Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani n... celý text

Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...
Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.63734

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

LordBexr

Velmi čtivě napsané. Nelíbilo se mi jen, že se v příběhu místy nalézají logické nedotaženosti. Autor při vyprávění použil různé berličky, kterými místy postrčil děj směrem k happyendu. Celkově jsem se ale u čtení velice dobře bavil a kniha se mi četla jedním dechem.

Milky92

Topovka jako celé milenium :)

Romžiry

Trochu slabší předešlí díl, ale i tak velmi čtivé.

Bohdana11

Kniha byla slabší než první díl, žádné napětí,ale konec napsaný tak že třetí díl úplně navazuje a musíte ho začít číst.mezi prvním a druhým bylo 1 a půl roku,tady ne.třeti zatím super.

midlajs

Me to bavilo do té doby než někoho zabili pak už to bylo jen o domnenkach. Až se tam pak objevila Lisbeth tak to bylo lepší. Chyběla mi. Nu což ten třetí díl si přečtu. Třeba bude lepší.

Nikolah

U téhle trilogie se člověk ještě víc utvrdí ve svý závislosti na kafi. Samozřejmě jedna z nejlepších knih, který jsem četla. Po dočtení jsem musela okamžitě pro třetí díl, jinak to nešlo.

NADEI

Právě jsem dočetla a musím jen konstatovat, že to byla naprostá bomba ! První díl jsem přečetla s velkým zájmem a moc se mi líbil, zatímco tento druhý jsem hltala plnými doušky až do konce. S velkým očekáváním se vrhám na třetí díl.

kirkpatrick

Tato druhá část Milénia se mi zdála lepší než první díl, i když Sally působila jako Superman. Její hackerské umění plus neúprosný postoj v boji proti ostříleným motorkářům vypadal zcela neuvěřitelně. Jsem zvědavý jak se bude příběh vyvíjet v dalším díle.

gigi77

Po přečtení prvního dílu trilogie nejsem vůbec zklamaná. Opět velmi čtivé a dobré dílo.

Simii45

Pro me asi nejslabší ze všech dilu, ale stejně to byla bomba :-)

petra.kind

Zatímco prvním dílem jsem se prokousávala nejdřív trochu ztuha, druhý už jsem přečetla jedním dechem. Dvojice "Lisbeth a Mikael" je mi jedna z těch nejsympatičtějších a jsem ráda, že další díly se točí hlavně kolem Lisbeth, která je fakt svéráz. Líbí se mi postupné odkrývání pozadí příběhu a to jak kniha pořád drží v napětí. Ke knize se sem tam vracím a pořád nenudí!

maryska09

Dobrá kniha, ale... Začátek je dobrý, konec skvělý, ale to mezi je už opravdu trochu příliš. Příliš kávy a obložených chlebů, příliš moc popisů (nákup v ikea na několik stran, opravdu?) a opravdu příliš rozvláčné. Čtenáři je jasné, že Lisbeth vraždy nespáchala, i to že proti sobě bude mít většinu společnosti, ale i tak se nás o tom snaží autor přesvědčit ve větší části knihy. I tak je to velmi dobrá detektivka, ráda si přečtu třetí díl.

Nita17

V 2. Díle jsem se konečně dozvěděla to, co mi vrtalo hlavou od začátku setkání se s Lisbeth. Je skvělé, že se autor vydal tímto směrem. Pokračování je malinko záživnější než v jedničce.

sinfulka

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je dvojka lepší jak jednička. Kniha mi nepřišla vůbec zdlouhavá.

kní

Když jsem dočetla první díl této trilogie, knihu Muži, kteří nenávidí ženy, nic se nedělo. Uložila jsem ji do knihovny a žila celkem spokojeně a v klidu. Časem byl přeložen a vydán díl druhý - Dívka, která si hrála s ohněm. I zakoupila jsem ho a někam ho doma položila, že si ho někdy přečtu. NAŠTĚSTÍ k tomu došlo až za několik měsíců - protože: kdo dočte tuhle knihu - okamžitě MUSÍ číst třetí díl! Když ne, dostaví se brutální abstinenční syndrom, životu nebezpečný! Já tenkrát musela čekat dva měsíce, nežli v květnu vydali Dívku, která kopla do vosího hnízda. Měla vyjít ve čtvrtek 14. května - ale v domě knih Neoluxor v Praze na Václavském náměstí ji dali do prodeje už ve středu!!!! A drahoušek moje starší dcera tam zrovna byla a večer mi ji přivezla!!!!! Ach - to byla pravá nirvána...
Ale zpět ke dvojce neboli Dívce, která si hrála s ohněm. Když jsem ji četla poprvé - seděla jsem přitom a mírně se pohupovala ve svém čtecím a netovacím křesle Poäng z obchoďáku Ikea - a v jednu chvíli jsem se dostala k pasáži, kdy Lisbeth si v obchoďáku Ikea koupila mj. několik křesel Poäng...

Irovská

Tuhle knihu miluji pro její tajemnou atmosféru a napětí. Úžasná detektivka napsaná geniálním stylem.

kristyna6626

Kniha mě naprosto pohltila. Byla napínavá, měla nečekané zvraty, jednoduše to byla bomba. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli konečně mnoho věcí o Lisbeth. Proč je vlastně taková, jaká je a co (nebo spíš kdo) to zapříčinil. Když už jsem byla u konce, říkala jsem si: "To přece nemůže skončit takhle brzo!" :-)

hjoo

Po dobrém dojmu z první knihy jsem se pustil i do druhého dílu a byl jsem mile překvapen, dějová linka byla srozumitelná i když místy popis prostředí mi připadal zdlouhavý jako u prvního dílu.. ale kniha se četla dobře a můžu doporučit. Uvidíme co třetí díl.

swamp

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Druhý díl se od prvního výrazně liší. Po vraždě kolegy Mikaela Blomkvista je za hlavní podezřelou označena Lisbeth. Mikaelovi je ovšem jasné, že to neudělala, ale policie a média z ní dělají štvanou zvěř...

kokina74

Jestli to takhle půjde dál bude to jedině paráda. Nemohu se dočkat posledního dílu. Tato kniha vám nedovolí přestat a prostě hltáte co můžete

durinka

Čtivá kniha, plná nečekaných zvratů a překvapení. Přidávám se však k názoru, že by některé pasáže mohly být zkráceny...

FillaSFC

Umím si představit, že by to mělo třeba o sto stran méně, některé popisy jsou hodně dopodrobna, což já úplně nemusím, a děj kolikrát taky stojí hodně na místě, ale na druhou stranu nic, na co bych nebyl zvyklý z prvního dílu, který byl velmi povedený. Jinak tomu není ani tady, takže opět čtyři hvězdy. Kafe opět teklo proudem, obložené chleby šly taky na dračku, a ten závěr - ten se mi moc líbil, úplně mě vtáhl. Čtenář při něm inkasuje nějakou tu nečekanou "facku", takže jsem byl kolikrát překvapen. Těším se na třetí díl.

Prey

Tak jsem si po letech znovu přečetl i druhý díl Milénia, přestože jsem si pamatoval, že mě, ve srovnání s první částí, trochu zklamal. Vůbec to není špatná knížka, naopak. Ale, řečeno filmovou terminologií, je to vlastně spin-off, odhalující historii hlavní postavy, ne nový případ. Já vím, stane se tam toho hodně, nemilosrdná Lisbeth je fascinující, ale obdoba naprosto výjimečného pocitu, že spolu s hrdiny pátrám po Harriet Vangerové a dávných vraždách, které je nebezpečné vyřešit, ta se bohužel nedostavila. Vynikající exotické intro vyšumí do ztracena. O kuplířství pojednává popsaná dizertace, ale přímými svědky nejsme. Blond obr a závěrečné zúčtovaní přibližují Milénium k béčkovým hororům. Uspokojivý konec se nekoná, je nutné vrhnout se na další stovky stran třetího dílu, zatížené politikou a příliš mnoha jmény. Pořád je to svým způsobem nadprůměr, pořád ty postavy nechceme opustit, ale už to není zjevení, jakým byli a zůstávají Muži, kteří nenávidí ženy. (Čteno v překladu Azity Haidarové.)

reeper

Perfektní. Za mně o chloupek lepší než 1.díl trilogie. Dá se vytknout snad ten přehnaný konec.

melien

Kniha se mi opravdu líbila. Četla jsem ji jedním dechem. . Kdyby to šlo ani bych neodkladala četla dál. . Za mě mohu knihu opravdu doporučit.

Akana

Stejně strhující a napínavé počtení jako první díl. Stránky se obracejí skoro samy. Snad jen ta atmosféra je o něco řidší. Mrazivý ostrov Hedeby nahradily po většinu času všednější stockholmské reálie a osamělé pátrače teď doplňuje celý houf vyšetřovatelů, přičemž spletitost vztahů vyvažuje pár adrenalinových pasáží. Můj dojem už není tak absolutní, ale chuť na poslední díl se nezmenšila.

danka13

Ani třetí díl mě nezklamal, mohu jen opět doporučit.

Zuzana08

Nerada srovnávám, ale neodpustím si to. První díl byl jednoznačně lepší. V této knize byl v podstatě jen jeden děj a to vyšetřovaní vraždy. Až přes příliš jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela, kdo je kdo. Ne, že by to byla ztráta času, ale první díl byl prostě zajimavější.

sramkovamichala

Výborná kniha, stejně jako první díl. Napínavý děj s netypickými postavami. Doporučuji!

michaela.ne

Tak oproti prvnímu dílu, tohle pro mě bylo trošku zklamání. Četlo se to pěkně a svižně, ale od vražd v Enskede, příběh stojí na mrtvým bodě. Nic se nedělo, neměnilo, furt jen pili kafe a jedli obložený chleby. Nakonec ani žádný moment překvapení (kromě postavení Zaly v životě LS), nemělo to spád, zkrátka jen takový počtení, abych vyplnila nudný chvilky v práci. To, že LS a Blomkvist vlastně celou dobu více méně nekomunikují a ni jednou se nepotkají, tomu moc nepřidává. Naopak mi to bylo cizí. Uvidíme co třetí díl.