Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.64351

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

katerina4027
včera

Pro mě lepší než první díl. Nemohla jsem se odtrhnout. Nikdy jsem nevyhledávala tento žánr, ale asi budu muset svou knihovnu zase doplnit :)

Vatter83

Nejčtivější z trilogie Milenium. I když některé pasáže a události byly zbytečné, na vývoj děje neměly žádný vliv.

Costanzo

Lisbeth si prostě zamilujete, nejen proto, že se prostě jen tak vyskytla, ale jak dokáže bojovat s okolním světem. Zjistíte, jak je tenhle svět a vláda v něm prohnilá, pokud dokáží zničit jeden lidský život jen proto, že její otec je tím kým je. Nahlédnete pod pokličku těch největších sviňstvech. Celou dobu jí držíte palce a věříte, že to zvládne. Kniha Vás vtáhne do děje takovým způsobem, že ztrácíte pojem o čase, o světě i o realitě. Bomba.

Annkag

Perfektne.Bola som z tejto knihy nadšená a ohurilo ma autorove smýšlanie.Lisbeth sa vrátila a znova sa do niečoho dokázala zapliesť.
Čakala som so zatajenim dychom ako sa bude dej dalej vyvijať a prekvapila ma scenka keď zistila kto je jej otec.Teśim sa na pokračovanie.

Němka138

Okamžitě otvírám další díl! :) Naprosto skvělé.

Tereza99

Skvělé! :-) Co víc k tomu říct?

Sudin

Opět skvělé. Vše už bylo napsáno níže a hodnocení přes 90% opravdu nelže. Takže kdo ještě nečetl může jen litovat a nebo si trilogii Milenium rychle přečíst.

jittik

Opět brilantní, od začátku do konce...
Už v prvním dílu mě překvapila schopnost autora zpracovat v knize tolik příběhů postav. To co autor dokázal si zaslouží poklonu.
A teď honem na další díl :)

Dominika13

Obchod s bílým masem je opravdu silné kafe stejně jako Lisbeth Salanderová. Tvrdohlavá, odvážná a bezprostřední hackerka je opravdu jedna z nejdůmyslnějších postav, která kdy byla stvořena! Obohacuje děj neskutečným způsobem. Ovšem postava kasanovy Mikaela Blomkvista nezůstává pozadu. Kvalitní novinář s čichem pro dobrý článek a krásné ženy mě baví.

"Pane Larssone, proč že jste si ty detektivky schovával v šuplíku?!" :-)

JulieJames

Podstatně lepší díl než Muži, kteří nenávidí ženy. První díl byl dobrý, ale něco mi v něm chybělo, kdežto tenhle to "něco" prostě měl. Byl skvělý, bylo v něm dost tajemství, které člověk prostě musel odhalit, a to ho donutilo číst dál. Autor si perfektně načasoval veškeré šokující události a dal si tu práci vymyslet všechny pospojitosti tak, aby nikde nevznikly pochybnosti o pravdivosti jeho výroků. Maximální spokojenost a mé vřelé doporučení.

Lethania

"S Lisbeth Salanderovou si nic nezačínejte. Její postoj k okolnímu světu je takový, že pokud ji někdo bude ohrožovat pistolí, pořídí si Lisbeth ještě větší bouchačku."

Další parádní pokračování prvního dílu, který neztrácí na čtivosti. Pokud si první díl zasloužil 5*, tak druhý díl si zaslouží 6*. Příběh postupně graduje k famóznímu zakončení, které mě dost překvapilo. Za mě jedna z nejlepší knih.

mystar

Knizka se mi moc libila. Byla napinava, desiva a dost ctiva. Stranky jsem primo hltala jednu po druhe. Jedinou vadou na krase byl "trosku" prehnany konec. Presto to bylo super cteni.

YA-girl

Opět velice napínavé a čtivé, perfektně odvyprávěné - na to, jak je to dlouhé, tak mě to ani na chvilku neztratilo ;). Na rozdíl od prvního dílu už mi to přišlo drsnější a zfilmované bych to tedy vidět nechtěla ;). Konec mi přišel možná už malinko přehnaný, co se Lisbeth týče - ale budiž, asi bylo potřeba čtenáře nalákat na finále, tak proč ne... PS - jak psal níže Bingos, i mě rozčilovalo to neustále používané slovíčko "konstatovat" ;-D To u knih naštěstí nezažívám často, aby jeden výraz takhle "rval" do očí. Inu, stane se ;).

Matita310

Skvělé pokračování série Milénium. Příběh propletený mnoha postavami, ale stále zajímavý. Člověk pořad přemýšlel, co má kdo s kým společného. Za mě super. Doporučuji a jdu na další díl!

p.pavlina

Tento díl se mi líbil více než ten první. Bylo to opravdu velmi zajímavé a napínavé až do konce. Některé věci mě překvapili a jsem velmi zvědavá na další pokračování a další překvapení.

ZuzanaHabi

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci .
Všem vřele doporučuji. Musíte ale přečíst celou sérii od S. L.

Targa Dall

Opět výborná strhující kniha. Tentokrát o Lisbeth. 5*

Bingos

Dějová kostra byla strhující. Postavy se mi taky vryly. Je až s podivem nakolik feminní perspektivu dokázal Larsson zaujmout. Oběma díly se táhne jasná linka problematiky zneužívání a násilí páchaného na ženách, ale v tomhle bylo krásně načrtnuto i hledisko ženského postavení v klasické společnosti, jejich sexuality apod. Občas mi však přišlo, že se tam určité informace několikrát opakovaly - trochu mi to skřípalo a i děj tím krapet stagnoval. To, co mě vyloženě vadilo, bylo až do posrání nadužívané sloveso ‚konstatovat‘. Nevím, jestli je to originálem nebo překladem, na druhou stranu je to ale furt celkem maličkost. Pár momentů a zvratů mi zcela vzalo dech. Dobrá detektivka.
Až si někdy udělám čas na třetí díl, je mi jasné, že se do něj začtu se stejnou chutí.

Jessie26

Pokračování ve stejném duchu jako první díl.
Super, super...
Četla se sama, nemohla jsem nechat Saly být ani na chvilku...

kklepkaa

Za ten vleklý začátek musím ubrat jednu hvězdu. Ale zhruba od 200 stránky nasednete do vlaku, který vás nechtíc na konci vyplivne a vy za ním zíráte s otevřenou hubou. Potřebuji nutně další díl.

Dáša249

Souhlasím s názorem, že první díl byl asi lepší. Ale jinak také skvěle vyprávěný příběh. Lisbeth je super postava. Uvidíme, co nás bude čekat v dalším díle.

NikolettaHole

První díl se mi líbil více, ale i tak je to mistrně vyprávěný příběh. Lisbeth Salanderová se jednoznačně zařadila mezi mé oblíbené knižní postavy. :)

romca3001

Stejně jako první díl, tak i toto pokračování mě nezklamalo :). Je pravda, že místy jsou až příliš zdlouhavé pasáže "o ničem", ale na celkovém dojmu knihy to u mě rozhodně neubírá ani hvězdičku :). Líbí se mi, jak kniha postupně otevírá Lisbethinu minulost. Za mě prostě pecka, těším se na třetí knihu.

AnnaNešporová

Líbila se mi víc než předchozí díl, tady nebyl začátek tak roztahaný a o ničem. Na konci knihy jsem zběsile otáčela stránkami a hledala další text, toho se ale dočkám až ve třetím díle.

JelloBiafra

Larssonova detektívna sága pokračuje a rúti sa vpred šialenou rýchlosťou. Tentoraz sa rozbieha zbrusu nová zápletka, kedy bude Lisbeth musieť vyriešiť veľkú záhadu v rámci svojho osobného života a popritom sa ubrániť dvom veľmi zlým osobám, ktoré s ňou majú nevybavené účty. Temná atmosféra prvého dielu sa posúva do vyššieho levelu a na rad prídu hrátky s hi-tech vybavením, sledovanie i Lisbethin osobný um, ktorý jej umožňuje unikať pred prenasledovateľmi. Opäť sa jedná o brilantne napísaný román, ktorý si drží svoj kultový status.

ajasin

Skvěle propracované. Žádná hluchá místa. Alespoň já na žádná nepřišla.

Kaik

I druhý díl byl strhující a napínavý, včetně fantastického boxerského souboje mezi Paolem Robertem a blonďatým obrem. Opět musím Larssona obdivovat, jak skvěle dokázal poskládat spletité vyšetřování. A kolik kávy během toho všeho jeho postavy dokáží vypít. :)

Ewellyn

Jedným slovo - skvelé!! Táto séria ma uchvátila, začiatok šiel zľahka, keď nastane zvrat neviete knihu pustiť z ruky, lebo chcete rýchlo vedieť ako to dopadne. Lisbeth ako postavu som si veľmi obľubila, a tým koncom nejde inak ako sa hneď pustiť do tretieho dielu. Odporúčam všetkým túto sériu! :)

Synysterka

Opět výborné, napínavé a pro mě nervy drásající, řekla bych, že lepší jak první díl.

Kíťovec

U mě za jedna. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)