Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.63969

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Ajinka126
14. listopadu

Nejlepší na této knize je ta uvěřitelnost příběhu. Máte pocit, že čtete spisy a záznamy skutečného příběhu. Je to i tím, že se hodně spekuje (možná se to i ví), že je to založené na skutečných událostech. Je to plné napětí a tejmství. Je to jedna z klasik mojí knihovny.

černá puma
05. listopadu

Trilogie,už ji mám přečtenou jsem ráda,že je zfilmovaná i toto se povedlo,každý ale má svou fantazii a tak se stane jen málokdy ,kdy se filmaři trefí..

smatralka008
01. listopadu

První knihu jsem přečetla na základě filmu a kniha mě zaujala více než film u druhého pokračování jsem to udělala přesně naopak a kniha mě chytla, film byl taková třešnička a pak jsem jedním dechem přečetla i třetí díl.

lenamor

Z první knihy jsem byla naprosto nadšená, druhý předčil mé očekávání. Naprosto skvěle napsaná kniha

Yarwen

Ve druhém díle Milénia se autor pustil do prostituce, která je dle něj nechutná a špatná a měla by se zakázat. Fakt, že se jeho hlavní postavy chovají promiskuitně, mu ale vůbec nevadí. Ostatně veškerý text popisující v knize erotiku, sex, nebo rozhovory na toto téma, není ani tak pikantní, jako veskrze trapný, a čtenář se jím musí útrpně prokousávat stejně jako přes prvních 150 stránek knihy, působících jako nastavovaná kaše, kde je zcela nesouvisející část o pobytu Lisbeth v Karibiku a seznam toho, co si koupila z Ikey do svého nového bytu.
To, co se snaží posunout knihu nad průměr, je stejně jako v prvním díle zápletka a děj, jenž se začíná rozvíjet okolo dvousté stránky a činí konečně knihu zábavnou. Drobné logické kiksy, neutuchající kapky feminismu tu a tam roztroušené na stránkách, stejně jako useknutý konec však nedovolí knize zmíněný průměr překročit. Za mě 49%.

ddkk

Výtečné, výtečné, výtečné!

hroneczek

Při čtení úvodu jsem ani nedýchala. Po prvním místy zdlouhavém díle je díl druhý jak z jiného světa. Naprostá bomba.

boxas

Dobrá detektivka, ale na to, abych jí mohla dát 5 hvězdiček, je v ní na mne příliš mnoho náhod. A také první část knihy ne a ne nabrat tempo.

jana4920

Skvělé pokračování prvního dílu, opět napínavé od začátku do konce.

Hakate

Ani druhý díl nedá spát. Ač se kniha zdá jako "bichle" nejde odložit, která mnohé může odradit. Kniha je víc než čtivá, stejně tak jako první díl, chytí a nepustí. V díle se dozvídáme mnohé z minulosti a z Pandořiny skříňky Lisbeth. Boj Švédska vs. Lisbeth. Kdy tato nepříliš oblíbená dívka zjišťuje, že i přes svou nepřístupnost a odtažitost má nemalou skupinku přátel, "vedenou" novinářem Mikaelem Blomkvistem, která stojí za její nevinou a dopomáhá k odkrytí pravdy a poskládání celé skládanky její minulosti. Autora i Lisbeth si čtenář okamžitě zamiluje již v prvním díle a
v tomto si akorát a potvrdí, že knižní svět by potřeboval více Larssonu a "náš" svět více lidí jako Lisbeth. Série je právoplatným držitelem Bestselleru.

DoDidDone

Druhý díl se mi četl možná o chlup lépe než ten první a nemám, co bych mu vytkl (což je u mě s podivem). Jediné, čeho se bojím, je, že až dočtu celou trilogii, nebudou se mi líbit už žádné knihy, protože nedosáhnou takové úrovně, jakou nasadil autor. Všem doporučuju, jen je lepší vyhradit si na knihy nějaký čas, protože od Lisbeth z nějakého důvodu prostě nelze odejít ;).

novina

Z prvního dílu jsem byla nadšená a druhý díl rozhodně předčil mé očekávání - napínavé od začátku do konce. Fandila jsem Lisbeth a věřila, že to není tak jednoznačné jak se to na první pohled zdálo. A Mikael se ukázal jako pravý přítel co za ní stál.
Líbilo se mi větší propracování postavy - dostala jsem spoustu odpovědí na nezodpovězené otázky z prvního dílu.
Jdu rovnou na třetí díl.

hucjafson

skvele citanie... skoro som po docitani knihy zaspal do prace ale stalo to za to :)

marcela6425

Knížku jsem přečetla během 1,5 dne nemoci, stáhla jsem si ji do čtečky, abych se s tou bichlí v posteli tolik nenadřela, přesto mám ztuhlou ruku z toho, že se prostě nedala odložit. Neporovnavala bych ani tak, zda je lepší první nebo druhý díl, každý jsou úplně jiný a oba jsou skvělé. V tomhle jsou skvěle a detailně popsány příčiny "podivnosti" Lisbeth, její motivace i její morálka. Zápletka je napínavá až do konce, přestože superschopnosti Lisbeth už tady byly vyšroubovány trochu přes čáru. Atraktivnosti příběhu to ale neuškodilo. Jediné, co mi do psychologického profilu Lisbeth nezapadá, je ta plastická operace, ale možná tím chtěl autor říci, že tuhle holku fakt nejde na sto procent poznat.

oskli

Jak už jsem psala u prvního dílu, nejprve jsem viděla filmy, ale už je to delší doba a dokážu se od nich psychicky oddělit :-) Takže knihy mě baví, ačkoli vím, jak každá z nich skončí. Užívám si dialogy, vnitřní svět každé z postav, úžasný vypravěčský styl... Paráda!

MonicaMonique

Trochu zdlouhavější, ale to vůbec nevadí. Lisbeth je prostě neřízená střela. Trochu mi tam překáží postava Eriky, ale co už. Je to skvělá kniha

SadUnicorn

Opět přečteno během dvou dnů. Lisbeth je zkrátka skvělá postava, kterou nejde nemilovat.

Lunicko

Lisbeth jede!!

Andy74

Přečteno na jeden zátah, mezi prvním dílem jsem si dala pauzu asi tři čtvrtě roku, ale navazovalo se mi na další děj jako kdybych dočetla před týdnem.
Bohužel pro mne a moji hlavu - v polovině jsem zjistila, že přestávám poznávat některé vedlejší osoby a nevím proč tam jsou. Takže k třetímu dílu půjdu s malým tahákem. Výborné čtení, pro mne až děsivá zápletka, ale to by nebyla severská detektivka, že?

Šárka345

Úžasná kniha, prostě se to čte samo - už sahám po Dívce, která kopla do vosího hnízda :0)))

Schamila

Tak opět se četlo a četlo, protože to jinak nešlo, no a zase ten konec - hned jsem musela k další knize - je to fakt špica - všem moc doporučuji!!!

marri7

jediný slovo...neskutečný

BlaFre

Druhý díl už byl trochu slabší, ale i tak se kniha čte prakticky sama. Našla jsem v ní pár nedotažených myšlenek, které mě ale neodradily od čtení dalších dílů.

greatbear

Druhý díl Milénia, stejný osud, jako u prvního. Přečteno, doslova zhltnuto za 3-4 dny. Napínavé, čtivé.
********
Mile mě překvapilo, že švédská filmová trilogie je přesně podle knihy :)

LordBexr

Velmi čtivě napsané. Nelíbilo se mi jen, že se v příběhu místy nalézají logické nedotaženosti. Autor při vyprávění použil různé berličky, kterými místy postrčil děj směrem k happyendu. Celkově jsem se ale u čtení velice dobře bavil a kniha se mi četla jedním dechem.

Milky92

Topovka jako celé milenium :)

Romžiry

Trochu slabší předešlí díl, ale i tak velmi čtivé.

Bohdana11

Kniha byla slabší než první díl, žádné napětí,ale konec napsaný tak že třetí díl úplně navazuje a musíte ho začít číst.mezi prvním a druhým bylo 1 a půl roku,tady ne.třeti zatím super.

midlajs

Me to bavilo do té doby než někoho zabili pak už to bylo jen o domnenkach. Až se tam pak objevila Lisbeth tak to bylo lepší. Chyběla mi. Nu což ten třetí díl si přečtu. Třeba bude lepší.

Nikolah

U téhle trilogie se člověk ještě víc utvrdí ve svý závislosti na kafi. Samozřejmě jedna z nejlepších knih, který jsem četla. Po dočtení jsem musela okamžitě pro třetí díl, jinak to nešlo.