Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.63857

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

DoDidDone

Druhý díl se mi četl možná o chlup lépe než ten první a nemám, co bych mu vytkl (což je u mě s podivem). Jediné, čeho se bojím, je, že až dočtu celou trilogii, nebudou se mi líbit už žádné knihy, protože nedosáhnou takové úrovně, jakou nasadil autor. Všem doporučuju, jen je lepší vyhradit si na knihy nějaký čas, protože od Lisbeth z nějakého důvodu prostě nelze odejít ;).

novina

Z prvního dílu jsem byla nadšená a druhý díl rozhodně předčil mé očekávání - napínavé od začátku do konce. Fandila jsem Lisbeth a věřila, že to není tak jednoznačné jak se to na první pohled zdálo. A Mikael se ukázal jako pravý přítel co za ní stál.
Líbilo se mi větší propracování postavy - dostala jsem spoustu odpovědí na nezodpovězené otázky z prvního dílu.
Jdu rovnou na třetí díl.

hucjafson

skvele citanie... skoro som po docitani knihy zaspal do prace ale stalo to za to :)

marcela6425

Knížku jsem přečetla během 1,5 dne nemoci, stáhla jsem si ji do čtečky, abych se s tou bichlí v posteli tolik nenadřela, přesto mám ztuhlou ruku z toho, že se prostě nedala odložit. Neporovnavala bych ani tak, zda je lepší první nebo druhý díl, každý jsou úplně jiný a oba jsou skvělé. V tomhle jsou skvěle a detailně popsány příčiny "podivnosti" Lisbeth, její motivace i její morálka. Zápletka je napínavá až do konce, přestože superschopnosti Lisbeth už tady byly vyšroubovány trochu přes čáru. Atraktivnosti příběhu to ale neuškodilo. Jediné, co mi do psychologického profilu Lisbeth nezapadá, je ta plastická operace, ale možná tím chtěl autor říci, že tuhle holku fakt nejde na sto procent poznat.

oskli

Jak už jsem psala u prvního dílu, nejprve jsem viděla filmy, ale už je to delší doba a dokážu se od nich psychicky oddělit :-) Takže knihy mě baví, ačkoli vím, jak každá z nich skončí. Užívám si dialogy, vnitřní svět každé z postav, úžasný vypravěčský styl... Paráda!

MonicaMonique

Trochu zdlouhavější, ale to vůbec nevadí. Lisbeth je prostě neřízená střela. Trochu mi tam překáží postava Eriky, ale co už. Je to skvělá kniha

SadUnicorn

Opět přečteno během dvou dnů. Lisbeth je zkrátka skvělá postava, kterou nejde nemilovat.

Lunicko

Lisbeth jede!!

Andy74

Přečteno na jeden zátah, mezi prvním dílem jsem si dala pauzu asi tři čtvrtě roku, ale navazovalo se mi na další děj jako kdybych dočetla před týdnem.
Bohužel pro mne a moji hlavu - v polovině jsem zjistila, že přestávám poznávat některé vedlejší osoby a nevím proč tam jsou. Takže k třetímu dílu půjdu s malým tahákem. Výborné čtení, pro mne až děsivá zápletka, ale to by nebyla severská detektivka, že?

Šárka345

Úžasná kniha, prostě se to čte samo - už sahám po Dívce, která kopla do vosího hnízda :0)))

Schamila

Tak opět se četlo a četlo, protože to jinak nešlo, no a zase ten konec - hned jsem musela k další knize - je to fakt špica - všem moc doporučuji!!!

marri7

jediný slovo...neskutečný

BlaFre

Druhý díl už byl trochu slabší, ale i tak se kniha čte prakticky sama. Našla jsem v ní pár nedotažených myšlenek, které mě ale neodradily od čtení dalších dílů.

greatbear

Druhý díl Milénia, stejný osud, jako u prvního. Přečteno, doslova zhltnuto za 3-4 dny. Napínavé, čtivé.
********
Mile mě překvapilo, že švédská filmová trilogie je přesně podle knihy :)

LordBexr

Velmi čtivě napsané. Nelíbilo se mi jen, že se v příběhu místy nalézají logické nedotaženosti. Autor při vyprávění použil různé berličky, kterými místy postrčil děj směrem k happyendu. Celkově jsem se ale u čtení velice dobře bavil a kniha se mi četla jedním dechem.

Milky92

Topovka jako celé milenium :)

Romžiry

Trochu slabší předešlí díl, ale i tak velmi čtivé.

Bohdana11

Kniha byla slabší než první díl, žádné napětí,ale konec napsaný tak že třetí díl úplně navazuje a musíte ho začít číst.mezi prvním a druhým bylo 1 a půl roku,tady ne.třeti zatím super.

midlajs

Me to bavilo do té doby než někoho zabili pak už to bylo jen o domnenkach. Až se tam pak objevila Lisbeth tak to bylo lepší. Chyběla mi. Nu což ten třetí díl si přečtu. Třeba bude lepší.

Nikolah

U téhle trilogie se člověk ještě víc utvrdí ve svý závislosti na kafi. Samozřejmě jedna z nejlepších knih, který jsem četla. Po dočtení jsem musela okamžitě pro třetí díl, jinak to nešlo.

NADEI

Právě jsem dočetla a musím jen konstatovat, že to byla naprostá bomba ! První díl jsem přečetla s velkým zájmem a moc se mi líbil, zatímco tento druhý jsem hltala plnými doušky až do konce. S velkým očekáváním se vrhám na třetí díl.

kirkpatrick

Tato druhá část Milénia se mi zdála lepší než první díl, i když Sally působila jako Superman. Její hackerské umění plus neúprosný postoj v boji proti ostříleným motorkářům vypadal zcela neuvěřitelně. Jsem zvědavý jak se bude příběh vyvíjet v dalším díle.

gigi77

Po přečtení prvního dílu trilogie nejsem vůbec zklamaná. Opět velmi čtivé a dobré dílo.

Simii45

Pro me asi nejslabší ze všech dilu, ale stejně to byla bomba :-)

petra.kind

Zatímco prvním dílem jsem se prokousávala nejdřív trochu ztuha, druhý už jsem přečetla jedním dechem. Dvojice "Lisbeth a Mikael" je mi jedna z těch nejsympatičtějších a jsem ráda, že další díly se točí hlavně kolem Lisbeth, která je fakt svéráz. Líbí se mi postupné odkrývání pozadí příběhu a to jak kniha pořád drží v napětí. Ke knize se sem tam vracím a pořád nenudí!

maryska09

Dobrá kniha, ale... Začátek je dobrý, konec skvělý, ale to mezi je už opravdu trochu příliš. Příliš kávy a obložených chlebů, příliš moc popisů (nákup v ikea na několik stran, opravdu?) a opravdu příliš rozvláčné. Čtenáři je jasné, že Lisbeth vraždy nespáchala, i to že proti sobě bude mít většinu společnosti, ale i tak se nás o tom snaží autor přesvědčit ve větší části knihy. I tak je to velmi dobrá detektivka, ráda si přečtu třetí díl.

Nita17

V 2. Díle jsem se konečně dozvěděla to, co mi vrtalo hlavou od začátku setkání se s Lisbeth. Je skvělé, že se autor vydal tímto směrem. Pokračování je malinko záživnější než v jedničce.

sinfulka

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je dvojka lepší jak jednička. Kniha mi nepřišla vůbec zdlouhavá.

kní

Když jsem dočetla první díl této trilogie, knihu Muži, kteří nenávidí ženy, nic se nedělo. Uložila jsem ji do knihovny a žila celkem spokojeně a v klidu. Časem byl přeložen a vydán díl druhý - Dívka, která si hrála s ohněm. I zakoupila jsem ho a někam ho doma položila, že si ho někdy přečtu. NAŠTĚSTÍ k tomu došlo až za několik měsíců - protože: kdo dočte tuhle knihu - okamžitě MUSÍ číst třetí díl! Když ne, dostaví se brutální abstinenční syndrom, životu nebezpečný! Já tenkrát musela čekat dva měsíce, nežli v květnu vydali Dívku, která kopla do vosího hnízda. Měla vyjít ve čtvrtek 14. května - ale v domě knih Neoluxor v Praze na Václavském náměstí ji dali do prodeje už ve středu!!!! A drahoušek moje starší dcera tam zrovna byla a večer mi ji přivezla!!!!! Ach - to byla pravá nirvána...
Ale zpět ke dvojce neboli Dívce, která si hrála s ohněm. Když jsem ji četla poprvé - seděla jsem přitom a mírně se pohupovala ve svém čtecím a netovacím křesle Poäng z obchoďáku Ikea - a v jednu chvíli jsem se dostala k pasáži, kdy Lisbeth si v obchoďáku Ikea koupila mj. několik křesel Poäng...

Irovská

Tuhle knihu miluji pro její tajemnou atmosféru a napětí. Úžasná detektivka napsaná geniálním stylem.