Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm obálka knihy
Mé hodnocení:

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 4.65235

Milénium 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Flickan som lekte med elden, 2006

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm

TerezaaBaarova

Knihy od Stiega Larssona jsou kultovka, každý čtenář detektivek by ji měl jedenkrát (ne-li víckrát) za život přelouskat. Je to dlouhé, někdy opravdu rozvláčné, s mnoha nezajímavými detaily, bouřlivé i dechberoucí severské čtení. Tečka.
Druhý díl, konečně něco o minulosti Lisbeth!

Anette99

Asi třetinu knihy se prakticky nic neděje. Chvílemi to byla až trochu nuda. Pak ale dojde k vraždě, a od této chvíle kniha nabírá spád, a nejde se odtrhnout. Zdánlivě snadné vyšetřování se poměrně brzy komplikuje a nikdo netuší, kdo je vlastně vrahem a proč. Sledujeme tři hlavní roviny. Policejní vyšetřování, vyšetřování Mikaela Blomkvista (a potažmo celé redakce Milénia) a cestu Lisbeth, o které se dozvídáme mnoho věcí z její temné minulosti.

Ivan F

Veľakrát sa Stephenovi Kingovi vyčítalo, že nemá dobré závery svojich kníh. Avšak tak zbabraný záver, ako má táto kniha, tak to nemá ani jedna Stephenova kniha a asi ani žiadna iná kniha na svete. Až do záveru ma kniha bavila viac než prvý diel, ale potom to autor zrazil na kolená - jedným slovom fraška. Takisto neuveriteľná postava blondína necítiaceho bolesť mi prišla akoby si ju autor požičal z niektorých nepodarených filmov o Jamesovi Bondovi (tam behal obor s kovovými zubami alebo silák čo ohýbal hlavne zbraní) a zaradenie knihy medzi krimi dostalo vážnu trhlinu, skôr by som to nazval nepodarená komédia s krimi prvkami. K tomu sa pridáva jeden paradox - autor pranieruje promiskuitné správanie, avšak promiskuitné správanie svojich rádoby hrdinov vyznieva podľa neho ok. Ešte by ma zaujímalo, koľko dostal od reťazca Ikea, nábytkový "product placement" je do očí bijúci. Takisto akoby okrem kávy neexistoval iný nápoj, tmavého moku sa v knihe spotrebuje na litre. Síce zručne napísaná, dobre čitateľná, pomerne pútavo vyrozprávaná, celkovo je však kniha pre mňa sklamaním.

ApolenkaS

Naprostá pecka! U prvního dílu mi přišel trochu dlouhý rozjezd. U druhého dílu mi došlo, že i ten rozjezd je strašně zajímavý a najednou člověk zjistí, že je absolutně vcucnutý do příběhu a od půlky se nedá knížka vůbec odložit! Všechno vysvětlený, parádně propracovaný, prostě topovka!!!

Pedro69

Jasně a stručně: Vynikající !!

janina66

Naprosto strhující. Sice, tak první třetina knihy je trochu pozvolnější, ale pak už děj jede ryhlostí až do úplného závěru. V první části zachránila život Lisbeth Mikaelovi, tak zde si role vyměnili. Opět jsem poslouchala audioknihu.

Hotovson

212. Tolik stran jsem musel čekat, než se něco stane. Něco důležitýho. Jinde už příběh pomalu vrcholí, ale tady klídek a pohodička, nic se neděje. Už jsem měl strach, že to takhle bude plynout celou dobu, naštěstí se to po vraždě novináře konečně rozjelo.

Sledujeme paralelně trojí vyšetřování, jednak policie, která jde po Lisbeth, jelikož důkazy ukazujou na ní, druhak redakce Milénia nebo spíš Mikaela Blomkvista, kterej skálopevně věří v Lisbethtinu nevinu a potom samotnou Lisbeth pátrající ve vlastní minulosti, o které se konečně taky něco dozvíme, i když to příde až v samotnym závěru, ale o to větší je to masakr.

Do příběhu více či méně zasahujou mně sympatický postavy jako Lisbethini kamarádi Miriam Wu a boxer Paolo Roberto. Dostal mi jejich nerovnej souboj s jedním z hlavních záporáků, blonďatym obrem - superzáporákem a nezničitelnym tankem. Do toho všeho probíhá pátrání po tajemnym Zalovi, o kterym nikdo neví, co je vlastně zač nebo mlží a nechce nic prozradit.

Povedený pokračování, 600 stran uteče rychle, možná je trošku horší se prokousat tim začátkem, než se něco stane, pak už se to na sebe nabaluje jako sněhová koule a nemůžete přestat číst, dokud se nedozvíte, co se to vlastně stalo a kdo za všechno může.

Rainbow_Owl

Skvelé! Rovnako ako prvý diel, príbeh ma bavil od prvej do poslednej strany. Som rada, že sa upriamilo viac pozornosti na Lisbeth a na to kto táto nespoločenská osôbka vlastne je. Lisbeth sa oficiálne stala mojou najobľúbenejšou knižninou postavou.