Dívka, která si hrála s ohněm

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/big_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 4.65616
Série:

Milénium / Millennium 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Flickan som lekte med elden, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (608)

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm

jopp
27. července

Druhý díl této detektivky/thrilleru byl neméně zábavný. Obecně u knih mám mám trochu problém s tím, když se kniha tváří jako reálná (tj. že by se příběh klidně mohl stát), ale ve skutečnosti je tam spousta věcí, které příliš reálné nejsou - charaktery postav jako je Lisbeth, "obr", Zala, Bjurman a další se mi jeví jako přinejmenším velmi nestandardní s tím, že těchto podivných lidí je tam opravdu moc. Ale chápu, že u tohoto žánru to tak asi být musí, proto thrillery prostě moc nečtu :-)

GeRaltzRiVie01
24. července

Výborné pokračování. Poslední kapitoly se četly jedním dechem. Na této sérii se mi vždy líbilo, že postavy neztrácí hlavu a pořád se chovají profesionálně. Pobavilo boxerské utkání, Hans vs ženy a Lisbeth na venkově.


Romanka89
28. června

Výborné pokračování knihy Muži, kteří nenávidí ženy. Jsem zvědavá na filmové zpracování a na třetí díl.

JaniMa
07. června

Víc knih jako je tato! Napínavé, nepředvídatelné a přitažené za vlasy přesně tak akorát, aby tomu člověk v zápalu čtení uvěřil. Lisbeth jsem si oblíbila. Sice bych nepotřebovala vědět o každém nápoji, který vypije a jídle, které (ona nebo Mikael) zkonzumuje, ale alespoň mám do letošní výzvy knihu s hrdinou, který pije kávu. Konec mě dostal. Myslím, že do dalšího dílu se pustím brzy.

jes09
23. května

Po dlouhé době pořádná četba! Bála jsem se, že druhý díl bude slabší než-li první, ale pak je pravdou. Za mě perfektní!

Čmeláček
12. května

Výborný severský thriller, i když Lisbeth pořád ještě docela divná. Člověk si na ni musí chvíli zvykat.

Pítrs85
04. května

Stieg Larsson, to je prostě jiná liga (včetně výborného a dnes asi nejslavnějšího autora severských detektivek Joa Nesbøho), když se vám po rozečtené knížce začne stýskat sotva pět minut, co jste ji odložili, pak víte, že čtete něco nadprůměrného. A to je přesně případ druhého dílu trilogie Milénium. Možná že už není tak strhující jako první část (to je prostě široko daleko nejlepší krimi román ever, aspoň pro mě), ale i tak si vás hned první stránky obtočí okolo prstu a pustí vás až u posledního slova. Nebudu tu popisovat děj, ten je, i díky filmovému zpracování, dnes už jasně profláklý, každopádně způsob, kterým Stieg pohlížel na dnešní společnost (především pak na tu západní), je naprosto trefný. A jestli se v prvním dílu děj věnoval především Mikaelu Blomkvistovi, dvojka už je (konečně) víceméně jen o Lisbeth- a to je nejlepší (ne)hrdinka, jakou si jen dokážu představit. Je to zkrátka žena, která nenávidí muže, kteří nenávidí ženy. Za oknem bouřka, v uších soundtrack od Trenta Reznora a na klíně Dívku, která si hrála s ohněm- literární nirvána (ano, pokud jste to z mého komentáře ještě nezachytili, z druhé části jsem vysloveně nadšen, těším se na závěrečný díl a těším se (a mám obavy) na díl čtvrtý).

Majto
27. dubna

Prvú tretinu knihy som myslel, že to oproti prvému dielu je strašná slabota, no potom dej chytil tempo a začal zrychľovať. Pred koncom som si myslel, že prvý diel prekonal, no rýchly záver mu ubral body a v konečnom dôsledku však skončil kúštik za ním. Ale aj tak stále veľmi kvalitné čítanie.

1 ...