženy. Skvěle se čte, děj je napínavý, krutý. Lisbeth je skvělá, chcete ji mít za kamarádku, přejete jí po celý příběh jen to nejlepší, a když udělá nějakou blbost, tak si jen pomyslíte "Ach, Lisbeth...". Mikael je prostě Kalle. Milénium začínám všem doporučovat.

Nadík

Úžasná kniha

ruzer

Musím sa priznať, že na začiatku som vcelku tápal. Prišlo mi ako keby sa to nedokázalo dostať do poriadných otáčok. V štvrtine knihy som ani len netušil o čom to môže byť. V porovnaní s predchádzajúcou knihou to malo opisový začiatok. Nič sa nedialo.

A zrazu prišla časť čo mi mozog zarazila do gauču ako keď na SR-71 zapnete afterburner. A začalo to. Priam idylicky vybudovaný začiatok bol v ťahu.

Larsson vie zvraty. A to je podstatné. Je to základom detektívky. Hlcete slovo za slovom a strany utekajú a zrazu príde veta o štyroch slovách, čo všetko prevráti hore nohami. Vaše predpoklady o deji/záplatke sú nenávratne stratené. Prestávaju platiť fyzikálne zákony.

Jediné čo by som vytkol je určité megalománstvo v porovnaní s predcházajúcim dielom. Ale to nevadí. Nejde inak hodnotiť ako piatimi hviezdičkami. ,,Finálna časť'' idem si po teba!

LP113

prostě úžasné. Chci aby Lisbethbyla moje nejlepší kámoška. ;-))))

Lavin

Skvělý autor, skvělá kniha

Niu

Stejně jako první díl mě i tento vtáhl do děje rychlostí blesku. Lisbeth se nám změnila, ale stále umí překvapit :o) Za trochu mysteriózní sci-fi konec jedna hvězdička dolů. Začala jsem číst třetí díl a je tam přímá návaznost. Doporučuju.

jaroiva
26.12.2017

skvělé čtení, opět otravný product placement, stejně jako u prvního dílu

Kikina105
23.12.2017

Tuto knihu stačí ohodnotit jediným a jedinečným slovem - BOMBA!!
Pamatuji si, když jsem četla první díl a jak se polovina knihy hrozně dlouhou dobu táhla a až od půlky se to pořádně rozjelo. Zde tomu tak nebylo. Kniha si čtenáře udrží od začátku do konce a nenechá ho ani chvilku vydechnout! A přesně to, se má od knihy očekávat... Nic extra jsem si od toho neslibovala, čekala jsem, že to bude dobré.. ale překvapila mě, a byla ještě lepší. Čtenář si zde přejde přes všechny pocity - lásku, nenávist, bolest, zoufalství, beznaděj, štěstí a mnohem dalšího ... nebudu vám říkat děj, to by bylo zbytečné. Jednoduše si tuto knihu vezměte do ruky, pohodlně si sedněte a jednoduše čtete! To nebolí a zamilujete si to - tak jako já.

Kulibrnda
18.12.2017

Já se z toho Larssona picnu. Pokud jsem v jedničce zmiňovala zdlouhavé pasáže věnované rodokmenům a rodinným vztahům, tak v druhém díle jsme dostali poměrně hezký nákupní seznam do obchodního domu Ikea. K celému tomu popisu chyběly snad už jen čárové kódy :D Každopádně až na tyhle drobné úlety mi tenhle díl rozhodně přišel lepší. Jak "Muži, kteří nenávidí ženy" byly uzavřeným příběhem, zde už se počítá s promyšlenější a záludnější zápletkou, která volně navazuje na první knihu a proplétají se tu osudy všech postav v hezky vystavěné detektivce na téma: "Sice je blázen, ale my jí věříme". Je zajímavé, jak Lisbeth i přes svou asociálnost, si získala tolik přiznivých duší. Můžeme jen závidět :) Každopádně tohle se četlo už přeci jen lépe a rozhodně jsem s dalším dílem neotálela. Člověk přeci jen chtěl vědět, jak to dopadne, ne? :)