Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-21456.jpg 4.64125

Milénium (2.)

Flickan som lekte med elden (2006)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Synysterka
dnes

Opět výborné, napínavé a pro mě nervy drásající, řekla bych, že lepší jak první díl.

Kíťovec

U mě za jedna. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

sabulicka

Na to, že tato kniha je druhý díl, musím říct, že je lepší než Muži, kteří nenávidí ženy. Skvěle se čte, děj je napínavý, krutý. Lisbeth je skvělá, chcete ji mít za kamarádku, přejete jí po celý příběh jen to nejlepší, a když udělá nějakou blbost, tak si jen pomyslíte "Ach, Lisbeth...". Mikael je prostě Kalle. Milénium začínám všem doporučovat.

Nadík

Úžasná kniha

ruzer

Musím sa priznať, že na začiatku som vcelku tápal. Prišlo mi ako keby sa to nedokázalo dostať do poriadných otáčok. V štvrtine knihy som ani len netušil o čom to môže byť. V porovnaní s predchádzajúcou knihou to malo opisový začiatok. Nič sa nedialo.

A zrazu prišla časť čo mi mozog zarazila do gauču ako keď na SR-71 zapnete afterburner. A začalo to. Priam idylicky vybudovaný začiatok bol v ťahu.

Larsson vie zvraty. A to je podstatné. Je to základom detektívky. Hlcete slovo za slovom a strany utekajú a zrazu príde veta o štyroch slovách, čo všetko prevráti hore nohami. Vaše predpoklady o deji/záplatke sú nenávratne stratené. Prestávaju platiť fyzikálne zákony.

Jediné čo by som vytkol je určité megalománstvo v porovnaní s predcházajúcim dielom. Ale to nevadí. Nejde inak hodnotiť ako piatimi hviezdičkami. ,,Finálna časť'' idem si po teba!

LP113

prostě úžasné. Chci aby Lisbethbyla moje nejlepší kámoška. ;-))))

Lavin

Skvělý autor, skvělá kniha

Niu

Stejně jako první díl mě i tento vtáhl do děje rychlostí blesku. Lisbeth se nám změnila, ale stále umí překvapit :o) Za trochu mysteriózní sci-fi konec jedna hvězdička dolů. Začala jsem číst třetí díl a je tam přímá návaznost. Doporučuju.

jaroiva
26.12.2017

skvělé čtení, opět otravný product placement, stejně jako u prvního dílu

Kikina105
23.12.2017

Tuto knihu stačí ohodnotit jediným a jedinečným slovem - BOMBA!!
Pamatuji si, když jsem četla první díl a jak se polovina knihy hrozně dlouhou dobu táhla a až od půlky se to pořádně rozjelo. Zde tomu tak nebylo. Kniha si čtenáře udrží od začátku do konce a nenechá ho ani chvilku vydechnout! A přesně to, se má od knihy očekávat... Nic extra jsem si od toho neslibovala, čekala jsem, že to bude dobré.. ale překvapila mě, a byla ještě lepší. Čtenář si zde přejde přes všechny pocity - lásku, nenávist, bolest, zoufalství, beznaděj, štěstí a mnohem dalšího ... nebudu vám říkat děj, to by bylo zbytečné. Jednoduše si tuto knihu vezměte do ruky, pohodlně si sedněte a jednoduše čtete! To nebolí a zamilujete si to - tak jako já.

Kulibrnda
18.12.2017

Já se z toho Larssona picnu. Pokud jsem v jedničce zmiňovala zdlouhavé pasáže věnované rodokmenům a rodinným vztahům, tak v druhém díle jsme dostali poměrně hezký nákupní seznam do obchodního domu Ikea. K celému tomu popisu chyběly snad už jen čárové kódy :D Každopádně až na tyhle drobné úlety mi tenhle díl rozhodně přišel lepší. Jak "Muži, kteří nenávidí ženy" byly uzavřeným příběhem, zde už se počítá s promyšlenější a záludnější zápletkou, která volně navazuje na první knihu a proplétají se tu osudy všech postav v hezky vystavěné detektivce na téma: "Sice je blázen, ale my jí věříme". Je zajímavé, jak Lisbeth i přes svou asociálnost, si získala tolik přiznivých duší. Můžeme jen závidět :) Každopádně tohle se četlo už přeci jen lépe a rozhodně jsem s dalším dílem neotálela. Člověk přeci jen chtěl vědět, jak to dopadne, ne? :)

dr.romca
15.12.2017

Skvělý příběh, ale někdy zdlouhavý. Pokud přeskočíte prvních 200 stran o nic nepřijdete.

Mali88
14.12.2017

Tento díl byl skvělý. Některé fáze sice zdlouhavé, ale jinak super :)

B4LU
13.12.2017

První díl Milénia byl perfektní - hutný, napínavý, se svižným dějem a rozsahem (jeden ostrov s několika baráky) spíše komorní. Ve druhém díle Milénia (tedy Dívce s ohněm) se Larsson rozmáchl více a události, jež sledujeme, opisují vlastně celé Švédsko a kořeny mají až úplně nahoře. Jako nemálo jiných autorů to ale dle mého názoru nezvládl dobře, a celé vyšetřování, které nyní vidíme ze tří pohledů, nyní povážlivě drhne a celková dějovost klesá (pro děj podstatné události se začnou dít až tak po stu stranách, přičemž ta dvojnásobná vražda zmíněná na přebalu přijde až bezmála v polovině knihy!). Za mě osobně docela zklamání (a jen tak mimochodem, schopnost přežít u některých postav by záviděli i švábi)

Chesterton
12.12.2017

Pohltila mne i přes někdy zbytečné pasáže. Filmy mi přišly úplně o něčem jiném, asi mám jemnější fantazii:))

Anna 13
01.12.2017

Samozřejmě, že pět hvězd!
Jak jinak?

Tahle série mne nepřestává uchvacovat. Tohle jsou vážně kvalitní krimi romány, ty nejlepší z nejlepších. Kniha mne překvapila, protože jsem nečekala, že by u mne mohla zabodovat ještě více než její předchůdkyně. Jsem nadšená.

A Lisbeth Salanderová je hrdinka mého srdce. Ona je ten důvod, proč budete chtít číst pořád dál a dál.

Autorovi posílám do nebe velké DÍKY!

scarlet194
30.11.2017

Druhý díl byl o proti prvnímu zajímavější. Ale opět musím konstatovat kniha je zbytečně dlouhá a děj začíná být zajímavý až ve druhé třetině.

PavlinaKrm.
23.11.2017

Kniha je naprosto geniální, vyvrcholení nemá chybu.

Ajinka126
14.11.2017

Nejlepší na této knize je ta uvěřitelnost příběhu. Máte pocit, že čtete spisy a záznamy skutečného příběhu. Je to i tím, že se hodně spekuje (možná se to i ví), že je to založené na skutečných událostech. Je to plné napětí a tejmství. Je to jedna z klasik mojí knihovny.

černá puma
05.11.2017

Trilogie,už ji mám přečtenou jsem ráda,že je zfilmovaná i toto se povedlo,každý ale má svou fantazii a tak se stane jen málokdy ,kdy se filmaři trefí..

smatralka008
01.11.2017

První knihu jsem přečetla na základě filmu a kniha mě zaujala více než film u druhého pokračování jsem to udělala přesně naopak a kniha mě chytla, film byl taková třešnička a pak jsem jedním dechem přečetla i třetí díl.

lenamor
29.10.2017

Z první knihy jsem byla naprosto nadšená, druhý předčil mé očekávání. Naprosto skvěle napsaná kniha

Yarwen
26.10.2017

Ve druhém díle Milénia se autor pustil do prostituce, která je dle něj nechutná a špatná a měla by se zakázat. Fakt, že se jeho hlavní postavy chovají promiskuitně, mu ale vůbec nevadí. Ostatně veškerý text popisující v knize erotiku, sex, nebo rozhovory na toto téma, není ani tak pikantní, jako veskrze trapný, a čtenář se jím musí útrpně prokousávat stejně jako přes prvních 150 stránek knihy, působících jako nastavovaná kaše, kde je zcela nesouvisející část o pobytu Lisbeth v Karibiku a seznam toho, co si koupila z Ikey do svého nového bytu.
To, co se snaží posunout knihu nad průměr, je stejně jako v prvním díle zápletka a děj, jenž se začíná rozvíjet okolo dvousté stránky a činí konečně knihu zábavnou. Drobné logické kiksy, neutuchající kapky feminismu tu a tam roztroušené na stránkách, stejně jako useknutý konec však nedovolí knize zmíněný průměr překročit. Za mě 49%.

ddkk
25.10.2017

Výtečné, výtečné, výtečné!

hroneczek
25.10.2017

Při čtení úvodu jsem ani nedýchala. Po prvním místy zdlouhavém díle je díl druhý jak z jiného světa. Naprostá bomba.

boxas
21.10.2017

Dobrá detektivka, ale na to, abych jí mohla dát 5 hvězdiček, je v ní na mne příliš mnoho náhod. A také první část knihy ne a ne nabrat tempo.

jana4920
03.10.2017

Skvělé pokračování prvního dílu, opět napínavé od začátku do konce.

Hakate
22.09.2017

Ani druhý díl nedá spát. Ač se kniha zdá jako "bichle" nejde odložit, která mnohé může odradit. Kniha je víc než čtivá, stejně tak jako první díl, chytí a nepustí. V díle se dozvídáme mnohé z minulosti a z Pandořiny skříňky Lisbeth. Boj Švédska vs. Lisbeth. Kdy tato nepříliš oblíbená dívka zjišťuje, že i přes svou nepřístupnost a odtažitost má nemalou skupinku přátel, "vedenou" novinářem Mikaelem Blomkvistem, která stojí za její nevinou a dopomáhá k odkrytí pravdy a poskládání celé skládanky její minulosti. Autora i Lisbeth si čtenář okamžitě zamiluje již v prvním díle a
v tomto si akorát a potvrdí, že knižní svět by potřeboval více Larssonu a "náš" svět více lidí jako Lisbeth. Série je právoplatným držitelem Bestselleru.

DoDidDone
19.09.2017

Druhý díl se mi četl možná o chlup lépe než ten první a nemám, co bych mu vytkl (což je u mě s podivem). Jediné, čeho se bojím, je, že až dočtu celou trilogii, nebudou se mi líbit už žádné knihy, protože nedosáhnou takové úrovně, jakou nasadil autor. Všem doporučuju, jen je lepší vyhradit si na knihy nějaký čas, protože od Lisbeth z nějakého důvodu prostě nelze odejít ;).

novina
19.09.2017

Z prvního dílu jsem byla nadšená a druhý díl rozhodně předčil mé očekávání - napínavé od začátku do konce. Fandila jsem Lisbeth a věřila, že to není tak jednoznačné jak se to na první pohled zdálo. A Mikael se ukázal jako pravý přítel co za ní stál.
Líbilo se mi větší propracování postavy - dostala jsem spoustu odpovědí na nezodpovězené otázky z prvního dílu.
Jdu rovnou na třetí díl.