Dívka, která si hrála s ohněm

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/big_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 4.65552

Milénium / Millennium 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden, 2006

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm

jes09
včera

Po dlouhé době pořádná četba! Bála jsem se, že druhý díl bude slabší než-li první, ale pak je pravdou. Za mě perfektní!

Čmeláček

Výborný severský thriller, i když Lisbeth pořád ještě docela divná. Člověk si na ni musí chvíli zvykat.

Pítrs85

Stieg Larsson, to je prostě jiná liga (včetně výborného a dnes asi nejslavnějšího autora severských detektivek Joa Nesbøho), když se vám po rozečtené knížce začne stýskat sotva pět minut, co jste ji odložili, pak víte, že čtete něco nadprůměrného. A to je přesně případ druhého dílu trilogie Milénium. Možná že už není tak strhující jako první část (to je prostě široko daleko nejlepší krimi román ever, aspoň pro mě), ale i tak si vás hned první stránky obtočí okolo prstu a pustí vás až u posledního slova. Nebudu tu popisovat děj, ten je, i díky filmovému zpracování, dnes už jasně profláklý, každopádně způsob, kterým Stieg pohlížel na dnešní společnost (především pak na tu západní), je naprosto trefný. A jestli se v prvním dílu děj věnoval především Mikaelu Blomkvistovi, dvojka už je (konečně) víceméně jen o Lisbeth- a to je nejlepší (ne)hrdinka, jakou si jen dokážu představit. Je to zkrátka žena, která nenávidí muže, kteří nenávidí ženy. Za oknem bouřka, v uších soundtrack od Trenta Reznora a na klíně Dívku, která si hrála s ohněm- literární nirvána (ano, pokud jste to z mého komentáře ještě nezachytili, z druhé části jsem vysloveně nadšen, těším se na závěrečný díl a těším se (a mám obavy) na díl čtvrtý).

Majto

Prvú tretinu knihy som myslel, že to oproti prvému dielu je strašná slabota, no potom dej chytil tempo a začal zrychľovať. Pred koncom som si myslel, že prvý diel prekonal, no rýchly záver mu ubral body a v konečnom dôsledku však skončil kúštik za ním. Ale aj tak stále veľmi kvalitné čítanie.

Michalkotea

Perfektné.Aj keď mi chýbala trochu tá atmosféra z prvej knihy,stále je to perfektná kniha a určite sa ku nej časom vrátim.
Obdivujem Lisbeth

zdenaR

Celé Milénium jsem četla již před více než deseti lety a nyní se k němu vracím.
Kniha je velmi napínavá, čtivá, jen ten konec je příliš překombinovaný a ne uvěřitelný.
Dobrá je i audiokniha.

Luccinda

Dívka, která si hrála s ohněm částečně navazuje na první díl Muži, kteří nenávidí ženy, takže je potřeba číst knihy popořadě. Tato kniha se točí převážně kolem Lisbeth Salanderové, která je podezřelá z vraždy dvou novinářů. Lisbeth je bezpochyby jedna z nejzajímavějších postav, s jakou jsem se kdy setkala. Neskutečně mě bavilo seznamovat se s její minulostí, i když to nebylo moc pěkné čtení.

Příběh je mnohem obsáhlejší než v předchozím díle, objevují se v něm tajní agenti a obchodníci s prostitucí. Úplně mi z toho běhal mráz po zádech! A protože nám autor na konci nechal obří cliffhanger a příběh v podstatě zůstal neukončený, musela jsem se hned pustit do dalšího dílu.

borupet

Fenomenální. Jako u prvního dílu, čtivé, napínavé, dokonale promyšlená zápletka. Hodně postav, přesto všechny dílky skládačky přesně zapadly do sebe. Velmi povedené pokračování.