Dívka, která si hrála s ohněm

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 4.64911

Milénium 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Host

Flickan som lekte med elden, 2006

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm

vendysantos

Druhý díl Milénia mě bavil téměř stejně jako ten první, avšak v této knize bylo méně napětí. Vždyť v „Muži, kteří nenávidí ženy“ bylo vyšetřování hrozně napínavé a popisovány byly neskutečné hrůzy, které se odehrály. Pro mě byl první díl lepší i v tom, že jsme pozorovali zajímavý vztah mezi Lisbeth a Mikaelem Blomkvistem. Tenhle druhý se více věnoval tomu novinářskému světu, což nemusí být pro každého záživné. Na druhou stranu se zde odhaluje Lisbetina minulost a konečně můžeme pochopit, proč je taková, jaká je. Konec knihy mě dostal, teď nevím, jestli je vůbec Lisbeth naživu. Jasně, že to přežila, vždyť s Mikaelem jsou hlavními postavami celé trilogie. Musím si co nejdříve přečíst i třetí díl. Doufám, že se hlavní hrdinové opět setkají a budou spolupracovat.

Littleben

Lepší než jednička. Druhá polovina dechberoucí. Pecka! 95%

Twinny

Ve druhém díle Milénia přichází autor opět s propracovaným a zamotaným příběhem. Knihu jsem si nechala na období, kdy mám relativní klid a dobře jsem udělala.
Příběh přináší spoustu jmen a zvratů. Orientace v postavách, místech a událostech je trochu náročnější, ale stojí to za to. Pamatovat si to všechno a ještě to poskládat dohromady dřív než Mikael a policie byla fakt fuška. No, nepovedlo se.
Stejně jako jednička byl příběh velmi čtivý a i přes to, že byl delší než knihy, které většinou čtu, jsem jej přečetla velmi rychle.

cluci

Úžasný příběh Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové. Prostě švédské spisovatele můžu už od těch skvostných pohádek, a tato série je určena pro dospěláky. Poslouchám jako audio v autě a prostě se na cesty vysloveně těším, běda, když mi zůstala flashka doma. Jakmile začnete číst Milénium, stanete se naprosto závislý, druhému dílu se prostě nevyhnete a pouštíte se po hlavě do dalšího pokračování....

Havrnka

Opět strhující příběh. Napínavý děj. Teď ještě sehnat třetí díl Milénia:-))

Burák

I když i druhý díl z téhle proslulé série je velmi čtivý, drží tempo a děj popisuje zajímavé prostředí, za prvním dílem to podle mě docela pokulhává.

Atmosféra i styl odhalování je u "dvojky" úplně jiný než u Mužů, kteří nenávidí ženy, což je za mě škoda, protože to je to, co jsem u prvního dílu ocenila nejvíce.

Bylo sice zajímavé se postupně více a více dozvídat o životním příběhu hlavní hrdinky a přicházet tak na to, proč je to taková podivínka. Na druhou stranu jsou tyhle rozuzlení  nejslabší částí knihy, protože to dost postrádá na uvěřitelnosti a o závěru knihy ani nemluvím. To byla docela fraška. :(

Pouštím se hned do "trojky", ale zdaleka se netěším tolik jako když jsem dočetla první díl.

Haloon

Opět skvělé dílo. Do popředí se dere postava Lisbeth Salanderové a my máme možnost, seznámit se s jejím příběhem.
Nejvýraznějším prvkem knihy je dle mého názoru nepochopení a předsudky, které ji po celý příběh pronásledují a každou kapitolou dostávají do ještě větší kaše.

Katt15

úžasné, ačkoliv jsem spíše na romány, tato trilogie mě jednoduše nadchla